Do 52 kg - Finále (muži) Carrazana (kon.) | Do 60 kg - Finále (muži) Lomačenko (kon.)
Do 69 kg - Finále (muži) Sapijev (kon.) | Do 81 kg - Finále (muži) Mechoncev (kon.)
Nad 91 kg - Finále (muži) Joshua (kon.)
Do 81 kg - Finále (muži)

Mechoncev

Neděle 12.08.2012, 15:45 • ExCeL Exhibition Centre • Olympijské hry - Box
Sledujte:

Předposlední boxerské finále dnešního dne je u konce. Zhruba v 16:20 se můžeme těšit na nejtěžší váhovou kategorii. (16:07:16)

Mechoncev má zlato! Moje slova se nepotvrdila, byť konečný stav utkání je vyrovnaný 15:15! Rozhodčí však za vítěze určili ruského boxera. Rusko díky němu získalo šestou boxerskou medaili, svou ale první zlatou. Nijazimbetov musí být smutný, ale nic neudělá. Tohle bylo zatím nejúchvatnější finále!

Dlouhé rozhodování, opravdu dlouhé. Rozhodčí nás pořádně napínají.

Podle mého názoru vyhraje Kazach. Zdálo se mi, že Mechoncevovi v závěru docházely síly. Zase mu však lépe vyšel začátek... Nechme se překvapit, co vymyslí rozhodčí.

Skončilo třetí kolo.

2:35
    Nijazimbetov vypadá v závěru živější. Řekl bych, že tahle pasáž může rozhodnout ve prospěch Kazacha.

1:50
    Mechoncev, Nijazimbetov, Mechoncev, Nijazimbetov... Pořád se to střídá. Tady rozhodnou detaily.

0:40
    Mechoncev byl nyní zatlačen k provazům. Nijazimbetov zasadil snad dva údery.

Začalo třetí kolo.

Ano, mám pravdu. Rus Mechoncev vyhrál 5:4. Stav je tak vyrovnaný 8:8 a rozhodne až kolo poslední.

Skončilo druhé kolo.

2:45
    Řekl bych, že kolo bude patřit Mechoncevovi. Ne příliš aktivnímu Nijazimbetovi v závěru pořádně zatápí. Nejprve na břicho, pak na hlavu. Dobré dva údery.

1:55
    Mechoncev je nyní trochu aktivnější, ale Nijazimbetov chytře hledá slabá soupeřova místečka.

1:00
    Mechoncev nyní zatlačil Nijazimbetova, ten se stěží ubránil. Stále ale není moc jasné, kdo je prozatím lepší. To ví pouze rozhodčí.

Začalo druhé kolo.

Lepší Kazach Nijazimbetov, ale jen o malý kousek. První kolo vyhrál 4:3. Tohle bude pořádně dramatický souboj o zlato.