Švédsko – Švýcarsko 8:4 (kon.) | Finsko – USA 8:6 (kon.) | Slovensko – Kanada 2:3 (kon.)
Česko – Rusko 3:2 (kon.)
konec
Česko
3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Rusko
Středa 15.08.2012, 19:00 • ALCAPLAST ARENA BŘECLAV • Hlinka Gretzky Cup
Předzápasové kurzy: 4.02 4.6 1.55
Partner:
     
    Z Břeclavi se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (21:09:39)
     
    Češi se utkají v pátek v semifinále proti Kanadě od 19:00.
     
    Na české straně je vyhlášen nejlepším hráčem Ondřej Kaše, na straně Rusů Ruslan Trubkin.
     
    Ceny nejlepším hráčům předává pan Tomáš Král, předseda svazu ledního hokeje.
     
    Češi se radují a slaví fantastický postup do semifinále.
     
    60:00
    Konec zápasu.
     
    59:54
    Závar před českou klecí, puk je pod skrumáží těl a hlavně pod Svobodou.
     
    59:30
    Opět kotouč na střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
     
    59:10
    Svoboda uklidňuje nebezpečnou situaci před naší klecí výborným zákrokem lapačkou.
     
    58:24
    Kotouč končí na české střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
     
    58:19
    Po výpadu do ruského útočného pásma se vhazuje před Serebrjakovem.
     
    58:00
    Rušové se snaží ze všech sil, češi však dokázali uklidit puk od Svobodovi klece.
     
    57:13
    Vhazování ve středním pásmu.
     
    57:00
    Rusové se snaží o vyrovnání, jejich střely však nemají ten správný směr.
     
    56:40
    Vhazování před Svobodou.
     
    56:20
    Barbašev teď vyslal nebezpečnou střelu, Svoboda byl připraven.
     
    55:02
    Svoboda má pod lapačkou střelu Šakvorostova, která neměla však žádný důraz.
     
    54:48
    Vhazování ve středním pásmu.
     
    54:14
    Rusům se nedaří dostat se do žádné kloudné akce.

    Jana Vališová

    Branky a nahrávky: 4. Kaše (Rob), 26. Kämpf (Kepka, Kaše), 33. Česlík (Slánský, Indrák) - 8. Lysenko, 16. Tolčinski (Goldobin)


    Česko: Lukeš (od 40. min. Svoboda) - Andrlík, Kokeš, Pisarik, Štencel, Dvořák, Šafář, Beránek, Čermák - Rob, Kämpf, Kaše, Kovářů, Přikryl, Pokorný, Nádraský, Česlík, Slánský, Indrák, Kepka, Pašek
    Rusko: Serebrjakov (Šestjorkin) - Valijev, Čerepanov, Gavrikov, Zadorov, Lysenko, Rafikov, Trubkin - Dikušin, Galejv, Manin, Šakvorostov, Ilin, Prokorov, Goldobin, Šarov, Tolčinski, Bryjukvin, Barbašev, Bunchnevič

    Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek, Bryška, Novák