Švédsko – Švýcarsko 8:4 (kon.) | Finsko – USA 8:6 (kon.) | Slovensko – Kanada 2:3 (kon.)
Česko – Rusko 3:2 (kon.)
Slovensko
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Kanada
Středa 15.08.2012, 17:30Hlinka Gretzky Cup

Děkuji za pozornost a nashledanou. (19:37:09)

Kanada vyškolila slovenské mladíky. Ti si zřejmě mysleli, že hokej se hraje pouze 56 minut. Neskutečný nápor Kanady v posledních třech minutách utkání znamenal obrat ve skóre. Kanaďané vstali z mrtvých a otočili třemi rychlými zásahy zápas ve svůj prospěch.

60:00

59:07
    Kanada právě vstřelila branku!
    Slováci se v závěru totálně rozsypali. Kanadský kapitán REINHART dostává svůj tým do vedení. Asistence: Domi, Morrisey.

58:50
    V další tutovce Domi. Skvělý zákrok Mikoláše. Kanadský tlak je neuvěřitelný.

58:30
    Mikoláš hatí stoprocentní šanci Duclaira.

57:07
    Studená sprcha pro Slovensko. Po vyhraném buly se puku zmocnil MORRISEY a napálil puk přesně do levého víka. Asistence: Reinhart, MacKinnon.

57:02
    Bačík (SVK) - 2 min. za hákování.

56:06
    Tak přeci jen se kanadští hokejisté prosazují. Kousek za modrou čárou nahodil na Mikoláše puk RYAN KUJAWINSKI. Gól z kategorie laciných. Asistence: Morrisey, Bowey.

55:41
    Slovensko je blízko velkému překvapení. Do konce zápasu zbývá necelých 5 minut.

54:40
    Teď pocítil tvrdost kanadských útočníků Ambróz.

53:30
    Pleša se těžko zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

52:04
    Törökův projektil z pravého kruhu zastavil lapačkou Comrie.

51:55
    Chytrý tah Slováků. Lobem přes celé hřiště získali bez námahy útočné pásmo.

51:38
    Slováci bojují o své první vítězství na turnaji. Kanaďané nemůžou najít recept na brankáře Mikoláše.

49:59
    Paulovič střílí Comriemu do betonu.

49:22
    Ritchie tři metry před brankovištěm. Střela mimo tři tyče.

47:38
    Kanada tlačí, její tlak je ale neefektivní.

Pavel Zeman

Branky a nahrávky: 2. Horvát (Žilka), 38. Ambróz (Šille, Svetlík) - 57. Kujawinski (Morrisey, Bowey), 58. Morrisey (Reinhart, MacKinnon), 60. Reinhart (Domi, Morrisey)

Slovensko: Mikoláš - Pavlíček, Sloboda, Holenda, Boboš, Bačik, Kasanický, Tomko, Svetlík - Cehlárik, Lantoši, Rehák, Pleša, Šille, Šoltés, Török, Horvát, Paulovič, Beták, Ambróz, Žilka.
    Kanada: Comrie - Nurse, Bowey, Bigras, Theodore, Morrisey, Doetzel, Subban - Domi, Duclair, Laplante, Petan, Kujawinski, Klimchuk, Horvat, Ritchie, Gregoire, Reinhart, MacKinnon, Lazar, Drouin.

Rozhodčí: Jonák, Konc D. - Tvrdoň, Šefčík.