Přerov – Cracovia 2:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 1:4 (kon.)
Pátek 17.08.2012, 16:00 • ZS Sareza, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Ostravy – Poruby vše, po sedmé hodině se opět přihlásím při sledování souboje mezi Havířovem a Vítkovicemi. (18:06:12)

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni na straně Přerova Petr Sakrajda, na straně Krakowa pak Leszek Laszkiewicz.

V pozápasových nájezdech byli úspěšnější hokejisté Přerova.

V souboji o prvenství ve skupině A nakonec uspěli hokejisté polského Krakowa, kteří si tak zaslouženě zahrají sobotní finále, když byli po většinu utkání lepším týmem a vytvořili si již náskok čtyř branek. Zubři dokázali v závěru alespoň kosmeticky upravit výsledek na konečných 2:4.

60:00

59:54
    Sebastian Kowalówka ještě mohl trefit opuštěnou klec, ale z těžkého úhlu minul.

59:20
    Přerov si ještě vyžádal oddechový čas a zkouší to bez gólmana!

59:20
    Tak ještě jedno vyloučení, na trestnou lavici usedá Daniel Laszkiewicz – 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Zubry.

58:55
    Cracovia drží puk daleko od své branky, závěr utkání zvládá opět velmi zkušeně.

58:00
    Do konce utkání schází poslední dvě minuty, nezdá se, že by se Přerov ještě zmohl na zázračné vyrovnání.

56:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři ještě závěr zápasu po pěkné akci dramatizují. PETR SAKRAJDA se trefuje svou tvrdou střelou z prostoru mezi kruhy. Asistence: Jan Kolář, Petr Brada.

54:55
    Do konce utkání schází posledních pět minut, o vítězi je už zřejmě rozhodnuto.

53:46
    Cracovia nadále okupuje útočné pásmo, Sklenář pro jistotu podržel puk pod svou lapačkou.

53:07
    Myjakovu střelu Sklenář vyráží mimo hrací plochu, vhazuje se po jeho pravici.

52:48
    Chmielewski spíše jen propagačně prověřil Sklenáře, následně je hra přerušena pro zásah přerovské střídačky.

51:46
    Jan Kolář vlétl do útočného pásma jako uragán a dokázal zaměstnat Radziszewskiho.

50:51
    Tak s góly se nám v Porubě roztrhl pomyslný pytel. Faltýnek našel výborně mezi kruhy JIŘÍHO GOIŠE a ten svou dobře umístěnou bekhendovou střelou dokázal překvapit polského brankáře. Asistence: Daniel Faltýnek.

50:06
    Kraków právě vstřelil branku!
    Stejná formace zůstala na ledě a postarala se o další branku svého týmu! Pěknou kombinaci zakončoval u tyče LESZEK LASZKIEWICZ. Zdá se, že je o vítězi rozhodnuto. Asistence: Sebastian Kowalówka, Nicolas Besch.

49:25
    Opět se potvrdilo staré známé nedáš – dostaneš. LESZEK LASZKIEWICZ dostal před brankou až příliš prostoru, napoprvé sice na Sklenáře nevyzrál, ale následně se už z dorážky prosadil. Asistence: Sebastian Kowalówka.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 51. Goiš (Faltýnek), 57. Sakrajda (Kolář, Brada) - 4. Sznotala (Piotrowski), 19. Kmiecik (Besch), 50. Laszkiewicz L. (Kowalówka S.), 51. Laszkiewicz L. (Kowalówka S., Besch)

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Okáč) – Faltýnek, Drábek, Tomeček, Ferenc, Osina, Sklenář, Vávra, Vlček, Sedlák, Goiš, Málek, Loupal, Vaněk, Matušenko, Kolář, Sakrajda, Hanák, Žůrek, Brada.
    Comarch Cracovia: Radziszewski (Mrugala) – Sznotala, Besch, Klys, Myjak, Kowalónka A., Noworyta, Witowski, Zielinski – Laszkiewicz L., Kowalówka S., Laszkiewicz D. – Chmielewski, Dvořák, Kostecki – Kmiecik, Rutkowski, Piotrowski – Zietara, Horowski, Cieslicki.

Rozhodčí: Mrkva – Jureček, Barteček.