Havířov – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Žilina – Petrohrad 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Lublaň 6:1 (kon.)
Klatovy – Strakonice 7:2 (kon.) | Sokolov – High1 6:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:1 (2:0, 0:1, 4:0)
HK SŽ Olimpija Lublaň
Sobota 25.08.2012, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Zcela shodným výsledkem končí druhé střetnutí Mladé Boleslavi a Lublaně. Bruslaři třetí třetinu zcela opanovali a Slovinci další vysokou prohru nesli jen těžko. ŠKO-ENERGO Aréna slaví vysoké vítězství a já se s Vámi loučím s přáním hezkého zbytku sobotního večera. (18:15:55)

60:00

59:17
    Boleslavští se už ani do útoku neženou a raději dohrávají mimo obranné pásmo Lublaně.

58:15
    Slovinci to nyní neunášejí a při jakkémkoliv kontaktu napadají české hokejisty. Po čistém bodyčeku shodil rukavice Simon Ferguson (LBL) a inkasuje 5+OT do konce utkání.

57:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    PETR KAFKA dopravil kotouč po kombinaci střelou o břevno do branky a navyšuje vedení Bruslařů. Asistence: Ondřej Šmach, Jaroslav Kasík

56:24
    Současně vyloučeni Jiří Rys (MBL) a nejagilnější mstitel Georgi Pogodin (LBL) dvě + dvě minuty za hrubost. Současně Marek Loskot (MBL) a Chris Dalvise (LBL) 5+OT do konce utkání. Bude se pokračovat v pěti.

56:24
    Rys tvrdě dohrál jednoho slovinského hráče u mantinelu a zbaběle se na něj vrhla celá pětka hostí včetně brankáře. Rozhodčí teď oddělují soupeřící dvojice, které se následně utvořily. V přátelském utkání zbytečné.

55:00
    Svoje štěstí vyzkoušel i David Pojkar, jeho zblokovaná střela ale Kuhna nevystrašila.

53:39
    Tak to byla parádní střela. TOMÁŠ NOUZA dostal trestuhodně mnoho prostoru a zmezikruží nechytatelně propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Šmach, Jaroslav Kasík

52:59
    Využitá přesilová hra Bruslařského klubu. Hosté se hodně stáhli a Drábek protlačil puk do brankoviště, kde ho už jen JIŘÍ RYS uklidil do branky. Asistence: Václav Drábek, Radan Lenc

51:47
    Od modré to opět zkouší agilní Němeček, Kuhnova lapačka se jen hbitě mihla po puku a skryla ho.

51:20
    Patrick Coulombe (LBL) - dvě minuty, podražení.

51:17
    Pěkně se probíjel Jindra, byl ale podražen.

50:31
    Se štěstím, ale přece. Nedůslednosti slovinské obrany využil zblízka LUKÁŠ PABIŠKA, jehož střela se překutálela přes Kuhna až do branky. Asistence: Tomáš Nouza

50:15
    Lenc krásně načasoval přihrávku, spoluhráč před brankou ji ale nečekal.

48:19
    Belay to měl hezky vymyšlené, jen ta realizace moc nevyšla. Přihrávka byla příliš rychlá a píská se icing.

47:52
    Hočevar si poklepal o přihrávku a taky ji dostal, jeho střelu likviduje brankář.

47:26
    Teď si může boleslavská defenziva oddychnout, puk je daleko od branky.

46:31
    Dalvise napálil zblízka pouze tyčku domácí svatyně, Lublaň byla blízko vyrovnání!

45:44
    Kafka s Jiránkem se řítili do přečíslení, Kuhn zasáhl a přerušil.

45:35
    Michal Valent vyhodil kotouč mimo hřiště a je vyloučen za vyhození puku mimo hřiště. Trest odpyká Martin Belay (MBL).

45:22
    Hraje se především o střed hřiště, Tomáš Demel teď příliš rychle přejel modrou čáru a je mu pískán offside.

43:33
    Matjej Hočevar se zkoušel obtočit kolem branky, Valent byl u tyčky připraven.

42:38
    Pěkná souhra Kafky s Demelem. Střílel prvně jmenovaný, nadvakrát ale neuspěl.

42:01
    Před Šmachem se otevřela dálnice a boleslavský obránce se směle vydal kupředu, jeho střela ale byla tečovaná mimo.

41:03
    Simon Ferguson (LBL) vyloučen na dvě minuty za napadení.

40:28
    Němeček se pěkně protáhl kolem obrany a střelou zápěstím orazítkoval tyč!

40:12
    Hra přerušena kvůli hře vysokou holí, hra se posouvá před Valenta.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:36.

Na ledě se ještě stihla zformovat menší potyčka, rozhodčí ale celou situaci včas vyřešili a vše se obešlo bez vyloučení. Lublani se opravdu podařilo vzchopit a dokonce vyhrát prostřední dějství utkání brankou Scotta Freemana. Bruslařům jako by díky náročnému programu začal trochu docházet dech, nešlo totiž o ojedinělý výpad, hra se zcela vyrovnala.

40:00

39:58
    Rozhodčí ještě přerušuje pro přihrávku rukou.

39:37

39:34
    Od modré to dobře zkoušel Andrew Thomas, domácí brankář zasáhl lapačkou.

38:44
    Hosté se nepřesnými přihrávkami sami připravují o šance.

37:37
    Josef Jindra (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.

37:08
    Pesjak to zkusil z otočky, Valent betony sklapl včas.

35:58
    Kafka ideálně nabyl Belayovi, ten zmikruží pouze vyprášel Kuhnovi betony.

34:30
    Po krásné přihrávce do jízdy uháněl na branku Pabiška, jeden z obránců se k němu ale stačil vrátit a zakončení mu znepříjemnit.

34:33
    Tvrdou ránu Kafky teď schytal do obličeje Patrick Coulombe, za asistence lékařů odjíždí na střídačku. To na pár stehů bude.

33:46
    Nouza to zkusil od mantinelu, nastřelil ale pouze brankový oblouk.

32:44
    Domácí v plném počtu, vzápětí se tak ale dostali do offsidu.

32:13
    Po dobré obranné práci Pojkara jde kotouč z pásma.

31:16
    Před odkrytou brankou se objevil osamocený Pance, sraženou střelu ale poslal mimo tyče!

30:44
    Jiří Rys (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení. Misky vah se teď poněkud přelévají na slovinskou stranu.

30:32
    Lencova zaváhání využil Chris Dalvise, Valent ale vytáhl ukázkový semafor!

29:04
    Lublaň právě vstřelila branku!
    Tak se přeci jen dočkali i hosté. Střílenou přihrávku do brankoviště usměrnil za Valentova záda SCOTT FREEMAN. Asistence: Simon Ferguson

26:08
    Němeček se po návratu z trestné lavice zapojil do protiútoku, střela se mu ale svezla.

25:29
    David Pojkar (MBL) a Mike Ratchuk (LBL), oba dvě minuty za hrubost.

25:00
    Štěstí zkoušeli Hočevar a Ropert, boleslavský brankář si vynahrazuje předchozí nedostatek práce. Situaci zakončuje potyčka v brankovišti.

23:49
    Od modré střílel tvrdě Thomas a ještě dorážel Pance, Valent jejich pokusy se štěstím ustál!

23:39
    Roman Němeček (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.

23:09
    Kotouč se po plexiskle svezl mimo hrazení, vhazuje se v slovinském obranném pásmu.

22:05
    Hosté opět sevřeni v železném stisku domácích hokejistů, vyhazují až po ráně Chaloupky na zakázané uvolnění.

20:52
    Pabiškovu ránu schovává Kuhn efektně do lapačky.

20:24
    Freemanovu střelu sráží Němeček mimo.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

Slovinský mistr toho v první třetině mnoho nepředvedl a zaslouženě prohráva s domácí Mladou Boleslaví 0:2. Za Bruslaře se prosadili mladíci Lenc a Pešut, zapsání do střelecké listiny byl blízko i Tomáš Nouza, který ale pouze rozezvučel tyč. Středočeši mají jasně navrch, uvidíme jestli jejich převaha bude pokračovat i v prostředním dějství.

20:00

19:41
    Lublaň vyhazuje na zakázané uvolnění.

19:20
    Po střele Jindry končí kotouč v ochranné síti, bude se vhazovat před Kuhnem.

18:24

17:13
    I v oslabení to zkoušel Loskot, utopil se ale v kličkách a slabě zakončil.

16:37
    Bruslaři vyhazují přes všechny čáry.

16:24
    Jen za cenu faulu teď Petr Chaloupka (MBL) zastavil pronikajícího Panceho, dvě minuty podražení.

15:36
    Dobře to zkoušel přes obránce Nouza, slovinský gólman ale jeho střelu tlumí.

15:05
    Velmi šikovně to teď udělal ŽIGA PEŠUT. Z otočky za brankou poslal puk do brankoviště a tam se odrazil od Kuhnovy brusle do branky. Asistence: David Vrbata

14:36
    Hosté v plném počtu, Kuhn byl doslova zasypán projektili, prozatím odolal.

13:49
    Kuhn vyhodil kotouč mimo hrazení, byl ale ještě tečován.

13:07
    Hosté hodně přitvrzují, u mantinelu je lehce otřesený Tomáš Demel.

12:36
    Thomas Andrew (LBL) vysekl hokejku Tomáši Jiránkovi, nepochopitelně se do něj ještě poté pustil u mantinelu, dvě minuty za sekání.

10:38
    Po doslova vydřené akci se prosazují mladé pušky. Loskot vybojoval puk a posunul ho pod sebe na RADANA LENCE, po jehož střele zůstal puk osamocen na brankovišti, boleslavský mladík ho ale stihl dorazit. Asistence: Marek Loskot

09:09
    Zajímavě to zkoušel z úhlu Igor Cvetek, Valent reflexivně vyráží nad.

08:38
    Simon Ferguson nebezpečně dorážel v brankovišti, hra je vykázána z pásma kvůli nedovolenému postavení útočícího hráče.

08:08
    Němeček u mantinelu zachytil rozehrávku a nahodil do branky, Pešut tečuje mimo.

06:57
    Lublaň se nadvakrát osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

06:38
    Jiránek po přistrčení od Kafky nedokázal na brankovišti usměrnit puk a těsně míjí branku!

05:46
    Hosté v plném počtu, v poslední vteřině přesilovky neuspěl tváří v tvář gólmanovi Tomáš Jiránek.

05:17
    Boleslavští teď zamkli svého soupeře v obranném pásmu, vše zakončil Tomáš Nouza vysokou střelou, vhazuje se.

04:36
    Nouza ze strany nastřelil tyč!

04:10
    První zákrok si připsal i Valent po střele Ropreta, srazil kotouč do rohu.

03:17
    Lenc pěkně tečovaíl nahození Drábka, Kuhn vyráží.

02:08
    První střela v přesilové hře od Chaloupky, slovinský brankář pozorný.

01:46
    Mike Ratchul (LBL), dvě plus dvě minuty, vysoká hůl.

01:29
    Zbyněk Hrdel si dobře najel středem, Kuhn ale vyráží ramenem.

00:01

Oba celky už jsou na ledě, utkání za chvíli začne...

Pro Bruslařský klub se jedná v přípravě na 1. ligu o deváté utkání. Zatím má tým z města automobilů vyrovnanou bilanci čtyři výhry a čtyři prohry při pozitivním skóre devatenácti vstřelených a patnácti inkasovaných brankách. Nutno podotknout, že si Mladoboleslavští připravili náročný program poté, co narazili na Jekatěrinburg (KHL), extraligovou Spartu, Kladno, Liberec nebo Plzeň.

Páteční měření sil mělo velmi solidní úroveň a vyznělo daleko lépe pro Středočechy. První polovina utkání sice byla víceméně vyrovnaná, poté se ale Boleslavští na hostující tým vrhli a v deseti minutách druhé třetiny čtyřmi brankami rozhodli o nakonec celkem pohodlném vítězství. Podaří se Mladé Boleslavi stejný kousek i v sobotu? Odpověď naleznete v příjemném chládku již za několik hodin.

Hezké odpoledne z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény. Druhé střetnutí stejných soupeřů ve dvou dnech čeká BK Mladá Boleslav a hostující HDD Telemach Olimpija Ljubljana. Slovinský mistr a účastník EBEL Ligy je v České republice výhradně na dvojzápas s Bruslařský klubem a po sobotním utkání opouští zemi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Daniel Langer

Branky a nahrávky: 11. Lenc (Loskot), 16. Pešut (Vrbata), 51. Pabiška (Nouza), 53. Rys (Drábek, Lenc), 54. Nouza (Šmach, Kasík), 58. Kafka (Šmach, Kasík) - 30. Freeman (Ferguson)

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) - Němeček, Pojkar, Kasík, Šmach, Jindra, Chaloupka, Drábek, Pavlů - Vrbata, Hrdel, Belay, Nouza, Pabiška, Kafka, Jiránek, Demel, Lenc, Loskot, Rys, Pešut
    HK SŽ Olimpija Lublaň: Kuhn (Boh) - Thomas, Ratchuk, Coulombe, Groznik, Magovac, Smirnov, Dervarić, Cvetek - Freeman, Dalvise, Mušić, Pance E., Ropret, Pance Ž., Ogranjenšek, Pesjak, Hočevar, Režek, Pogodin, Ferguson

Rozhodčí: Macháč, Horinek - Holec, Cafourek