Havířov – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Žilina – Petrohrad 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Lublaň 6:1 (kon.)
Klatovy – Strakonice 7:2 (kon.) | Sokolov – High1 6:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
6:1 (2:0, 0:1, 4:0)
HK SŽ Olimpija Lublaň
Sobota 25.08.2012, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne z mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Arény. Druhé střetnutí stejných soupeřů ve dvou dnech čeká BK Mladá Boleslav a hostující HDD Telemach Olimpija Ljubljana. Slovinský mistr a účastník EBEL Ligy je v České republice výhradně na dvojzápas s Bruslařský klubem a po sobotním utkání opouští zemi.

Páteční měření sil mělo velmi solidní úroveň a vyznělo daleko lépe pro Středočechy. První polovina utkání sice byla víceméně vyrovnaná, poté se ale Boleslavští na hostující tým vrhli a v deseti minutách druhé třetiny čtyřmi brankami rozhodli o nakonec celkem pohodlném vítězství. Podaří se Mladé Boleslavi stejný kousek i v sobotu? Odpověď naleznete v příjemném chládku již za několik hodin.

Pro Bruslařský klub se jedná v přípravě na 1. ligu o deváté utkání. Zatím má tým z města automobilů vyrovnanou bilanci čtyři výhry a čtyři prohry při pozitivním skóre devatenácti vstřelených a patnácti inkasovaných brankách. Nutno podotknout, že si Mladoboleslavští připravili náročný program poté, co narazili na Jekatěrinburg (KHL), extraligovou Spartu, Kladno, Liberec nebo Plzeň.

Oba celky už jsou na ledě, utkání za chvíli začne...

00:01

01:29
    Zbyněk Hrdel si dobře najel středem, Kuhn ale vyráží ramenem.

01:46
    Mike Ratchul (LBL), dvě plus dvě minuty, vysoká hůl.

02:08
    První střela v přesilové hře od Chaloupky, slovinský brankář pozorný.

03:17
    Lenc pěkně tečovaíl nahození Drábka, Kuhn vyráží.

04:10
    První zákrok si připsal i Valent po střele Ropreta, srazil kotouč do rohu.

04:36
    Nouza ze strany nastřelil tyč!

05:17
    Boleslavští teď zamkli svého soupeře v obranném pásmu, vše zakončil Tomáš Nouza vysokou střelou, vhazuje se.

05:46
    Hosté v plném počtu, v poslední vteřině přesilovky neuspěl tváří v tvář gólmanovi Tomáš Jiránek.

06:38
    Jiránek po přistrčení od Kafky nedokázal na brankovišti usměrnit puk a těsně míjí branku!

06:57
    Lublaň se nadvakrát osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:08
    Němeček u mantinelu zachytil rozehrávku a nahodil do branky, Pešut tečuje mimo.

08:38
    Simon Ferguson nebezpečně dorážel v brankovišti, hra je vykázána z pásma kvůli nedovolenému postavení útočícího hráče.

09:09
    Zajímavě to zkoušel z úhlu Igor Cvetek, Valent reflexivně vyráží nad.

10:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po doslova vydřené akci se prosazují mladé pušky. Loskot vybojoval puk a posunul ho pod sebe na RADANA LENCE, po jehož střele zůstal puk osamocen na brankovišti, boleslavský mladík ho ale stihl dorazit. Asistence: Marek Loskot

12:36
    Thomas Andrew (LBL) vysekl hokejku Tomáši Jiránkovi, nepochopitelně se do něj ještě poté pustil u mantinelu, dvě minuty za sekání.

13:07
    Hosté hodně přitvrzují, u mantinelu je lehce otřesený Tomáš Demel.

13:49
    Kuhn vyhodil kotouč mimo hrazení, byl ale ještě tečován.

14:36
    Hosté v plném počtu, Kuhn byl doslova zasypán projektili, prozatím odolal.

15:05
    Velmi šikovně to teď udělal ŽIGA PEŠUT. Z otočky za brankou poslal puk do brankoviště a tam se odrazil od Kuhnovy brusle do branky. Asistence: David Vrbata

15:36
    Dobře to zkoušel přes obránce Nouza, slovinský gólman ale jeho střelu tlumí.

16:24
    Jen za cenu faulu teď Petr Chaloupka (MBL) zastavil pronikajícího Panceho, dvě minuty podražení.

16:37
    Bruslaři vyhazují přes všechny čáry.

17:13
    I v oslabení to zkoušel Loskot, utopil se ale v kličkách a slabě zakončil.

18:24

19:20
    Po střele Jindry končí kotouč v ochranné síti, bude se vhazovat před Kuhnem.

19:41
    Lublaň vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:00

Slovinský mistr toho v první třetině mnoho nepředvedl a zaslouženě prohráva s domácí Mladou Boleslaví 0:2. Za Bruslaře se prosadili mladíci Lenc a Pešut, zapsání do střelecké listiny byl blízko i Tomáš Nouza, který ale pouze rozezvučel tyč. Středočeši mají jasně navrch, uvidíme jestli jejich převaha bude pokračovat i v prostředním dějství.

Další třetina začne přibližně v 16:47.

20:01

20:24
    Freemanovu střelu sráží Němeček mimo.

20:52
    Pabiškovu ránu schovává Kuhn efektně do lapačky.

22:05
    Hosté opět sevřeni v železném stisku domácích hokejistů, vyhazují až po ráně Chaloupky na zakázané uvolnění.

23:09
    Kotouč se po plexiskle svezl mimo hrazení, vhazuje se v slovinském obranném pásmu.

23:39
    Roman Němeček (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.

23:49
    Od modré střílel tvrdě Thomas a ještě dorážel Pance, Valent jejich pokusy se štěstím ustál!

25:00
    Štěstí zkoušeli Hočevar a Ropert, boleslavský brankář si vynahrazuje předchozí nedostatek práce. Situaci zakončuje potyčka v brankovišti.

25:29
    David Pojkar (MBL) a Mike Ratchuk (LBL), oba dvě minuty za hrubost.

26:08
    Němeček se po návratu z trestné lavice zapojil do protiútoku, střela se mu ale svezla.

29:04
    Lublaň právě vstřelila branku!
    Tak se přeci jen dočkali i hosté. Střílenou přihrávku do brankoviště usměrnil za Valentova záda SCOTT FREEMAN. Asistence: Simon Ferguson

30:32
    Lencova zaváhání využil Chris Dalvise, Valent ale vytáhl ukázkový semafor!

30:44
    Jiří Rys (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení. Misky vah se teď poněkud přelévají na slovinskou stranu.

31:16
    Před odkrytou brankou se objevil osamocený Pance, sraženou střelu ale poslal mimo tyče!

32:13
    Po dobré obranné práci Pojkara jde kotouč z pásma.

32:44
    Domácí v plném počtu, vzápětí se tak ale dostali do offsidu.

33:46
    Nouza to zkusil od mantinelu, nastřelil ale pouze brankový oblouk.

34:33
    Tvrdou ránu Kafky teď schytal do obličeje Patrick Coulombe, za asistence lékařů odjíždí na střídačku. To na pár stehů bude.

34:30
    Po krásné přihrávce do jízdy uháněl na branku Pabiška, jeden z obránců se k němu ale stačil vrátit a zakončení mu znepříjemnit.

35:58
    Kafka ideálně nabyl Belayovi, ten zmikruží pouze vyprášel Kuhnovi betony.

37:08
    Pesjak to zkusil z otočky, Valent betony sklapl včas.

37:37
    Josef Jindra (MBL) vyloučen na dvě minuty za držení.

38:44
    Hosté se nepřesnými přihrávkami sami připravují o šance.

39:34
    Od modré to dobře zkoušel Andrew Thomas, domácí brankář zasáhl lapačkou.

39:37

39:58
    Rozhodčí ještě přerušuje pro přihrávku rukou.

40:00

Na ledě se ještě stihla zformovat menší potyčka, rozhodčí ale celou situaci včas vyřešili a vše se obešlo bez vyloučení. Lublani se opravdu podařilo vzchopit a dokonce vyhrát prostřední dějství utkání brankou Scotta Freemana. Bruslařům jako by díky náročnému programu začal trochu docházet dech, nešlo totiž o ojedinělý výpad, hra se zcela vyrovnala.

Další třetina začne přibližně v 17:36.

40:01

40:12
    Hra přerušena kvůli hře vysokou holí, hra se posouvá před Valenta.

40:28
    Němeček se pěkně protáhl kolem obrany a střelou zápěstím orazítkoval tyč!

41:03
    Simon Ferguson (LBL) vyloučen na dvě minuty za napadení.

42:01
    Před Šmachem se otevřela dálnice a boleslavský obránce se směle vydal kupředu, jeho střela ale byla tečovaná mimo.

42:38
    Pěkná souhra Kafky s Demelem. Střílel prvně jmenovaný, nadvakrát ale neuspěl.

43:33
    Matjej Hočevar se zkoušel obtočit kolem branky, Valent byl u tyčky připraven.

45:22
    Hraje se především o střed hřiště, Tomáš Demel teď příliš rychle přejel modrou čáru a je mu pískán offside.

45:35
    Michal Valent vyhodil kotouč mimo hřiště a je vyloučen za vyhození puku mimo hřiště. Trest odpyká Martin Belay (MBL).

45:44
    Kafka s Jiránkem se řítili do přečíslení, Kuhn zasáhl a přerušil.

46:31
    Dalvise napálil zblízka pouze tyčku domácí svatyně, Lublaň byla blízko vyrovnání!

47:26
    Teď si může boleslavská defenziva oddychnout, puk je daleko od branky.

47:52
    Hočevar si poklepal o přihrávku a taky ji dostal, jeho střelu likviduje brankář.

48:19
    Belay to měl hezky vymyšlené, jen ta realizace moc nevyšla. Přihrávka byla příliš rychlá a píská se icing.

50:15
    Lenc krásně načasoval přihrávku, spoluhráč před brankou ji ale nečekal.

50:31
    Se štěstím, ale přece. Nedůslednosti slovinské obrany využil zblízka LUKÁŠ PABIŠKA, jehož střela se překutálela přes Kuhna až do branky. Asistence: Tomáš Nouza

51:17
    Pěkně se probíjel Jindra, byl ale podražen.

51:20
    Patrick Coulombe (LBL) - dvě minuty, podražení.

51:47
    Od modré to opět zkouší agilní Němeček, Kuhnova lapačka se jen hbitě mihla po puku a skryla ho.

52:59
    Využitá přesilová hra Bruslařského klubu. Hosté se hodně stáhli a Drábek protlačil puk do brankoviště, kde ho už jen JIŘÍ RYS uklidil do branky. Asistence: Václav Drábek, Radan Lenc

53:39
    Tak to byla parádní střela. TOMÁŠ NOUZA dostal trestuhodně mnoho prostoru a zmezikruží nechytatelně propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Ondřej Šmach, Jaroslav Kasík

55:00
    Svoje štěstí vyzkoušel i David Pojkar, jeho zblokovaná střela ale Kuhna nevystrašila.

56:24
    Rys tvrdě dohrál jednoho slovinského hráče u mantinelu a zbaběle se na něj vrhla celá pětka hostí včetně brankáře. Rozhodčí teď oddělují soupeřící dvojice, které se následně utvořily. V přátelském utkání zbytečné.

56:24
    Současně vyloučeni Jiří Rys (MBL) a nejagilnější mstitel Georgi Pogodin (LBL) dvě + dvě minuty za hrubost. Současně Marek Loskot (MBL) a Chris Dalvise (LBL) 5+OT do konce utkání. Bude se pokračovat v pěti.

57:39
    PETR KAFKA dopravil kotouč po kombinaci střelou o břevno do branky a navyšuje vedení Bruslařů. Asistence: Ondřej Šmach, Jaroslav Kasík

58:15
    Slovinci to nyní neunášejí a při jakkémkoliv kontaktu napadají české hokejisty. Po čistém bodyčeku shodil rukavice Simon Ferguson (LBL) a inkasuje 5+OT do konce utkání.

59:17
    Boleslavští se už ani do útoku neženou a raději dohrávají mimo obranné pásmo Lublaně.

60:00

Zcela shodným výsledkem končí druhé střetnutí Mladé Boleslavi a Lublaně. Bruslaři třetí třetinu zcela opanovali a Slovinci další vysokou prohru nesli jen těžko. ŠKO-ENERGO Aréna slaví vysoké vítězství a já se s Vámi loučím s přáním hezkého zbytku sobotního večera. (18:15:55)

Daniel Langer

Branky a nahrávky: 11. Lenc (Loskot), 16. Pešut (Vrbata), 51. Pabiška (Nouza), 53. Rys (Drábek, Lenc), 54. Nouza (Šmach, Kasík), 58. Kafka (Šmach, Kasík) - 30. Freeman (Ferguson)

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) - Němeček, Pojkar, Kasík, Šmach, Jindra, Chaloupka, Drábek, Pavlů - Vrbata, Hrdel, Belay, Nouza, Pabiška, Kafka, Jiránek, Demel, Lenc, Loskot, Rys, Pešut
    HK SŽ Olimpija Lublaň: Kuhn (Boh) - Thomas, Ratchuk, Coulombe, Groznik, Magovac, Smirnov, Dervarić, Cvetek - Freeman, Dalvise, Mušić, Pance E., Ropret, Pance Ž., Ogranjenšek, Pesjak, Hočevar, Režek, Pogodin, Ferguson

Rozhodčí: Macháč, Horinek - Holec, Cafourek