Mannheim – Frölunda 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Kärpät 2:3 (po s.n.) | Motor ČB – Eisbären 1:2 (kon.)
Sparta – Linköping 5:2 (kon.) | Chomutov – HV71 1:3 (kon.) | HC Slovan – Kuopio 3:2 (po pr.)
Ingolstadt – Färjestad 6:5 (po pr.) | Plzeň – Luleå 1:4 (kon.) | Salzburg – Hamburg 3:1 (kon.)
Vienna Capitals – JYP 3:2 (kon.)
po s.n.
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Kärpät Oulu
Neděle 26.08.2012, 17:00KAJOT ARENA, Brno - Základním kamen haly byl položen v roce 1972. Oficiálně byla otevřena až • European Trophy

65:00
    Kärpät Oulu vstřelil branku!

Je hotovo. Na nájezdy vítězí hosté, jedinou trefu zařídil TONI KÄHKÖNEN.

Nyní se rozjel hostující Kähkönen a překonává Faltera - 0:1.

64:00
    Hosté byli pod tlakem a vyžádali si oddechový čas.

62:05
    Jenže z velkého tlaku Komety mohla přijít branka v její síti. Od modré se rozjel Kemppainen a v sólo nájezdu na Faltera nevyzrál, ten jeho nájezd zlikvidoval.

61:59
    Zápas má fantastickou koncovku a grády. Nejprve se před Karhunenem ocitla dvojice Němec a Holec a neuvěřitelně bojovní hosté se vrhali do rány a nepřipustili ohrožení svého brankáře. Kolikrát to i vypadalo, že hráči Brna sestřelí obránce nebo je trefí do hlavy, ale nakonec se tak naštěstí nestalo. Nicméně šance to byly veliké a mohlo být hotovo.

Ohtamaa dostává 5 + do konce utkání, stejně tak Radek Dlouhý. Dvě minuty vyfasoval Leoš Čermák a rovněž Eklund.

59:51
    Tomáš Plíhal inkasuje osobní desetiminutový trest.

59:51
    Ještě v závěru základní hrací doby sledujeme faul Kappainena, který dostal dvě minuty za podražení.

53:33
    Rozjel se faulovaný Hynek Zohorna a pokusil se překonat Karhunena mezi betony, finský gólman jeho záměr vystihl a skóre se ani tentokrát nemění.

53:33
    Zohorna pádil od červené čáry a byl nedovoleně zastaven Kähkönenem, Kometa bude zahrávat trestné střílení.

51:58
    ...posléze však u Faltera dnes podruhé zazvonilo. Do tyče se trefil Juntilla!

49:40
    Fantastický Falter, který vytáhl hned trojitý zákrok po Juntiilově palbě střel v rychlém sledu. Skóre se nemění a brněnský gólman si připisuje hvězdný moment dnešního večera.

46:44
    Kometa právě vstřelila branku!

Mátožnou domácí družinu probrala akce ROMANA ERATA, který z vrcholu kruhů napřáhl na Karhunena a tomu kotouč propadl pod jeho tělem. Z ničeho nic přichází vyrovnání a vzhledem k vyrovnanému průběhu duelu se dá považovat za zasloužené. Asistence: Tomáš Divíšek.

40:35

Hodně rychle jdou hosté do vedení. TOMÁŠ PLÍHAL si najel za obránce Komety a pohodlně dopravil kotouč do Falterovy klece. Před bránou byl zcela sám a neměl tak problém zakončit. Využitá přesilovka a obrat ve skóre pro Kärpät Oulu. Asistence: Juha Pekka Haataja, Mikko Lehtonen.

39:29
    V samotném závěru druhé třetiny si Kometa zahraje oslabení, Bičánek je vyloučen za držení.

38:17

Tak hosté dokázali v posledních minutách pořadně zatlačit svého soupeře a Kometa se nedokázala velkému tlaku ubránit. Z levé strany kruhu nahrával Ohtamma a našel před bránou osamoceného JARI VIUHKOLU a ten se po dorážce před Falterem nemýlil. Asistence: Attem Ohtamma, Toni Kähkönen.

36:00
    Kärpät Oulu mohlo vzápěti vyrovnat. Mäntymaa napálil puk od modré čáry a překonal Faltera. Ten měl však velké štěstí, po ráně finského zadáka zazvonilo v KAJOT ARENĚ břevno.

34:48

Z ničeho nic domácí udeřili. Poslední minuty měli mírný tlak a dočkali se vedoucí branky. Po buly se kotouči dostal obránce Bičánek, nahodil kotouč před bránu, kde byl připraven LEOŠ ČERMÁK a brněnský navrátil do sestavy se poprvé v tomto zápase prosadil šikovnou tečí a Kometa tak vede. Asistence: Radim Bičánek, Roman Erat.

32:17
    Hosté jdou znovu do tří. Keränen potrestán za podražení.

31:40
    Bude se hrát ve čtyřech. Za vysokou hůl putuje na trestnou Tomáš Divíšek.

31:00
    V ní měl obrovskou šanci Čermák, před kterým byla již odkrytá brána, ale Karhunen si dokázal s obtížnou situací poradit. Hosté jsou ve čtyřech a největší tutovka v podání Komety je nevyužita.

30:33
    V té druhé to budou mít poněkud horší. Kärpät Oulu jde totiž do tří. Vyloučen je Lehtonen za hákování. Něco přes půl minuty si Kometa zahraje dvojnásobnou přesilovku.

29:08
    Naopak si zahraje přesilovku a bude moci zaměstnávat Karhunena. Vyloučen je Eminger.

23:59
    Od modré napřáhl Holec, ale Karhunen jeho ránu chytá. Následně je vyloučen za hákování Divíšek a Kärpät Oulu si zahraje přesilovku.

19:30
    I Kometa se dostala ke klasickému přesilovkovému rozestavení až v závěru přesilovku. Ale zpočátku chyběla finální fáze. Ta však přišla vzápětí a přihrávka přes šíři pásma našla u levé tyče Hynka Zohornu, jenž však trefil pouze beton přesouvajícího se Karhunena.

17:41
    Aby to domácím nebylo líto, zahrají si přesilovku také. Vyloučen je Mäntymaa (OUL) na dvě minuty za sekání.

17:14
    Až v závěru přesilovky se Oulu podařilo utvořit klasický přesilovkový zámek. A z dorážky se málem prosadil Lehtonen, ale do poloprázdné brány puk nezvládl nasměrovat.

15:13
    Radek Dlouhý (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost. Třetí přesilovka pro Finy.

13:23
    Jeden z finských hráčů obkroužil celé hřiště a pak předložil pěknou přihrávkou šanci Donsoiovi, ten se dostal až k Falterovi, blafák mu však nevyšel.

12:33
    Síly na ledě se srovnají. Vyloučen je Eklund (OUL) na dvě minuty za podražení.

11:53
    Oulu si zahraje druhou přesilovku. Za bránou hostů zbytečné fauloval Jan Káňa (KOM) a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

04:21
    Závar před Karhunenem. K odraženému puku se dostal v mezikruží Erat, ale nedokázal finského gólmana prostřelit.

02:56
    Mikko Niemelä (OUL) na dvě minuty vyloučen za vysokou hůl.

00:19
    Tak nakonec puk nepřešel všechny čáry, nýbrž Tomáš Malec (KOM) vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

Roman Zajíček

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 35. Čermák (Bičánek, Erat), 47. Erat (Divíšek) - 39. Viuhkola (Ohtamma, Kähkönen), 41. Plíhal (Haataja, Lehtonen), 65. Kähkönen (pen.)

HC Kometa Brno: Falter – Kadela, Valach, Švrček, Bičánek (C), Valábik, Malec, Krejčiřík – Erat, Čermák, Dlouhý – Tomáš Svoboda, Divíšek, Hynek Zohorna – Jan Hruška, Koreis, Holec – Káňa, Dočekal, Němec.
    Kärpät Oulu: Karhunen (Backlund) - Pokka, Mäntymaa, Eklund, Eminger, Lehtonen, Niemelá, Ohtamaa - Halava, Lehto, Junttila, Keränen, Souranta, Kemppainen, Viuhkola, Haataja, Norman, Plíhal, Donsol, Kähkönen.

Rozhodčí: Homola, Polák - Dřinovský, Skopal