Havířov – Orlová 9:2 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 2:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 4:8 (kon.)
Vsetín – Přerov 4:5 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:2 (1:0, 0:2, 1:0)
HC Frýdek-Místek
Pátek 14.09.2012, 18:00Přípravné zápasy

Konec zápasu. (20:47:53)

Jediný nájezd nakonec dává hostující Jakub Teper.

Ani šikula David Zachar neuspěl.

Milan Gajda to zkusil tvrdou, leč nepřesnou střelou.

Zdeněk Novosad nedal.

Petr Hrubý vyjel rozvážně k brance, ani on však nedává.

Lukáš Duba zkusil mezi betony, neúspěšně.

Ondřej Sluštík přízemním zakončením netrefil branku.

Pavel Handl taky vychytán.

Roman Kelner neuspěl.

A na závěr nájezdy.

60:00

59:13
    Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět k frýdecké brance, která je v posledních minutách obléhána.

58:04
    Handl se pokoušel překvapit Carbola, neuspěl.

57:10
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Po nahození Davida Zachara se ve skrumáži zorientoval nejlépe Zdeněk Novosad, který dal Prostějovu naději na výhru.

56:21
    Michal Černý v dobré pozici, Carbol ho však srovnat nenechal.

53:24
    Puk vyletěl až na střídačku. Hráči si málem museli přepočítávat zuby.

52:28
    Ondřej Sluštík v nájezdu na jestřábí branku zastaven Tomigou.

51:59
    Zakázané uvolnění hostí.

51:43
    Jiří Slovák se jen těžce zvedá z ledu.

49:25
    Petr Žajgla vyloučen na dvě minuty za hákování.

49:19
    Jestřábí přesilovka není vůbec povedená. Bez šancí a bez nápadu

47:12
    Na ledě se přiostřuje. Krátce po sobě na ledě dva Jestřábi. Nakonec potrestán Milan Gajda.

45:44
    Dva domácí hráči se právě srazili ve svém obraném pásmu. Hosté toho využít nedokázali.

44:38
    Arnoštova tečovaná střela skončila na hrudi frýdeckého golmana.

44:00
    Nahození Michala Černého z nulového úhlu získalo domácím pásmo.

43:16
    Pavel Handl z dobré pozice neprostřelil Carbola.

41:55
    Ondřej Sluštík se na modré opřel do puku, Vrba vyrazil. Vzápětí vyloučen Jan Sluštík za podražení.

40:51
    Roman Kelner se prosmýkl obranou Jestřábů, jeho zpětná přihrávka však nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.

40:14
    A hned na úvod zakázané uvolnění Frýdku.

40:01

Druhá část je za námi a přinesla obrat ve skore. Jestřábi ztrácejí jak výsledkově, tak herně. Zvlášť ve druhé polovině prostřední třetiny měli domácí hokejisté jen málo solidních příležitostí.

40:00

38:58
    Roman Kelner znovu nebezpečný, obrana Prostějova ho včas odstavila

38:36
    Stráněl již podruhé v tomto zápase nepřjemně přimáčknut na mantinel.

37:45
    David Zachar ukázal své rychlé nohy a přebruslil všechny hostující hráče. Zakončení však nebylo přesné.

37:18
    Roman Kelner vyslal ostrou střelu z dálky, Vrba vyrazil.

36:28
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A hned z protiútoku zahřmělo. Na konci pěkné ťukané stál Petr Hrubý, který zakončil pod horní tyčku.

35:28
    Petr Žajgla se snažil z velké blízkosti prostřelit Carbola. Kotouč skončil brankáři v náručí.

35:11
    Marek Kaluža se však provinil hrou vysokou holí. Síly na ledě srovnány.

34:44
    David Zachar se pokoušel prokličkovat hostující obranou. To se mu sice nepodařilo, Frýdek se však ubránil jen za cenu faulu Jiřího Slováka.

34:01
    Smejkal s Dubou ujížděli dva na jednoho. První jmenovaný se pokusil na poslední chvíli přihrát, to se mu však již nepodařilo.

32:07
    Bomba Michala Krutila byla velmi nebezpečná. Nakonec ji však Vrba s pomocí obrany dokázal zneškodnit.

32:13
    Pavel Kumstát vyloučený za podražení.

31:23
    Tečovaná střela Smejkala letěla nad.

29:20
    Akce Jestřábů skončila střelou Černého, bohužel pro domácí mířila přímo do golmana.

27:11

Už už to vypadalo že Petr Hrubý na Vrbu nevyzraje, puk však přece jen beckhendem propasíroval za brankovou čáru.

27:11
    Petr Hrubý faulovaný při samostatném úniku. Nařízeno trestné střílení!

26:28
    Tomiga dvakrát zkusil střelu od modré, zvlášť ta druhá se mu však vůbec nepovedla a vyhnala Jestřáby z útočného pásma.

25:27
    Šebek dostal nabídku od Černého, nevyužil ji však a vzápěti vyloučen Michal Krutil za napadení.

24:33
    Petr Hrubý vyloučen za podražení. Přesilovka pro Jestřáby.

24:24
    Smejkal to zkusil, střelu zastavila boční síť.

23:55
    Až teď se před Vrbou zjevilo několik frýdeckých dresů, brankou však tlak hostí neskončil.

23:05
    Šanci jsme zatím ve druhé třetině neviděli.

21:10
    A ještě jedno. Přesilovka Frýdku končí.

20:48
    Další vyhození...

20:17
    Hosté sice vyhráli buly, dlouho se však z držení puku neradovali. Jestřábi vyhazují.

20:01

A máme po první třetině. Více nebezpečných příležitostí měl zatím Frýdek-Místek, byli to však Jestřábi kdo dokázal zúročit své šance. Zatím jediným úspěšným střelcem je zkušený Michal Černý, což ovšem zakrátko může být jinak. Frýdek si totiž z první třetiny přenese do druhé části téměř minutu a čtvrt dlouhou početní výhodu.

20:00

19:57
    Petr Tomis třikrát ve slušné příležitosti. Ta poslední byla vskutku nebezpečná, Vrba však byl na svém místě.

19:12
    Petr Hrubý po zahákování na ledě. Jestřábi jdou do tří.

18:12
    Domácí Rosenberg hákoval, hosté si zahrají přesilovou hru.

16:15
    Jestřábům se však přesilová hra nedaří. Zatím se trvaleji nedokázali usadit v pásmu hostí.

14:32
    Roman Kelner vyloučen za hákování. Přesilovka pro domácí.

13:50
    Michal Černý se dokázal zorientovat v nepřehledné situaci před frýdeckou svatyní a vsítil první branku utkání.

11:30
    Nebezpečnější byli zatím frýdečtí. O vylepšení dojmu se pokusil Rosenberg, který dostal pěknou nahrávku od Novosada. Ani nadvakrát se mu však skorovat nepodařilo.

10:55
    Stráněl nešetrně naražen na mantinel.

10:10
    Novosad zkoušel vyzrát na Carbola, branku však nevsítil.

8:02
    Je tu ofsajd, tentokrát na straně domácích.

6:48
    Jiří Slovák znovu v akci. K dorážce, která by téměř jistě skončila golem se však nedostal..

6:25
    Žajgla zkoušel prostřelit Carbola, ten vyrážečkou kryje.

5:00
    Hosté však nic nevymysleli. Tedy kromě ofsajdu.

4:35
    Dlouhá bitva o kotouč končí ve prospěch Frýdku-Místku.

1:12
    První střelecký pokus zápasu si připsal hostující Jiří Slovák.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobecký

Branky a nahrávky: 14. Černý (Šebek, Zachar), 58. Novosad (Berčák, Zachar) - 28. Hrubý (pen.), 37. Hrubý (Teper)

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel)-Paška, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Rosenberg, Dufka, Arnošt-Smejkal, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Žajgla, Berčák, Novosad, Matoušek
    HC Frýdek-Místek: Carbol (Láníček)-Tomis, Gajda, Kudláček, Teper, Krutil, Ferenz, Lyzák, Kocourek, Rozum, Hrubý, Kelner, Štubňa, Slovák Jan, Gogolka, Sluštík Jan, Sluštík Ondřej, Slovák Petr, Vejchoda