Chabarovsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Novokuzněck – Viťaz 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 2:1 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Omsk 4:2 (kon.) | Lev – Barys 2:4 (kon.)
Lev – Barys 2:4 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 22.09.2012, 12:00KHL

Čechov si uhlídal tříbrankové vedení z první třetiny a slaví zaslouženou výhru. Svoji zásluhu na tom má také gólman Kasutin, jenž si do statistik připisuje čisté konto. Pěkný zbytek dne. (14:16:27)

60:00

50:06
    Vyloučen Golovkov (CEC) - 2 minuty za hákování + osobní trest do konce utkání.

49:41
    Hosté jsou v plném počtu. Dále si brání pohodlný tříbrankový náskok.

47:41
    Vyloučen Gillies (CEC) - 2 minuty za podražení.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Hra byla vyrovnaná, ani jeden z týmů nevyužil čtyři přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 13:33.

40:00

37:37
    Další nevyužitá přesilovka domácích.

35:37
    Početní výhoda pro domácí. Vyloučen Kudinov (CEC) - 2 minuty za držení.

32:51
    Metallurg Novokuzněck je opět kompletní. Ani tato přesilovka branku nepřinesla.

Dnešní utkání sleduje 4200 diváků.

31:51
    Vyloučen Žafjarov (NOV) - 2 minuty za hákování.

27:15
    Metallurg má v této třetině více ze hry, ale nedaří se mu najít recept na gólmana Kasutina.

25:44
    Také hosté jsou kompletní. Ani jednomu týmu se přesilovky v této třetině nepovedly dle představ.

23:44
    A nyní si zahraje početní výhodu soupeř. Vyloučen Badjukov (CEC) - 2 minuty za sekání.

23:13
    Domácí se ubránili. Loginov je zpět na ledě.

21:13
    Čechov si zahraje další přesilovou hru. Potrestán Loginov (NOV) - 2 minuty za faul kolenem.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 1. Timkin (Fahey, Sergejev), 2. Dvurečenskij (Čisťjakov, Kuljomin), 17. Timkin (Fahey, Koroljov)

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (17. Ključinkov) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Loginov, Jacenkov, Grišin - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Islamov, Mitrjakov - Černych, Slepyšev, Žafjarov - Vyglazov, Jefimov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Saprykin) - Chafizullin, Troščinskij, Fahey, Golovkov, Selezňov, Kudinov, Busygin - Hennessy, Baďjukov, Koroljuk - Timkin, Koroljov, Černov - Cullen, Dvurečenskij, Kuljomin - Sergejev, Gillies, Čisťjakov.

Rozhodčí: Gašilov, Ščenjov - Michel, Šichanov