Chabarovsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Novokuzněck – Viťaz 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Minsk 2:1 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Omsk 4:2 (kon.) | Lev – Barys 2:4 (kon.)
Lev – Barys 2:4 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 22.09.2012, 12:00KHL

Čechov si uhlídal tříbrankové vedení z první třetiny a slaví zaslouženou výhru. Svoji zásluhu na tom má také gólman Kasutin, jenž si do statistik připisuje čisté konto. Pěkný zbytek dne. (14:16:27)

60:00

50:06
    Vyloučen Golovkov (CEC) - 2 minuty za hákování + osobní trest do konce utkání.

49:41
    Hosté jsou v plném počtu. Dále si brání pohodlný tříbrankový náskok.

47:41
    Vyloučen Gillies (CEC) - 2 minuty za podražení.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Hra byla vyrovnaná, ani jeden z týmů nevyužil čtyři přesilové hry.

Další třetina začne přibližně v 13:33.

40:00

37:37
    Další nevyužitá přesilovka domácích.

35:37
    Početní výhoda pro domácí. Vyloučen Kudinov (CEC) - 2 minuty za držení.

32:51
    Metallurg Novokuzněck je opět kompletní. Ani tato přesilovka branku nepřinesla.

Dnešní utkání sleduje 4200 diváků.

31:51
    Vyloučen Žafjarov (NOV) - 2 minuty za hákování.

27:15
    Metallurg má v této třetině více ze hry, ale nedaří se mu najít recept na gólmana Kasutina.

25:44
    Také hosté jsou kompletní. Ani jednomu týmu se přesilovky v této třetině nepovedly dle představ.

23:44
    A nyní si zahraje početní výhodu soupeř. Vyloučen Badjukov (CEC) - 2 minuty za sekání.

23:13
    Domácí se ubránili. Loginov je zpět na ledě.

21:13
    Čechov si zahraje další přesilovou hru. Potrestán Loginov (NOV) - 2 minuty za faul kolenem.

20:01
    Domácí tým bude hrát ještě déle než minutu přesilovou hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:49.

Čechov vkročil do zápasu s velkým odhodláním a již ve druhé minutě podruhé skóroval. Následně přidal třetí branku během přesilovky a po první dvacetiminutovce si drží slušný náskok.

20:00

19:32
    Hosté jsou ve čtyřech.

19:08
    Pět na tři. Potrestán Selezňov (CEC) - 2 minuty za sekání.

17:32
    Vyloučen Koroljuk (CEC) - 2 minuty za hákování.

16:06
    Metallurg střídá gólmany. Mezi tyče se staví Jurij Ključinkov.

16:06
    Čechov právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ TIMKIN využívá přesilovou hru a střílí svůj druhý dnešní gól. Asistence: Brian Fahey, Anton Koroljov.

15:03
    První přesilovku si dnes zahraje Čechov. Vyloučen Kuklev (NOV) - 2 minuty za držení.

10:18
    Další přesilovka pro domácí. Potrestán Kuljomin (CEC) - 2 minuty za podražení.

04:45
    Hosté jsou v plném počtu. Bez problémů se ubránili.

02:45
    Přesilovka pro domácí. Vyloučen Hennessy (CEC) - 2 minuty za sekání.

01:50
    A je tu další branka! Po necelé minutě se prosazuje i NIKITA SVUREČENSKIJ. Asistence: Alexander Čisťjakov, Vjačeslav Kuljomin.

0:57
    Hned v první minutě posílá svůj tým do vedení JEVGENIJ TIMKIN. Asistence: Brian Fahey, Denis Sergejev.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Ključinkov) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Loginov, Jacenkov, Grišin - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Islamov, Mitrjakov - Černych, Slepyšev, Žafjarov - Vyglazov, Jefimov.

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Chafizullin, Troščinskij, Fahey, Golovkov, Selezňov, Kudinov, Busygin - Hennessy, Baďjukov, Koroljuk - Timkin, Koroljov, Černov - Cullen, Dvurečenskij, Kuljomin - Sergejev, Gillies, Čisťjakov.

Rozhodčí: Gašilov, Ščenjov - Michel, Šichanov.

Favority dnešního klání jsou domácí. V tabulce Východní konference jim náleží sedmá příčka. Čechov spadající do Západní konference se pohybuje na předposledním třinácté místě. Oba týmy pak dělí tři body.

Poslední odehraný zápas se nepovedl ani jednomu z dnešních soupeřů. Metallurg podlehl Čerepovci 3:5 a Viťaz prohrál na ledě Novosibirsku 2:3 po samostatných nájezdech.

Hezké sobotní poledne. Těm, kdo právě obědvají, přeji dobrou chuť! Dnes pokračuje již osmým kolem KHL. Metallurg Novokuzněck přivítá na své půdě Čechov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 1. Timkin (Fahey, Sergejev), 2. Dvurečenskij (Čisťjakov, Kuljomin), 17. Timkin (Fahey, Koroljov)

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (17. Ključinkov) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklev, Arzamascev, Sopel, Loginov, Jacenkov, Grišin - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Islamov, Mitrjakov - Černych, Slepyšev, Žafjarov - Vyglazov, Jefimov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Saprykin) - Chafizullin, Troščinskij, Fahey, Golovkov, Selezňov, Kudinov, Busygin - Hennessy, Baďjukov, Koroljuk - Timkin, Koroljov, Černov - Cullen, Dvurečenskij, Kuljomin - Sergejev, Gillies, Čisťjakov.

Rozhodčí: Gašilov, Ščenjov - Michel, Šichanov