Mladá Boleslav – Hr. Králové 2:3 (kon.) | Přerov – Olomouc 5:4 (po s.n.) | Třinec – Havířov 6:4 (kon.)
Zlín – Vsetín 5:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:3 (kon.)
Letňany – Chomutov 2:8 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 1:3 (kon.) | Liberec – Jihlava 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 6:2 (kon.) | K. Vary – HC Kladno 4:1 (kon.)
po s.n.
HC ZUBR Přerov
5:4 (1:1, 2:0, 1:3)
HC Olomouc
Sobota 22.09.2012, 12:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC ZUBR Přerov: Grigárek - Gremlica, Kubal, Běhal, Slavík, Kubíček, Bochňák, Müller, Václavíček, Kundrátek, Karola, Maršálek, Novák, Hurta, Rybka, Duda, Blahunek, Nohál, Červínek, Němec.

HC Olomouc: Urbisch - Markl, Zbořilák, Čamek, Minařík, Gatěk, Hes, Beták, Vrána, Štefka, Škoda, Majer, Konečný, Šoustal, Horák, Kočiřík, Augustin, Galeta, Ministr.

Rozhodčí: Dobeš - Novák, Laczko.

00:01

0:10
    Grigárek si připisuje hned po deseti vteřinách první zákrok.

0:14
    Hosté vlétli do zápasu aktivně, Grigárek musel podruhé zasahovat.

0:51
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Raketový nástup hostů do utkání znamená vedoucí gól. TOMÁŠ ŠOUSTAL se nejlépe zorientoval na brankovišti a na dvakrát dorazil puk do sítě. Asistence: Jaroslav Škoda.

0:59
    Do kabin musel zraněný Běhal, který neustál střet s protihráčem.

1:24
    Přerov se přes vysokou aktivitu Olomouce ještě nedostal ani do středního pásma.

2:40
    První vážnější ohrožení hostující branky měl na svědomí Kundrátek. Jeho ránu však s poklidem Urbisch chytá.

2:59
    Dobrá Zbořiláková rána od modré končí v lapačce Grigárka.

3:57
    Vhazovat se bude před Urbischem.

4:50
    Grigárek musel proti dorážce několikrát zasahovat, nakonec puk schoval pod sebe.

6:43
    Galeta se ocitl sám před Grigárkem, snažil se ho překonat kličkou do behkendu, ta mu ale nevyšla.

8:40
    Máme tu první vyloučení, Vojtěch Augustin (OLO) 2 min za sekání.

10:40
    Přerov v přesilovce vůbec nezahrozil a Olomouc je kompletní.

10:47
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři z ničeho nic srovnávají stav zápasu. Velice šťastnou trefu si na své konto připisuje PAVEL KUBAL. Asistence: Filip Nohál.

11:11
    Grigárek dobře zasáhl proti několika dorážkám Markla.

11:11
    Ivo Blahunek (PŘE) 2 minuty sekání.

13:07
    Olomouc v přesilové hře několikrát zahrozila, branku z početní výhody ale dát nedokázala.

13:11
    Blahunek na ledě, Přerov je kompletní.

15:15
    Beták se dostal do samostatného nájezdu, zkoušel to na Grigárka mezi betony, tam si to domácí brankář pohlídal.

15:55
    Grigárek vykopl levým betonem Čamekovu střelu.

17:41
    Šimon Beták (OLO) 2 minuty za vysokou hůl.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:41
    Olomouc je v plném počtu.

20:00

V první třetině jsme viděli převahu olomouckých hokejistů, kteří se zmohli pouze na jediný gól. Přerov po šťastné trefě Kubala dokázal srovnat. Druhá třetina začne v 13:00.

20:01

21:06
    Zbořilák to zkoušel od modré, mířil však nepřesně.

22:54
    Domácí otáčejí vývoj utkání a dostávají se do jednobrankového vedení. Karola předložil puk volnému DAVIDU RYBKOVI a ten neměl problém se zakončením. Asistence: Daniel Karola, Vítězslav Hurta.

23:05
    Šimon Beták (OLO) 2 min za napadení.

24:21
    Bude se hrát chvíli 4na4, za domácí je vyloučen Martin Gremlica (PŘE) 2 minuty za hákování.

25:05
    Olomouc je v plném počtu a začíná mu přesilovka 5na4.

25:39
    Grigárek dobře zasáhl proti Horákově střele.

26:21
    Přerov se ubránil bez újmy.

29:30
    Robert Horák (OLO) 2 minuty za hákování, Zubři mají výhodu další přesilovky.

30:26
    Tomáš Červínek (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát 4na4.

31:30
    Hosté jsou kompletní a začiná jim krátká přesilovka 5na4.

32:40
    Hosté kratičkou přesilovku využít nedokázali a Zubři jsou kompletní.

32:42
    Tomáš Zbořilák (OLO) 5+ do konce utkání za píchnutí holí.

33:10
    Urbisch měl problémy se střelou Nohála.

34:35
    Přerov se zbytečně vylučuje a srovná se počet hráčů na ledě. Dvě minuty si odpyká Jakub Grigárek (PŘE) za nedovolené bránění. Trest odpyká David Rybka.

35:17
    Martin Hes (OLO) 2 minuty za hákování.

36:35
    Přerov je kompletní a nyní hraje přesilovku 5na3.

36:57
    Zubři přesilovou hru využívají. Vyraženou střelou dopravil po efektní střele z otočky DAVID RYBKA. Asistence: Martin Gremlica, Daniel Slavík.

37:36
    Jan Maršálek (PŘE) 2 minuty za hákování. Hraje se 4na4.

38:27
    Martin Gremlica (PŘE) 2 min za vysokou hůl - Tomáš Šoustal (OLO) 2 min hrubost.

38:36
    Přerov je v plném počtu.

40:00

Ve druhé třetině strhli domácí hokejisté vedení na svoji stranu a do třetího dějství budou vstupovat se dvoubrankovým náskokem. Třetí část začne v 13:45.

40:01

41:42
    Hosté udeřili hned z kraje třetí třetiny. Rozdílovou branku vsítil dnes střelec své druhé branky TOMÁŠ ŠOUSTAL. Asistence: Marek Vrána.

44:26
    Icing domácích, buly před Grigárkem.

45:09
    Grigárek musel použít levý beton proti tvrdé střele Betáka. Bude se vylučovat na domácí straně.

45:09
    Daniel Václavíček (PŘE) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

46:05
    Za přerovskou brankou se strhla šarvátka, vylučovat se nakonec nebude.

47:10
    Zubři se i tentokrát ubránili a jsou kompletní.

48:44
    Přečíslení dva na jednoho zakončil úspěšně k pravé tyči IVO BLAHUNEK, parádní přihrávku mu předložil Jakub Müller. Asistence: Jakub Müller, Ondřej Duda.

49:10
    Hosté to dnes ale vůbec nevzdávají a snižují na rozdíl jediného gólu. ŠIMON BETÁK se z prostoru mezi kruhy nemýlil. Asistence. Vojtěch Augustín, Martin Konečný.

50:53
    David Rybka oslabí Přerov na dvě minuty za podražení.

51:53
    Pěkná střela Nohála, Urbisch vytasil slušná zákrok vyrážečkou.

52:40
    Gremlica se přes veškerou snahu přes dva bránící beky dostal do zakončení, Urbisch byl na jeho střelu z otočky dobře připraven,

52:35
    Přerov špatně vystřídal a Olomouc bude hrát chviličku přesilovku 5na3. Trest za domácí lavičku odpyká Martin Gremlica.

52:57
    Olomouc početní převahu dvou hráčů v poli bleskově využívá. Na odražený kotouč si chytře počkal ŠIMON BETÁK a chladnokrevně ho poslal za ležícího Grigárka. Asistence: Vojtěch Augustín.

53:56
    Přerov dvakrát po sobě vyhazuje na icing, buly před Grigárkem.

55:40
    Olomouc tlačí a snaží se vstřelit vedoucí branku.

57:43
    Karola měl dobře nabito, mířil ale hodně vedle.

57:50
    Hokejisté Olomouce si berou oddechový čas.

58:16
    Přerov vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazování před Grigárkem.

59:31
    Tomáš Červínek (PŘE) 2 min hrubost - Marek Vrána (OLO) 2 min držení protihráče.

60:00

V základní hrací době se nerozhodlo a bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

60:20
    Olomouc z protiútoku zahrozila, buly před Grigárkem.

61:31
    Oba celky jsou v plném počtu.

63:52
    Vyloučen je hostující Tomáš Šoustal (OLO) na dvě minuty za sekání.

64:10
    Buly před Urbischem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení se nerozhodlo a na řadu tak příjdou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

První jel Šimon Beták a střelou mezi betony posílá hosty do vedení - 0:1.

Daniel Karola za domácí poslal puk k pravé tyči a srovnává stav nájezdů na 1:1.

Vojtěch Augustín z Olomouce si s Grigárkem pohrál a pohodlně zasunul kotouč za jeho záda 1:2.

Parádní vyrovnání si připravil David Rybka, puk se otřel o spojnici a zapadl do branky - 2:2.

Martin Konečný za hosty branku trefit nedokázal - 2:2.

Gremlica střelu mezi betony také neuspěl - 2:2.

Karola vykoupal Urbische a svým druhým nájezdem posílá domácí do vedení - 3:2.

Betákovi utekl kotouč a Zubři vítězí na nájezdy.

65:00
    Vítěznou branku ze samostatných nájezdů si přpisuje DANIEL KAROLA. Bez asistence.

Konec zápasu. (14:45:09)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 11. Kubal (Nohál), 23. Rybka (Karola, Hurta), 37. Rybka (Gremlica, Slavík), 49. Blahunek (Müller, Duda), 65. Karola - 1. Šoustal (Škoda), 42. Šoustal (Vrána), 50. Beták (Augustín, Konečný), 53. Beták (Augustín)

Rozhodčí: Dobeš - Novák, Laczko