Třinec – Chomutov 2:0 (kon.) | Motor ČB – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 4:3 (po pr.)
Litvínov – Vítkovice 4:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Úterý 25.09.2012, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji hezký den při sledování dalšího extraligového kola mezi HC Mountfield a HC Sparta Praha. Jde o zápas 5. kola a utkání slibuje atraktivitu. Oba týmy jsou sice ve spodní části tabulky, ale jak domácí České Budějovice, tak i Sparta chtějí v tabulce výše. Po odehraných čtyřech kolech mají Jihočeši na devátém místě šest bodů, Sparta je o jeden bod za svým dnešním soupeřem.

Domácí diváci se těší na start obránce z NHL Radka Martínka, který s týmem trénuje a pravděpodobně dnes by měl nastoupit ke svému prvnímu utkání. I Sparta má jednoho hráče z NHL, a to brankáře Michala Neuvirtha. Čtyřiadvacetiletý gólman si v případě, že nastoupí odbude premiéru v české extralize.

Hádanky jsou odkryté jen napůl. V domácím dresu ani dnes nenastoupí bek z NHL Radek Martínek. V sestavě Sparty je sice brankář Michal Neuvirth napsán, ale jen jako dvojka. Uvidíme, jestli to je tah sparťanské střídačky a Neuvirth nastoupí jako jednička, nebo zda bude branku střežit Schwarz.

HC Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop - Soudek, Kotalík, Šimánek - Dej, Langhammer, Rousek - Červený, Kašpařík, Podlešák - Švihálek, Knotek, Suja - Marek.

HC Sparta Praha: Schwarz (Neuvirth) - Vallin, Philipp, Husák, Milam, Kočí, Gawryletz, Sobotka - Rachůnek, Broš, Ton - Pacovský, Hlinka, Tenkrát - Bahenský, Luňák, Jánský - S. Treille, Foster, Y. Treille - Simon.

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jindra, Skopal.

V domácí brance nastoupí Sáblík. Brankářská jednička Mountfieldu Jakub Kovář má pravděpodobně opět zdravotní problémy a není ani na střídačce.

Do branky se postavil Neuvirth, takže post brankáře Sparty je vyřešen.

00:01

00:35
    Ivan Rachůnek zastavil první útočnou akci Mountfieldu zahákováním a je vyloučen na dvě minuty.

01:26
    Střela Kotalíka od modré čáry končí vedle levé tyče.

00:57
    Domácí hrají před Neuvirthem. Sparta se ale zatím dobře brání.

02:14
    Šimánek měl na hokejce první gól Mountfieldu, ale střelu Ptáčka nedokázal za překonaného Neuvirtha ztečovat.

02:35
    Sparta hraje v plném počtu. Rachůnek je na ledě a hosté jdou hned do útoku.

03:37
    Bahenský přejel modrou čáru příliš brzy a je odpískán ofsajd.

04:03
    Zatím sledujeme rychlý hokej, kterému ale chybí přesnější finální přihrávky.

04:35
    Vráblíkova přihrávka na Langhammera sice šla dobře do jízdy, ale sudí odpískal domácímu týmu ofsajd.

05:02
    Dej dvakrát výborně vystihl přihrávku Tona a zamezil tak velké sparťanské šanci.

05:36
    Se střelou Podlešáka neměl Neuvirth žádný problém. Vhazování po jeho pravici.

06:01
    Vydareného střela končí na Neuvirthových betonech.

06:10
    Vydarený podruhé prověřil Neuvirtha a ani tentokráte na sparťanského brankáře nevyzrál.

07:03
    Mountfield právě vstřelil branku!
    ALEŠ KOTALÍK si krásně obhodil Gawryletze a šel zprava sám na Neuvirtha. Poté si počkal, co brankář Sparty udělá a když byl blízko, tak blafákem otevřel skóre utkání! Asistence: Vydarený.

08:32
    Sparta zatlačila domácí celek před Sáblíka a ten s pomocí obrany zatím odolává.

10:27
    Yorick Treille vybojoval palebnou pozici pro Sachu Treilleho, kterého vychytal Sáblík!

11:04
    Vráblík si najel do prostoru mezi kruhy a chtěl vystřelit. Puk mu ale sjel z hokejky a z akce nakonec sešlo.

12:19
    Střela Gawryletze šla nebezpečně k tyči a po teči končí na betonu Sáblíka. Domácí tým měl nyní i trochu štěstí!

12:51
    Švihálkovu střelu z úhlu v pohodě vyrazil připravený Neuvirth.

13:02
    Zakázané uvolnění Sparty. Hra se stěhuje před Neuvirtha.

13:22
    Luňák dostal naloženo od Soudka, který je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro Spartu.

13:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    PETR TON po vyhraném buly prostřelil střelou od modré Sáblíka a využil tak po osmi vteřinách přesilovou hru! Asistence: Vallin, Rachůnek.

14:28
    Další přesilovka pro Spartu. Vyloučen je Rousek na dvě minuty za sekání.

15:37
    Mountfield šel při vlastním oslabení do útoku. Šimánek se sice ke střele nedostal, ale vybojoval několik cenných vteřinek.

15:57
    Langhammer vyhazuje přes všechny čáry.

16:26
    Podlešák s Červeným šli na jednoho obránce Sparty, ale situaci ukončila špatná přihrávka Podlešáka.

16:28
    Domácí hrají v plném počtu. Rousek je zpět na ledě.

17:26

17:29
    Šimánek ihned po buly šikovně vystřelil. Dobrý reflex předvedl Neuvirth. Další buly po pravici brankáře.

18:02
    Vydarený pálil jen do připraveného brankáře, který puk vyrazil do rohu kluziště. Poté se puk dostal na hůl Langhammera, kterého v sedě krásným zákrokem vychytal Neuvirth!

18:43
    Mountfield zlepšil hru a vybojoval přesilovku. Za faul loktem je vyloučen Sacha Treille.

19:07
    Kotalík se po přihrávce Ptáčka dostal ke střele od modré, kterou vykopl betonem Neuvirth.

19:49
    Hlinka ujel při vlastním oslabení s Pacovským do útoku 2 na 2. Prvně jmenovaný se po kombinaci dostal ke střele do odkryté branky a skvělým zákrokem ho vychytal Sáblík. Puk se ale bohužel pro domácí dostal zpět do hry a JAROSLAV HLINKA ho pohodlně z dorážky do branky dorazil. Asistence: Pacovský.

19:49
    Po gólu se Soudek s Pacovským začali pošťuchovat a oba jsou vyloučeni za hrubost. Pokračuje se v přesilovce 5 na 4.

20:00

První třetina končí jednogólovým vítězstvím Sparty, která dokázala stav otočit. České Budějovice šly do vedení po pěkné brance Kotalíka, Sparta korigovala Tonem a Pacovským. V prvním dějství se hrál slušný hokej. Zásahy brankářů: 8:18, vhazování: 17:12. Druhá třetina začne přibližně v 18:30.

Hráči se vrací na hrací plochu.

Druhá třetina začne pokračováním domácí přesilovky.

20:01

20:43
    Před Podlešákem dobře zasáhl Neuvirth. Hosté jsou v plném počtu.

21:07
    Dej s Rousek rychle po sobě stříleli. Oba pokusy kryje Neuvirth.

22:14
    Mountfield hrál v přechodu nepřesně a Sparta se tak zadarmo dostala k puku.

23:16
    Domácí budou hrát přesilovku. Sáblík je na střídačce.

23:22
    Rachůnek zahrál vysokou holí a trefil protihráče. Sudí si toho všiml a posílá sparťanského hráče na dvě minuty na trestnou lavici.

23:48
    Sparta šla Hlinkou do protiútoku. Domácí si Hlinku pohlídali a vybojovali puk.

24:55
    TOMÁŠ KNOTEK si vybojoval puk a šel sám na Neuvirtha z pravé strany. Akce začala podobně, jako u branky Kotalíka. Knotek ale nešel až k brankáři a pálil z pozice kruhu přesně ke vzdálenější tyči! Bez asistence.

26:16
    Další útočnou akci Mountfieldu zastavil Neuvirth. Vhazování bude po jeho pravici.

26:16
    Yorick Treille podle nejnovějších informací odstoupil ze zápasu a míří do nemocnice. Nahradil ho třináctý útočník Simon.

26:22
    Frühauf pálil od modré a Neuvirth měl štěstí, že mu puk vypadl do míst, kde ho stačil chytit.

27:18
    České Budějovice hrály v šesti. Sudí si toho všimli a posílají domácí tým do čtyř. Přesilovka pro Spartu. Trest odsedí Soudek.

28:20
    Tenkrát se dostal ke střele z pravé strany, kterou kryl Sáblík. Šlo o první střelu Sparty ve druhé třetině!

29:15
    Vráblík se dostal při vlastním oslabení do třetiny Sparty a ušetřil několik vteřinek.

30:01
    Kašpařík přejel příliš brzy modrou čáru a domácímu týmu je odpískán ofsajd. Kašpaříkovi se to nelíbí a zlostně se na sudího podíval.

31:50
    Foster pálil z levé strany. Sáblík bez problému chytá.

33:06
    K vidění je nyní hodně nepřesný hokej bez šancí.

34:40
    Sparta zvýšila aktivitu a v posledních minutách má více ze hry.

35:40
    Sparta hraje v domácí třetině a Mountfield se nyní jen brání.

36:16
    Vhazování po pravici Neuvirtha. Kočí je totiž vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Mountfield.

36:48
    Sparta vyhazuje přes všechny čáry.

37:11
    Knotek kombinoval s Dejem, který pálil. Neuvirth střelu v pohodě vyrazil.

38:16
    Sparta je kompletní. Přesilovka přinesla jen jednu vážnější šanci.

38:21
    Domácí fanoušci chtějí gól. Vhazování před Neuvirthem.

38:33
    Jihočeši drží puk před Neuvirthem. Zatím bez střeleckého pokusu.

38:53
    Kašpařík hrál v ofsajdu a sudí ho označili za úmyslný. Vhazování před domácí brankou.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny. Puk drží hosté a zkouší to po levé straně.

39:37
    Dej orazítkoval pěknou střelou švihem tyč!

40:00

Ve druhé třetině padl jeden gól, který dal domácí Knotek. Stav je tak po druhém dějství nerozhodný 2:2. Střely ve druhé třetině 6:10. Vhazování: 32:18. Třetí třetina začne přibližně v 19:23.

40:53
    Domácí začali třetí dějství aktivně. Rouskova střela končí v ochranné síti.

41:32
    Mountfield je stále aktivnější. Pálil Červený a bude se vhazovat po zásahu Neuvirtha po jeho pravici.

42:19
    Průnik Sparty přes útočnou modrou končí tečí, která vyhodila puk mimo kluziště.

42:30
    Domácí Marek se dostal ke střele z pravé strany, kterou zastavil Neuvirth.

40:01

43:52
    PETER FRÜHAUF po pěkné domácí souhře uklidil střelou z mezikruží puk k levé tyči! Domácí jdou opět do vedení. Asistence: Šimánek, Kotalík.

46:05
    Domácí Šimánek je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

46:26
    Sparta začala přesilovku aktivně a drtí domácí tým před Sáblíkem.

46:47
    Mountfield se osvobozuje.

46:55
    Další domácí vyhození.

47:09
    Sparta je již zpátky před Sáblíkem a kombinuje.

48:07
    Sparta doslova mačká domácí tým a Sáblík se musí činit.

48:25
    Sparta měla obrovský tlak, který vyústil střelou Tenkráta. Tu dobře vyrazil Sáblík a Mountfield se osvobozuje.

49:03
    Protiútok Mountfieldu zakončil Frühauf. Vhazování před sparťanským brankářem.

49:30
    Sparta zvýšila aktivitu a má v posledních minutách více ze hry. Rachůnek se ke střele těsně nedostal.

50:17
    Kočí se slovně chytl s Kotalíkem po souboji Šimánka s protihráčem. Vše řeší rozhodčí. Vylučovat se ale nebude.

50:47
    Zakázané uvolnění Sparty. Vhazování po levici Neuvirtha.

51:29
    Rousek pálil chytře do protipohybu Neuvirtha. Bohužel pro domácí ale branku minul.

51:55
    Po střele Gawryletze byl puk třikrát tečován a málem si dal vlastní gól Ptáček. Touš ale končí vedle tyče.

52:22
    Dnešní utkání navštívilo 4 012 diváků.

53:00
    Rachůnek se po pěkné přihrávce Tona dostal do stoprocentní šance, kterou chytá Sáblík.

53:40
    Domácí Kotalík je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro Spartu.

54:37
    Sparta tlačí domácí tým před Sáblíka. Mountfield brání co to jde.

54:49
    Střelu a dorážku Pacovského chytá po skrumáži Sáblík.

54:49
    Tak nakonec se bude prohlížet video! Vypadalo to, že puk ale čáru nepřešel.

05:11
    Sudí Šindler rozpažil a stav se tak nemění.

55:23
    Sparta pokračuje v tlaku. Střelu Vallina vyráží Sáblík.

55:53
    Kotalík dohrál soupeře a pozdržel rozehrávku Sparty.

56:24
    Červený nahodil puk, který byl tečován do sítě. Vhazování před Neuvirthem.

57:08
    Kašpařík vybojoval střeleckou pozici pro Rouska, kterého vychytal Neuvirth. Vhazování po jeho levici.

57:34
    Zakázané uvolnění od domácího týmu. Vhazování před Sáblíkem.

57:34
    Oddechový čas pro hosty.

57:34
    Neuvirth zatím bude v brance.

57:43
    Domácí vyhazují do středního pásma. Sparta musí začít útok znovu.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:39
    Kotalík jel se spoluhráči na jediného obránce, ale volil střelu, kterou bek zablokoval.

59:01
    Začala poslední minuta třetího dějství.

59:21
    Sparta je v šesti!

59:29
    Jánský vystřídal Neuvirtha. Vhazování před Sáblíkem.

59:41
    Mountfield vyhazuje přes všechny čáry. Hra se stěhuje zpět před Sáblíka.

59:55
    Střela od modré proletěla kolem Sáblíka, který vůbec puk neviděl a na střelu nereagoval.

60:00

HC Mountfield porazil v pátém kole na domácím ledě pražskou Spartu po boji 3:2 a připsal si další tři body do extraligové tabulky. Za domácí dali gól Kotalík, Knotek a Frühauf. Za hosty stříleli branky Ton a Hlinka. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne (20:03:59)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 8. Kotalík (Vydarený), 25. Knotek, 44. Frühauf (Šimánek, Kotalík) - 14. Ton (Vallin, Rachůnek), 20. Hlinka (Pacovský)

Banes Motor České Budějovice: Sáblík (Kantor) - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop - Soudek, Kotalík, Šimánek - Dej, Langhammer, Rousek - Červený, Kašpařík, Podlešák - Švihálek, Knotek, Suja - Marek.
    HC Sparta Praha: Neuvirth (Schwarz) - Vallin, Philipp, Husák, Milam, Kočí, Gawryletz, Sobotka - Rachůnek, Broš, Ton - Pacovský, Hlinka, Tenkrát - Bahenský, Luňák, Jánský - S. Treille, Foster, Y. Treille - Simon.

Rozhodčí: Pešina, Šindler - Jindra, Skopal

Diváci: 4 012