Prešov – Lipt. Mikuláš 6:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 5:4 (kon.) | Trnava – Prievidza 4:1 (kon.)
Michalovce – Senica 7:3 (kon.) | Detva – Bardejov 4:3 (po s.n.) | Topoľčany – Trebišov 3:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
5:4 (2:3, 1:1, 2:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Úterý 25.09.2012, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:40
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Raketový nástup domácich, hneď z prvej akcie nekompromisne zavesil F. NOVÁK. Asistencie: Vaic, Smotrila.

03:07
    Prvá presilovka domácich, na tresnú lavicu odchádza Balušík.

04:03
    Presilovka piatich proti trom, na trestnej lavici aj Lipták.

05:00
    Hostia už so štyrmi hráčmi, tlak domácich pokračuje, ale bez gólového efektu.

05:56
    Keď naskakoval vylúčený hráč z trestnej lavice KLINGA delovkou prestrelil hostí. Asistencie: Findura, Horváth.

07:04
    Lukáš Novák mal na hokejke tretí gól.

07:12
    Považská Bystrica dala gól!
    Nedáš - dostaneš. Hneď z protiútoku po nevyužitej Novákovej šance KLUKA znížil na rozdiel gólu.

07:49
    Prvá tretina sa hrá vo vysokom tempe. Prevažne sa hrá pred bránou hostí, Považania z prvej vážnej akcie skórovali.

08:39
    Krempaský dobiedzal pred bránou, ale Bačikovský puk podržal vo svojej lapačke.

08:54
    Nepochopiteľné. Tlak domácich, stále sú pred bránou hostí, Opäť rýchly protiútok a LIPTÁK pohotovo vyrovnal. Asistencia: Vereš.

09:29
    Pomer striel na bránu je 10:4, hostia z minima zatiaľ vyťažili maximum.

09:57
    Šanca pre domácich, budú hrať presilovku. Vylúčený hráč hostí Čičala za hru zdvihnutou hokejkou.

10:22
    Filip Novák v dobrej šanci, ale puk mu v rozhodujúcom momente odskočil.

10:36
    Výborný zákrok brankára hostí, ktorý čelí jednej strele za druhou.

11:01
    Vylúčený domáci hráč Smotrila.

11:42
    Na puk si siahol Lipovský, ktorý nemal doteraz veľa práce, ale dvakrát musel ťahať puk zo svojej siete po vydarených protiútokoch P. Bystrice.

12:40
    Lipovský na dvakrát podržal svoje mužstvo, hostia sa pomaličky osmeľujú.

13:06
    Obe mužstvá už hrajú s piatimi hráčmi. Hostia sa nasťahovali do útočného pásma Spišiakov.

14:16
    Dobrá príležitosť pre L. Nováka, ale v poslednej chvíli bol zahákovaný.

14:18
    Vylúčený hráč hostí Balušík

15:36
    Tvrdá strela Vantrobu, brankár hostí mal zakrytý výhľad, ale pravým betónom výborne zasiahol.

16:26
    Ďalšia presilovka domácich nevyužitá.

17:28
    Znova rovnaký scenár - tlak domácich, protiútok hostí a KOSTELANSKÝ dostal hostí do vedenia. Asistencie: Kluka, Valach.

18:52
    Na ľade leží zranený hráč hostí Hriňa.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Druhá tretina začne o 17:48.

Pre nezainteresovaného diváka ponúkla prvá tretina zaujímavý hokej plný gólov. Po druhom góle Spišiakov to vyzeralo na jednoznačnú záležitosť Spišiakov. Dva góly Považskej Bystrice vyburcovali hostí k bojovnému výkonu a ich snaha bola korunovaná okulahodiacim tretím gólom. Domácim divákom sa samozrejme takýto scenár nepáči. Cez prestávku bude isto v domácej kabíne poriadne rušno.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:30
    Domáci začali svižne. Prvú šancu mal Jánošík.

21:27
    A opäť rovnaký scenár - obliehanie brány hostí, tí pozorne bránia a čakajú na šancu rýchleho protiútoku.

22:09
    Krempaský sa šikovne dostal pred brankára hostí, ale vo vyloženej šanci trafil len brankára.

23:05
    Festival zahodených šancí pokračuje, opäť Jánošík v dobrej pozícii nezakončil presne.

24:02
    Vylúčenie na oboch stranách - na domácej L. Novák, u hostí Vereš.

25:18
    Pohotová lapačka brankára hostí, na druhej strane opäť hostia pohrozili.

28:46
    Výborná kombinácia domácich, ktorej chýbalo len Krompaského gólové zakončenie.

29:17
    Bačikovský - najlepší hráč Považskej Bystrice, opäť zlikvidoval šancu domácich.

30:19
    Dvakrát musel zasahovať domáci gólman Lipovský, ktorý opäť má minimum práce.

30:55
    Na ľade leží zranený Petre, hostia sa hnevajú na hlavného rozhodcu, že hru neprerušil skôr.

31:35
    Štvrtý šok pre domácich. Bleskový protiútok a nebojácne zakončenie mladého Patrika LIGASA. Asistencia: Lipták.

35:31
    Po štvrtom góle domáci ostali dosť zaskočení, no stále útočia, chýba tretí dôležitý gól, ktorý by ich vrátil do hry. Považská Bystrica hrá s prehľadom a výborný výkon podáva brankár Bačikovský.

36:21
    Vylúčený hráč hostí Patrik Ligas.

37:28
    Tri zásahy po sebe, ale Bačikovský stále neprekonaný.

38:19
    Spišiaci strelili gól, no rozhodca ho pre vysokú hokejku neuznal.

38:47
    Filip Novák blízko k gólu, ale na puk nedočiahol.

39:34
    Džerenga si výborne nakorčuľoval pred bránu, ale bol rýchlejší ako puk.

39:59
    Opäť Spišská strelila gól, rozhodca telefonuje.

39:59
    Po dlhom telefonáte rozhodca gól VAICA uznal. Asistencia: Nitriansky.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Tretia tretina začne o 18:41 hod.

Súboj domácich strelcov s brankárom Považskej Bystrice Bačikovský - taká bola druhá tretina. Pomer striel je 27:12, ale vedú hostia. Tretia tretina ponúkne veľkú hokejovú drámu.

40:01
    Začala tretia tretina.

41:25
    Z oboch strán opatrný úvod poslednej dvadsaťminútovky. Opäť sa Spišiaci nasťahovali pred bránu hostí.

42:24
    Po prvý raz dal v tretej tretine o sebe vedieť Bačikovský - najväčšia opora hostí.

42:35
    Je vyrovnané. Boris KREMPASKÝ prepasíroval puk za Bačikovského chrbát. Asistencia: Klinga.

43:44
    Vylúčený domáci hráč Horváth.

45:48
    Presilovku domáci prežili bez väčšej ujmy. Až v jej závere mal dobrú príležitosť Valach.

47:02
    Spišiaci sa už tak strmhlav nehrnú do útoku. Pozorne bránia a čakajú na svoju gólovú príležitosť.

47:59
    Krempaský strelou z uhla sa snažil prekvapiť gólmana hostí.

48:37
    Závar pred bránou hostí, puk domáci do brány nepretlačili.

49:09
    Domáci to až prekombinovali a Nádašdiho strela minula bránu.

49:27
    Vyjde už domácim konečne presilovka? Vylúčený hráč hostí Kocian.

51:03
    Spišiaci dobre kombinujú, dostávajú sa aj do streleckých pozícii, no ich zakončenie je veľmi nepresné.

51:20
    Úžasná rýchla akcia domácich po trase Vantroba - Nádašdi - VAIC s perfektným zakončením domáceho kapitána.

53:24
    Vylúčený hráč hostí Niník.

55:29
    Spišiaci nevyužili početnú prevahu, opäť zlyhali v koncovke.

56:20
    Nebezpečná strela kapitána hostí Koledu, ale Lipovský bol pozorný.

56:53
    Považská Bystrica sa nevie zmieriť s prehrou a teraz majú častejšie puk na svojich hokejkách.

57:58
    Strelecké pokusy na oboch stranách. Hostia si vybrali oddychový čas.

57:58
    Oddychový čas skončil, ale brankár hostí je v bráne.

58:48
    Spišiaci dobre kombinujú, pozorne si strážia jednogólový náskok.

60:00

Vydreté víťazstvo Spišskej Novej Vsi, sklamaní hostia. Skóre bolo ako na hojdačke - domáci v pohode viedli 2:0, aby potom iniciatívu prevzali hostia a tí viedli 4:2. Nakoniec body ostali doma. (19:15:32)

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Lipovský - Vartovník, Škrak, L. Novák, Kohutiar, Jánošík, Krempaský, F. Novák, Horváth, Nitriansky, Gonda, Džerenga, Vantroba, Smotrila, Hamrák, Prokop, Klinga, Nádašdi, Findura, Vaic.

HK 95 Považská Bystrica: Bačikovský - Hriňa, Vereš, Niník, Kostelanský, Petre, Buček, Valach, KlukaKocian, Čičala, Koleda, Krupa, Kudlej, Balušík, Šuda, Ligas, Lipták.

Rozhodca: Jura - Gajan, Pavela.

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 1. Novák F. (Vaic, Smotrila), 6. Klinga (Findura, Horváth), 40. Vaic (Nitriansky), 43. Krempaský (Klinga), 52. Vaic (Nádašdi, Vantroba) - 8. Kluka, 9. Lipták (Vereš), 18. Kostelanský (Kluka, Valach), 32. Ligas P. (Lipták)

Rozhodčí: Jura - Gajan, Pavela