Chabarovsk – Minsk 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (po s.n.)
HC Slovan – Chanty-Mansijsk 4:3 (po s.n.)
po s.n.
Ak Bars Kazaň
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Dynamo Moskva
Středa 26.09.2012, 17:00KHL

O vítězství Dynama rozhodl český rodák Marek Kvapil. Jeho celek si tak připisuje do tabulky překvapivé vítězství. To je ode mě vše, příjemný večer. (19:38:07)

65:00
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Vítěznou branku vstřelil MAREK KVAPIL.

DMS 3: Cvetkov střílí bekhendem gól a jeho tým vítězí! 1:3.

KZN 2: Pesonen také proměnil. 1:2.

DMS 2: Kvapil střílí gól! 0:2.

KZN 1: Abdullin nedal.

DMS 1: Ovečkin si položil gólmana a bekhendem střílí gól. 0:1.

Začnou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Střela Nikulina je tečována do ochranné sítě.

63:18
    Dynamo uzamklo soupeře k pásmu, ale zatím kloudněji nevystřelilo.

61:40
    Domácí celek je v plném počtu.

61:27
    Hra pokračuje. Moskva se do šancí nedostává.

Na ledě jsou nosítka. Zacharčuk dnes dohrál.

61:00
    Zacharčuk dostal pukem do nohy a svalil se na zem. Hra je přerušena.

60:39
    Domácí tým se zatím úspěšně brání.

60:10
    Graňák byl v ofsajdu. Bude se vhazovat.

60:01

Po šedesáti minutách základní hrací doby nás tedy čeká prodloužení. Hosté začnou v převaze.

60:00

59:40
    Nepříjemná situace pro domácí. Vyloučen je Kuljaš (KZN) - 2 minuty za držení.

59:25
    Poslední minuta se odehrává zatím ve středním pásmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.

57:41
    Na druhé straně unikl obraně Ovečkin, ale ani on na Barulina nevyzrál.

56:28
    Oba týmy jsou v plném počtu.

55:27
    Velká šance domácího týmu! Abdullin natřikrát dorážel odražený kotouč, ale vždy trefil jen gólmana.

Dnešní utkání sleduje 6800 diváků.

54:30
    Současně vyloučeni Morozov (KZN) a Pestunov (DMS) - 2 minuty za sekání.

53:18
    Stále žádné větší šance.

51:21
    Hosté mají nyní více ze hry, ale gólmana Jerjomenka se jim překonat nedaří.

49:57
    Cvetkov pálil z ostrého úhlu, gólman byl připraven.

49:03
    Týmy se v poslední minutě nedostaly do žádné šance.

47:05
    Lapačka brankáře domácích byla proti střele Zaripova připravena.

46:19
    Dynamo zavezlo puk do útočného pásma a snaží se kombinovat, ovšem obrana soupeře mu to kazí.

44:55
    Hosté zahrozili z protiútoků, ale Barulin si s kotoučem věděl rady. Hraje se již pět na pět.

43:45
    Až nyní se dostali domácí do pásma. Posílají na gólmana jednu střelu za druhou, ovšem nic jim to není platné.

42:55
    Poslední dvě minuty přesilovky Kazaně. Té se zatím příliš nedaří.

42:11
    Od modré dvakrát pálil Medvěděv, ale s puky si obrana soupeře věděla rady.

41:34
    Hosté se zatím dobře brání. Puky vyhazují alespoň do středního pásma.

40:54
    Pesonen s Kvapilem jsou na ledě. Hraje se pět na čtyři.

40:40
    Kapanen se snažil dorazit střeli od modré, ale gólman byl rychlejší a puk schoval.

40:12
    Domácí tedy hrají přesilovku čtyři na tři.

40:01

Ve druhém dějství se Moskvě podařilo vyrovnat. Vstřelená branka tým nakopla a v závěru třetiny se dostal do několika slibných šancí.

39:53
    Vyloučen Babenko (DMS) - 5 minut za vražení + DKU.

40:00

39:53
    Zacharčuk dostal hokejkou mezi nohy. Udělují se trestné minuty.

38:54
    Pesonen (KZN) a Kvapil (DMS) - 2 minuty za hrubost.

38:45
    Dynamo je při chuti. Nyní několika střelami zatopilo obraně soupeře.

37:48
    Domácím se tato přesilovka příliš nepovedla. Moskva je kompletní.

36:24
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

35:48
    Kvapil (DMS) - 2 minuty za vysokou hůl.

34:51
    KONSTATNTIN VOLKOV dostal přihrávku zpoza branky a zakončuje pod horní tyčku. Asistence: Konstantin Gorovikov, Alexander Ovečkin.

34:23
    Domácí se po menším závaru osvobozují.

33:50
    Vyloučen Bodrov (KZN) - 2 minuty krosček.

33:18
    Pestunov se nedokázal prosadit střelou z bezprostřední blízkosti.

32:32
    Stále stejný obrázek hry. Žádné šance.

31:01
    Kotouč je ve středním pásmu, žádnému hráči se nyní nedaří prosadit se.

29:05
    Až nyní se povedlo Kazani osvobodit se.

28:38
    Domácí tým je kompletní. Soupeř však stále útočí.

27:40
    Po střele Graňáka z bezprostřední blízkosti byl před Barulinem menší chaos, gólman se však rychle zorientoval a puk zalehl dříve, než se do něj trefil jeden z útočníků.

26:55
    Domácí celek se osvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry. Dynamo se ještě k ničemu nedostalo.

26:38
    Hosté si zahrají další početní výhodu. Na trestnou usedá Kapanen (KZN) - 2 minuty za hákování.

25:15
    Útočnou akci Moskvy zastavuje postavení mimo hru.

22:45
    Kazaň se usídlila v útočném pásmu, zatím se jí však nedaří vystřelit.

23:54
    Hosté jsou v plném počtu.

21:54
    Velikov (DMS) - 2 minuty za hákování.

21:38
    Hosté se snaží založit útočnou akci, ale puk jim ve středním pásmu bere soupeř.

21:15
    Posunutá branka Dynama. Bude se vhazovat.

20:50
    Oba celky již hrají v plném počtu.

20:45
    Tvrdá střela Kornějeva od modré skončila na hrudi hostujícího brankáře.

20:01

Do úvodní třetiny vstoupili lépe domácí, kteří se rychle dostali do dvougólového vedení. Soupeři se však podařilo využít jednu ze tří přesilovek a snížit.

20:00

19:45
    Petrov střílel z příliš ostrého úhlu, gólman si s pukem poradil.

19:07
    Kazaň se usídlila v pásmu soupeře, ale ke střele se zatím nedostala.

18:49
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen Volkov (DMS) - 2 minuty za sekání.

18:23
    Potrestán Immonen (KZN) - 2 minuty za nedovolené bránění.

17:37
    Vhazuje se v pásmu Kazaně.

15:32
    Domácí celek se s menšími obtížemi ubránil. Golubev je zpět na ledě.

Další přesilovka pro hosty. Potrestán Golubev (KZN) - 2 minuty za podražení.

13:10
    Hra pokračuje. Další větší šanci jsme zatím neviděli. Hosty vstřelený gól nakopl.

9:48
    Vyloučen Abdullin (KZN) - 2 minuty za hákování.

11:15
    Hosté využívají přesilovku. Dělovku od modré vyslal Maxim Solovjev, a za brankovou čáru puk doklep DENIS TOLPEKO. Asistence: Maxim Solovjev, Janne Jalasvaara.

09:05
    Kazaň vstřelila branku!
    DENIS ZARIPOV poslal puk bekhendem ke vzdálenější tyčce. Asistence: Vadim Chomitskij.

08:45
    Immonen střílí po souhře z protiútoku, ovšem Jerjomenko schoval puk do klína.

08:10
    Tvrdý zákrok na Lukojanova, vylučovat se však nebude. Hit byl čistý.

07:49
    Graňák se dostal ke střele z kruhu, ale domácí gólman puk včas vyrazil.

06:39
    Hraje se ve středním pásmu, žádnému celku se nedaří projít přes útočnou modrou.

04:57
    Další velká šance domácích. Dorážející útočník byl však včas zablokován.

2:45
    Výborný vstup do zápasu. První branku střílí KONSTANTIN KORNĚJEV. Asistence: Ilja Nikulin, Denis Abdullin.

00:01

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Chomitskij, Zacharčuk, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Abdullin, Bodrov.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) - Novák, Graňák, Jalasvaara, Solovjov, Velikov, Mironov, Barancev - Volkov, Gorovikov, Ovečkin - Babenko, Šafigulin, Kasjančuk - Cvetkov, Kokarev, Tolpeko - Pestunov, Goldenkov, Kvapil.

Domácí přehráli v pondělí jednoznačným výsledkem Jekatěrinburg, naopak Dynamo nestačilo o den dříve na soupeře z Petrohradu. V tabulce je na tom lépe Kazaň, která také vede celkové pořadí ligy. Hosté zaostávají o osm bodů.

Pěkné středeční odpoledne. Dalšími zápasy dnes pokračuje Kontinentální hokejová liga. Kazaň přivítá na domácí půdě celek Dynamo Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 3. Kornějev (Nikulin, Abdullin), 10. Zaripov (Chomitskij) - 12. Tolpeko (Solovjev, Jalasvaara), 35. Volkov (Gorovikov, Ovečkin), 65. Kvapil

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Chomitskij, Zacharčuk, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Golubov, Abdullin, Bodrov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gusev - Koršak, Černyšev