Vsetín – Karviná (Baník) 6:2 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 3:4 (po s.n.) | Val. Meziříčí – Prostějov 5:8 (kon.)
Přerov – Nový Jičín 5:4 (po s.n.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:2 (0:1, 5:0, 1:1)
HK Baník Karviná
Středa 26.09.2012, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Končí zápas, ve kterém Vsetín vítězí jasně 6:2. Karviná po třetině vedla o jednu branku, ale ve druhé části Vsetín přidal na otáčkách a pěti brankami prakticky rozhodl o svém vítězství. Třetí třetina byla již pouhou formalitou. Ode mě je to dnes vše, hezký večer. (19:38:52)

60:00

59:11
    Za zpěvu Vysoký jalovec nám probíhá poslední minuta utkání.

58:30
    Zakázané uvolnění Karviné, která si stěžuje, protože puk byl evidentně tečován.

57:06
    Karviná právě vstřelila branku!
    Tak ještě hosté snižují na 2:6. Odražený puk se dostal na modrou k PAVLOVI KOWALCZYKOVI, který tvrdou ranou trefil místo pod horní tyčí Plškovy brány. Asistence: Martin Tomášek, Libor Pavliš.

56:27
    Na ledě se neděje nic zásadního, zápas se dohrává.

54:50
    Mikšovský hezky hledal na druhé tyči Dubce, ale ten jen těsně na puk nedosáhl, jinak by měl zakončení téměř do prázdné branky.

54:08
    Po tvrdé ráně od modré v podání Fardy se blýskl zákrokem lapačkou Smolka.

53:49
    Zakázané uvolnění Karviné po jejich nepřesné rozehrávce.

53:34
    Marek Dubec dostal přihrávku na pravou stranu a z pravého kruhu vypálil na Smolku, který byl tentokrát připraven.

51:13
    Lapačem už zní vysoký jalovec a utkání, jako kdyby už nyní se dohrávalo. Ani jeden tým se nikam nežene.

50:23
    V první formaci nahradil Františka Zúbka Radek Holík.

48:50
    Naštěstí František Zúbek vstanul a odjíždí na střídačku za mohutného skandování domácího publika, nejspíš půjde o vyražený dech.

48:50
    Po kontaktu před střídačkou Karviné zůstává na ledě ležet František Zúbek a hráči volají doktora.

47:54
    Vsetín vstřelil branku!
    Po chybě Pavla Kowalczyka se dostal do protiútoku Brezáni, který zkusil zakončit, ale Smolka vyrazil před sebe, kde stál JAN PODEŠVA a ranou pod horní tyč navyšuje vedení. Asistence: Mário Brezáni.

46:10
    Ve třetí třetině má hra úplně jiné tempo, protože musí hrát Karviná a domácí se nikam neženou.

45:54
    Karviná se snaží něco udělat a dostat se do šancí, ale nedaří se jim, nyní jejich rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

43:27
    Vsetínští vyčkávají ve středním pásmu a zkouší vypichovat puky hostům, aby se mohli dostávat do protiútoku, zkrátka se nikam neženou, což je přes vedení pochopitelné, ale musí si dávat pozor, aby neusnuli na vavřínech.

42:01

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 22. Podešva, 24. Mikšovský (Dubec), 28. Dubec (Tichý), 32. Vaněk (Vítek, Zúbek), 40. Kubo, 48. Podešva (Brezáni) - 10. Tomášek (Contratto), 58. Kowalczyk (Tomášek, Pavliš)

VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žabčík, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Vítek, Dubec, Korčák, Mikšovský, Kubo, Podešva, Brezáni, Kajaba, Holík.
    HK Baník Karviná: Iláš (28. Smolka) - Krause, Kowalczyk, Vnenk, Javín, Deutch, Sznapka - Pavliš, Tomášek, Badžo, Samiec, Blatoň, Řezáč, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Mareček, Číhal, Miczek, Contratto.

Rozhodčí: Volf - Dučák, Vožda