Omsk – Novokuzněck 3:2 (po pr.) | Barys – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.)
Magnitogorsk – Lev 6:1 (kon.) | N.Novgorod – Doněck 3:4 (po s.n.) | Petrohrad – Ufa 7:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 27.09.2012, 15:00KHL

Novosibirsk dokázal v závěrečném dějství pouze snížit zásluhou Krivonožkina, vyrovnání se ale hosté nedočkali. Přeji příjemný zbytek dne. (17:15:11)

60:00

59:21
    Vyloučený Junland je zpět na ledě. Hosté drží pásmo, mají tlak. Ale soupeř obětavě padá do střel.

58:19
    Čas na poradu si tentokrát vybrala domácí střídačka, vhazuje se před Jeremejevem.

58:08
    Hostující celek jde do rizika, Glass je na střídačce. Sibir hraje v šesti proti čtyřem.

57:21
    Sibir má šanci na vyrovnání. Junland dostal dvě minuty za hrubost, hosté si zahrají v přesile. Trenér Novosibirsku si vyžádal oddechový čas.

54:14
    Astana však s přesilovou hrou nenaložila nejlépe, soupeř hraje v plném počtu. Necelých šest minut do konce základní hrací doby, vše je stále otevřené.

52:12
    Hosté se dokonce budou muset krátký čas bránit ve třech! Vyloučen je také Zajcev za zdržování hry, puk vyhodil přes plexisklo.

51:21
    Nahození Grirojeva brankáře hostujícího celku nepřekvapilo, puk skončil v jeho lapačce. Hra je přerušena.

50:21
    Kulda svůj tým oslabí, obránce Sibiru už sedí na trestné lavici.

50:13
    Kopějkin před malým okamžikem dvakrát za sebou prověřil domácího muže s maskou. Po střele se dostal také k dorážce, ale skóre se nemění.

48:50
    Pokračuje hokej v rychlém tempu, střetnutí rázem dostalo náboj. Hosté diktují tempo hry. Jeremejev má více práce.

44:37
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ovšem hned vzápětí se Novosibirsk prosazuje! Kotouč skončil v síti po střele MAXIMA KRIVONOŽKINA. Asistence: Jori Lehterä – 2:1.

44:19
    Sibir stále ztrácí dvě branky, hosté se ale k ničemu nemohou dostat. Astana pečlivě brání, útoky soka brzdí kolikrát již ve střední třetině.

43:30
    Domácí v pěti, soupeři se početní převaha příliš nepovedla. Jeremejev nečelil ostřejší či nebezpečnější střele.

41:28
    Bochenski si počínal nedovoleně. Domácí forvard jde pykat za držení.

40:01

V prostřední třetině se znovu prosadil útočník Ruděnko a navýšil vedení kazašského týmu. Novosibirsk se navíc musí obejít bez brankáře Gajdučenka, jenž pro zranění střídal.

40:00

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 17. Ruděnko (Upper, Antropov), 31. Ruděnko (Antropov) - 45. Krivonožkin (Lehterä)

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Poluektov) – Junland, Grigorjev, Hutchinson, Novopašin, Savčenko, Litviněnko, Bačurin, Gavrilin – Ruděnko, Upper, Antropov – Dawes, Bochenski, Boyd – Alexandrov, Poliščuk, Žajlauov – Mirasty, Krasnoslobodcev, Savčenko.
    HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (od 35. Glass) – Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Karavajev, Kutuzov, Ignatovič, Šumakov – Lehterä, Enlund, Krivonožkin – Kopějkin, Drugov, Osipov – Soloduchin, Nikitěnko, Stěpanov – Gračov, Sannikov, Vorošilo.

Rozhodčí: Kiseljov, Karabanov – Birin, Medveděv.