Chabarovsk – Jekatěrinburg 5:1 (kon.) | Ufa – Kazaň 2:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Barys 5:4 (kon.)
Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Mytišči – Omsk 3:4 (po pr.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:3 (po s.n.)
po s.n.
Spartak Moskva
2:3 (0:0, 1:0, 1:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 10.10.2012, 17:30 • Ledovyj Dvorec Sokolniki • KHL

Skončilo utkání KHL mezi domácím Spartakem a hosty z Čechova, které bylo pro domácí hokejisty více než smolné... většinu zápasu byli totiž lepším týmem, ale hosté ve třetí třetině dokázali vyrovnat a i přesto, že prodloužení patřilo domácím, v samostatným nájezdech nakonec berou bod navíc hosté!

Tolik z dnešního utkání, u dalšího on-line přenosu opět nashledanou. (20:03:28)

65:00
    Čechov právě vstřelil branku!

Poslední nájezd proměnil ARTĚMIN PANARIN a získává rozhodujícím nájezdem důležitý druhý bod!

Růžička (SPA) vyrovnává na 3:3!

Černov (Viťaz) - 2:3.

Růžička (SPA) úspěšný, je vyrovnáno 2:2!

Koroljuk dává a Viťaz vede 2:1!

Gubin (SPA) nedal!

I na druhé straně padá gól, úspěšným zakončovatelem je Panarin.

Žukov (SPA) dává!

První nájezd jede Bělousov (Viťaz), Borisov chytá.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

63:34
    V krátkém časovém úseku dvě šance na obou stranách, ale ani Troščinskij, ani domácí Sčitov, nejsou úspěšní. Utkání spěje k samostatným nájezdům!

62:34
    Jakub Nakládal adresoval přesnou přihrávku Mamkinovi, ten střílí, střela však byla nepřesná a Kasutin ani nemusel zasahovat.

61:43
    Na ledě stále první lajna vedená Růžičkou, hosté jsou však pozorní a brání dobře.

60:48
    Až před Kasutina nabruslil Růžička, nakonec však střelu prováhal a hostujícího brankáře ani neohrozil.

60:12
    Petrov (SPA) se snaží o diagonální přihrávu, ta je však nepřesná a k puku se dostávají hosté.

60:01

Skončila třetí třetina, po níž neznáme vítěze, po krátké přestávce tak bude následovat pětiminutové prodloužení a pokud se nerozhodne ani v nastavené pětiminutovce, budeme sledovat nájezdy!

60:00

59:23
    Šefer (SPA) střílí "ze zoufalosti" z půlky hřiště, puk končí za bránou Kasutina, utkání se již dohrává, budeme svědky prodloužení.

58:43
    Sčitov přihrává volnému Michajlovi, ten však nedokáže přihrávku zpracovat, domácí se připravují o dobrou příležitost!

57:23
    Druhá lajna Spartaku také zamkla hosty v jejich pásmu, ale hráči končí znovu v osobních soubojích v rohu, kde se o puk urputně bojuje - jako nyní Gubin (SPA) s Černovem...

56:32
    Na ledě první lajna domácích, vedená slovenským legionářem Štefanem Růžičkou.

55:34
    Šanci si vytváří i hosté, Dvurečenskij střílí na Borisova zpoza domácího obránce Morrisonna, gólman pozorný a chytá.

54:56
    A další střela - tentokrát útočník čtvrté domácí řady, Kuzmin, střílí z pravé strany, puk však netrefil bránu hostů.

54:23
    Spartak dostává pomalu, ale jistě, hosty pod tlak! Další lavina se valí na Kasutina, tentokrát se Petrov snaží nahodit před Kasutina z pravého křídla, obránce Troščinskij však dobře zblokoval tento pokus.

53:56
    Žukov pálí od modré, obránci Viťazu dokázali puk zachytit a sami podnikají útočnou akci!

53:10
    Sčitov (SPA) zastavuje na levém křídle pronikajícího Bělousova, výborný obranný zákrok.

51:46
    Timkin mohl vrátit vedení na stranu Spartaku! Jeho střela však končí na levé tyči Kasutinovi brány!

50:44

Vyrovnáno! Domácím chybělo již jen pár vteřin v oslabení, nicméně nakonec přece jen z drtivého tlaku hostů inkasují, když se prosadil VLADIMIR MALEVIČ! Asistence: Markov.

49:48
    Chafizullin s Panarinem nyní dobře kombinují, ale nikdo ze spoluhráčů si nenabruslí do brankoviště... škoda, ale hosté si vytváří velký tlak v této přesilové hře!

49:15
    Timkin střílí z levé strany obranného pásma domácích, skvěle blokuje Morrisonn!

48:53
    Další vyloučení, dnes jsou trestné lavice opravdu v "pernamenci"... vyloučen domácí hráč Anatolij NIkoncev, hosté budou hrát přesilovou hru a mají tak velkou šanci na srovnání skóre!

47:34
    Ale i hosté vědí, že k vyrovnání jim zbývá vstřelit "pouze" jednu branku - Koroljuk si nabruslil z prava před domácí branku, tísněn obránci Spartaku střílí, Borisov pozorný.

46:54
    A domácí třetí lajna si vytvořila silý tlak, znovu výborný Žukov, který odebral puk Golovkovi, ale hostující brankář na místě.

46:28
    Žukov se dostává k puku, střílí, Kasutin pozorný.

45:20

44:35
    Domácí se ale výborně brání, hosté se nedokáží usadit v pásmu Spartaku.

43:20
    Hosté budou mít příležitost k vyrovnání skóre - na domácí straně vyloučen Bušujev.

42:56
    Strhující hokej - domácí Mamkin se snaží prosadit v pásmu hostů, nakonec mu však obránci Viťazu berou puk.

42:21

Hosté ale vzápěti snižují, díky přesné střele VLADIMIRA MALEVIČE! Asistence: Bělousov.

41:56
    Spartak právě vstřelil branku!

Výborné střídání druhé lajny domácích, která si dokázala vytvořit tlak v pásmu Viťazu a NIKOLAJ BUŠUJEV překonává Kasutina! Asistence: Morrisonn, Juňkov.

41:35
    Kanaďan Morrison (SPA) střílí na Kasutina, střela zblokována.

41:00
    Hosté přečkali další přesilovou hru, ale tentokrát to měli o něco snažší - přesilovka byla rozdělena přestávkou.

40:41

40:01

Skočila druhá třetina, ve které jsme se konečně dočkali gólu, který padl, po sérii vyloučení, do sítě hostů a domácí tak, po velkém tlaku v této třetině, vedou o jeden gól.

Převaha domácích v této třetině je patrná i ze statistik, kdy Spartak přestřílel Viťaz 16:10! A domácím se, narozdíl od třetiny první, vedlo i na vhazování (11:8), díky čemuž se dostávali k důležitým pukům.

Sledujte dál toto utkání, on-line přenos ze třetí třetiny začíná přibližně v 19:05 hodin!

40:00

39:46
    Těsně před koncem třetiny ještě šance domácích, Kasutin zasahuje ochrannou maskou proti střele Sčitova!

38:41
    Ale jejich snahu nyní může opět přibrzdit vyloučení... na trestnou lavici odchází Jevgenij Timkin!

37:44
    Koroljuk jako by chtěl strhnout Viťaz k vyrovnání, znovu střílí na branku Spartaku, Borisov ale pozorný. I při dorážce Baďukova. Hosté si v posledních minutách přece jenom již dokáží vytvořit šance!

35:23
    Velká šance na druhé straně, snad poprvé v této třetině, dokázali hosté překombinovat domácí obranu, Koroljuk s Baďukovem šli v přečíslení dva na jednoho na Borisova, ten ale předvedl výborný zákrok a chytá!

33:57
    Domácí ale pokračují v tlaku, vypadá to, jako by ani přesilovka neskončila... Gubin střílí, Kasutin chytá.

33:02

32:26
    Šefer se Žukovem kombinovali v obranné třetině hostů, ale nebyla z toho ani střela, hosté se osvobozují...

31:02
    Domácí jsou v první části druhé třetiny jasně lepší, hosté se brání jen za cenu nedovolených zákroků, z nichž další je potrestán a na trestnou lavici odchází opět v krátké době Koroljuk!

29:21

28:45
    A další velká šance domácích, Žukov střílí, výtečný Kasutin opět chytá.

28:17

A je to tady! Přesilovka pět na tři přináší domácím "ovoce" a domácí se díky ANDREJI ŠEFEROVI ujímají vedení! Domácí budou pokračovat v přesilové hře pět na čtyři. Asistence: Petrov.

27:56
    Podle očekávání, sevřeli teď domácí hosty před jejich bránou, na ledě Růžička, nejproduktivnější hráč domácích, první branka doslova vicí ve vzduchu!

27:21
    A pozor - další oslabení hostů, vyloučen je Koroljuk, domácí hrají přesilovou hru pět na tři!

27:11
    A tentokrát budou mít výhodu přesilové hry domácí, na trestnou lavici odchází Jablonskij. Podaří se hokejistům Spartaku konečně překonat výtečného Kasutina?

25:45
    Bělousov blokuje ránu Želďakova.

24:38

24:00
    Domácí si v přesilové hře vytvořili pouze dvě šance, z níž za zmínku stojí ta Růžičkova, který však také Kasutina nepřekonává, hosté se zřejmě ubrání.

22:38
    Tlak domácích neustávají hokejisté Viťazu a faulují, tentokrát odchází na trestnou lavici Mark Cullen.

22:12
    A tlak domácích pokračuje, pálí Ankudinov, Kasutin opět chytá.

22:05
    Sčitov měl velkou šanci na vstřelení první branky utkání, fantastický zákrok Kasutina!

21:37
    Nikoncev zastaven při přechodu do třtiny Viťazu Bělousovem, výborný obranný zákrok!

20:55
    I na druhé straně musel zasahovat brankář, Kasutin chytá střelu Chochlačova.

20:36
    První šance druhé třetiny je Viťjazu - Bobrov musí čelit střele hostů, nemá s ní však velké problémy.

20:34
    Vstupujeme do druhé třetiny, věřmě, že budeme sledovat atraktivnější hokej a budeme svědky nějakého gólu! S góly má však domácí Spartak v posledních zápasech velké problémy.

20:01

Skončila první třetina zatím nezajímavého utkání, obě mužstva se opírají o dobré brankáře, kteří však zatím příliš práce neměli, protože obě mužstva postrádají dostatek přesnosti v koncovce a puky jim doslova "utíkají" z hokejek.

Ve statistice střel je také stav vyrovnaný, 11:11, akorát vhazování bylo výrazně pro hosty - 13:7 pro Viťaz.

Uvidíme, zda se něco změní již ve druhé třetina, která začíná přibližně v 18:20 hodin.

Sledujte dál náš on-line přenos!

20:00

19:51

18:58
    Troščinskij přihrává Chafizullinovi, ten střílí, nicméně střela potrádá přesnost.

17:34
    Další šance hostů, zatím jim však chybí více přesnoti v zakončení.

16:34
    A ze stejné pozice, jako před pár okamžiky pálil Chafizullin, střílí i Markov, Borisov však střelu viděl a v pohodě chytá.

15:58
    Chafizullin pálí z pravé strany, brankář Borisov však spolehlivý a puk vyráží.

15:51
    A přesilovou hru si opět zahrají hosté, na trestnou lavici odchází Aleksandr Chochlačov, která dostává čtyřminutový trest! To bude těžká zkouška domácích hokejistů!

14:55
    Mamkin (SPA) pálí od modré, střela je však nepřesná a míjí branku Kasutina.

13:50
    Šance i na druhé straně, Petrov střílí, Kasutin však střelu z ostrého úhlu chytá.

12:25
    Do šance se dostával hostující Koroljuk, ale výborný obranný zákrok Želďakova.

12:00
    Přesilová hra pomohla hostům k tomu, aby si vytvořili tlak, domácím se nedaří vymanit z pásma, řeší to pouze cenou zakázaného uvolnění.

10:37
    I druhá přesilová hra zůstala nevyužitá, domácí jsou v plném poču.

09:30
    Těsně před koncem přesilové hry, se řítil sám na Kasutina Petrov, výborný zákrok Chafizullina, který ho v poslední chvíli odstavil od puku!

08:37
    A první přesilovou hru si zahrají i hosté, na trestnou lavici odchází český legionář v dresu Spartaku Moskva, Jakub Nakládal.

09:15
    Velká šance Žukova, Kasutin vyráží akrobatickým zákrokem puk z brány!

08:00
    Zatím ani jeden z týmů nedokázal překnat brankáře na jedné či druhé straně, na první branku utkání si musíme počkat.

06:34
    Střela hostujícího Markova končí v lapačce Borisova, vhazování v obranném pásmu Spartaku.

03:56
    Hosté v plném počtu, domácím se přesilová hra příliš nepovedla.

01:56
    A budeme sledovat první hru v oslabení, na trestnou lavici odchází v dresu Viťazu Nikita Dvurechensky.

04:56
    Vidíme první vážnější šanci domácích, brankář Kasutin v bráně Viťazu však pozorný.

02:45
    Ani jeden z týmů si zatím nevytvořil vážnější šanci, v dresu domácích sledujeme na ledě také českého beka, Jakuba Nakládala.

01:50
    Zatím sledujeme opatrný hokej z obou stran, ani jeden z týmů nechce udělat chybu hned v úvodu utkání.

01:15
    V brance domácích dostává opět přednost Borisov před Murphym, stejně jako na druhé straně, kde je stabilní jedničkou Kasutin.

00:01

Vítejte u dnešního on-line přenosu, utkání nám každou vteřinou začne!

Spartak Moskva: Borisov (Murphy) - Bodrov, Šefer, Bušujev, Růžička, Petrov - Morrison, Želdakov, Juňkov, Gubin, Chochlačov - Ščitov, Pokrovskij, Žukov, Michajlov, Nikoncev - Mamkin, Nakládal, Ankudinov, Voronin, Kuzmin

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Chafizullin, Troščinskij, Koroljuk, Koroljov, Baďjukov - Golovkov, Markov, Černov, Panarin, Timkin - Fahey, Markov, Hennessy, Bělousov, Dvurečenskij - Kudinov, Malevič, Tuljakov, Jablonskij, Cullen

Rozhodčí: Müllner, Gofman - Birin, Medvěděv.

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL mezi moskevským Spartakem a Viťazem Čechov.

Půjde o souboj dvou týmů, dvou sousedů v tabulce, které se zatím nachází pod příčkami, zajišťujícími účast v play off. Domácí Spartak je na desátém, Viťaz na jedenctém mítě.

SPARTAK MOSKVA
    Spartak má za sebou těžkou zápasovou sérii, kdy odehráli během čtyř dnů tři zápasy a ve všech zápasech dokázali moskevští bodovat! Ve sledovaném derby proti CSKA sice podlehli, když zápas rozhodl vteřinu (!) před koncem prodloužení fantastický Dacjuk, ale vzhledem k tomu, že ruští odborníci hovořili o vleklé krizi Spartaku, je získaný bod proti hvězdnému CSKA úspěchem! Slova o krizi vyvrátili hokejisté Spartaku i v dalších utkání, kdy hned následující den dokázali doma přehrát Severestal Čerepovec v prodloužení a nakonec, ve třetím zápase v domácí hale, dokázali porazit Dinamo Minsk 4:1! Celkem tak z této těžké série vytěžil Spartak pěkných 6 bodů! Domácí sérii zakončí právě proti Viťazu, bude to také úspěšný boj?
    V kádru Spartaku září slovenské hokejové duo, Štefan Růžička a Branko Radivojevič. Obranu tvrdí jediný český hráč v kádru, Jakub Nakládal, který se řadí k nejvytěžovanějším obráncům týmu!

VIŤAZ ČECHOV
    Podobně úspěšnou sérii jako domácí Spartak, má za sebou i Čechov, který v posledních třech zápasech vybojoval ještě o bod víc, než jeho dnešní soupeř, tedy sedm bodů! A do má za sebou dva zápasy na ledě soupeřů, dnes ho čeká třetí. I Viťaz se zvedá ze dna tabulky po nepovedeném začátku a na místa, zajišťující play off, ztrácí již pouhé tři body! Zažehnán by mohl být i problém s "děravou" obranou, která inkasoval poměrně dost branek. Za poslední čtyři zápasy inkasoval tým pouze sedm brankek, což je na ruský útočný hokej poměrně slušný počin!
    V kádru Viťazu nenajdeme žádného českého hokejistu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 29. Šefer (Petrov), 42. Bušujev (Morrisonn, Juňkov) - 43. Malevič (Bělousov), 51. Malevič (Markov), 65. Panarin (pen.)

HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Saprykin) - Chafizullin, Troščinskij, Koroljuk, Koroljov, Baďjukov - Golovkov, Markov, Černov, Panarin, Timkin - Fahey, Markov, Hennessy, Bělousov, Dvurečenskij - Kudinov, Malevič, Tuljakov, Jablonskij, Cullen

Rozhodčí: Müllner, Gofman - Birin, Medvěděv