Omsk – Spartak Moskva 5:3 (kon.) | Barys – Doněck 6:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 4:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 6:3 (kon.) | Magnitogorsk – Mytišči 3:1 (kon.)
Ufa – Lev 4:2 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 6:0 (kon.)
Minsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
HC Donbass Doněck
Středa 17.10.2012, 15:00KHL

Je dobojováno! Astaně se podařilo odpovědět na úvodní branku Doněcku hned šesti góly a po zásluze vítězí v námi sledovaném duelu.
    To je ode mne vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (17:20:28)

60:00

59:23
    Spíše propagační střela hostujícího Obsuta, ani její případný úspěch by na výsledku již nic nezměnil.

58:23
    Závěr zápasu ve znamení domácího týmu. Tomu děkují tleskající diváci.

56:47
    Astana právě vstřelila branku!
    Tohle již zavání debaklem. Šestý puk v brance Ersberga obstarává ROMAN STARČENKO, který po půl minutě od páté branky opět propaluje hostujícího gólmana. Lavička Doněcku reaguje oddechovým časem, aby si v konci zápasu neuřízli ještě pořádný ranec ostudy. Asistence: Viktor Hedman.

56:13
    Astana ještě přidává branku, větší prostor na ledě využívá BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Ryan McDonagh.

55:26
    Žádný z týmů se během hry 4 na 4 nikam nežene, zdá se, že jsou oba týmy s výsledkem již srozuměny.

54:20
    Drobná strkanice mezi Alexejem Litvinenkem a Jani Tuppurainenem končí vyloučením obou kohoutů na dvě minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

53:14
    Nejspíše je rozhodnuto! Hosté nepůsobí v poslední třetině vůbec přesvědčivým dojmem a Barys se tak poměrně snadno znovu prosazuje. Síť za hostujícím gólmanem rozvlnil MAXIM SPIRIDONOV. Asistence: Brandon Bochenski, Konstantin Rudenko.

51:48
    Na modré napřáhnul Hutchinson, jeho pumelenice skončila až v náruči Ersberga.

51:26
    Domácí Barys je v plném počtu.

51:23
    Domácí se úspěšně a jednoduše brání, tahle početní výhoda hostům vůbec nevychází.

50:36
    Hostující hokejisté se ale zatím nemohou dostat do pásma.

50:04
    Doněck v plném počtu a začíná mu zkrácená přesilová hra.

49:26
    Bude se hrát chvíli 4 na 4, pak si přesilovou hru vyzkouší i hosté. Vyloučeným hráčem je domácí Upper, provinil se vysokou holí.

49:15
    Po střele Dawese se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

48:45
    Domácí hrají takticky, kombinují s pukem v útočném pásmu, ale zbytečně se nepouští do šancí, ze kterých by mohl soupeř vyhodit nebo ještě hůře zahrozit.

48:04
    A šanci budou mít hned v nadcházejících okamžicích. .Petteri Wirtanen je vyloučen za vražení na hrazení a na domácí Barys čeká další přesilová hra.

47:56
    Pokus Dustina Boyda z pravého křídla končí ve výstroji Ersberga. Domácí by rádi přidali ještě jeden uklidňující gól.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 20. Krasnoslobodtsev, 33. Bochenski (Hedman), 46. Savčenko (Zhailauov, Krasnoslobodtsev), 54. Spiridonov (Bochenski, Ruděnko), 57. Bochenski (McDonagh), 57. Starčenko (Hedman) - 16. Wilson

Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluektov) – Hedman, Grigorjev, Hutchinson, McDonagh, Savčenko, Litvinenko – Rudenko, Upper, Starčenko – Dawes, Boyd, Antropov – Zhailauov, Krasnoslobodtsev, Poliščuk – Spiridonov, Bochenski, Rajhanov, Savčenko.
    HC Donbass Doněck: Ersberg (Berezin) – Wilson, Babčuk, Obsut, Tereščenko, Puistola, Podhradský, Silnitsky – Ponikarovsky, Fedotenko, Belukhin – Dadonov, Kiiskinen, Nedorost – Pettersson, Tuppurainen, Wirtanen – Kočetkov, Materukin, Varlamov, Matoušek.

Rozhodčí: Rogachjov, Safiullov – Mikhel, Šikanov