HC Kladno – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 4:2 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 5:2 (kon.)
Olomouc – Sparta 4:5 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 0:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:1 (kon.)
Motor ČB – Třinec 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 25.10.2012, 18:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes se na Horáckém zimním stadionu představí třináctá Jihlava proti třetím Vítkovicím. Dukla zatím střídá lepší zápasy s horšími. Po sérii šesti proher v řadě vytěžili domácí z posledních čtyř utkání sedm bodů. Celkově jich Jihlavští zatím mají 15. Vítkovice naopak po vlažném začatku soutěže stoupají nahoru. Na aktuální třetí místo tabulky za získaných 26 bodů je vynesla sedmizápasová šňůra bez porážky.

Nejproduktivnější hráči

HC Dukla Jihlava: Nejvíce bodů: Tomáš Střecha, 13 zápasů / 9 bodů (3+6). Nejlepší střelec: Marek Prokš, 8 zápasů / 6 gólů.

HC Vítkovice Steel: Nejvíce bodů: Ondřej Slováček, 10 zápasů / 14 bodů (3+11). Nejlepší střelec: Marek Holý, 11 zápasů / 6 gólů.

HC Dukla Jihlava: Fučík (Krejčík) - Zadražil, Dundáček, Jícha, Tobola, Čermák, Polívka, Žáček - Horký, Zídek, Prokš - Gregar, Střecha, Pěška - Kuchta, Vantuch, Lupač - Vlček, Štěpán

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Šrámek) - Hawlík, Bail, Sedlák, Kovář, Deutsch, Jonáš, Cabák, Illéš - Richter, Němec, Řehák - Walker, Hudeček, Blahuta - Tomi, Bumbál, Chvostek - Pasker, Česlík, Král

Rozhodčí: Polák - Černý, Reich.

Hlasatel čte úvodní sestavy, zbývá nám 5 minut do zahájení zápasu.

Hráči Dukly právě vyjíždějí na led.

Vítkovičtí hokejisté také nastupují na ledovou plochu, utkání může začít.

00:01

01:13
    Jihlavští od prvního buly napadají hosty v jejich obranném pásmu, první střelu na bránu si však připsali hosté. Fučík byl pozorný.

01:55
    Další střela Vítkovic, proti které vytáhl Fučík ukázkový semafor.

02:35
    Vítkovice jsou v úvodu aktivnější, domácí zatím neměli možnosti otestovat připravenost hostujícího brankáře Svobody.

02:58
    První vyloučení zápasu, Jan Pasker (VIT) vyloučen na dvě minuty za hraní vysokou holí.

03:03
    Vítkovičtí hned po buly vyhazují puk z obranné třetiny.

03:29
    Další vyhození hostů, Dukla se nemůže dostat do útočného pásma.

03:50
    To se domácím povedlo až nyní, Tobolovi se však střela od modré vůbec nepodařila a Vítkovice vyhazují.

04:33
    Horký získal puk, nahrával napříč celým pásmem Hynku Tobolovi, který už byl připraven k bombě z pravého kruhu, jeden z hostujících hráčů však stačil do přihrávky vložit hůl. Hosté se opět osvobozují.

04:58

05:54
    První přesilová hra také pro Vítkovice. Na dvě minuty je vyloučen za sekání domácí Marek Vantuch

07:12
    Hosté se od začátku přesilovky usadili v útočném pásmu, několikrát zakombinovali a vystřelili, Fučík ve spolupráci s obránci však kryje.

07:36
    Tečovaná střela hostujícího Sedláka minula o centimetry branku Dukly.

07:54

09:03
    Sledujeme hodně neurovnanou část, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

09:15
    Pěkná střela jednoho z hráčů Dukly, Svoboda však Vítkovice podržel.

09:48
    Prokš se snažil vydolovat puk pod brankářem Vítkovic, ten však kryje a rozhodčí přerušuje hru.

10:29
    Svoboda zalehává puk před dotírajícím hráčem Dukly Vantuchem.

10:59
    Souboj o puk u hrazení před střídačkami, čárový rozhodčí ukazuje, že se bude vzahovat ve středním pásmu.

11:09
    Další střela domácích nečiní vítkovickému Svobodovi žádné potíže. Bude se vzahovat před jeho brankou.

11:26
    Zakázené uvolnění Vítkovic, hra se stěhuje opět před branku Svobody.

11:29
    Hned po vhazování prověřil pozornost hostujícího brankáře Petr Kuchta. Ani tentokrát se však Svoboda nenechal překvapit.

11:45
    Krásná kombinace hostů v útočném pásmu, Hudeček nahrál Walkerovi, jeho střelu však Svoboda vyrazil.

12:04
    Další přesilová hra Vítkovic, Tomáš Střecha (JIH) vyloučen na dvě minuty za hákování.

12:08
    Ihned po vhazování se Dukla osvobozuje.

12:43
    Vítkovičtí kombinují před brankou Dukly, Fučík však jejich pokus zlikvidoval a následně Jihlavští vyhazují puk.

13:33
    Druhá minuta přesilovky se Vítkovicím zatím vůbec nedaří. Dukla velmi dobře brání a napadá, jako nyní Prokš, který téměř vybojoval puk na útočné modré.

14:04

15:03
    Pěška (JIH) našel nezjištnou přihrávkou Střechu, který se tak ocitl osamocen mezi kruhy. Nemířil však přesně.

15:44
    Následně se vítkovičtí hráči usadili před Fučíkem, žádný jejich pokus si však cestu za gólmanova záda nenašel.

16:59
    Další snažení Vítkovic kazí ofsajd.

17:07
    Opět to byli Pěška a Střecha. Stejně jako před malou chvílí hledal Pěška svého spoluhráče, tentokrát přihrávkou před branku. Střecha se však ke střele o půl metru nedostal. Toto byla pěkná kombinace domácích.

18:43
    Horký střílel z pravého kruhu, Svoboda však jeho střelu vyrazil.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:35
    Další ofsajd hráčů Vítkovic.

19:51
    Tentokrát si Střecha s Pěškou vyměnili role, druhý hráč však prudkou přihrávku Střechy nezpracoval.

20:00

V první třetině jsme sledovali zajímavý hokej. Vítkovičtí začali utkání aktivněji, ale Jihlava se zhruba od poloviny první třetiny dostala do tempa. Zvláště Pěška se Střechou ukázali dvě hezké kombinace. Stav však zůstává po první třetině bezgólový. Dočkáme se branky ve druhé třetině? Ta začně přibližně v 18:45.

20:01

21:18
    Sedlák (VIT) střílel od modré, k odraženému puku se dostal jeden z jeho spoluhráčů a jen tak tak minul branku Dukly.

21:46
    Ofsajd hostů.

22:33
    Boj o puk před brankou Vítkovic.

22:55
    Dukla stejně jako v první třetině aktivně napadá a forčeking přináší ovoce. Vítkovičtí se nemohou dostat před gólmana Fučíka.

23:36
    Teď se jim to však podařilo, Česlík kombinoval za brankou Dukly, ztratil však puk.

24:29
    Hezká individuální akce domácího Prokše, který se z obranného pásma dostal až před branku Svobody, branku však minul.

24:33
    Pěška však byl při svém útočném výpadu faulován. Česlík (VIT) je vyloučen na dvě minuty za držení.

24:14
    Domácí kombinují v útočném pásmu, dostali se však jen k jedné střele, kterou Svoboda kryje a následně Vítkovice vyhazují.

26:03
    Prokš střílel z pravého kruhu, jeho střelu však tečoval do ochranné sítě spoluhráč. Vzahování ve středním pásmu.

26:26
    Pěškova si nabruslil před branku, jeho střela však byla sražená.

26:33

26:49
    Přesilovou hru si zahrají také hosté. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Martin Gregar.

27:45
    Vítkovice několikrát ohrozili střelou od modré Fučíka, ten však všechny pokusy vyráží a následně se Jihlava osvobozuje.

28:29
    Fučík po další střele hostů raději zalehl puk.

28:34
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Po vyhraném vzahování přihrál Lukáš Kovář na modrou ADAMU SEDLÁKOVI. Ten tvrdou střelou přesně vymetl levý horní roh Fučíkovy branky. Asistence: Lukáš Kovář, Erik Němec.

30:01
    Dukla bude mít příležitost na srovnání skóré. Za faul loktem je vyloučen na dvě minuty Adam Sedlák (VIT). Stejný hráč navíc dostává desetiminutový osobní trest.

30:58
    Dukla si zahraje minutu a tři vteřiny přesilovku pět na tři. Adam Hawlík je vyloučen na dvě minuty za hákování.

31:07
    Hosté vyhráli buly a vyhazují puk až za branku Dukly.

31:30
    Zadražil po hezké kombinaci vystřelil od modré, Svoboda ale jeho střelu kryje.

31:49
    Další střela Zadražila od modré. Svoboda jeho střelu opět kryje. Celou akci se snažil dohrát Zídek a snažil se vyšťourat puk pod hostujícím brankářem, rozhodčí však přerušuje hru.

32:01
    Hosté ve čtyřech.

32:58

31:42
    Osobní tresty na obou stranách. David Horký (JIH) dostává desetiminutový osobní trest, stejně tak jako Nathan Walker (VIT). Hostující útočník však jako bonus k trestu dostává ještě trest do konce utkání.

35:09
    Přesilová hra pro Vítkovice. Marek Prokš vyloučen na dvě minuty za hákování.

35:45
    Hosté budou mít minutu a dvacet čtyři vteřin výhodu dvou mužů v poli. Ondřej Pěška je vyločen za hákování.

36:11
    Vítkovice měli velkou možnost vstřelit druhý gól. Tak dlouho kombinovali před brankou Dukly, až se jeden z jejich hráčů dostal ke střele od modré. Následná dorážka projela brankovištěm a jen o centimetry minula branku domácích.

36:49
    Tvrdé vražení na hrazení jednoho z vítkovických hráčů rozhodčí jako faul neshledal.

37:09
    Domácí ve čtyřech.

37:45

38:05
    Další vyloučení, tentokrát na straně Vítkovic. Jejich kapitán Lukáš Kovář je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

38:30
    Dukla se zatím nemůže usadit před brankou Vítkovic, ty vyhazují a Jihlava bude muset začít další útok od svojí branky.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Dukle se tato přesilová hra vůbec, ale vůbec nedaří.

39:48
    Až teď se domácí jakž takž usadili před brankou Vítkovic, ke střele se však nedostali.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli nejen spoustu vyloučení a přesilovku 5 na 3 na obou stranách, ale také úvodní gól zápasu. V přesilovce vymetl všechny pavouky v levém horním rohu Fučíkovy branky ranou od modré Adam Sedlák. Podaří se domácím vyrovnat nebo si hosté udrží své jednobrankové vedení? To se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:34.

40:01

40:29
    První střelu v poslední části hry si připisují Vítkovice, Fučík byl však pozorný.

41:45
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu, Fučík se svými spoluhráči však všechny pokusy Vítkovic kryje. Až nyní se Dukla osvobozuje.

42:23
    Po závaru před brankou Dukly je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Hostující kapitán ještě diskutuje s čárovým rozhodčím, to je však labutí písní - rozhodčí svůj výrok měnit nehodlají.

42:52
    Král projel do útočného pásma jako nůž máslem, přihrál spoluhráčovi, Fučík však kryje.

43:23
    Další výborný zákrok domácího brankáře. Zbyněk Deutsch před ním nadvakrát dorážel, Fučík se však opět předvedl.

43:52
    Domácí mág v brance opět čaruje, tentokrát vychytal další slibnou šanci po dorážce Vítkovic.

44:10
    Hosté teď zasypávají Fučíka přesnými střelami, ale ani Karel Richter nenašel recept, jak prostřelit domácího brankáře.

44:19
    Hosté se dožadovali branky, ta však nemůže být uznána pro hru vysokou holí.

45:11
    Chvostek se dostal až před domácího gólmana, z otočky předložil puk na modrou čáru Cabákovi, jeho ránu však Fučík bez problémů vyráží.

45:36
    Ofsajd Vítkovic.

46:08
    Dukle se vůbec nedaří dostat se před Vítkovickou branku, hosté totiž velmi dobře napadají.

46:23
    Přesilovka pro Vítkovice. Petr Kuchta je vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:49
    Vítkovice se usadili v útočném pásmu.

47:06

Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Po hezké kombinaci přihrál Erik Němec zpoza brány najíždějícímu KARLU RICHTEROVI, který z levého kruhu se štěstím prostřelil jihlavského Fučíka. Asistence: Erik Němec, Adam Řehák.

48:39
    Jihlava se snaží se zápasem ještě něco udělat, Marek Prokš se probil až do útočného pásma, tam však o puk přišel.

49:24
    Ofsajd Dukly.

49:51
    Petr Kuchta přišel díky přesile dvou hostujícíh hráčů o puk.

50:46
    Nahození Zídka ze středního pásma ukrývá vítkovický Svoboda v lapačce.

51:09
    Domácí zakládali útok z vlastního pásma, příhrávka obránců však byla nepřesná a tečovaná střela hostujícího Hudečka o kousek minula branku.

51:38
    Z rychlého protiútoku zahrozili domácí, Svoboda se však překvapit nenechal.

52:13
    Vítkovice budou mít opět možnost přesilové hry. Štěpán Zídek je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

52:47
    Síly na ledě se srovnají. Adam Sedlák (VIT) dostává za podražení trest na dvě minuty.

53:07
    Útočnou akci Vítkovic brzdí ofsajd.

53:42
    Vítkovický Bumbál se vydal až do útočného pásma, přesila tří domácích hráčů ho však zbavila puku.

54:13

54:47

55:26
    David Horký z bezprostřední blízkosti trefil pouze boční síť Svobodovy branky.

55:38

Zdá se, že je dnešní utkání rozhodnuto. Vítkovičtí se prosazují po rychlém protiútoku, kdy Blahuta našel přihrávkou rozjetého ERIKA NĚMCE a pro něj již nebylo žádným problémem překonat domácího gólmana. Asistence: Martin Blahuta, Karel Richter.

56:37
    Další nebezpečná střela Vítkovic.

57:16
    Kombinaci Dukly pokazila nepřesná přihrávka, následoval protiútok Vítkovic tři na dva, ani ten však nebyl úspěšný.

57:50
    Ofsajd Dukly Jihlava.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:28
    Zákrok Polívky (JIH) na vítkovickéh Richtera zaváněl faulem, rozhodčí však vylučovat nebude.

59:11
    Další postavení mimo hru Jihlavských.

59:22
    Tentokrát bylo odpískáno zakázané uvolnění Dukly.

59:33
    Zídek z levé strany prověřil hostujícího golmana, ten však kryje a má velmi blízko k vychytanému shot-outu.

59:38
    Další střela Dukly, Svoboda nadvakrát kryje.

60:00

Dnešní utkání na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě přineslo výhru hostujících Vítkovic. Domácí byli v první třetině aktivnější, ale překonat Svobodu se jim nepovedlo. Hosté naopak vstřelili ve druhé třetině v přesilové hře první branku a od té doby byli lepším týmem. Třetí třetina přinesla další dvě branky v jihlavské kleci, což znamená, že si hosté odvážejí z Vysočiny tři body. Pěkný zbytek večera přeje Tomáš Lysý. (20:08:09)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 29. Sedlák (Kovář, Němec), 48. Richter (Němec, Řehák), 56. Němec (Blahuta, Richter)

HC Dukla Jihlava: Fučík (Krejčík) - Zadražil, Dundáček, Jícha, Tobola (C), Čermák, Polívka, Žáček - Horký, Zídek, Prokš - Gregar, Střecha, Pěška - Kuchta, Vantuch, Lupač - Vlček, Štěpán
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Šrámek) - Hawlík, Bail, Sedlák, Kovář (C), Deutsch, Jonáš, Cabák, Illéš - Richter, Němec, Řehák - Walker, Hudeček, Blahuta - Tomi, Bumbál, Chvostek - Pasker, Česlík, Král

Rozhodčí: Polák - Černý, Reich