Genk – Standard 0:2 (kon.) | Waregem – Charleroi 4:1 (kon.) | Leuven – Mechelen 3:1 (kon.)
Lokeren – Waasland-Beveren 2:0 (kon.) | Lierse – Club Bruggy 3:2 (kon.) | Mons – Kortrijk 1:0 (kon.)
Cercle Bruggy – Beerschot 3:1 (kon.)
SV Zulte-Waregem
4:1 (3:0)
Sporting Charleroi
Středa 31.10.2012, 20:30 • Regenboobstadion • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

SPORTING CHARLEROI:
    Třináctý Charleroi naopak příliš důvod k radosti nemá. Sice si drží náskok od sestupových pozic šesti bodů, ale byl zvyklý bojovat v klidných vodách ve středu tabulky. Přesto vysvitla naděje v podobě dvou posledních výher. V minulém kole porazil tápající Anderlecht (2:0) a předtím ještě Liere těsně (0:1). Proto se dá hovořit o vzrůstající formě tohoto týmu. Bude velice zajímavé sledovat tyto ve skvělé formě bojující o důležité body do tabulky.

Přednost v brance dostává Parfait Mandanda, který odchytal jedenáct duelů. Obranu řídí Černohorec Mijuško Bojovič, v záloze potom osvědčená čtveřice Ederson, Harvé, Onur a Javier. Uvidíme, jestli se na trávníku objeví střelec posledního gólu hostů při zápase s Anderlechtem Rossini.

SV ZULTE - WAREGEM:
    Domácí si drží špičky belgické ligy, kde jsou s 22 body nastěhovány čtyři mužstva. Protože Bruggám pomalu dochází dech (čtyřikrát v řadě nevyhráli). Proto je ostatní pronásledovatelé dohonili včetně Waregemu, který má velmi úspěšné období za sebou. Z minulých pěti utkání nebodoval pouze jednou, kdy podlehl doma Lokerenu (0:3), ale jinak samé výhry. Před týdnem porazil Waasland-Beveren 0:2.

Hlavními strůjci tohoto úspěchu jsou jasná brankářská jednička Sammy Bossuyt, v obranné čtveřici Karel D’Haene a Davy De Fauw. A v ofenzivní fázi řádí francouzský záložník Franck Berrier, který už má na svém kontě devět zásahů ve dvanácti utkáních! Parádní bilance.

Belgická Jupiler League pokračuje ve středu dalšími ligovými zápasy. V jednom z nich odehrají domácí hráči Waregem duel s Charleroi. Tradiční účastníci se spolu střetli již několikrát a v poslední době z toho byly vždy těsné výsledky. V minulém zápase letos v únoru zdolali hosté na svém hřišti Waregem (2:0). I když jsou jasnými favority domácí s tímto soupeřem se jim vůbec nedaří. Vyhráli nad ním naposled v roce 2008 (4:2), od té doby pouze tři remízy a zmiňovaná prohra. Sledujte s námi tento zajímavý fotbalový zápas plný překvapivých a napínavých sportovních zážitků. Začínáme ve 20:30.

SV Zulte-Waregem: Bossut - De Fauw, D'Haene, Malanda, Verboom - Coppaert, Berrier, Delaplace, Hazard - Lendric, Leye.

Sporting Charleroi: Mandanda - Bojovic, Diandy, Dzinic, Satli - Fabris, Kaya, Kumedor, Milicevic - Badibanga, Gnohéré.

Rozhodčí: Erik Lambrechts.

Poslední hrdina z kádru hostů ze zápasu s Anderlechtem Rossini se podle zákulisních informací zranil a nebude ani na lavičce, to platí i pro hostujícího kapitána Edersona.

Poprvé na trávniku v týmu domácích se po zranění zad vrací velká opora Leye a také Verboom.

1

2
    Velká šance hostujícího celku v podání Aoulada, kterému včas zabránil v koncovce domácí brankář Bossut.

5
    Nápor pokračuje a přichází trest v podání pokutového kopu, kdy domácí Delaplace byl ve vápně faulován.

6
    Waregem právě vstřelil branku!
    Domácí svůj nařízený pokutový kop bezpečně proměňují, i když hostující brankář Mandanda vystihl stranu, tak FRANCK BERRIER trefil přesně pravý horní roh branky.

7
    Hosté se snažili hned odpovědět, ale Bossut byl na svém místě.

9
    Dzinic musel opět hasit požár před svým obranným územím. Zulte je na začátku utkání velmi aktivni a přehrává Charleroi.

10
    Domácímu Leyovi nyní utekl přetažený centr do zámezí.

12
    Domácí Zulte stále více tlačí hráče Sportingu k jejich brance.

16
    A další branka v síti pasivního hostujícího celku, kterému začátek zápasu vůbec nevyšel. Po přesném pasu od Berriera do uličky mezi obránce Charleroi dostal míč THORGAN HAZARD a posílá své mužstvo do zaslouženého dvoubrankového vedení.

17
    První žlutou kartu v utkání vidí domácí obránce Junior Malanda, který vidí po faulu na protihráče Badibangu hned žlutou kartu.

19
    Hostující kapitán Tormena se nyní pokoušel nalézt v ofenzivním území své spolurháče, dobrá myšlenka, ale horší provedení.

21
    Domácí Zulte bude zahrávat rohový kop po úniku Leyeho, kterého však dokázala hostující obrana na poslední chvíli ubránit.

22
    Trajkovski zakončoval nepřesně tento rohový kop.

23
    Také hosté se snaží dopředu něco vymyslet, ale je to velice pomalé.

24
    Pohledná akce ze strany Waregemu, kdy Berrier opět posílal do úniku spoluhráče. Tentokrát si však Leye nepohlídal offsidové postavení. A je pískáno.

27
    Všechny domácí útočné akce jdou přes dispečera hry Francka Berriera, který dnes rozehrává hodně povedené ofenzivní útoky.

32
    Nyní se domácím nepovedla dobře rozehraná akce. Leye si neporozuměl s Berrierem.

34
    Charleroi se nemůže dostat přes dobře bránící val domácího celku, a hra je nyní hodně zbržděná a neurovnaná.

38
    Levý obránce BRYAN VERBOOM si naskočil na centr od De Fauweho a v sítil další gól do branky soupeře. Mandanda tento míč hodně podcenil.

43
    Obě mužstva už jen vyčkávají na zaznění píšťalky pro poločas.

Od prvních minut byli jasně aktivnější domácí, kteří ukázali, že černé série musí někdy skončit a od úvodních mínut diktovali tempo hry. Už v šesté minutě se prosadil domácí Berrier z pokutového kopu. A Charleroi dostali další dvě branky do konce poločasu.

46

46
    Hosté se snaží zlepšit hru a posílají hned v poločase na hřiště Milicevice za Aoulada.

47
    Právě před chvílí střídaný Danijel Milicevic dostává žlutou kartu.

48
    Také domácí střídají. Na hrací plochu se na začátku druhé půle podívá Olafur Skulason, který střídá Malandu.

48
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    ZIGUY BADIBANGA snížuje na rozdíl dvou branek. Přešel přes obránce Colpaerta a překonal prudkou střelou domácího brankáře. Poločasová přestávka hostujícímu týmu jednoznačně prospěla.

53
    Další pěkně sehraná akce z pohledu hostů. Milicevic poslal další přihrávku do úniku hostujícího Badibangy, který ovšem je chycen v offsidové pasti.

57
    Domácí začínají být čím dál tím více pasivnější.

59
    Velký oblak kouře se nese nad hrací plochou. Který pochází z boxu návštěvníků, ti zapaloují bengálské ohně.

60
    Nyní se pokoušel projít po levé straně Badibanga, který je ve druhém poločase hodně nebezpečný. Domácí obrana mu včas odkopla balón.

62
    Také na druhé straně Hazard se snaží rozhýbat domácí ofenzívu, která je ve druhém poločase hodně nevýrazná. Míč mu utekl do zámezí.

63
    Právě poslední zmiňovaný Thorgan Hazard je poslán ze hřiště. Místo něj přichází Jens Naessens.

67
    Nebezpečně střílel hostující Boop, jeho pokus domácí brankář Bossut vychýlil alespoň na roh.

68
    Ze hřiště odchází Tormena a za něj přichází ofenzivnější hráč Escoe.

68
    Charleroi se stále pokouší dobýt branku Zulte. Escoe se hned zapojil do útočné akce. Která však neskončila úspěchem.

71
    Hosté více otevírají hru a snaží se o snížení. Hra putuje nahoru dolů.

72
    Domácí Leye byl nyní v obrovské šanci, ale na dorážku střely od Naessense mu chyběl metr.

75
    Na druhé straně vysílal hostující Badibanga do úniku spoluhráče Satliho, který byl však podle rozhodčího v postavení mimo hru.

77
    Domácí MBAYE LEYE zřejmě definitivně rozhoduje dnešní utkání parádní ránou do branky hostujícího Mandandy. Zvyšuje tak už na 4:1. Opět na tom mám velkou zásluhu Berrier, který tuto útočnou akci vymyslel.

79
    Právě Berrier bude zřejmě brzy střídán, aby si vychutnal ovace domácích fanoušků. První minuty na hřišti si odbude Klass De Rock.

79
    Již avizované střídání. Hřiště opouští Berrier a nahrazuje jej Klaas De Rock.

81
    Bopp nyní vyzkoušel z bezpečné vzdálenosti pozornost domácího Bossuta. Jeho spoluhráči při náběhu si zjevně způsobil křeče v bude ošetřován. Je jím Trajkovski.

85
    Oba týmy už zápas pouze dohrávají a nikam se nehrnou.

89
    Domácí fanoušci už slaví a čeká se na poslední hvizd rozhodčího.

Ve druhém poločase hosté vykřesali naději, když ve 48. minutě snížil Badibanga na 3:1. Ovšem další brankové příležitosti se vytvářeli velmi těžko a v 77. minutě rozhodl o zaslouženém vítězství domácí Leye na konečných 4:1 pro domácí Zulte-Waregem. Děkujeme za pozornost! (22:30:25)