Poprad – Nitra 1:2 (kon.) | Trenčín – Žilina 5:3 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 2:3 (po s.n.)
Zvolen – Martin 4:1 (kon.) | Košice – Skalica 4:3 (kon.)
po s.n.
ŠHK 37 Piešťany
2:3 (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Pátek 02.11.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

65:00
    Banská Bystrica dala gól!
    JÁN SÝKORA sa tradične nemýlil a bod navyše ide aj jeho zásluhou do Banskej Bystrice. Takže Tomekovi ani tentoraz nájazdy nevyšli.

67:14
    2 min. Kolník (PIE), podrazenie.. A teraz veľká šanca pre hostí po jasnom podrazení na Sýkoru, ktorý bol už sám pred Tomekom. Time out baranov.

65:30
    4 na 3, domáci dobre potočili, Filip ani Drgoň puk do siete nedostali. Dobrý zákrok brankára na záver.

59:59
    Melichárek mohol rozhodnúť, pohrdol možnosťou byť za hviezdu.

59:22
    2 min. Kubka (BBY), vysoká hokejka
    2 min. Hudec (BBY), päste
    2 min. Saliji (PIE), päste

Trošku komédie na záver. Saliji trochu prifilmoval vysokú hokejku, akonáhle Konc dvihol ruku, vyskočila celá striedačka Bystrice, Saliji na zemi ešte dostal päsťou od niekoho, nedal si to ale len tak páčiť, štuchol do Hudeca, ten padol ako poďťatý.. Smiešne, k čomu sa niektorí hokejisti vedia uchýliť. Ako futbalisti. Hrať budeme 5 proti 4.

56:45
    Dve šance domácich, najprv Mertel, jeho pokus vyrazil Košarišťan, dorážka Melichárka netrafila bránu.

55:00
    Brvno ako lusk, puk padol tak 10 cm pred čiaru. Gól to isto nebol, hoci diváci pískajú, lebo niektorí si už ten gól zakričali.

53:08
    Z čista jasna udrelo. Zase, žiadna akcia, ale strela od pravého mantinelu, teč pred brankárom a MICHAL HUDEC si pripisuje vyrovnávajúci gól. Asistencia: Lunter, Lamper.

51:55
    Michal Peško mal na hokejke gól, puk mu ale skĺzol a netrafil ideálne.

47:24
    2 min. Nemček (BBY), vysoká hokejka.. A zase po štyroch hráčoch na oboch stranách.

46:57
    2 min. Filip (PIE), podrazenie. Takže možnosť Bystrice vyrovnať trvá.

45:00
    2 min. striedačka (PIE), 6 hráčov veselo korčuľujúcich po ľade. J. Ručkay si to odsedí. Školácka chyba.

43:49
    2 min. Styk (BBY), držanie.. možnosť ísť do dvojgólového trháku.

38:30
    2 min. Novajovský (BBY), seknutie.. brankár baranov ešte chytá dobrý Filipov pokus.

38:19
    Chylo vo svojej druhej veľkej šanci, skúšal pomedzi nohy, Košarišťan sa nachytať nedal.

33:33
    J. Ručkay a Mišura 2 na 1, Mišura netrafil puk.

32:17
    Grman po návrate na ľad okamžite v gólovke, tiesnený Urbanom vypálil, Tomek lapačkou zrazil tesne vedľa brány.

31:15
    Podobný infarktový zážitok teraz na druhej strane, Bystričania tiež dokázali odpáliť.

30:09
    2 min. Grman (BBY), hákovanie.

29:27
    Tomek teraz nevedel, netušil, kde má puk, divákov pokúšal infarkt, na radosť lekárov však puk prvý našiel domáci obranca a upratal do bezpečia.

28:45
    Zase Chylo, perfektne vystihol rozohrávku Bystrice, od vlastnej modrej šiel sám na brankára, ale bekendový blafák dvihol až na ochrannú sieť.

27:26
    2 min. Saliji (PIE), vysoká hokejka. No domáci hrali kruto zle tie štyri minúty a po Heizerovej šanci len len, že nedostali gól.

22:21
    Kuriózny moment, keď sa puk nahadzovaný Peškom do rohu odrazil od chrbta Grmana takmer za Košarišťana. Na jeho šťastie, lebo sa mi zdalo, že nereaguje včas, šiel ten puk tesne vedľa.

21:55
    2 min. plus 2 min. Kubka (BBY), vysoká hokejka. Hosťom sa ale verdikt moc nezdá a na trestnú sa nikomu nechce.

21:27
    Azda 40 sekundový zámok Bystričanov. Domáci nedeli, kde im hlava stojí, ale hostia okolo Sýkoru pálili nepresne.

19:14
    Piešťany dali gól!
    Tak predsa to domácim vyšlo. Na modrej prihral Brňák Filipovi, jeho bomba, skrumáž a puk RICHARDA FILIPA napokon skončil za čiarou. Slipčenko ostáva ležať, ťažko však povedať, či to trošku nehrá. Domácemu kapitánovi by tento gól mohol pomôcť, lebo doteraz sa mu nejak extra nedarí.

17:29
    2 min. Sýkora (BBY), seknutie .. predtým ale závar ako hrom pred Slipčenkom, ktorý napokon bez hokejky ratoval delovku Urbana.

14:35
    Po jednej výbornej šanci na oboch stranách, najprv na Tomekovi stroskotal Hudecov pokus, na druhej strane Mišurov puk nepustila do brány Slipčenkova vyrážačka.

13:40
    Gólová šanca Samira Salijiho, ktorý nabehol z ľavej strany, naznačil strelu aby položil Slipčenka, ten mu ale zámer vystihol. Predtým aj nejaké tie šance teraz lepších hostí.

11:00
    Pekná presilovková kombinácia na ktorej konci bola strela MATEJA ČEŠÍKA z pravej strany a puk zapadol až za Tomeka. Vyrovnané. Asistencia: Bambúch, Kubka.

10:20
    Chylo v samostatnom nájazde po kurióznom odraze puku a nešťastnom striedaní Bystričanov, jeho nájazd kryje Slipčenko.

09:32
    Hostia si to pekne rozhodili, do prázdnej brány mohol zakončiť tuším Sýkora, skvele zasiahol obranca Brňák, ktorý jeho pokus stlmil a Tomek sa tak stihol presunúť.

08:49
    2 min. Filip (PIE), držanie. A už tu máme kompenzáciu za zmarenú gólovku. Odložený trest.

08:28
    Konc sa teraz v zmätku upískol, na piešťanské šťastie, lebo hostia to mali 2 na 1 pred bránou.

07:21
    2 min. Urban (PIE), vysoká hokejka. Ideálna presilovka. Sa nám to tu nejako začalo faulovať.

07:15
    2 min. Hudec (BBY), seknutie.. tak to dlho netrvalo, kým sa vyrovnali sily.

07:08
    2 min. Bučka (PIE), hákovanie.

06:29
    Domáci kapitán Filip ale teraz zakúril. Spoza brány sa riskantne ako posledný pustil medzi dvoch napádajúcich, to sa mu aj podarilo, ale neviem prečo chcel obísť aj tretieho, o puk prišiel a následný závar rieši napokon Tomek.

03:37
    Aj Nemeček na pravom kruhu mal nádejnú príležitosť, domácich podržal Tomek.

03:23
    Vyrovnať mohol Heizer, keď si pekne na os ihriska medzi kruhy nakorčuľoval na Sýkorovu prihrávku, ale netrafil bránu.

01:05
    Doslova ako blesk sa od vlastnej modrej prehnal pomedzi statických obrancov Bystrice HENRICH RUČKAY a ani Slipčenko mu veľký odpor nekládol. Asistencia: Filip.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 2. H. Ručkay (Filip), 20. Filip (Brňák) - 11. Češík (Bambúch, Kubka), 54. Hudec (Lunter, Lamper), 65. Sýkora

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) - Brňák, Urban, Filip (C), Drgoň, Bučka, Kolník, Hruška, Grman - Melichárek, Mertel, Stupka - H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - Saliji, Nemec, Otčenáš
    HC MONACObet Banská Bystrica: Slipčenko (20. Košarišťan) - Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, Styk, Predajnianský - Lunter, Hudec (C), Lamper - Sýkora, Heizer, Jankovič - Nemček, Češík, Petro - Hegyi, Zigo, Marcinek

Rozhodčí: Konc J. - Valach, Holienka