Třinec – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:6 (kon.) | Chomutov – Slavia 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 23.11.2012, 18:00 • KAJOT ARENA (kapacita 7200) • Tipsport extraliga

Přeji vám příjemný zbytek pátečního večera. (20:38:26)

Kometa tak zůstává podruhé v řadě bez bodu, fanoušci ji však mohou aplaudovat. Pardubice získaly první tři body pod trenérem Trličíkem, kterého dnešní výhra jistě těší.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni David Krejčí a Radim Bičánek.

Kometa sice přestřílela ve třetí periodě hosty poměrem 20:6, bylo jí to však pověstné houby platné. Salfický občas nevěděl, kde mu hlava stojí, přesto dokázal ve třetí třetině zavřít branku a udržet pro svůj tým vedení. Zápas se nesl ve znamení dvou odlišných polovin. V té první jsme viděli vyrovnanou hru, ve které se ale dařilo skórovat jen hostům, Od poloviny zápasu bylo Brno jasně lepším týmem, stačilo však jen snížit na rozdíl jediné branky.

60:00

59:53
    Divíšek zkoušel skrz brankoviště najít Hrušku, Salfický ale dokázal puk zastavit.

59:38
    Kotouč ve středním pásmu.

59:34
    Dalším zákrokem vyráží brankář Pardubic do ochranné sítě, bude se před ním vhazovat. Falter stále zůstává na střídačce.

59:21
    Hruška mířil z levého kruhu jen do ramene Salfického.

59:04
    Kometa to zkouší v šesti.

58:51
    Nyní pálil od modré čáry Somík, trefil však jen protihráče.

58:33
    Divíšek vyhrál buly ve středním pásmu, bude se však opakovat.

58:31
    Puk se ocitl na střídačce hostí a domácí trenér Venera si vybírá oddechový čas. Martin Falter se ještě vrací do branky.

58:21
    Pardubice brání střední pásmo, vše už sází na důkladnou defenzivu.

58:06
    Moc času už Kometě nezbývá.

57:52

57:38
    Zašlápnutý kotouč v útočném pásmu Brna, bude se vhazovat před Salfickým.

57:17
    Další vyhození obstaral Tomáš Zohorna, Kometě se teď nedaří udělat tlak na branku hostí.

56:56
    Znovu je puk až u Faltera.

56:32
    Krejčí i za pomoci efektní kličky podržel chvíli puk daleko od vlastní branky.

56:05
    Obránce Žižka se uvolnil a dostal sám až před Salfického. Mířil mezi betony, tam však žádná skulinka nebyla.

56:00
    Přesilovku musí domácí začít ze středního pásma.

55:52
    Aleš Hemský kvůli tomu diskutoval s rozhodčím a obdržel desetiminutový osobní trest. To ale Hemskému nestačilo a pokračoval ve svých výpadech. Sudí jej proto poslali předčasně do kabin.

55:51
    Jan Starý vysekl Hynku Zohornovi hůl z ruky a bude vyloučen na dvě minuty.

55:19
    Starého střela od modré čáry také nenašla správný cíl.

55:02
    Valábik pálil prudce, avšak nepřesně.

54:59
    Zakázané uvolnění Pardubic. Trochu se ale zdá, že Kometě, která hraje od začátku utkání jen na tři pětky, už trochu docházejí síly v boji o vyrovnání.

54:33
    Kousal uháněl směrem na branku Brna dobře ho ale zastavil Žižka.

54:13
    Bartekova akce po levém křídla také neskončila střelou na branku.

53:48
    Po další době je tu poměrně klidná pasáž hry.

53:20
    První útok hostí dokázal eliminovat brněnský tlak, sám se však do šance nedostal.

52:51
    Vašíček holí zpomalil střelu Hynka Zohorny z pravého křídla, Dušan Salfický ji následně ukryl do lapačky.

52:30
    Hemského střelu na střed branky Falter v pohodě likviduje.

52:13

52:08
    Kočí trefil od modré jen jednoho z protihráčů.

52:05
    Brňané už jsou trochu nervózní, jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním při vlastní přesilovce.

51:50
    Somík už podruhé v tomto oslabení šetří čas v útočné třetině. Jako kapitán jde nyní příkladem.

51:30
    Tlak Komety je zastaven kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, domácí fanoušci s tím rozhodně nesouhlasí.

51:18
    Brankář hostí kryje i střelu Čermáka z pravého křídla.

51:02
    Dočekal se vymotal zpoza branky, Salfického ale nepřekvapil.

50:39
    Somík zachytil Divíškův pas našetřil čas vybojovaným vhazováním před Falterem.

50:28
    Hostům se podařilo vyhodit.

50:17
    Valábik od modré hodně minul branku.

50:13
    Bude se vylučovat. Za faul na Petrovického si odsedí dvě minuty Hemský, jeho přestupek byl definován jako sekání. Domácí si dožadují i dalšího vyloučení, sudí však nevidí důvod.

50:08
    Bičánkovu střelu od modré Salfický vyráží.

49:34
    Kousal chvíli držel puk v útočném pásmu, ke střele se však nakonec nedostal.

49:17
    Domácí hráči zkouší Salfického pozornost střelami z dálky, nyní ale brankář Pardubic zasahuje s přehledem.

48:57
    Byla potvrzena informace, že je v KAJOT ARENĚ i podvanácté v sezoně vyprodáno. Je zde tedy 7200 diváků.

48:18
    Krejčí byl chvíli sám před Falterem, od Starého ale nedostal z pravého rohu přihrávku.

47:59
    Eratovu střelu z plné rychlosti vyrazil Salfický do ochranné sítě za svou brankou.

47:35
    Salfický předvedl další zvláštní zákrok po nahození ze středního pásma, nakonec ale drží kotouč ve výstroji.

47:29
    Do šance se dral Bartek, odzbrojil ho ale Kováčik.

47:04
    Somíkova prudká rána z velké vzdálenosti jenom zaduněla o mantinel za brankou Brna.

46:27
    Nyní se hostům chvíli daří vyrovnat hru, uvidíme, zda jim to vydrží.

46:02
    Buchtele se dostal ke střele z pravého kruhu, bekhendem ale minul z plné rychlosti branku.

45:29
    I Malcovo nahození končí jenom ve výstroji brankáře Východočechů.

45:24
    Hořava s Žižkou si neporozuměli mezi kruhy a oba se snažili pálit do puku. Nakonec tak k Salfickému kotouč doputoval jenom velmi pomalu a hostující gólman přerušuje hru.

44:46
    Valábik poslal ze středního pásma puk jen mezi diváky. Následně se lehce nepohodl se Starým, nic vážnějšího to ale nebylo.

44:09
    První útok Pardubic na chvíli pobyl v útočné třetině.

43:41
    Valach pálil z mezikruží jen do betonu Salfického. Tlak Brna je ale skutečně drtivý.

43:16
    Petrovický přečetl rozehrávku Pardubic, výborně se k němu ale vrátil Ďaloga a sebral mu puk.

42:55
    Po delší době předvedl Salfický jistý zákrok proti Žižkově střele z levého křídla.

42:13
    Do brejku se dostal Aleš Hemský a zkusil Faltera překonat střelou na vyrážečku. Domácí brankář ale nyní svůj tým podržel.

41:58
    Salfický působí velmi nejistě, nyní jen tak tak vyrazil Hruškovo nahození ze středního pásma.

41:36
    Obrovský závar před Salfickým po Malcově střele. Hostující brankář ležel na zádech, Erat ani nikdo jiný však nedokázal přesto dostrkat puk do branky.

41:03
    Holcova střela od modré jen prosvištěla okolo branky.

40:46
    Salfický chvíli netušil, kde v útočném pásmu Komety se nachází puk. Domácí toho ale využít nedokázali.

40:22
    Hruška vypálil přes pardubického beka, Salfický drží puk mezi betony.

40:01

Závěr druhé třetiny přinesl fantastickou podívanou. Kometa vsítila dvě slepené branky a najednou se stala králem ledu. Díky třem brankám jsou však stále blíže vítězství hosté, kteří však budou muset opět začít hrát, nebo jim vedení dlouho nevydrží. O jejich třetí branku se v oslabení postaral skvělou samostatnou akcí Somík, snížení Komety obstarali Bičánek s Petrovickým. Třetí dvacetiminutovka slibuje dramatickou zápletku.

Další třetina začne přibližně v 19:54.

40:00

39:58
    Salfický ještě likviduje Hruškovu střelu.

39:45
    Buchtele nahrával mezi kruhy Noskovi, ten ale nezpracoval puk.

39:26
    A následuje ofsajd pardubického mužstva.

39:14

39:08
    Buchtele dokázal dostat Pardubické z obranného pásma.

38:54
    Kováčik pálil ze slušné pozice mezi kruhy, Salfický dokázal udržet puk ve výstroji a přerušil hru.

38:46
    Domácí opět dlouze kombinují, mohli by více střílet.

38:11
    Hořavův pokus z velkého úhlu Salfický vyráží.

38:00
    Hosté vyhodili a střídají.

37:45
    Střela Jana Hrušky nedoputovala až k Salfickému.

37:30
    Zatím domácí kombinují v útočném pásmu.

37:16
    Tomáše Malce tvrdě atakoval David Krejčí, který bude vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

36:54
    Na ledě je najednou jenom jeden tým, ten domácí.

36:19
    Salfický vyjel z branky a rozehrál přímo na hůl Hořavy, kterému však nakonec puk sjel z hole a domácí forvard netrefil prázdnou branku.

35:29
    Kometa právě vstřelila branku!

A v KAJOT ARENĚ je hned ještě veseleji, domácí střílí kontaktní branku. Erat podnikl průnik okolo levého mantinelu, odkud vypálil na vzdálenější tyč. Salfický vyrážečkou nasměroval puk jen mezi kruhy, kde byl osamocený RÓBERT PETROVICKÝ, který pouze rychle nasměroval puk do zcela prázdné branky. Asistence: Roman Erat, Tomáš Malec.

34:44

Pět vteřin potřebovala Kometa k využití přesilové hry. Divíšek vyhrál buly směrem na RADIMA BIČÁNKA, který od modré prudce vypálil. Salfický sice puk zasáhl vyrážečkou, pouze jej však zpomalil při jeho cestě do branky. Brněnský kapitán střílí z pozice obránce již osmou branku v letošní sezoně. Asistence: Tomáš Divíšek.

34:39
    Za sekání je dvě minuty vyloučen pardubický Hynek Zohorna, domácí si zahrají další přesilovku.

34:31
    Holec pálil z levého křídla, poměrně výrazně ale minul branku, Salfický zasahovat nemusel.

34:05

34:04
    Kočí od modré netrefil branku.

33:48
    Starý vyslal štiplavou střelu od levého hrazení, Falter ale drží puk v náručí.

33:21
    Nyní se však domácím daří dostat puk z obranného pásma.

33:08
    Hosté rozvážně kombinují, mají na to čas.

32:36
    Bartek tečoval střelu Benáka, mezi tři tyče ale puk nenasměroval.

32:12
    V úvodu oslabení šetří Holec čas v útočném pásmu Brna.

32:05
    Tomáše Zohornu zasáhl vysokou holí Jozef Kováčik a dvě minuty si tak posedí na trestné lavici.

31:12
    Dosavadní výsledek utkání je pro domácí poměrně krutý, Kometa nehraje výrazně hůř než hosté.

30:48
    Akci Hynka Zohorny s Janem Hruškou zastavil dobře viditelný ofsajd.

30:19
    Překvapivý tah trenéra Mojmíra Trličíka, který si v polovině utkání vybírá oddechový čas. Asi kvůli momentální převaze Komety.

30:19
    Další střelu slovenského beka už brankář Pardubic udržel ve výstroji.

30:02
    Valachovu přízemní ránu vykopl Salfický betonem.

29:47
    Po buly v útočném pásmu střílel Buchtele, Falter zasahuje lapačkou.

29:43
    Navíc Divíškovu ránu ještě dorážel nebezpečně Žižka, při přesilovce hostí měla Kometa dvě velmi dobré šance.

29:28

29:19
    Divíšek se v oslabení uvolnil a pálil bekhendem z mezikruží jen těsně vedle branky Salfického.

28:54
    Jestli dnes něco Kometě vychází dle plánů, je to hra v oslabení.

28:37
    Nyní se hraje daleko od domácí branky.

28:06
    Krejčí hledal v dobré pozici Benáka, tomu se ale zpracování nepodařilo.

27:46
    Následně se před brankou Pardubic strhla další drobná šarvátka, vylučovat se nebude.

27:38
    Při vlastním oslabení se dostal sám před Salfického Žižka, z bezprostřední blízkosti ale veterána nepřekonal.

27:28
    Hynek Zohorna fauloval ve středním pásmu a je vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté si tak zahrají přesilovou hru.

26:58
    Malec nyní svým nahozením po mantinelu doslova sejmul čárového rozhodčího Čecha, který se těžce zvedal z ledu po zásahu pukem.

26:46

26:32
    Pardubice právě vstřelily branku!

Při vlastním oslabení se dostávají hosté do vedení o tři branky. Kováčika odzbrojil při rozehrávce v obranném pásmu Komety RADOVAN SOMÍK a z mezikruží vypálil. Falter sice ještě puk dokázal vyrazit, avšak opět přímo na hůl pardubického kapitána. Tomu už se napodruhé povedlo puk do sítě propasovat. Bez asistence.

26:13
    Buchtele našetřil další vteřinky v oslabení.

25:58
    Kometě se nedaří dostat do útočné třetiny.

25:29
    Divíšek se natahoval k dorážce střely Hynka Zohorny, obránce Pardubic ale před ním odpálil puk až za branku Brna.

25:14
    Nyní se hraje kolem branky Pardubic.

24:50
    Píša osvobozuje své mužstvo.

24:46
    Benák nedovolené zastavil Holce a bude vyloučen na dvě minuty za podražení. Kometa si potřetí v zápase zahraje přesilovou hru.

24:26
    Puk se podíval mezi diváky, bude se vhazovat ve středním pásmu.

24:00
    Bartek se ocitl zcela sám na levém kruhu, Falter opět zasahuje betonem.

23:58

23:46
    Další pokus Kočího končí na betonu domácího brankáře.

23:42
    Píšovu střelu od modré drží Falter ve výstroji.

23:12
    Tomáš Zohorna podnikl pěknou samostatnou akci, nakonec se k němu však stihl vrátit Jan Hruška a sebral mu puk.

22:52
    Oslabení se Kometě daří, další vyhození obstaral Malec.

22:28
    Nadvakrát vyhodil Hořava puk až za branku hostí.

22:12
    Pardubice kombinují v útočné třetině.

21:58
    Po dalším zákroku domácího brankáře se strhla menší mela a bude se vylučovat pouze na straně Komety. S důrazem to dle sudích přehnal Boris Valábik a je vyloučen za hrubost.

21:47
    Kousal a Buchtele šli sami na jediného obránce Komety, prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a vypálil. Mířil však jen doprostřed branky a Falter drží puk ve výstroji.

21:09
    Další akci Brna zastavuje odpískaný ofsajd.

20:51
    Hraje se po obvodu obranného pásma Pardubic, Salfický jenom očima kontroluje hru.

20:22
    Kometa se usazuje v útočné třetině.

20:01

První třetina reprízy jarního finále extraligy nabídla poměrně vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i poměr střel na branku 8:9 z pohledu Komety. Z gólů se však radovali pouze pardubičtí hráči a fanoušci. Trefili se Buchtele a Krejčí, v obou případech šlo o dorážky do odkryté branky. Kometa si také dokázala vytvořit několik solidních příležitostí, veterán Salfický je dnes však zatím bezchybný.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

20:00

19:38
    Do útoku se naopak ještě dostali hosté.

19:16
    Hosté zahráli zakázané uvolnění, Kometa má šanci si ještě na závěr třetiny vytvořit tlak.

18:32
    Tomáš Zohorna mohl uhánět sám na branku Komety, Malec ale přečetl pas, který na něj směřoval a akci zastavil v zárodku.

18:05
    Erat zakončil průnik po pravém křídle střelou mimo branku.

17:43
    Hořavovu střelu dokázal Salfický vyrazit, byť trochu zvláštním zákrokem.

17:24
    Kousal šel nyní hodně tvrdě do Faltera a domácí obránci mu dali najevo, co si o tom myslí. Vylučovat se však nemusí.

17:04
    Hynek Zohorna teď mohl jít do brejku, puk mu ale vypíchl šikovně Benák.

16:47
    Po střetu s Hynkem Zohornou leží ve středním pásmu Jiří Vašíček, na střídačku mu musejí pomoci spoluhráči. Snad bude obránce Pardubic pokračovat. Jednalo se však o čistý střet, který ani nevypadal moc nebezpečně.

16:21
    Nyní se hra trochu uklidnila, zatím však sledujeme poměrně dobrý zápas.

15:45
    Kindl trefil od modré pouze protihráče Čermáka.

15:21

15:00
    Kometa se drží v pásmu, tato přesilovka ji celkem vychází.

14:33
    Na chvíli se hosté osvobozují.

14:17
    Kometa má pořádný tlak, Bičánkovu ránu od modré ale nikdo nedorazil

13:56
    Hruška posílal přes brankoviště pas na Hynka Zohornu, mířil mu však někam na hlavu místo na hůl.

13:45
    Na úvod oslabení se musel Salfický pořádně otáčet, i po mlýnici v jeho brankovišti ale drží čisté konto.

13:32
    Divíšek zpoza branky našel volného Valábika, ten ale z bezprostřední blízkosti napálil jen vnější tyč.

13:21
    Po komerční přestávce začne druhá přesilovka Brna v utkání. Jiří Cetkovský je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

13:15
    Kováčikovu střelu od modré zblokoval Nosek.

12:44
    Krejčí přihrál do druhé vlny sjíždějícímu Semorádovi, který ale střele z voleje dal směr pouze na hruď domácího gólmana.

11:48
    Kindl vypálil od modré čáry velmi prudce, mířil však příliš vysoko.

11:28
    Martin Falter zažil velmi těžký vstup do utkání, šlo na něj pár střel, většinou však byly smrtelné.

10:56

Vedení hostujícího mužstva je již dvougólové. Hned po buly v obranném pásmu se kolem Bičánka prohnal Hemský a zavezl puk do útočného pásma. Tam jej předložil na střed Starému, který však Faltera překonat nedokázal. K dorážce se však opět dostal hostující hráč, konkrétně DAVID KREJČÍ, který měl velmi snadnou práci a umístil puk do prázdné branky. Asistence: Jan Starý, Aleš Hemský.

10:45
    Bičánkovu dalekonosnou ránu vyrazil Salfický mimo hřiště, bude se před ním vhazovat.

10:23
    V domácí obraně došlo k nedorozumění, kterého však nedokázal využít Somík, který se marně natahoval po puku klouzajícím před brankou Komety.

10:11
    Stále sledujeme platonický tlak Komety.

09:38
    Kometa se snaží vrhnout síly do útoku, Salfického ale ohrozit nedokáže.

08:56

Hosté jdou do vedení. Benákovi příliš nesedla rána od pravého hrazení, tečoval ji však Kousal. Falter ještě stačil zasáhnout betonem, od něj však puk zamířil pouze na hůl JANA BUCHTELEHO, který už měl poměrně snadnou práci a zametl puk do z velké části odkryté brány. Asistence: Robert Kousal, Václav Benák.

08:38
    Benákova rozehrávka končí zakázaným uvolněním Východočechů.

08:06
    Nyní se oba týmy potýkají s přesností rozehrávky.

07:18
    Píšovu střelu od modré čáry Falter vytěsnil za branku.

07:12
    Krejčí podnikl průnik po pravém křídle a vypálil na bližší tyčku. Puk ale zastavila přesná lapačka Martina Faltera. Následuje první komerční pauza.

07:07

06:54
    Valábik drží touš, Kometa se ubrání.

06:28
    Ani Kočí nyní nedokázal udržet puk v útočné třetině.

06:07
    První minuta početní výhody se Pardubicím nevydařila.

05:59
    Rozjetý útok Pardubic zastavil úmyslný ofsajd hostujícího týmu.

05:46
    Další cenný čas ušetřil v obranném pásmu hostí Čermák.

05:29
    Starému utíká puk na modré čáře.

05:14
    Na úvod oslabení se Kometa osvobozuje.

05:07
    I hosté si zahrají v početní výhodě. Tomáš Divíšek je vyloučen za podražení.

05:03
    Nahození Krejčího Faltera nevystrašilo.

04:54
    Kometa si vytvořila velký tlak, v jeho závěru pálil z mezikruží Holec, který ale těsně přestřelil branku.

04:33
    Malec dvakrát pálil z větší vzdálenosti. Poprvé minul branku, podruhé Salfický zasáhl vyrážečkou.

04:15

04:06
    Dočekal to zkusil sám, neuspěl.

03:39
    Kometě se nedaří znovu dostat do útočného pásma.

03:17
    Jiří Vašíček vyhazuje puk přes všechny čáry a osvobozuje Pardubické.

02:51
    Starý měl náznak brejku, Bičánek ho ale ihned zastavil.

02:39
    Domácí obránce Valábik byl před Salfickým moc aktivní a je mu pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:26
    Kometa drží pásmo a kombinuje.

02:15
    Erat se zpoza branky dral do šance a byl faulován, hosté jdou do čtyř. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Václav Kočí.

01:51
    Po dalším vhazování pálil od modré Valach, Salfický vykopl kotouč do rohu.

01:48
    Ihned po buly přerušuje pardubický veterán v brance opět hru.

01:44
    Nakonec si mezi kruhy sjel Žižka a dostal se i ke střele. Ránu ale vyrazil Salfický ramenem do ochranné sítě.

01:31
    Dočekal dlouze drží puk v útočné třetině.

00:58
    Úvodní minuta nabídla opatrný rozjezd zápasu, brankáři se do permanence nedostali.

00:23
    A hned se také vrhly do útoku, Falter však zasahovat nemusel.

00:04
    Úvodní buly vyhrály Pardubice.

00:01

V pardubické brance nakonec nenastoupí Martin Růžička, nýbrž zkušenější Dušan Salfický.

Určitě trochu speciálním je dnešní zápas pro pardubického obránce Jiřího Vašíčka. Ještě během letošní finálové série oblékal urostlý bek dres Komety a mezi brněnskými fanoušky se těšil velké přízni. Ihned po skončení loňské sezony ale přestoupil na východ Čech, kde se mu však zatím nevede dle představ a nepatří k moc vytěžovaným hráčům. Každopádně poprvé od šestého zápasu finálové série dnes Vašíček nastoupí na ledě brněnské KAJOT ARENY.

V brněnské brance dnes dostane před Jiřím Trvajem přednost Martin Falter, který v průběhu sezony ještě v domácím prostředí KAJOT ARENY neodchytal ani minutu. Zcela nové jméno se pak objevuje v útoku Komety. Na soupisku byl dnes dopsán osmnáctiletý Petr Mrázek, v letošní sezoně nejproduktivnější hráč brněnské juniorky.

HC Kometa Brno: Falter (Trvaj) - Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Valábik, Valach, Malec, Krejčiřík - Hruška J., Divíšek, Zohorna H. - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Čermák, Hořava - Němec, Wasserbauer, Mrázek - Jenyš
    Trenéři: Zdeněk Venera, Lubomír Oslizlo.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) - KIndl, Vašíček, Kočí, Benák, Píša, Drtina, Ďaloga - Krejčí, Bartek, Starý, Semorád, Šagát, Buchtele, Nahodil, Zohorna T., Hemský, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík (C)
    Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina.

Rozhodčí: Hodek, Polák - Čech, Dřínovský.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice rozhodně nezažívá sezonu dle představ. Úřadující mistr se trápí, v tabulce jej najdete až na deváté pozici. Bodů mají Východočeši na svém kontě dvacet devět. Z posledních sedmi utkání prohrály Pardubice hned šest. Paradoxem je, že právě po jediné výhře nad Slavií byl od týmu odvolán trenér Pavel Hynek, na jehož místo nastoupil bývalý trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Po ruce mu zůstal asistent Ladislav Lubina, v Brně mimochodem velmi dobře známý. Z prvních tří utkání společného působení v ČEZ Areně však tento tandem nevydoloval ani bod, naposledy podlehli pojišťováci stejnému týmu jako Kometa, tedy Vítkovicím.

Jestliže v Brně panuje lehký otazník nad obsazením brankoviště pro dnešní zápas, v tom pardubickém se jedná o velký otazník už delší čas. Martin Růžička zatím nenavazuje na výkony, kterými pomohl týmu až mistrovskému poháru a veterán Dušan Salfický občas vyrobí velkou hrubku. Pod trenérem Trličíkem ale zatím přeci jen získává větší důvěru mladší Růžička, který nejspíš nastoupí i na jihu Moravy. V útoku se nejvíce daří Aleši Hemskému a Martinu Bartekovi. Oba vstřelili dvanáct branek, na deset přihráli. Posila z NHL Hemský ale odehrál o čtyři utkání méně. Třetím mužem týmové produktivity je pak David Krejčí, běžně člen kádru Bostonu Bruins.

HC Kometa Brno může být se svým dosavadním působením v sezoně spokojena. Oproti většině týmů má odehráno o dva zápasy méně, přesto se drží na druhé příčce tabulky za vedoucí Plzní. Právě tu však dokázala před týdnem porazit na jejím ledě. Další duel sehráli Brňané v úterý ve Vítkovicích a moc jim nevyšel. Domácí se radovali z výhry 4:1, počtvrté v sezoně odešla Kometa z ledu bez jediného bodu.

Ještě více než prohra ale asi trenéra Veneru mrzí, že se v Ostravě opět rozšířila brněnská marodka. Zdravotními problémy skončil zápas pro útočníka Koreise a obránce Švrčka. Zda nastoupí proti Pardubicím se dozvíme až chvíli před utkáním. Dlouhodobě zraněný je Tomáš Svoboda, v posledním utkání chyběli i Jakub Svoboda, Radek Dlouhý, Miloslav Hořava či Milan Hruška. Uvidíme zda, se někdo objeví v dnešním zápisu o utkání.

Při absenci reprezentanta Jakuba Svobody je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Brna Jan Hruška, za ním nalezneme jméno Tomáše Divíška. Fantom loňského play-off přitom zatím odehrál jen deset utkání, nasbíral v nich však už čtrnáct bodů. Zcela jasné není, kdo dnes začne v brněnském brankovišti. Ve Vítkovicích totiž Jiřího Trvaje střídal Martin Falter a nevedl si špatně.

Zdravím vás z brněnské KAJOT ARENY, která se v páteční podvečer stane dějištěm zápasu čtyřiadvacátého kola Tipsport extraligy ledního hokeje. Domácí Kometa poměří síly s týmem Pardubic. Připomínat, že se jedná o reprízu finále z minulé sezony asi ani není potřeba. Na jaře byli úspěšnější Východočeši a zajistili si tak šestý titul v klubové historii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 35. Bičánek (Divíšek), 36. Petrovický (Erat, Malec) - 9. Buchtele (Kousal, Benák), 11. Krejčí (Starý, Hemský), 27. Somík

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička) - Kindl J., Píša, Benák, Vašíček, Ďaloga, Kočí V., Drtina - Starý, Krejčí, Hemský - Bartek, Somík (C), Zohorna T. - Šagát, Buchtele, Kousal - Nosek, Nahodil, Semorád.

Rozhodčí: Hodek, Polák - Čech, Dřínovský

Diváci: 7200 (vyprodáno)