Jekatěrinburg – Omsk 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 5:1 (kon.)
Ufa – Doněck 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 0:1 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Petrohrad – Minsk 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 5:3 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 3:2 (po s.n.)
HC Slovan – Mytišči 3:2 (kon.) | Lev – Jaroslavl 7:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Avangard Omsk
Pátek 23.11.2012, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:00.

Češi na ledě
    V dresu Avtomobilistu nastupuje čtyřiatřicetiletý útočník Kamil PIROŠ a také stejně starý Josef STRAKA. V sestavě Avangardu nefiguruje žádný český hráč, i když zde v minulých letech nezapomenutelnou stopu zanechal Jaromír Jágr a Roman Červenka.

Hosté nastupují k zápasu v roli jasných favoritů a z pozice šestého nejlepšího týmu ligy! V dosud odehraných osmadvaceti utkáních nasbírali výborných třiapadesát bodů, za devatenáct výher a devět proher. Omsk se po nepříjemné zářijové sérii, kdy prohrál pět utkání v řadě, neskutečně zvedl a od té doby většinou vítězí. Z dalších devatenácti utkání ztratil Avangard pouze tři, přičemž ze dvou dokázal získat alespoň bod! Dnes by to tedy měla být hra "kočky" s "myší".

Domácí jsou po sedmadvaceti kolech beznadějně poslední v tabulce KHL. Zatím nasbírali pouhých sedmnáct bodů, za čtyři výhry a třiadvacet (!!) proher. Na předposlední Dinamo Riga ztrácí Avtomobilist již devět bodů. Přičemž vstup do letošní sezóny neměl Jekatěrinburg špatný. Z úvodních čtyř kol si připsal slušných sedm bodů, nicméně pak přišla neskutečná série během které prohráli jedenadvacet utkání a vyhráli pouze jedenou za tři body, když vydřeli hubené vítězství 1:0 nad Atlantem Mytišči... Je jasné, že nálada v týmu není dobrá, což se projevuje i na herním projevu Avtomobilistu. Jak se domácím podaří vzdorovat v dnešním utkání favoritovi z Omsku?

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání KHL, v němž Avtomobilist Jekatěrinburg přivítá na svém ledě Avangard Omsk.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezej, Sokolov, Lupul, Straka, Malychin - Gusev, Trjamkin, Špirko, Nemolodyšev, Zhmakin - Sazonov, Makarov D., Jemeljev, Golovin, Lapenkov - Strelcov V., Strelcov A., Pronin, Makjejev

Avangard Omsk: Reizvikh (Ramo) - Nikitin, Bělov, Popov A., Pěrežogin, Záborský - Ljamin, Pujacs, Sjomin D., Kosticyn, Frolov - Valentěnko, Pivtsakin, Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Kalašnikov, Piganovič, Pěrvušin, Kuparinen, Volkov

Rozhodčí: Beljajev, Rogačov - Matjuša, Pavlov.

00:01

00:30
    V domácí sestavě nastupuje v první pětce český legionář, Josef Straka.

01:05
    Avangard si připisuje první střelu v utkání.

01:20
    První dobrou šanci si ale vytvořili domácí, Reizvikh v bráně Omsku však byl u levé tyče připraven.

02:20
    Domácím se povedl vstup do utkání, jsou zatím aktivnější a Omsk se musí bránit.

02:50
    Volkov si dobře najel mezi kruhy, ale domácí obrana byla pozorná a nepustila hráče Omsku do zakončení.

03:27
    Domácí ve třetině Omsku... ale obrana hostů pracuje zatím spolehlivě, domácí se ke střele nedostali.

04:20
    Útočné akce obou týmů končí často v rozích.

04:50
    Nyní se museli domácí bránit mírnému tlaku hostů, ale nakonec z toho žádná vyložená šance nebyla.

05:30
    Domácí ztrácí dost puků, nyní jsou to opět hosté, kdo rozehrává zpoza vlastní brány.

06:10
    Hosté začali kontrolovat vývoj utkání, domácí kombinace končí ve středním pásmu.

07:11
    Avangard právě vstřelil branku!

PAVEL VALENTĚNKO je prvním, kdo dává branku v tomto utkání. Po vyhraném vhazování Sjnomina se střelou prosazuje a hosté jdou do vedení. Asistence: Dmitrij Sjomin.

08:34
    Domácí jsou viditelně zaskočeni obdrženým gólem, hosté jsou jasně lepší.

09:30
    Další vyhrané vhazování ve třetině domácích, ale tentokrát byla obrana Avtomobilistu pozorná.

10:03
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

NIKITA TRJAMKIN dokázal střelou z pravého kruhu pro vhazování překvapit gólmana Omsku a vyrovnává stav utkání! Domácí publikum se rázem probudilo a žene své hokejisty za dalším gólem. Asistence: Josef Straka.

11:20
    Omsk se nyní pouze brání vyhozením puku do středního pásma.

12:00
    První pětka Omsku se dokázala z mírného tlaku vymanit, je z toho zakázané uvolnění domácích.

12:24
    Nebezpečná střela Kosticyna, domácí gólman Lobanov pozorný.

12:58
    Následně i domácí mají dobrou příležitost, ale Malychin dobře zasahuje proti střele!

13:40
    Nyní se hraje nahoru-dolů a hokeji prospívá i fakt, že jsme zatím nezaznamenali jediného vyloučeného hráče!

14:08
    Pěrvušin se dostává ke střele z levé strany, ale Lobanov v bráně Jekatěrinburgu předvádí výborný zákrok a chytá.

14:45
    Prvním vyloučením hráčem v utkání za hákování je domácí Igor Jemeljev. Hosté budou hrát přesilovou hru.

15:10
    Hosté se ale marně zatím snaží o rozestavení ve třetině domácích, ti se dobře brání.

15:40
    Lobanov musí zasahovat po střele od modré a následné dorážce jednoho z hráčů Omsku. Nakonec rozhodčí přerušuje hru, vhazovat se bude po levidi Lobanova.

16:00
    Domácí se osvobozují, jejich oslabení se pomalu chýlí ke konci.

16:29
    Přesilová hra hostů je u konce, na trestnou lavici odchází hostující Záborský.

16:45

17:20
    Domácí se ubránili a sami mají nyní výhodu přesilové hry, jedna střela za druhou letí na Reizvikha, ale ten zatím odolává.

17:46
    Za vzájemnou potyčku odchází na trestnou lavici domácí Lapenkov a hostující Nikitin.

18:29

19:10
    Hraje se v pěti na obou stranách, i přes trest dvou "rváčů", kteří sedí na trestné lavici.

19:57
    Ještě tři vteřiny před koncem třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu domácích - zakázané uvolnění Avtomobilistu.

20:00

Skončila první třetina, v níž se oba týmy radovaly ze vstřelené branky. Nejprve šli do vedení hosté, když se v 8. minutě prosadil po pěkné akci Valentěnko, který zužitkoval vyhrané vhazování D. Sjomina. V 11. minutě domácí vyrovanali, když se prosadil po přihrávce Josefa Straky Trjamkin.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 14:48 hodin.

20:01

20:20
    První střelu ve druhé třetině si připisují hosté, hraje se bránou Lobanova.

20:50
    Hosté ale přichází o puk, domácí podnikají rychlý kontr.

21:00
    Trjamkin pálí od modré, gólman Omsku připraven.

21:16
    Z rychlého kontru se prosazují i hosté, Kosticyn střílí, Lobanov chytá. Vhazování v pásmu domácích.

21:40
    Střídání na obou stranách.

22:30
    Do samostatného úniku se málem dostal domácí Jemeljev, ale obrana Omsku byla pozorná.

23:22
    Opět se hraje nahoru-dolů, přechod přes střední pásmo nečiní žádnému týmu problém.

24:20
    Josef Straka proniká směrem k brance Omsku, ale je výborně bráněn.

24:42
    Kouč Avtomobilistu nechává na ledě první pětku s Josefem Strakou.

25:00
    Úspěšnější však byla první pětka hostů...

25:04

ALEXANDER FROLOV doráží do odkryté části branky střelu D. Sjomina, který na sebe dokázal "navázat" tři bránící domácí hráče a uvolnit tak prostor právě pro Frolova, který se nemýlil a vrací hostům vedení! Asistence: Dmitrij Sjomin, Sergej Kosticyn.

26:00
    Do hry domácích se opět vrací nervozita, spousta ztracených puků a hosté se dostávají do čestého přečíslení.

26:13
    Nikita Trjamkin je navíc vyloučen na dvě minuty za nedovolený zákrok, hosté hrají přesilovou hru.

27:00
    Hosté se ale opět nedokáží usadit v pásmu Jekatěrinburgu... přesilové hry zatím Omsku nevychází podle představ.

27:35
    Až nyní, ale Frolov ztrácí puk na modré čáře, domácí vyhazují a odchází střídat.

28:13

28:50
    Domácí se tlačí před bránu Omsku, ale obrana soupeře je zatím nad síly domácích hokejistů.

29:43
    Omsk se dokáže "udržet" v obranné třetině domácích, ale je to většinou o osobních soubojích v rohu třetiny.

30:03
    Josef Straka zkouší po průniku po levé straně pozornost gólmana Omsku, ten opět chytá.

30:29
    Zhmakin proniká do pásma podobně, jako před chvílí česká legionář, tentokrát po pravé straně, střílí, ale Reizvikh opět připravený a chytá.

31:03
    Ofsajd domácích, vhazování ve středním pásmu.

32:55
    Hosté ubrali plyn, příliš se do zakončení nehrnou, domácí mají prostor pro rozehrávku.

33:02
    Další vyloučení, na trestnou lavici posílá rozhodčí hostujícího Kuparinena, domácí budou hrát přesilovou hru.

33:50
    Hosté se zatím brání dobře, domácí nemají příliš času na rozestavení přesilovkového postavení.

34:30
    Až nyní se domácí usadili ve třetině hostů.

35:04

Slovenský legionář RASTISLAV ŠPIRKO se těsně po skončení přesilové hry nakonec dokázal prosadit, když jeho střelu od modré již nikdo netečoval a puk skončil za zády gólmana Omsku! Domácí vyrovnávají stav utkání. Asistence: Sergej Gusev, Jevgenij Lapenkov.

35:50
    Domácí se dosávají do další šance, Jemeljev střílí z mezikruží, ale gólman Omsku chytá! Hraje se výborný hokej, druhý gól v síti Omsku "probudil" oba týmy.

37:05
    Zakázané uvolnění domácích, když jeden z hráčů nezachytil dlouhý pas ve středním pásmu. Vhazování před Lobanovem.

37:44
    Publikum žene domácí do útoku, ale Omsk je nyní více pozorný v obranné fázi... přesto přichází chyba v rozehrávce... ale Reizvikh je pozorný a chytá.

38:00
    Vhazování v obranné třetině Omsku, domácí prohrávají a puk na hokejkách hostů.

38:35
    Avangard se nyní dostal do přečíslení, ale puk se "ztratil" někde pod nohy hráčů. Z toho nic nebude.

39:05
    Tentokrát byl úspěšnější při vhazování domácí tým... přechod přes střední pásmo bez problémů, ale Omsk vytlačuje útočící hráče Jekatěrinburgu do rohu.

39:45
    Ještě zakázané uvolnění domácích, vhazování po levé ruce Lobanova.

40:00

Skončila druhá třetina, ve které jsme zaznamenali také dvě branky, jako ve třetině první. Nejprve dostal Omsk do vedení Frolov, který ve 26. minutě dokázal vytěžit ze souhry s Kosticynem a Sjominem maximum a dorazil do prázdné brány. Za domácí vyrovnal těsně po skončení přesilové hry ve 36. minutě slovenský legionář Špirko.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 15:34 hodin.

40:01

40:42

Lepší vstup do třetí třetiny si hosté přát nemohli. TOMÁŠ ZÁBORSKÝ se prosazuje po závaru z hranice brankoviště a dává třetí gól hostů! Asistence: Alexandr Pěrežogin.

42:00
    Domácí opět prohrávají, uvidíme, zda se jim podaří srovnat i potřetí.

43:05
    Hosté jsou zatím lepší v průběhu třetí třetiny, domácí to mají složité. Sami se nyní musí hlavně bránit.

43:50
    Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější Omsk a hned se tlačí před domácí bránu.

44:30
    Domácí zcela vyklidili pozice ve třetině Omsku.

45:10
    Vhazování ve třetině domácích, opět prohrané vhazování domácích.

46:00
    Střela z pravé strany Sjomina, Lobanov vyráží.

46:50
    Další zákrok Lobanova, domácí jsou v těžkém útlumu, hosté na ledě doslova "létají".

47:14

Čtvrtý gól v síti Avtomobilistu je jen logickým vyústěním drtivého tlaku Omsku! DMITRIJ SJOMIN se po pěkné individuální akci natlačil z levé strany před Lobanova a přesnou střelou zápěstím nad levé rameno nedává domácímu gólmanovi šanci. Asistence: Anton Bělov, Alexandr Frolov.

48:20
    A hosté jako by neměli dost, stále tlačí svého soupeře, kterého již opouštějí poslední zbytky naděje na body z tohoto utkání.

49:10
    I vzhledem k situaci, v níž se Avtomobilist v současné době nachází, je zvrat v průběhu utkání více méně nemožný. Nejhorší tým KHL by musel hodně zabrat, což se mu již hodně dlouho nevede.

49:21
    Vyloučen domácí hráč, na trestnou lavici odchází Branislav Mezej, šance domácích se skutečně již rozplývají.

49:34

Hosté využívají přesilovou hru, střelou od modré se prosazuje SERGEJ KOSTICYN! Asistence: Oleg Piganovič.

50:30
    A další střela Omsku, jeden z domácích hráčů se obětavě vrhl do střely a Lobanov tak nemusel zasahovat.

51:04
    Všechny pokusy domácích končí na modré čáře hostů. Až první pětka s Josefem Strakou se dokázala probojovat do pásma Omsku, vzápětí ale rychle o puk přichází.

51:37

A to už je debakl, jen podtrhující smutnou současnost Avtomobilistu... diváci po přesné střele z pravé strany DMITRIJE SJOMINA houfně opouštějí stadion. Výsledky a výkony Jekatěrinburgu jsou jen pro silné povahy. Asistence: Sergej Kosticyn, Alexandr Frolov.

52:55
    Ojedinělé protiútoky domácích postrádají potřebnou kvalitu, Omsk se v poklidu brání.

53:20
    Hokejisté Omsku, i přes vysoké vedení, stále napadají rozehrávku Avtomobilistu.

54:22

Domácí ještě snižují. Prosadil se JOSEF STRAKA. Asistence: Denis Makarov.

Omlouváme se za technické problémy, které nás postihly na konci utkání. Děkujeme za pochopení.

60:00

Domácí hokejisté dokázali držet krok s favoritem dvě třetiny, třetí perioda už ale patřila Omsku. Hned z kraje závěrečného dějství se trefil Záborský, kterého posléze následovali Kosticyn a dvakrát Sjomin. Avtomobilist se v závěru zmohl pouze na snížení a s ním spojenou kosmetickou úpravu skóre, na body to ale dnes nakonec nestačí. (16:17:47)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 11. Trjamkin (Straka J.), 36. Špirko (Gusev, Lapenkov), 55. Straka (Makarov) - 8. Valentěnko (D. Sjomin), 26. Frolov (D. Sjomin, Kosticyn), 41. Záborský (Pěrežogin), 48. Sjomin D. (Bělov, Frolov), 50. Kosticyn (Piganovič), 52. Sjomin D. (Kosticyn, Frolov)

Rozhodčí: Beljajev, Rogačov - Matjuša, Pavlov