Montpellier – Bordeaux 1:0 (kon.) | Toulouse – Lyon 3:0 (kon.) | Marseille – Lille 1:0 (kon.)
Toulouse FC
3:0 (0:0)
Olympique Lyon
Neděle 25.11.2012, 17:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn přenosu z utkání nejvyšší francouzské fotbalové soutěže, konkrétně budeme sledovat zápas mezi FC Toulose a Olympiquem Lyon.

Toulose FC:

Toulose odehrálo prozatím třináct utkání a dokázalo v nich získat 19 bodů za pět výher a čtyři remízy, což v ligové tabulce stačí na průběžné deváté místo. Toulose se nijak zvlášť nedaří ani na domácím hřišti, kde získalo devět bodů z osmnácti možných.

Hlavně bilance v posledních třech zápasech je doslova špatná, vždyť Toulose v žádném z třech posledních duelů nedokázalo získat ani bod. V posledním zápase podlehlo 1:0 v Nice.

Olympique Lyon:

Naopak Lyon stihl odehrát prozatím pouze dvanáct zápasů drží tak druhou příčku, na první St. Etienne však neztrácí ani bod a má k dispozici dvě utkání navíc. Jenže Lyonu se příliš nedaří na hřištích soupeřů, když v pěti duelech vybojoval pouze jedinou výhru a čtyři remízy.

V posledním ligovém zápase Lyon doma porazil rozdílem třídy Reims 3:0, o góly se postaral Gomis a Lopez a k tomu hned první branku si dali hráči Reims sami.

Další informace:

V minulé sezóně se oba celky střetli dvakrát a vždy se radoval domácí výběr. Nejdříve vyhrál v prosinci minulého roku Lyon doma 3:2, aby poté v dubnu 2012 podlehl na hřišti Toulose vysoko 3:0.

Zápas se odehraje na domovském stadionu Toulose, který nese název Stadium Municipal, který celkem pojme 35 575 diváků a bude ho řídit hlavní rozhodčí Philippe Kalt.

Toulouse FC: Ahamada - M'Bengue, Abdennour, Zebina, Aurier - Didot, Capoue, Sissoko - Tabanou, Ben Yedder, Regattin

Olympique Lyon: Vercoutre - Dabo, Biševac, Umtiti, Monzón - Gonalons, Fofana - Lacazette, Gourcuff, Malbranque - Gomis

Rozhodčí: Kalt - Stien, Ocak.

1

2
    Pokus o vysunutí domácích přes pravou stranu nepřineslo žádný úspěch, hosté v naprosté pohodě získali míč.

3
    Gonalons u pravé postranní čáry poslal k zemi Didota.

4
    Poprvé se do útoku dostali i hosté z Lyonu, ale míč letěl přece jenom daleko od útočnika hostí a ten ho nestihl doběhnout před brankovou čárou.

7
    Ztráta míče na útočné polovině Toulose, ale Gourcuffovi se nepovedlo založit rychlý brejk.

7
    Poprvé v akci domácí brankář Ahamada, který bez větších problému chytil slabší střelu Ben Yeddera.

9
    Z dobrých pětadvaceti metrů se opřel do míče jeden z domácích, ale pouze vyprášil rukavice Vercoutreho. Celá akce se však ještě dohrála a střílený centr na zadní tyč našel úplně volného Sissoka, který dostal míč do sítě, ale stál v ofsajdu.

11
    Toulose v úvodu zápasu jasně aktivnější, navíc budou domácí zahrávat první rohový kop zápasu.

11
    Standartní situaci však bez větších problému zvládla obrana Lyonu pokrýt.

13
    Přímý volný kop rozehráli hosté centrem do pokutového území, ale obrana Toulose nenechala nic náhodě, skvěle zapracoval kapitán domácích Zebina.

14
    Rohový kop domácích nepřinesl žádné nebezpečí pro Lyon.

17
    Míč se velice zajimavě odrazil až do pokutového území Lyonu, ale hosté dokázali odtlačit napadajícího útočníka a nepustit ho k míči.

18
    První žlutou kartu zápasu vidí Umtiti, který zachytil přihrávku rukou a hlavní rozhodčí tak nemohl rozhodnout jinak.

19
    Dva centry letěly do vápna, ale lyonská obrana si dvakrát poradila a vždy dostala míč do bezpečí.

21
    Hostující hráč dokázal sice zblokovat centr, ale míč přesto zůstane na kopačkách Toulose - domácí mají k dispozici rohový kop.

22
    Roh rozehráli domácí nakrátko a k ničemu vážnějšímu se nedostali. Hosté rychle začali napadat a tak nezbývalo nic jiného než nakopnout míč na bránu, ale ten se snesl více než je zdrávo a tak může hostující brankář odkopávat od vlastní brány.

25
    Pro centr do pokutového území si s přehledem šel brankář Ahamada, ale jeho zákrok nebyl v žádném případě přesvědčivý. Míč totiž dokázal domácí brankář vyrazit pouze před sebe a měl velké štěstí, že před ním stáli pouze jeho spoluhráči.

27
    Hra je dost kouskována a to buď nedovolenými zákroky nebo nepřesnými přihrávkami, ať už na jedné nebo na druhé straně.

29
    Hosté dokázali dostat míč z hloučku hráčů až do pokutového území, ale tam byli připraveni pouze hosté.

30
    Steed Malbranque je dalším hráčem, který uviděl žlutou kartu.

32
    Po delší době se dostal míč i před bránu Toulose, ale hosté si nedokázali přesně přihrát.

32
    Jednoznačně největší šance zápasu! Brankář Vercoutre již byl překonán, ale před brankovou čárou dokázal míč po střele Didota vykopnout obětavým zákrokem Dabo, který tak zachránil Lyon.

33
    Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Capoune, ale míč se od jeho hlavy odrazil do břevna a tak i tato obrovská šance zůstává nevyužitá.

34
    Kalt v ofsajdu.

37
    Centr do pokutového území Toulose zachytil do svých rukavic Ahamada.

37
    Tabanou se pokusil střelou z dálky překvapit brankáře Lyonu, ale ten proti jeho nepřesné střele nemusel zasahovat.

39
    Sissokův centr zblokován na rohový kop. Celkově již šestý pro domácí, hosté z Lyonu se zatím nedostali k žádnému.

39
    Opět pokus o rychlé rozehrání, po kterém přišel centr na zadní tyč, ale tam úřadovat Vercoutre.

41
    Ben Yedder se vyhnul obránci a střelou z dvaceti metrů vystrašil brankáře Lyonu, který však nezůstal překvapen a dokázal míč alespoň vyrazit.

43
    Tabanou zakončoval přímo z volného kopu - dokázal sice obstřelit zeď, ale míč letěl těsně vedle levé tyče lyonské brány.

45
    Již běží poslední minuta prvního poločasu a vypadá to, že v úvodních pětačtyřiceti minutách branku neuvidíme.

45+1
    V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta!

V prvním poločase jsme se branky nedočkali a tak do kabin odchází oba celky za stavu 0:0. Rozhodně více ze hry měli domácí, kteří několikrát nebezpečně ohrozili bránu Vercoutreho, který však za svá záda míč nepustil a když už se to stalo, tak ho ve dvaatřicáté minutě nahradil obránce Dabo.

Druhý poločas jistě nabídne zajímavou bitvu a onlajny budou samozřejmě u toho.

46

46
    Začala druhá půle, u míče byli hosté z Lyonu, ale o balón velmi rychle přišli.

47
    Nakopnutý míč přeletěl dvojici hráčů a skončil až v náruči Vercoutreho.

50
    Toulouse právě vstřelilo branku!

Neuvěřitelné zaváhání obrany Lyonu v čele s brankářem Vercoutrem. Sissoko zavezl míč a poslal ho na křídlo Tabanouovi, který dokázal odcentrovat přes soupeře a jeho centr se snesl na hlavičku WISSAM BEN YEDDERA a ten míč z velkého úhlu poslal do sítě. Tohoto hráče nedokázal pokrýt ani jeden z dvojice obránců a navíc i brankář Vercoutre mohl zabojovat a míč ze vzduchu stáhnout do náruče.

53
    Domácí pokračují v aktivitě i po vstřelené brance.

55
    Velmi vysoko měl nohu jeden z domácích a tak se píská proti Toulose.

56
    Nic nevymýšlel Gourcuff a pouze napálil míč z přímého kopu na domácí bránu, ale Ahamada stál na správném místě a míč v pohodě chytil.

59
    Hosté se přece jenom osmělují a snaží se vyzrát na obranu Toulose, jenže ta zatím pracuje bez větších problémů.

60
    Po rohovém kopu uklouzl na míči jeden z hostí, ale měl velké štěstí, že v jeho blízkosti nebyl nikdo z domácích a tak jeho zaváhání zůstalo nepotrestáno.

62
    Hra je kouskována nedovolenými zákroky, ten poslední předvedl domácí Tabanou.

63
    Gourcuff si opět postavil míč a z přímého volného kopu ho poslal směr domácí brána, ale jeho střele chyběla razance a tak neměl domácí brankář žádné větší starosti.

64
    Abdennour hasil skluzem požár v obraně Toulose, ale jeho perfektně načasový skluz zapracoval na jedničku a připravil hosty o míč.

66
    Velice nehezky se ve vzduchu srazili Gomis a Abdennour a ihned jsou na hřiště povoláni zdravotníci.

68
    Hra již pokračuje, ale trenér hostí si připravil hned dvojí střídání. Hráči si však budou muset na svou šanci ještě počkat.

69
    Capouemu nevyšel obranný zákrok a skluzem zachytil nohu jednoho z hostí a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

70
    Je zde již avizované dvojí střídání na straně Lyonu. Hřiště opustil Gourcuff a místo něj se si zahraje Grenier.

70
    Druhým střídájícím hráčem je Fofana a místo něj si zahraje N'Jie.

72
    Rychlá narážečka na hranici pokutového území hostům nevyšla.

73
    Gonalons vidí žlutou kartu a opět zcela poprávu, svou nohou jednoznačně zavadil o Didota a ten kvůli tomu nemohl pokračovat ve hře.

74
    Centr do pokutového území v naprostém klidu chytá Ahamada.

75
    Poprvé střídájí i domácí. Zápas končí pro Regattina, kterého nahradí Braaten.

77
    Dabo střílel hodně nepřesně.

79
    Druhé střídání Toulose. Odešel Franck Tabanou a místo něj se na hřiště podívá Yannick Djalo.

79
    Čas hraje proti Lyonu a hosté se nemohou dopracovat k žádné výraznější šanci.

81
    U postranní čáry jsou připravení další hráči a vypadá to, že střídání na sebe nenechá dlouho čekat.

81
    Je to tak, hřiště opouští hostující Monzon, místo kterého si zahraje Benzia. Záměr trenéra Lyonu je jasný, střídá obránce za útočníka a tím se bude snažit vrhnout všechny síly do útoku.

82
    Vercoutre musel hodně z brány, ale jeho vyběhnutí bylo dobře načasováno a zmařilo rychlý brejk Toulose.

83
    Závěrečné střídání na domácí straně. Odejde Etienne Didot, příjde Pantxi Sirieix.

84
    Ahamadovi vypadl míč po centru do pokutového území, ale to bylo zapříčiněno faulem Gomise a tak je vzrušení zbytečné.

85
    Domácí hrozí z rychlých brejků a vybojovali rohový kop, což jim naprosto vyhovuje.

86
    Ruka v obličeji Biševace znamená, že se bude kopat z obranné poloviny Lyonu.

87

A máme rozhodnuto! Obrana Lyonu si nedala pozor na rychlý protiútok, po kterém se do samostatného úniku dostal WISSAM BEN YEDDER, který se skvěle rozběhl za přihrávkou Serge Auriera a v podstatě rozhodl dnešní utkání.

89
    Lyon se ještě snaží o zkorigování stavu, ale obrana Toulose je k ničemu nepouští.

90
    Střídající Benzia dostal výtečnou přihrávku do pokutového území, ale jeho střelecký pokus skončil několik metrů nad bránou.

90+1
    Čtyři minuty nastavuje hlavní rozhodčí tak je stále šance na vstřelení branky.

90+2

A opravdu se tak děje! Další rychlý protiútok, na jehož konci mohl Ben Yedder slavit hattrick, ale po kličce mu ukopl míč jeden z obránců. Balón se však dostal k dalšímu z domácích hráčů a tak již do prázdné brány nemohl nedat. Tímto šťastným střelcem je ETTIENE CAPOUE.

90+3
    Brankář Vercoutre musel včasným výběhěm hasit další rychlý protiútok domácích.

90+3
    Tři domácí fotbalisté se ocitli v jeden moment za obranou Lyonu, ale hosty zachránil ofsajd.

90+4
    V poslední minutě nastavení mohl zkorigovat stav Benzia, který dostal míč do pokutového území, ale svou střelou minul bránu Toulose.

Máme za sebou velice pohledné utkání, ve kterém jasně dominovali hráči Toulose. Ti nepustili Lyon za celých devadesát minut do žádné výraznější šance a naopak sami třikrát udeřili v druhém poločase. První dvě branky sám vstřelil a třetí připravil Ben Yedder, který se velkou měrou postaral o toto překvapivé vítězství.

S informací, že Toulose doma porazila rozdílem třídy Lyon se s Vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (18:53:03)