Mladá Boleslav – Most 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 2:4 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 1:3 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 5:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Olomouc – Litoměřice 6:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 28.11.2012, 17:30 • Zlatopramen Arena • 1. liga (ČR)

Šumperk v Ústí nad Labem zdvojnásobil svůj bodový zisk z hřišť soupeřů. Z minima šancí dokázal vytežit čtyři branky a především díky skvělému výkonu brankáře Šťůraly a ústecké střelecké nemohoucnosti, kterou postupem času nahlodávala nervozita dokázal zvítězit na ledě druhého celku soutěže. (19:57:17)

Byli to překvapivě hosté, kteří ve třetí třetině rozhodli o importu bodů do Šumperka. Ústí se ze zásahů Pláška a Červenky nevzpamatovalo. Ve dvojnásobné přeilovce je navíc dorazil Holík. Poživilova rána byla jen ústeckou labutí písní.

60:00

59:40
    Dokonce jej posílá za domácí branku. Tlak Ústí se nekoná.

59:25
    A tam puk drží.

59:10
    Jen chvíli udrželi domácí puk v pásmu soupeře. Ten zase poslal hru do středního pásma.

58:40
    Ani další technický přestupek Šumperské nebolí.

58:30
    Ústecké střely od modré byly zblokovány a hosté v klidu vyvezli. V ještě delším pobytu mimo svou třetinu je zastavilk ofsajd.

56:55
    Ústecká chyba v rozehrávce. A Hlinka mohl rozhodnout. Postupoval zleva sám. Jeho střelu vyrazil Koutrský levým betonem.

56:02
    Navíc je brzdí technické přestupky. Nyní ofsajd, předím icing.

55:10
    Další pokusy Ústí o korekci skóre nejsou. Ke střelám se domácí nemohou propracovat.

53:39
    Lvi právě vstřelili branku!
    Že by ještě dramatická zápletka? Po buly se zavřenýma očima pálil LUKÁŠ POŽIVIL a jeho rána břinkla o tyčku a zapadla za Šťůralu. Ústí snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Robin Kovář.

52:40
    Ústecké pokusy se rozbíjí o žlutou hradbu na modré čáře. Propagační střelu Roubíka z dálky pak kryje brankář hostů.

51:40
    Nyní hru sudí přerušili, jelikož jeden z hostujích se svíjel u mentinelu. Vše se obejde bez trestu.

49:40
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperské ostřelování nakonec přináší gólový úspěch. ALEŠ HOLÍK propálil Koutského střelou metr za modoru. Pálil z první poté, co mu nabil od hrazení Červenka. Pětice hostujících fanoušků v rohu hlediště asi ani v těch nejoptimističtějších předtstavách nečekala, že bude mít tak příjemný výlet do opačného koutu republiky. Asistence: Adam Červenka, Tomáš Sedlák.

48:40
    TYč! Po Sedlákově střele zvonila levá část Koustkého branky.

48:25
    A další vyloučení Ústeckých! Holomek si u hrazení počínal příliš ostře. Sudí jeho počínání ohodnotili 2 min. za napadení.

47:57
    Jaroslav Roubík oslabuje domácí celek. Dostává 2 min. za hákování.

47:16
    Trestuhodná chyba a také svůj trest přinesla. Ústečtí zadrbali puk u vlastní branky a dokonale toho využil ADAM ČERVENKA. Získal jej u pravé tyče. Položil si obránce i brankáře a u druhé tyče zasunul puk do odkryté části branky. Bez asistence.

46:42
    Roubík střílel z velkého úhlu. To nemohl Šťůrala propustit.

45:42
    V útočné třetině se těžce z ledu zvedá Boháč. Gewiese půjde za katr na 2 min. za faul loktem.

44:38
    Snad první střela hostů ve třetí třetině a hned je z toho gól. Mistrovskou teč na hranici vysoké hole předvedlmezi kruhy stojící KAREL PLÁŠEK a posílá hosty do vedení. Střelu od modré mířil Tesařík.

43:45
    Závar před brankou hostí a puk skončil zase pod brankářem hostů. Ti jsou již v kompletní sestavě.

43:30
    Dlouho se domácí nemohli prosadit. Až kolmice na Sýkoru měla zajímavé parametry. Ústecký forvard střílel z mezikruží švihem a ŠŤůralova lapačka zasáhla i na efekt pro diváky.

41:39
    Ústí zase přeišpendli hosty v obranné třetině. Jenže s pukem hráli domácí jen u mantinelu. Vybojovali však faul. Tesařík(SUM) zasáhl Meidla vysokou holí.

40:35
    Poživil mohl táhnout Ústí do přečíslení, ale pokazil přihrávku.

40:01

Hostujícímu celku se podařilo v přesilovce vyrovnat. Pak přestál tlak domácích, kteří byli zvláště při šancích Čermáka blízko opětovnému vedení. Leč hostující brankář Šťůrala byl proti. Třetí třetina slibuje ještě napínavý boj. Začne ca. v 19:15.

40:00

39:10
    Ani v druhé minutě to nebylo lepší. Zdá se, že na domácí padá deka.

38:00
    První minuta přesilovky se domácím nevyvedla. Nebyli v pásmu.

36:52
    Tlak Ústeckých vystřídaly hlušší pasáže bez vzruchu. Může to změnit faul hostů. Tomáš Pastor (SUM) inkasuje 2 min. za podražení.

34:55
    Čermák v tutové šanci. Střelec jediného ústeckého gólu postupoval sám na Šťůralu. Bekhendovou kličku mu přečetl a položenou paží zlikvidoval.

34:30
    Roubík s Ludvíkem se od mantinelu k zakončení neprokousali. Na druhé straně Cink v rušovém kontru se připoměl i Koutskému.

33:25
    Další zásah musel hostující brankář předvést při dorážkách po nahození od modré po buly. Další Pavlíkův pokus už zblokovali spoluhráči pře ním. Ústí stupňuje tlak.

32:55
    Šťůrala je v permanenci. Nyní jej zaměstnala Sýkorova otočka kolem branky.

32:00
    Čermák měl na holi druhý gól! Od mantinelu mu servírovbal Laš a śutecký forvard z první nechal vyniknout hostujícího brankáře, který se zvládl přesunout oproti střele. Chvíli pak vložil širokou brankářskou hůl do podobného pokusu o kombinaci v situaci dvou na jednoho. nyní adresoval pas Čermák.

30:35
    Tlak hostů ukončila Tesaříkova střela od modré. Koutský ji v klidu zachtyil. Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

29:35
    Druhou přesilovku hrají hosté o poznání nebezpečněji než tu první. Koutský se musí ohánět. Dvakrát puk poskakoval po brankovišti. Domácí zatím drží.

28:10
    Domácí faulují a zase zbytečně ve středním pásmu. Dvě minuty si odsedí Václav Meidl za hrubost.

27:34
    Po buly střílel od modré Poživil. Nemastný pokus Šťůrala pokryl. Stejně jako další nahození chvíli poté.

27:17
    Dlouhé desítky vteřin svírali Ústečtí hosty v jejich pásmu. Jenže střelui vyslali jedinou. Boháčova střela zápěstím Štůralu příliš neohrozila. Další výpadu už domácím nevyšly. Hosté byli při pokusech o kontry bezzubí.

24:06
    Dlouho to vypadalo, že hosté přesilovku nevyužijí. Nemohli si vytvořit střeleckou pozci. Až přišlo nahození a dorážející ALEŠ STANĚK si našel puk, potáhl do bekhendu mimo dosah domácího brankáře a zblízka srovnal skóre zápasu. Asistence: Lukáš Finsterle, Martin Novotný.

22:19
    Ústí i nadále hrálo v pásmu Šumperka. Jenže jen po mantinelu. Nakonec hosté puk vydolovali a vyváželi. Hru přerušil nešťastný zásah Hořavy vysokou holí, za nějž ústecký bek dostal 2 min.

21:00
    Po skončení přesilovky se neudržel puk Šťůrala. Černá guma si to mířila za jeho záda do branky, ale spoluhráči brankáři pomohli. Hned dva skončili v bráně místo kotouče. Sudí ztratil objekt z dohledu. Přestože se někteří domácí radovali. Jako branka se sitauce neposoudí. A zřejmě oprávněně. Puk za brankovou čarou vidět nebylo.

20:01

Favorizované Ústí po první dvacetiminutovce zaslouženě vede. Náskok je však pouze jednobrankový. A i tento ukazatel je zřejmě spravedlivým vyjádřením toho, co se na ledě děje. Ústí totiž herně výrazně dominuje. Dokládají to i vynucené tři fauly hostujících hráčů. Jenže na druhou stranu příliš šancí si domácí připravit nedokázali. Druhá třetina začne ca. v 18:19.

20:00

19:55
    Přesilovka přinesla jedinou zajímavější situaci. Kovář dobře zaforčekoval. Vybojoval puk pro Černého. Ten hledal a našel zcela volného Roubíka. Kapitán Ústí chtěl u pravé tyče zakončovat z první a puk se mu po holi svezl. Nekonec ani branku netrefil.

18:42
    Další pobyt Ústeckých v útočné třetině si vynutil Geweiseho faul. Hostující bek bude potrestán 2 min. za hákování.

18:20
    Roubík vystihl přihrávku hostů. Puk se mu od výstroje ale odrazil příliš daleko. Hosté pak domácího kapitána do šance nepustili. Následná střela Ludvíka bekhendem nebyla nebezpečná.

16:59
    A následuje zakázané uvolnění hostů. Hra opravdu postrádá delší pasáže hry bez přerušení,

16:50
    Hru často kouskují technické přestupky. Nyní se dvakrát po sobě provili domácí ofsajdem.

15:58
    Další atak už vypadal nadějněji. Hulva dorážel z brankoviště. Nakonec skončil puk pod Koustkého výstrojí.

15:40
    Červenkovy průniky ani nadvakrát nenašly adresáty. Snahy hostů vyšuměly velmi rychle.

14:35
    SLovan nyní dlouho pobýval v pásmu. Nedokázal ale najít cestu k brance, nakonec se územní výhodu nepřesným pasem připravil. Další vjezd pak zastavil ofsajd.

13:00
    Monotný se z trestné hnal do kontru, ale už podruhé hosty v na dějné pozici zastavil technický přestupek na modré čáře.

12:50
    Ústí sehrálo pěknou kominaci. Na konci byl mezi kruhy Černý. Střela mu však nesedla dle jeho představ, a tak si hosté oddychnou . Je přerušeno.

11:40
    Závary před svou brankou nyní hosté zvládli a poslali puk do středního pásma.

10:53
    Hosté v další šanci faulují Boháče. Martin Novotný (SUM) inkasuje 2 min. za faul loktem.

09:48
    MILOSLAV ČERMÁK objel branku a přihrával na druhou tyčku. Přeučil však branku netrefil. Puk se však vrátil k Čermákovi, který jej zblízka proopasíroval za brankáře hostů. Asistence: Petr Přeučil.

09:10
    Po chbybné rozehrávce hostů se zjevil na levém kruhu Meidl. Švihem však branku přestřelil. Následně hostům a pak i domácím nevylša finální příhra. Diváci se střely nedočkali.

07:54
    Slovan hrál výhradně v pásmu hostů. Nakonec od mantinelu vydoloval puk Sýkora. Připravil pozici pro Tůmu. Jeho ránu gólman viděl a puk podržel. Tůma měl ale dobrou střeleckou parketu. Pěkná akce Ústí.

07:15
    Puk znovu končří mimo led. Mohou se srovnat hráči na ledě a dostřídat.

06:40
    Po dalším nahození Poživila od modré visel puk na brankovišti, rychleji jej odložili hosté a poslali do bezpečí. Zbytek oslabení v klidu zvládli.

05:50
    Hosté zase poslali puk mimo hrací plochu. Díky tomu, že šlo o teč plexiskla bude to bez trestu.

05:36
    První střela Ústí v přesilovce. Pokus Poživila od modré byl zblokován do hlediště.

05:10
    Staněk vyrazil do kontru, ale zakončení mu znemožnil vlastní spoluhráč, který nestačil opustit útočné pásmo. Ofsajd.

04:32
    Za vlastní brankou hosté faulují. Jiří Suchý (SUM) dostává 2 min. za držení.

03:47
    Hosté znovu nepustili Ústecké doi zakončení a sami vybojovali pásmo nahozením na bránu.

03:20
    Boháč s Meidlem se točili kolem branky. šanci si nakonec nepřipravili. Na druhé straně se prosazoval Vrdlovec. Trefil zprava beton Koutského. DOmácí brankář pak hru po nahození od modré přerušil. Stejně jako po chvíli. Težké zákroky to nebyly.

01:20
    Další atak Roubíkovy trojky nevyšel, stejně se nevedlo v kontru ani hostům.

00:40
    Hned v první minutě mohl skŕovat Kováčř. Poloodkrytou branku z hranice brankoviště netrefil. I díky tomu, že mu hosté dorážku znepříjemnili.

00:01

Hosté mají za sebou sérii čtyř porážek a pokud by ji prolomili právě na ledě ústeckého Slovanu, bylo by to překvapení. Draci totiž zatím z ledu soupeřů dokázali letos vydolovat pouhé tři body.

A Ústečtí mají hostům co vracet. Na jejich ledě totiž padli po obratu Šumperských ve třetí třetině 3:4. "Musíme daleko více bruslit, musíme zlepšit pohyb, více se srážet a zakončovat z každé střelecké pozice," předestírá recept ústecký asistent Tomáš Mareš.

Vítejte u sledování přenosu z I. hokejové ligy. Dnešní souboje uzavřou polovinu dlouhobé části. Druhé Ústí nad Labem hostí jedenáctý Šumperk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Karel Filas

Branky a nahrávky: 10. Čermák (Přeučil), 54. Poživil (Kovář) - 25. Staněk (Finsterle, Novotný), 45. Plášek (Tesařík), 48. Červenka, 50. Holík (Červenka, Sedlák)

HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský (Orct) - L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Vobořil, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, Handlovský - J. Kloz, Meidl, Daniel Boháč - P. Přeučil, M. Čermák, Laš.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Holík, M. Novotný, Tesařík, Suchý, Sedlák, Gewiese, Pastor, Pour - Finsterle, A. Staněk, Plášek, - A. Červenka, M. Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Kindl, Skoumal, Cink.

Rozhodčí: Doležal - Komárek, Krátký