Manchester City – Manchester Utd. 2:3 (kon.) | Everton – Tottenham 2:1 (kon.) | West Ham – Liverpool 2:3 (kon.)
Manchester City
2:3 (0:2)
Manchester United
Neděle 09.12.2012, 14:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League

Na Etihad Stadium jsme sledovali velmi pohledné a dramatické utkání, od jehož komentování se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (16:31:07)

United vedli po prvním poločase nad City 2:0, když se dvakrát prosadil Wayne Rooney. Hráči v blankytně modrém to ale nezabalili a po gólech Yaya Toureho a Pablo Zabalety dokázali čtyři minuty před koncem vyrovnat na 2:2. Nerozhodným výsledkem ale manchesterské derby neskončilo, ve druhé minutě nastavení se totiž nádherně prosadil z volného přímého kopu Robin van Persie. Konečný výsledek. Manchester City - Manchester United 2:3!

První manchesterské derby letošní sezóny ovládl Manchester United! Rudí ďáblové porazili na Etihad Stadium v nádherném a pohledném zápase Citizens těsně 3:2. O výhře United rozhodl v 2. minutě čtyřminutového nastavení Robin Van Persie.

90+5
    Gareth Barry zakopl vzteky míč a uviděl žlutou kartu.

90+4
    Rozehra se kvůli ošetřování Ferdinanda protáhlo.

90+3
    Po Rio Ferdinandovi nějaký fanoušek něco hodil a roztrhl mu obočí.

90+2
    Manchester United právě vstřelil branku!
    ROBIN VAN PERSIE 3:2!! Nizozemský útočník se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou střelou zatočil míč na vzdálenější tyč. Joe Hart byl bezmocný.

90+1
    Nad rámec manchesterského derby byly nastaveny 4 minuty. Vzápětí se dostal k přízemní střele Carlos Tevez, De Gea ale tečovanou střelu v pohodě chytil.

90
    David Silva napřáhl k táhle přízemní střele zpoza šestnáctky, s kterou si ale De Gea poradil.

90
    Carlos Tevez uviděl žlutou kartu.

89
    Manchester City přešel do útoku, United se ale ubránili.

88
    Tom Cleverley odešel ze hřiště a na jeho místo přišel Danny Welbeck.

87
    Manchester United připravuje poslední střídání. Do hry se chystá Danny Welbeck.

86
    Manchester City právě vstřelil branku!
    PABLO ZABALETA 2:2!! Obránce Manchesteru City se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a přesnou přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči.

85
    Sir Alex Ferguson přichystal druhé střídání. Antonio Valencia přepustil místo Phil Jonesovi.

84
    Manchester City využil poslední střídání. Yaya Toure odešel ze hřiště. Nahradil ho Edin Džeko.

84
    Carlos Tevez se dostal po centru Samira Nasriho ke střele, která skončila nad.

83
    Manchester City z útoku nic nevytěžil. Rudí ďáblové se ubránili.

Tomáš Reiner

Branky: 60. Toure, 86. Zabaleta - 16. Rooney, 29. Rooney, 90+2. Persie

Karty:   75. Toure (MAC), 90. Tevez (MAC), 90+5. Barry (MAC) - 66. Ferdinand (MAN), 74. Rooney (MAN)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany (21.), Nastasic, Clichy - Yaya Toure (84.), Barry - Nasri, Silva, Balotelli (52.) - Agüero . Střídající hráči: Pantilimon, Maicon, Kolo Toure (21.), Garcia, Tevez (52.), Džeko (84.), Lescott.
    Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans (49.), Evra - Carrick, Cleverley (88.) - Valencia (85.), Rooney, Young - Van Persie. Střídající hráči: Johnstone, Jones (85.), Smalling (49.), Giggs, Scholes, Hernandez, Welbeck (88.).

Rozhodčí: Martin Atkinson