Ústí n/L – Hr. Králové 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Šumperk 3:1 (kon.)
Most – Litoměřice 3:2 (po s.n.) | Olomouc – Třebíč 3:2 (kon.) | Písek – Kadaň 1:4 (kon.)
Beroun – Benátky n/J 4:5 (po pr.)
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 12.12.2012, 17:301. liga (ČR)

Z Kotliny se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:59:52)

Dnešní utkání zná tedy konečného vítěze. Oba soupeři zahráli velice bojovný a bruslařský hokej. Větší radost mají domácí Rebelové, kteří své vedení dokázali ještě v poslední části navýšit. Draci se nevzdali a využili jednu přesilovou hru. Hosté však své dvougólové manko snížit nedokázali, a tak se z tříbodového zisku raduje HC Rebel Havlíčkův Brod.

60:00

59:44
    Draci drží kotouč ve středním pásmu, to jim ale nestačí, od branky domácích jsou příliš daleko.

59:30
    Šumperk je již bez brankáře a bude se pokoušet o zdramatizování vývoje. Buly před Suchanem.

59:26
    Rebelové se ještě oslabují. Menší trest dostává Ondráček (HBR).

59:06
    Rytnauer si po levé straně povyjel metr za modrou a klidným, avšak nenápadným příklepem zkusil překvapit Štůralu. Puk těsně minul jeho levou tyčku.

58:33
    Šumperk se ke konci zápasu oslabuje, dvě minuty dostává Pastror (SUM).

58:01
    Rebelové drží svého soupeře co nejdál od branky, to se jim daří. Šumperku očividně dochází síla.

56:49
    Radek Meidl málem potrestal chybu domácí obrany, která jej nechala projet osou hřiště až k Suchanovi. Svižná dělovka zápěstím ale minula prostor mezi dvěma tyčemi.

56:10
    Dnešní utkání sleduje 746 diváků.

54:54
    Draci právě vstřelili branku! Máme tu ale drama. Šumperk poprvé využívá přesilovku a poprvé dává gól. Po střele Aleše Holíka k Suchanově pravé tyčce se k puku dostal volný VLADIMÍR CINK, a pohotově jej zasunul za přesouvajícího se brankáře. Asistence: Aleš Holík

53:43
    Draci se v početní výhodě snaží. Od modré zkoušel pálit Červenka, který minul Suchanovu vzdálenou tyčku.

53:08
    Trochu chladnokrevně si počínal Štěpánek (HBR), který dost okatě hákoval ujíždějícího Meidla.

52:39
    Rebelové už spíše kontrolují zápas, opět ale zahájili palebný kolotoč, který musel pohotovým zásahem likvidovat Štůrala.

50:56
    Suchan zazářil! Úplně osamocený Radek Meidl se ocitl s pukem tváří v tvář Suchanovi a vyslal na něj tvdý projektyl mířící nad lapačku. Brankář nakonec vystřihl krásný semafor.

49:27
    Draci hrají v plném počtu.

48:48
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Rebelové těží z přesilovky. Celou dobu se jim dařilo kombinovat v útočné třetině a soupeři nedali, jak se říká, čichnout. Následně se k nahrávce od Endála propracoval TOMÁŠ PROTIVNÝ, který z mezikruží pohotově procedil bezmocného Štůralu. Asistence: Lukáš Endál, Aleš Jelínek

47:27
    Trestná lavice hostí jentak nevystydne. Podešva (SUM) vyloučen za vražení na hrazení.

Luboš Vácha

Branky a nahrávky: 31. Micka (Polodna, Třetina), 35. Endál (Ostrčil, Vondráček), 49. Protivný (Endál, Jelínek) - 55. Cink (Holík)

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava "A" - Endál "C", Knotek, Vondráček - Rytnauer, Kostourek, Ondráček - Micka, Třetina, Polodna - Stehlík, Štěpánek, Musil
    DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Holík "C", Novotný, Tesařík, Pastor, Sedlák, Kovář, Gewiese - Finsterle, Podešva, Staněk - Haas, Hlinka, Červenka "A" - Brunec, Hulva "A", Vrdlovec - Cink, Skoumal, Meidl

Rozhodčí: Jan Hribik, Stanislav Mertl - Jiří Flegl, Michal Zíka