Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Pardubice 5:4 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 6:5 (po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 6:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 4:1 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (1:1, 0:0, 4:3)
HC Dynamo Pardubice
Středa 19.12.2012, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Po reprezentační přestávce se vrací česká extraliga! Tři kola mohou diváci shlédnout ještě před Vánocemi. V tom prvním, a celkově 31., se střetne mimo jiné také Kladno s Pardubicemi.

A není pochyb o tom, že se máme na co těšit. Oba týmy mají ve svých řadách několik posil z NHL, byť především ty kladenské poněkud prořídli. V dnešním zápase nastoupí jen Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. Zranění ruky stále do hry nepustí Jiřího Tlustého. Pardubice naopak přivezou trojlístek borců ze zámoří, Davida Krejčího, Aleše Hemského a Jakuba Kindla.

Kladnu se v posledních zápasech příliš nedaří. Za následek to má propad tabulkou až na 5. místo a nechtějí-li si svěřenci Zdeňka Vojty zbytečně zadělávat na problémy, měli by začít vyhrávat. Hosté mají poněkud ošidnější starosti, protože jim v tabulce patří až 10. místo, což je pro mistra z loňské sezony zklamání.

Rytíři Kladno: Chábera - D. Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Kuchler, Patera, Hlaváč - Eberle, Lukáč, Látal - Strnad, Lukáč, Melka - Obdržálek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Drtina - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchetele - Semorád, Zohorna, Nahodil - Šagát.

Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček.

00:01

00:23
    Majeský nahodil od modré, Růžička vyrazil jen před sebe a rázem se Plekanec s Jágrem objevili v ideální pozici, jejich pokusy ale hosté do branky nepustili.

01:12
    Macholda zpackal rozehrávku a Bartek už se rozjížděl do sóla. Výbornou rybičkou ho ale zastavil obránce David Růžička.

02:34
    Kotouč se odráží do ochranné sítě, vhazovat se bude před Růžičkou.

02:42
    Eberle se dostával k dorážce střely Lukáče, Růžička ale stihl kotouč před domácím útočníkem odehrát.

03:07
    Kindl střílel od modré a Chábera nezasahoval zrovna jistě.

03:32
    Právě Jakub Kindl (PCE) je vyloučen, když hákováním zastavoval Plekance a dostává dvě minuty.

03:58
    Kladno právě vstřelilo branku!
    JAROMÍR JÁGR si dvakrát vyměnil za brankou puk s Paterou, vyjel před branku a bekhendem mezi nohy poslal Kladno do vedení. Asistence: Pavel Patera, Tomáš Plekanec.

04:41
    Pardubice právě vstřelily branku!
    43 vteřin trvala odpověď Pardubic. Hodně prostoru dostal na modré čáře Kočí, jehož střela se od horní tyčky odrazila přesně před ROBERTA KOUSALA, který poslal puk do odkryté branky. Asistence: Václav Kočí, Lukáš Radil.

05:32
    Domácí první formace uzamkla hosty v obranném pásmu.

05:55
    Plekancovu střelu hosté na Růžičku nepropustili.

06:53
    Na to, že se oba celky chtěly mírnit v gólových přestřelkách, to zatím nevypadá.

07:18
    První přesilovku si vyzkouší Východočeši, dvě minuty za nedovolené bránění dostává David Růžička (KLA).

08:13
    Hosté se zabydleli v útočné třetině, ale jejich kombinace domácí s klidem hlídají. Střelu Kindla od modré hravě chytil Chábera.

08:28
    Teď měli domácí i trochu štěstí, odražený puk se ale dostal k Plekancovi, který vyhodil.

09:18

09:50
    Jágr našel u přední tyče Daleckého, který ale přestřelil.

10:21
    Hosté po zisku kotouče jen nahodili, potřebují střídat.

10:31
    Dvě minuty za hákování dostává Martin Šagát (PCE).

10:50
    Růžička chytil nahození Macholdy, dojížděl k němu Látal.

11:01
    Jágr oslovil Majeského, který ale v ideální pozici z parádní nahrávky trefil přesouvajícího se Růžičku.

11:52
    Majeský ani Jágr se nedostali do pásma, Pardubičtí teď brání velmi dobře.

12:25
    Jágr dostal pas do strany a v úniku trefuje tyčku!

12:31

13:36
    Jiří Vašíček (PCE) dostává dvě minuty za krosček, když si tímto prohřeškem pomohl v souboji s Kuchejdou.

13:49
    Jágr znovu zopakoval spolupráci s Majeským, jeho střela ale nešla čistě a byla sražena mimo branku.

14:15
    Teď trochu kombinace na náhodu v podání Kladna. Střelou do Růžičky jí zakončil Jágr.

14:32
    Jaromír Jágr (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Všechny háčky jsou zatím posuzovány jako fauly, jak to bylo požadováno.

15:08
    Kindl pěkně našel Somíka, který v úniku zkusil mezi betony. Chábera ale mezeru pohlídal.

15:36

16:25
    Krejčí hledal STarého, kterému před Cháberou přeskočil puk přes hokejku.

16:52
    Starý se ocitl úplně sám před Cháberou, který skvěle ramenem zastavil vyloženou šanci.

17:59
    A další faul. Dvě minuty za podražení dostává Ivan Majeský (KLA).

18:37
    Úspěšný zákrok Chábery proti střele Kočího.

19:00
    Hemský se před brankou dostával k puku, ale domácí ho o něj rychle obrali.

19:18
    Chábera vyrazil pokus Kindla od modré.

19:50
    Macholda vyhodil.

20:00

První třetina je za námi, Kladno se dostalo rychle do vedení, když přesilovku využil Jágr. Hosté ale rychle odpověděli trefou Kousala. Jágr měl ještě jednu šanci, ale v úniku trefil tyč. Po první třetině je tak skóre nerozhodné.

20:01

20:41
    Látal ujel obraně, nasadil klapky na oči a pádil na branku, kterou ale minul.

21:52
    Somík dobrou střelou prověřil Cháberu.

22:22
    Piskáček se dostal do dobré šance, ale neúspěšně zakončil. Kladno si ale vynutilo faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Radovan Somík (PCE).

22:37
    Bartek dostal možnost zaútočit ve vlastním oslabení a nestřílel vůbec špatně. Chábera ramenem vyrazil do ochranné sítě.

23:08
    Plekancovu rozehru vystihl Buchtele. Domácí forvard ho ještě krásným hitem zastavil.

23:14
    A pozor. Dvě minuty za zdržování hry dostává Jakub Kindl. 68 sekund 5/3.

13:54
    Jágr rozpohyboval celou pětku. Jedna střela a nic víc zatím.

24:21
    Až Majeský se do toho opřel od modré čáry. Růžička neposedný kotouč vyrazil a poté ho našel pod betony.

24:22
    Hosté ve čtyřech, hodně špatná přesilovka 5/3.

24:57
    Takhle to nepůjde. Pardubice znovu vyhodily, Kladnu se vůbec nedaří.

25:14

26:35
    Hosté hráli chvilku v šesti, následovala přihrávka rukou v podání Davida Růžičky a hra je tak přerušena.

27:53
    Poprvé v zápase se na ledě neděje nic zvláštního.

28:34
    A nic na tom nemění ani první formace Pardubic, která se postavila čtvrté kladenské.

29:14
    Lukáč přenechal těsně za modrou pro Davida Mocka, který přečíslení tři na dva řešil střelou, kterou Růžička s přehledem chytá.

30:08
    Plekanec nahazoval před Růžičku, kde se mihl Černošek. Puk ale netrefil.

30:37
    Tak to je zajímavé. Plekanec v brejku nepřekonal Růžičku, kterému ale rozhodčí odpískali hození hokejky a je z toho trestné střílení!

Jenže Růžička se výborně natáhl za bekhendovým pokusem kladenské hvězdy a udržel skóre nerozhodné.

32:13
    Kuchejda od modré vyzkoušel pozornost Růžičky. Jakoby trenéři po první třetině trochu umravnili své celky a zakázali jim útočit.

32:57
    Nepřesná rozehrávka Pardubic končí zakázaným uvolněním.

33:06
    Piskáček chtěl na červené čáře dohrát jednoho z pardubických hráčů. Ten mu ale tělem uhl a Jan Piskáček (KLA) tak pochopitelně dostává dvě minuty.

34:10
    Bartek nahazoval před branku, ale puk byl sražen za ní.

34:31
    Hosté sice jsou v pásmu, ale ani oni výrazně Cháberu nezaměstnávají.

35:06
    Somíkova příhra byla nepřesná, Kladno kompletní.

35:32
    David Růžička (KLA) dostává dvě minuty za držení hole a Tomáš Zohorna (PCE) dostává dvě minuty za hákování.

35:42
    Vašíčkův pokus od modré vyrazil Chábera do rohu.

36:03
    Kladno si zahraje přesilovku. Jiří Vašíček (PCE) dostává dvě minuty za držení.

36:28
    Střelu Jágra vyrazil Růžička.

36:50
    Patera dostal puk k tyčce, ale Růžička naskládal betony na sebe a mezírku v brance pro domácího útočníka nenechal.

36:56
    Majeský dostával puk před prázdnou branku, ale letící kotouč netrefil.

37:24
    Další nepovedenou střelu Majeského srazil Růžička do ochranné sítě. Hosté střídají, domácí ne.

37:45
    Kladnu už začala klasická přesilovka. Bude ale hodně krátká.

38:03

38:41
    Hra přerušena v pásmu hostů, kde se bude vhazovat.

39:44
    Somík střílel po přihrávce Bartka jen do Cháberových betonů.

40:00

Druhá třetina byla oproti první hodně bídná. Trestné střílení Plekanec neproměnil a Kladno nevyužilo 5/3. Nic jiného se k ní ani napsat nedá, skóre zůstává nerozhodné. Třetí třetina začne přibližně v 19:18.

40:01

40:40
    Plekancova propagační končí u Růžičky.

41:49
    Radil nahodil před branku a Procházka tečoval na vlastního brankáře. Chábera zareagoval.

42:06
    Krásná kombinace Kladna vedla k brejku Antonína Melky. Ten zkusil blafák do bekhendu a zakončení mezi betony, které ale vystihl Růžička.

43:00
    O chvíli později se ale Kladno dočkalo. Michal Lukáč vystřelil od modré a jeho pokus tečoval nad Růžičkův beton JAN EBERLE. Asistence: Michal Lukáč, Martin Látal.

43:10
    Odpovědi hostů jsou dnes neuvěřitelně rychlé. DAVID KREJČÍ najel ze strany na Cháberu a střelou na zadní tyč srovnal. Asistence: Jakub Kindl, Václav Benák.

43:42
    Kladno totálně zaspalo a dovolilo pardubickým hráčům brejk. Hemský našel DAVIDA KREJČÍHO, který poslal Pardubice do vedení. Neskutečný obrat. Asistence: Aleš Hemský, Jan Starý.

45:11
    Procházka z vrcholku kruhu těsně míjí.

45:30
    Kladno dostává možnost vyrovnat. Robert Kousal (PCE) dostává dvě minuty za pád pod nohy.

45:56
    Paterovu střelu srazil obránce, Krejčí vyhodil.

46:19
    Kladno vrací úder. Jágr zpoza branky nahrál na modrou, Majeský naznačil střelu, popojel o dva metry, nahodil na branku, kde JAROMÍR JÁGR tečoval kotouč za Růžičku, srovnáno 3:3! Asistence: Ivan Majeský.

46:51
    David Růžička z dobré pozice nechal vyninout jmenovce Martina. O chvíli později je Melkovi odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

47:13
    Skóre se znovu mění. Ofenzivní koncert na Kladně pokračuje. Hosté měli ponechanou výhodu, když vystřelil z kruhu MARTIN BARTEK. Chábera nic neviděl. Asistence: Tomáš Nosek, Radovan Somík.

48:11
    Dalecký čistě dohrál Hemského, což se nelíbilo Krejčímu, který krosčekoval domácího útočníka. Rozhodčí to sledoval ze dvou metrů, ale ruku nezvedl. Hostujícího útočníka uklidnil až Jaromír Jágr.

49:34
    253 sekund a pět branek. Oba celky se trochu uklidnily, hosté by rádi uhájili jednobrankové vedení.

51:02
    Buchtele dostal přihrávku do druhé vlny, ale těsně minul vzdálenější tyč. Tady by se Chábera asi natahoval marně.

51:49
    V krátkém sledu dva ofsajdy, na každé straně jeden.

52:42
    Domácí formace dobře napadala rozehrávajícího Kindla. Ten posunul do rohu, kde byl ale první Plekanec. Ten okamžitě nahodil před branku na JAROMÍRA JÁGRA, který kompletuje hattrick přesnou střelou nad lapačku. Asistence: Tomáš Plekanec.

53:48
    Eberle přistrčil Látalovi, jehož střelu výborně chytil Růžička. Krásný zákrok hostujícího brankáře.

55:02
    Ofsajd Pardubic, pět minut do konce. Dočkáme se další branky?

55:32
    Mimochodem statistická vsuvka. Kladno letos nasázelo Pardubicím už čtyři hattricky. Dvakrát to byl Plekanec, jednou Patera a nově Jágr.

56:12
    Eberle viděl u vzdálenější tyče Látala, ale Růžička zasáhl vyrážečkou.

57:06
    Plekanec vystřelil od mantinelu, Růžička vyrazil před branku, kde osvědčil důraz JAN DALECKÝ, který posílá Kladno do vedení. Asistence: Tomáš Plekanec, Jaromír Jágr.

58:00
    Poslední dvě minuty právě začínají.

58:26
    Růžička míří na střídačku. Mezitím krásně tečoval Krejčí, ale jeho pokus končí nad.

58:42
    Time out Pardubic.

Růžička zpět v brance, vhazuje se v pásmu Pardubic.

59:20
    Kladno drží puk v rohu pardubického pásma, skvělá práce domácích.

59:30
    Jenže ještě bude drama. Jaromír Jágr (KLA) dostává dvě minuty za krosček a odjíždí hodně nasupen na trestnou lavici.

Hosté v šesti, vhazuje se v pásmu Kladna.

59:40
    Plekanec dostal puk z pásma.

59:50
    Puk za brankou Pardubic.

59:59
    Krejčího střelu v poslední sekundě likviduje Chábera.

60:00

Končí neskutečný zápas plný obratů, ve kterém Kladno vyhrálo poslední třetinu 4:3 a celkově zápas 5:4.

Hvězdy zápasu: Jaromír Jágr (KLA) - Aleš Hemský (PCE).

Ode mne to je pro dnešek vše, z Kladna se přihlásíme až 27. prosince, kdy přijede Třinec a znovu půjde o důležitý duel. Do té doby přeji hezké vánoční svátky. (20:01:06)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Patera, Plekanec), 43. Eberle (Lukáč, Látal), 47. Jágr (Majeský), 53. Jágr (Plekanec), 58. Dalecký (Plekanec, Jágr) - 5. Kousal (Kočí, Radil), 44. Krejčí (Kindl, Benák), 44. Krejčí (Hemský, Starý), 48. Bartek (Nosek, Somík)

Rytíři Kladno: Chábera - D. Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Dalecký - Kuchler, Patera, Hlaváč - Eberle, Lukáč, Látal - Strnad, Melka, Obdržálek.
    HC Dynamo Pardubice: M. Růžička - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Gawryletz, Kočí, Drtina - Hemský, Krejčí, Somík - Bartek, Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchetele - Semorád, Zohorna, Nahodil - Šagát.

Rozhodčí: Turčan, Hribik - Lhotský, Ondráček