Třinec – Chomutov 6:4 (kon.) | Kladno – Pardubice 5:4 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 6:5 (po s.n.) | Zlín – Kometa Brno 6:3 (kon.) | Slavia – K. Vary 4:1 (kon.)
Berani Zlín
6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
HC Kometa Brno
Středa 19.12.2012, 18:15 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

59:04
    Zlín právě vstřelil branku!
    JAROSLAV BALAŠTÍK svůj samostatný nájezd neproměnil, ale jeho bekhendová dorážka už končí v brněnské síti. Máme definitivně rozhodnuto. Asistence: Petr Leška, Pavel Kubiš.

58:08
    Dnešní utkání sleduje 5213 diváků.

56:51
    Možná zlomový gól utkání. Petr Leška našel na druhém křídlé volného ZDEŇKA OKÁLA, a hráč s 88 na zádech překonává Faltera přesnou střelou k protější tyči. Asistence: Petr Leška, Tomáš Linhart.

55:23
    Veselý sám před Falterem, ale jeho blafák skončil na levém betonu brněnského brankáře.

54:05
    Oldrich Kotvan (ZLN) 4 min za hrubost.

54:05
    Jan Švrček (KOM) 2 minuty za vysokou hůl + 2 min za hrubost.

54:05
    Domácí bek atakoval brněnského obránce na led a stal se tak vítězem šarvátky, to bylo hodně rychlé.

54:05
    Šarvátka mezi Kotvanem a Švrčkem.

52:33
    Sedláček sklidil aplaus od diváků, když ukázkovým zákrokem lapačkou chytil střelu Čermáka.

51:46
    Petr Čajánek (ZLN) - Tomáš Svoboda (KOM) oba 2 minuty za hrubost.

51:46
    Sedláček zneškodnil Svobodovu dorážku do prázdné klece. Brankáři dnes opravdu kralují. Po dorážce se strhla menší strkanice.

50:08
    Je tu ale šance pro hosty. Dvouminutovou přesilovku nabízí Kometě domácí Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za sekání.

49:01
    To je radosti na ZS Luďka Čajky. Dnes padají góly ve velmi rychlém sledu. PETR LEŠKA proměnil svůj samostatný únik i přesto, že byl stíhán dvěma brněnskými obránci. Kotouč tak tak doskákal za brankovou čáru. Dnes padají obzvlášť šťastné trefy. Asistence: Jaroslav Balaštík, Pavel Kubiš.

46:54
    Zlínští dlouho s odpovědí nezaháleli. Honejsek se natáhl po puku, předložil jej PETRU HOLÍKOVI a ten střelou k levé tyči srovnává na 3:3. Asistence: Antonín Honejsek, Filip Čech.

44:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté otáčejí vývoj zápasu. JOZEF KOVÁČIK plácl do puku a ten vymetl horní růžek. Nutno podotknout, že Kometa má dnes i velikou dávku štěstí. Asistence: Miroslav Holec, Martin Dočekal.

42:26
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru a máme opět nerozhodný stav. RÓBERT PETROVICKÝ ukryl svoji střelu šikovně mezi Sedláčkovy betony. Asistence: Tomáš Žižka, Leoš Čermák.

42:00
    Tomáš Svoboda byl v útočném pásmu zahákován a Kometu čeká přesilovka. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty hákování.

39:59
    Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za hákování.

39:11
    Tak domácí publikum se přeci jenom dočkalo trefy z přesilovky a jaké. PETR ČAJÁNEK obdržel přihrávku mezi kruhy a střelou z první překonává Faltera k pravé tyči. Asistence: Antonín Honejsek, Ondřej Veselý.

38:09
    Jakub Koreis (KOM) 2+2 minuty za hru vysokou holí. Veliká šance pro Zlín ke skórování.

37:10
    To je neuvěřitelné! Falter špičkou betonu vykopl dorážku Veselého. Brněnští spoluhráči mohou děkovat svému brankáři, který je drží nad vodou.

36:20
    Leškovu střelu zachytil těsně před Falterem osamocený Balaštík. Domácí útočník si chytře Faltera rozhýbal ale trefil pouze jeho dobře postavený beton. Zlín má obrovský tlak Falter Brno drží.

35:26
    Hosté se sotva ubránili a opět si zahrají ve čtyřech. Bičánek (KOM) podrazil v šanci Holíka a odsedí si dvě minuty.

33:04
    Na tresnou lavici už putuje Tomáš Žižka (KOM) a odpyká si dvě minuty za podražení.

27:12
    Zlínská střídačka si bere oddechový čas.

27:12
    Holec se rozjel a rozhodl se vystřelit na lapačku. Sedláček ale dnes poněkolikáté předvedl famózní zákrok lapačkou. Stav tedy zůstává nerozhodný.

27:12
    Bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Miroslava Holce. Hákoval Radim Tesařík.

26:40
    Tak to je nám překvapení! Kotouč po dorážce TOMÁŠE DIVÍŠKA údajně skončil za Sedláčkem. Domácímu brankáři byla sražena maska, přesto je branka uznána. Fanoušci Brna se bouřlivě radují a domácí stadion zase bouřlivě píská. Asistence: Jan Hruška.

26:40
    Hruška se při sprintu s kotoučem srazil se Sedláčkem a bude se zkoumat video, zda puk neskončil v brance.

25:34
    Leška opět nahodil puk o zadní mantinel a ten se doklouzal přímo před Köhlera. Ten si s pukem zamíchal a zahodil jasnou gólovku, když netrefil prázdnou část brněnské branky.

24:45
    Tomáš Svoboda (KOM) 2 minuty sekání. 19 vteřin se bude hrát 4na4, poté začne zlínská přesilovka 5na4.

23:04
    Brno si zahraje první přesilovou hru. Vyloučen je Marek Melenovský (ZLN) na 2 minuty za zdržování hry.

22:45
    Před Sedláčkem byl zcela volný Dočekal. Na brněnského útočníka čekala zcela odkrytá klec, ale útočník Komety prováhal ten správný okamžik.

22:10
    Falter výborně zasáhl betonem, když vyrazil Honejskův bekhend z hranice brankoviště.

19:45
    Sedláček výborně zlikvidoval střelu Dlouhého i následnou dorážku Čermáka.

18:35
    Falter výborně pravým betonem zneškodnil tvrdou střelu Zámorského.

18:08
    Domácí si svojí vysokou aktivitou před Falterem vybojovali kuriózní trefu. Chytré Leškovo nahození ze středního pásma Falter neudržel a dobře postavený MARTIN MATĚJÍČEK posílá Zlín do vedení. Bez asistence.

13:03
    Na druhé straně se ocitl v samostatném nájezdu Hruška. Hostující útočník nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Prozatím největší šance hostů.

12:43
    Žižka ztratil kotouč za vlastní brankou. Využít toho mohl před brankou volný Veselý, ale přihrávku od Okála mezi kruhy pouze promáchl.

10:01
    Vojtěch Němec (KOM) se opět usazuje na trestnou lavici. Tentokrát vyfasoval dvouminutový trest za držení protihráče.

4:54
    Zlínští si vynutili další přesilovku. Na trestnou lavici už putuje Vojtěch Němec (KOM) 2 minuty za hákování.

1:16
    Hostující Radim Bičánek (KOM) to s tvrdostí přehnal a Zlínu se nabízí první přesilovka. 2 minuty za držení.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 19. Matějíček, 40. Čajánek (Honejsek, Veselý), 47. Holík (Honejsek, Čech), 50. Leška (Balaštík, Kubiš), 57. Okál (Leška, Linhart), 60. Balaštík (Leška, Kubiš) - 27. Divíšek (Hruška), 43. Petrovický (Žižka, Čermák), 45. Kováčik (Holec, Dočekal)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Tesařík, Řezníček, Kotvan, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler.
    HC Kometa Brno: Falter - Žižka, Kováčik, Valach, Bičánek, Valábik, Švrček, Malec - Erat, Holec, Čermák - Zohorna, T. Svoboda, Hořava - Dlouhý, Koreis, Petrovický - Němec, Hruška, Divíšek - Dočekal.

Rozhodčí: Minář, Mullner - Bryška, Čech