Novokuzněck – Petrohrad 1:4 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 4:3 (po s.n.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
Jaroslavl – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Spartak Moskva – Omsk 0:3 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Doněck – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Ufa 1:0 (po s.n.)
po s.n.
HC Slovan Bratislava
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 19.12.2012, 19:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Po reprezentační pauze se o slovo hlásí jednotlivé ligy a nejinak je tomu i v případě KHL. Jedním ze zápasů středečního programu je i souboj Mezi Slovanem Bratislava a Salavatem Julajev Ufa. Začátek je ve Slovnaft Areně naplánován na 19 hodin.

Slovan v repre pauze nezahálel a zúčastnil se finálového turnaje European Trophy, takzvaného Red Bulls Salute. Na svém ledě však odehrál pouze jediný zápas a v kombinované sestavě podlehl pozdějšímu finalistovi, Färjestadu BK 1:4.

Co se týká KHL, tak na poslední zápas bude asi klub vzpomínat v dobrém, neboť v Česko-Slovenském derby porazil HC Lev Praha 2:1. Branky vstřelili Višňovský a Kukumberg., za Lva snižoval Chára. Slovan tak pokračuje v domácí sérii zápasů, a zajisté bude chtít opět plně bodovat.

Nebude to mít ovšem vůbec jednoduché, neboť Salavat Julajev Ufa je v laufu a v prosinci ještě nepoznal porážku. Postupně porazil Torpedo Nižnyj Novgorod 3:1, Amur Chabarovsk 6:4 a naposledy Metallurg Nižněkamsk 3:2.

V tabulce jsou na tom oba týmy stejně, oba drží pátou pozici ve své konferenci, Slovan s 50 body v té Západní, Salavat s 57 body ve Východní. Co se týká divizí, Slovan je třetí v Bobrovově, Salavat je druhý v Černyševově.

Rozhodně nás čeká zajímavý souboj a Vy jste k jeho sledování srdečně zváni.

Na ledě jsou už připraveni hráči Ufy, nyní jsou představováni hráči Slovanu.

Jsou za námi i národní hymny, můžeme začít!

HC Slovan Bratislava: Janus (Konrád) - Višňovský, Sigalet, Sekera, Sersen, Švarný, Tabaček, Trška - Miklík, Bližňák, Vondrka, Lipianský, Bartovič, Hudáček, Kukumberg, Bakoš, Kytnár, Kudrna, Preisinger, Šťastný, Ölvecký.

Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Arjutin) - Aťušov, Proškin, Koněv, Kolcov, Baranka, Blaťák, Gurkin - Zinovjev, Rolinek, Pankov, Mirnov, Chlystov, Pihlstrom, Trubačov, Paršin, Filatov, Svitov, Musatov, Stěpanov, Jemelin.

Rozhodčí: Zacharov, Nalivajko - Morozov, Lazarev.

00:01

00:32
    Sigalet dokázal při prvním útoku Slovanu udržet pásmo, vyslal puk na Tarkkiho, ten pro jistotu přikryl.

01:19
    Paršin si sice dokázal v útočném pásmu vybojovat puk, po objetí brány se ho však chopili domácí hokejisté a jdou opět vpřed.

02:09
    Od pravého mantinelu vystřelil Musatov, Janus byl však pozorný a tuto střelu chytil do svého postoje.

02:27
    Sigalet ztratil ve vlastním pásmu puk, vyslal tím Rolinka do sóla, ten se pokusil o bekhendovou střelu, ale na poslední chvíli ho zablokoval rychle se vracející Višňovský.

03:44
    Rozehrávka Slovanu je trochu kostrbatá, přesto se podařilo Švarnému dostat puk z třetiny.

04:01
    Paršin si vjel do pásma a z mezikruží vypálil na Januse. Nemířil však přesně.

04:44
    Domácí mohli jít do zajímavé akce, Vondrka se snažil posunout na Bližňáka, chtělo to ale dát do přihrávky více síly...

05:28
    Sekerova rána zaklepala na plexisklo za Tarkkim, nad šla i následná pohotová Sersenova dorážka.

06:23
    Bartovič se dostal do sóla, pokusil se o forhendový blafák, byl faulován Aťušovem a bude to trestné střílení pro Slovan!

06:23
    Bartovič se při nájezdu rozhodl o střelu na vyrážečku, Tarkki zasáhl a vyrazil!

07:16
    Kytnár číhal před brankovištěm Ufy, dočkal se přihrávky, byl však velice těsně bráněn a nedokázal zakončit.

07:22
    Je tu první přesilovka pro Ufu a hned pětiminutová! Roman Kukumberg totiž dostal 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Andrej Kudrna.

07:50
    Slovan zatím zvládá oslabení dobře, puk je u Tarkkiho.

08:56
    Ufa tápe, nemůže se dostat do útočného pásma.

09:21
    A opět letí puk přes modrou čáru, daleko od Janusovy branky.

10:00
    Slovan dokonce útočí, Ölvecký vybojoval puk v koutu kluziště, přihrál na Sekeru, střela se ale nepovedla.

10:49
    Slovan za potlesku zaplněných tribun vyhazuje a střídá.

11:19
    Konečně se Ufa dostala k dvěma střelám, obě má na svědomí Baranka, Janus je ale zatím velice pozorný.

12:04
    Stěpanovova střela od levého mantinelu končí v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.

12:22
    Slovan přežil pětiminutové oslabení a to bez nějakého většího ohrožení.

13:17
    Hudáček sice dokázal získat žabkou nahozený puk, následně se však dostal do rohu hřiště a odtud se góly dávají opravdu těžko.

13:43
    Slovan bude hrát také přesilovku, Salavat hrál v šesti a za tento přestupek jde pykat Igor Mirnov.

14:10
    Domácí tým se jako vítr vehnal do útočného pásma, nadšení však krotí čárový rozhodčí, který píská ofsajd. Jenže o pár vteřin později uznali svou chybu a vhazuje se ve středovém kruhu. Šanci už to ale Slovanu nevrátí.

14:33
    Nikita Filatov dostává dvě minuty za podražení a Salavat jde do tří!

15:10
    Višňovský pálil od modré po ledě, Tarkki vyrazil pravým betonem.

15:43
    Hosté jsou ve čtyřech.

16:13
    Sekera dostal přihrávku zpoza branky a střelou z první jen těsně minul.

16:33
    Hosté se ubránili a jsou v plném počtu.

17:21
    Paršin dostal přesnou křížnou přihrávku, od pravého mantinelu si sjel na střed, jeho střela švihem ale ohrožení pro Januse neznamenala, Paršinovi se totiž puk svezl z hole.

17:57
    Další přesilovka pro Slovan, za podražení je na trestnou lavici odvelen Igor Musatov.

18:15
    Miklík dostal spoustu prostoru k průniku po pravém křídle, s jeho pokusem si však Tarkki bez problému poradil.

19:10
    Hosté obloučkem vyhazují až k Janusovi.

19:37
    Od modré pálil Sekera, Tarkki vyrazil, i když toho moc neviděl.

19:57
    Hosté jsou v plném počtu.

20:00

První třetina sice gól nepřinesla, ale nudný hokej to rozhodně nebyl. Hned v osmé minutě musel Slovan čelit pětiminutovému oslabení za Kukumbergův faul. Domácí toto oslabení v klidu přežili a vzápětí i oni si mohli vychutnat možnost přesilovek. Zde už to vypadalo o něco lépe, ale ani zde jsme se branek nedočkali. Změnu snad přinese druhá třetina.

20:01

20:22
    Rolinek se střelou z úhlu snažil překvapit Januse, po jemné teči končí puk mimo hrací plochu.

20:35
    Ke střele z otočky se dostal Chlystov, jen těsně minul!

21:24
    Úvod druhé třetiny patří Salavatu, Janus se vůbec nenudí. Teď z pravého křídla pálil Trubačov.

21:56
    Hudáčkovu střelu od modré zlikvidoval Tarkki sklapnutými betony.

22:20
    Šťastný byl v obrovské šanci. První střela mu sice moc nevyšla, ale plachtila směrem k šibenici, dorážku ze vzduchu nasměroval přímo do Tarkkiho lapačky.

24:38
    Sersen si ze svých protihráčů udělal slalomové tyče, dostal se až před branku, z jeho střelou si nakonec Tarkki poradil. Nicméně to byla velmi povedená individuální akce.

25:34
    Hudáček byl Kolcovem tvrdě sražen k ledu, ruce byly hodně vysoko, rozhodčí to však jako faul nevyhodnotili, pokračuje se v pěti proti pěti.

26:23
    Preisinger se sice dostával do šance, ale měl to přes ruku a nedokázal dát puku dostatečnou razanci.

27:52
    Miklík si dokázal vyjet z rohu do střelecké pozice, zamíchal pukem ale ten se mu nakonec svezl z hole a k Tarkkimu dojela pouze slabá rána.

28:21
    Lipianský vybojoval za Tarkkiho bránou puk, poslal jej na modrou ke Švarnému a finský gólman musel vytáhnout bleskurychlý semafor.

30:15
    Zinovjev sám projel středním pásmem, v tom útočném posunul na Rolinka, ale ani on se nedokázal prosadit.

31:55
    Višňovský svedl s Mirnovem souboj u mantinelu, puk zde vybojoval slovenský obránce.

32:33
    Lubomír Višňovský se provinil podražením Pankova a míří na trestnou lavici.

33:08
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry.

33:31
    Mirnov si skvěle najel do střelecké pozice, naznačením získal další prostor, na Januse si však střelou z mezikruží nepřišel.

34:23
    Puk je ve středním pásmu, tohle oslabení už Slovan pravděpodobně zvládne.

34:33
    Slovan Bratislava je v plném počtu.

35:26
    Několik nepřesností v pásmu Slovanu, puk létal spíše vzduchem, než klouzal po ledě.

36:55
    Zakázané uvolnění Salavatu.

37:14
    Bližňákovo zakončení přes obránce se nevešlo mezi tři tyče.

38:42
    Trestné střílení i pro Ufu. Alexander Pankov byl v nájezdu faulován a dostává možnost reparátu.

38:42
    Ani on neuspěl! Zkusil blafák do bekhendu, Janus však tento pohyb očekával a střelu vyrazil!

39:37
    Přesilovka pro Slovan, za hákování je vyloučen VItalij Aťušov.

39:40
    Višňovský z první tvrdě vypálil, ale jak to tak vypadá, tak ani v této třetině gól neuvidíme.

40:00

Bezbranková bitva trvá i po čtyřiceti minutách. Hra byla plná soubojů v rozích, oba týmy si na sebe dávají velký pozor a gól nepadl ani z trestného střílení, které měl tentokrát k dispozici hostující tým. Máme před sebou třetí třetinu, která buď přinese rozuzlení, nebo připraví půdu pro prodloužení, případně samostatné nájezdy.

40:01

40:45
    Vondrka zpoza branky nahrál Bližňákovi na brankoviště Tarkki však dokázal reagovat a tuto střelu zblízka vyrazil betonem!

41:37
    Hosté se ubránili a jsou zase v plném počtu.

42:03
    Nenápadná střela Bakoše přes obránce, Tarkki vyrážečkou odpálil do rohu.

43:17
    Kudrnovu střelu Tarkki vyrazil, Ölvecký, ani Šťastný nedorazili!

43:40
    Obrovská šance Bakoše, finský gólman už ležel na zemi, dokázal však střelu domácího hráče vyrazit!

44:51
    Sekerovi nesedla rána od modré a vznikl z toho vysoký oblouček.

45:48
    Až pŕed brankoviště se probil Višňovský, byl ale už moc blízko a Tarkki vykryl potřebný prostor.

47:08
    Zinovjev chtěl vjet do pásma, ale přes neprostupnou zeď se nedostal.

47:19
    Milan Kytnár dostává dvě minuty za podražení , Ufa má přesilovku.

47:57
    Puk letí přes všechny čáry, Slovan se osvobozuje.

48:26
    Z ničeho nic je tu nebezpečná střela Zinovjeva. Dostal chvilku prostor před brankou a Janus musel vytáhnout těžký zákrok.

49:01
    A opět v akci Zinovjev, tentokrát přihrál na Rolinka, ten pálil pouze do Januse.

49:19
    Slovan se ubránil a je v pěti.

50:33
    Slovan se málem dostal do brejku, ale unikajícího Hudáčka zastavil Pihlstrom a čistě mu odebral puk.

51:50
    Tarkki se nyní překonává, Bližňák před ním stál zcela osamocený, ale ani nadvakrát neprotlačil puk za záda finského brankáře.

53:00
    Tlak Slovanu se divákům líbí, od modré pálil Višňovský, puk byl sražen.

53:44
    Před Janusem se objevil Pankov, nedokázal se však prosadit, nezpracoval prudkou přihrávku.

54:35
    Lipianského nahození končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:00
    Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, dočkáme se rozhodnutí, nebo uvidíme prodloužení?

55:30
    Bližňákova rána byla sražena Koněvem, vhazuje je po levici Iira Tarkkiho.

57:15
    Oba týmy si už dávají velký pozor, co se hry v obraně týká, chyba v této pasáži hry by mohla být už rozhodující.

57:57
    Ján Tabaček dostává dvě minuty za podražení. Obrovská příležitost pro Ufu!

58:23
    Barankova bomba se odrazila od Januse, ten si určitě oddechl, moc toho neviděl.

58:50
    Z pravé strany najížděl Pihlstrom, Janus opět úspěšný.

59:23
    Trubačov chtěl posunout na modrou čáru, puk se však vykutálel do středního pásma.

59:57
    Slovan se ubránil.

60:00

Čeká nás prodloužení, neboť šedesát minut k rozhodnutí nestačilo. Na obou stranách vládnou gólmani, a hlavně z tohoto důvodu jsme zatím neviděli gól. Buď se ho dočkáme v pětiminutovém nastavení, nebo v následných samostatných nájezdech.

60:01

60:31
    Rychlý výpad Salavatu třech proti dvěma obráncům, zastavilo je postavení mimo hru.

60:52
    Bartovič našel na modré čáře volného Sersena, toho vyprodaná hala nabádala k tvrdé ráně, puk se mu ale svezl po hokejce.

61:19
    Utkání sleduje 10 055 diváků.

61:56
    Slovan sice drží pásmo, hraje se ale v rohu kluziště. Nakonec puk vybojoval Proškin a vyvezl.

62:46
    Koněvova bomba od modré končí vedle.

63:22
    Zinovjev měl prostor ke střele z první, ale Janusovi nikdo neclonil a ten tak mohl pohodlně vyrazit.

64:12
    Denis Chlystov střílel zápěstím, před Janusem navíc projel hráč, gólman Slovanu ale i tentokrát svůj tým zachránil.

64:30
    Vondrka posunul na Bližňáka, ten se mu pokusil vrátit, bohužel pro Slovan šla příhra na Vondrkovy paty.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani prodloužení, takže přichází poslední instance - samostatné nájezdy. Dva jsme už v dnešním utkání viděli, jenže domácí Bartovič, ani hostující Pankov neuspěli. Kdo pojede teď? To zjistíme po krátké úpravě ledové plochy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel za hosty Denis Chlystov, zkusil bekhendový blafák, ale Janus skvěle zareagoval a vytěsnil.

Za Slovan se rozjel Lubomír Višňovský, vystřelil, ale trefil pouze Tarkkiho.

Jurij Trubačov šel taky do bekhendového blafáku a o tyčku dostal puk do branky.

Michel Miklík svou střelou trefil Tarkkiho lapačku.

Denis Paršin vyzkoušel forhendový blafák, ale Janus uzamkl prostor u tyčky a ještě drží Slovan nad vodou.

Michal Vondrka vůbec nic nenaznačil a bez nápřahu trefil prostor mezi Tarkkiho betony! Pokračujeme!

Michal Vondrka jel i čtvrtý nájezd, šel do bekhendového blafáku a pověsil puk do horního růžku!

Jurij Trubačov musel dát, jenže Janus se nenechal rozhodit, rychle sklapl betony a to znamená, že Slovan vítězí!

65:00
    Slovan právě vstřelil branku!
    V nájezdech se na straně Slovanu prosadil pouze MICHAL VONDRKA a díky svým dvěma trefám rozhoduje o výhře svého týmu!

Diváci vestoje aplaudují, viděli dramatický zápas s rozuzlením v samostatných nájezdech. I v nich to bylo napínavé, rozhodnutí padlo až ve čtvrté sérii. Hráči domácích teď děkují divákům za podporu a ti zase hráčům za předvedenou hru.

To je ode mě v tuto chvíli vše, užijte si krásný zbytek středečního večera a u hokejového, či jiného sportovního přenosu se budu těšit na shledanou. (21:34:16)