Zlín – Chomutov 5:2 (kon.) | Třinec – Liberec 6:5 (po s.n.) | Plzeň – Sparta 2:1 (kon.)
K. Vary – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Středa 26.12.2012, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Nakonec jsme viděli na západě Čech utkání, kterému nechybělo vůbec nic. Více než 7000 diváků vidělo krásné góly, tvrdé střety i velkou zápletku. Sparta v poslední dvacetiminutovce zcela změnila svůj přístup a bylo to hodě znát. To, že ještě nakonec bojovala alespoň o prodloužení, je zásluhou Neuvirtha, který dnes předvedl perfektní výkon.

Zásahy gólmanů: Svoboda 15 - Neuvirth 9.

Nejlepší hráči: Jan Kovář - Michal Neuvirth.

S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne! (19:56:12)

60:00

59:51
    Hosté vyhráli buly, na modré pálil Rachůnek, ale před Svobodou nikdo nebyl a ten tak chytá do lapačky.

59:43
    Zakázané uvolnění Plzně, Sparta v šesti!

59:27
    Hosté kompletní.

59:18
    St. Pierre pálí od modré, nachází jen hruď Neuvirtha.

58:45
    Domácí i při přesilové hře nikam nepospíchají a užívají si potlesk tribun.

58:31
    Utkání sleduje 7146 diváků.

58:31
    Oddechový čas pro Spartu.

58:13
    Hra ve čtyřech vyhovuje domácím, kteří drží touš daleko od Svobody.

57:27
    Tak to byla hloupost! Ivan Rachůnek (SPA) úplně zbytečně seknul po odpískání do Svobody.

57:06
    Plzeň vyhazuje.

56:19
    Neskutečný tlak nyní vyvinuli hosté, ovšem chyběla finální střela. Vše ukončila až rozmíška Tomášem Frolem (PLZ) a Dominikem Pacovským (SPA). Oba hráči dostávají trest za hrubost, domácí hráč navíc inkasuje dvě minuty i za krosček.

55:03
    Hosté teď dlouze operovali v útočném pásmu, ovšem sama se pak vyhnala do střední třetiny.

54:37
    Ránu Sičáka sráží Hollweg do rohu.

53:38
    Pražané kompletní, ale musejí se bránit, následuje buly v jejich obranné třetině.

52:55
    Hraje se pět na čtyři.

52:47
    Vlasák střílí z levého kruhu, Neuvirth ukrývá černý nesmysl ve výstroji.

52:05
    Sparta vyhazuje.

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 28. Straka (Gulaš), 29. Kašpařík (Kovář, Jeřábek) - 49. Sičák (Hlinka, Rachůnek)

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Halmoši) - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík "A", Marušák, Růžička, Mozík - Havlíček, Balej, Kratěna, Vlasák "A", Straka "C", Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Dvořák, Gulaš, Johnson, Pletka.
    HC Sparta Praha: Neuvirth (Schwarz) - Vallin, Gřegořek, Foster, Sičák, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš "C", Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát "A", Pacovský, Přibyl, Treille, Ton "A", Forman.

Rozhodčí: Hribik, Pešina - Lhotský, Svoboda