Omsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:4 (po s.n.)
Čeljabinsk – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Barys – Mytišči 5:4 (po s.n.)
Petrohrad – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 2:1 (po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 26.12.2012, 14:00KHL

S konstatováním, že Magnitogorsk podlehl Novosibirsku 3:5, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek vánočních svátků a u dalších online přenosů z KHL zase někdy na počtenou. (16:13:00)

STŘELY NA BRANKU CELKEM: 44:28.

Střely na branku ve 3. třetině: 18:8.

Skončilo utkání, v němž sice Metallurg byl po věštinu času výrazně aktivnější, přesto si neodnesl ani bod a Novosibirsku překvapivě podlehl 3:5. Poté, co hosté v úvodu třetí třetiny překvapivě udeřili, se soustředili na precizní obranu, která jim vydržela až do konce zápasu, kdy navíc své těsné vedení v přesilové hře navýšili.

60:00

59:23
    Magnitogorsk je ve velkém tlaku, ale prosadit se stále nedokáže.

58:40
    Branka domácích zůstává opět prázdná!

58:27
    Ahonen se vrací zpět do branky, vhazuje se ve středním pásmu.

58:07
    Domácí to ještě zkouší bez brankáře!

57:48
    Sibir právě vstřelil branku!
    A je pravděpodobně definitvně rozhodnuto! Domácí obrana opět zcela zaspala a nechala Ahonena na holičkách. Úvodní dvě dorážky ještě gólem neskončily, ale ta následná z hole JONASE ENLUNDA si již cestu do branky našla. Asistence: Alexander Nikulin, Maxim Krivonožkin.

57:32
    Domácí si zbytečně komplikují situaci a faulují. Nutno však říci, že to byl faul z kategorie nutných. Unikajícího Bobrova musel zastavit Bernackij. Přesilovka pro Sibir.

57:00
    Už jen tři minuty mají domácí na vyrovnání, proti dobře bránícímu soupeři to budou mít velice těžké.

56:19
    Na ledě se strhla menší šarvátka, ale rozhodčí zůstávají klidní a vylučovat se nechystají.

55:58
    Tak až teď to udělali hráči Metallurgu dobře, zcela vyšachovali obranu a z dobré pozice pálil Mišarin, ovšem těsně minul levou tyč.

55:23
    Čas se domácím krátí, téměř se nepřerušuje, takže utíká o to více.

54:45
    Tak i Novosibirsk zahrozil, nejistému Ahonenovi opět vypadlo lehké nahození a jen tak tak, že se hostující útočník nedostal k dorážce.

53:53
    Kus černé pryže posunují jen do středního pásma, do konce však stále zbývá šest minut. Udrží Sibir těsné vedení?

53:15
    Stále ta samá písnička, hosté výborně brání a rychle přistupují k hráčům.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 11. Mozjakin (Malkin, Gončar), 26. Kazjonov, 38. Mozjakin (Malkin, Kulemin) - 7. Drugov (Nikulin), 14. Bobrov (Veličkin), 21. Krivonožkin (Lehtera), 43. Krivonožkin, 58. Enlund (Nikulin, Krivonožkin)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) – Antipin, Mišarin, Gončar, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Antonovskij – O'Reilly, Platonov, Kazjonov – Mozjakin, Malkin, Kulemin – Hodgman, Zuccarelo, Potěchin – Zdunov, Jakubov, Michajlov.
    HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) – Zajcev, Lekomcev, Kulda, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Ignatovič, Karavajev – Lehtera, Enlund, Krivonožkin – Kopejkin, Drugov, Nikulin – Šumakov, Fjodorov, Malyšev – Veličkin, Bobrov, Romanov.

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin – Sazonov, Čubykin.