Třinec – Zlín 3:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Kladno – Slavia 0:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (po s.n.) | Sparta – Litvínov 6:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 2:4 (kon.)
Rytíři Kladno
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
HC Slavia Praha
Pátek 04.01.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný podvečer z Kladna, kde nás dnes čeká 36. kolo Tipsport extraligy a také první duel v roce 2013 pro oba celky. Kladno i Slavia se spolu letos střetli už dvakrát, oba duely se odehrály v O2 Areně, přestože jednou bylo domácím týmem Kladno. Ani jeden zápas ale nevyhrálo a Slávisté tak získali s Kladnem dvě vítězství.

Ačkoli jsou Sešívaní v tabulce na 5. místě, mezitím co Kladno je 4., ztrácejí svěřenci Vladimíra Růžičky na Kladno pouhé dva body a navíc mají dva zápasy k dobru. Proto bude pro domácí nesmírně důležité vybojovat v tomto utkání tři body, což ale rozhodně nebude jednoduché. Nutno dodat, že špička tabulky je pořádně "našlapaná".

Slavia sice přijede bez Tomáše Hertla, ale kromě mladého útočníka zdobí hosty výborná defenzivní hra. Vždyť obrana Slavie je vůbec tou nejpevnější v lize. Kladno sice oproti loňsku prožívá i v defenzivě určité zlepšení, nicméně Sešívaní ve 33 zápasech inkasovali jen 74 branek, což je velmi dobrá vizitka. Kladno dostalo branek 98.

Rytíři Kladno: Cikánek - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil - Jágr, Lukáč, Tlustý, Kuchejda, Melka, Dalecký, Eberle, Kuchler, Látal, Redlich, Obdržálek, Strnad.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Skokan, Kolařík - Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Beňovič, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.

Rozhodčí: Souček, Fraňo - Ondráček, Pešek.

00:01

00:56
    Domácí poněkud propadli ve středním pásmu, ale Sobotkova přihrávka přeskočila Tomicovi hokejku.

01:54
    Dalecký nezpracoval dlouhou přihrávku přes dvě pásma.

03:03
    Látal ze strany provětral Kopřivovy betony.

03:13
    Sobotka vyhodil puk až do ochranné sítě, ale o mantinel.

03:49
    Sobotka dostal přihrávku za obránce, ale těžko zpracovával a do šance se nakonec nedostal.

04:32
    Jágr podržel puk a pak našel Melku, ten ale z dobré pozice namířil jen do betonů hostujícího brankáře.

05:07
    Sklenář podržel puk proti přesile a prostrčil na Skokana. Jeho střelu ale chytil Cikánek.

06:13
    Jágr se rozjel proti přesile, Slávisté dobře odbránili střední pásmo.

07:03
    Dresler uhlídal Jágrovy manévry, hosté ale vyhodili jen na zakázané uvolnění.

07:19
    Pěkné nahození Daleckého z rohu. Kopřiva nic neviděl.

07:35
    Melka dostal nahrávku před branku, těsně minul.

08:40
    Eberle hledal v brajku Látala, který ale nedokázal prudkou přihrávku zpracovat.

09:04
    Kempný nahodil od mantinelu a Cikánek musel po dlouhé době zase ukázat svou pozornost.

09:09
    Po buly si oba aktéři akci zopakovali a se stejným výsledkem.

09:25
    Kadlec si sjížděl před branku na pas zpoza branky. Nedokázal ho ale v tísni zpracovat.

10:00
    Melka vybojoval faul, Kladno si zahraje přesilovku.

10:07
    Pavel Klhůfek (SLA) dostává dvě minuty za hákování.

10:29
    Macholda dobře nahazoval od modré, ale Kopřiva vytrčil beton včas.

11:16
    Macholda přestřelil z výborné pozice mezi kruhy, střela byla sražena nad.

12:07
    Poměrně povedená přesilovka Kladna je bezúspěšná.

13:16
    Látal hledal před brankou kapitána Kuchlera, ale obraně vypomohl betonem Kopřiva.

13:44
    Zakázané uvolnění Slavie. Aktivita je zatím jednoznačně na straně Středočechů.

14:30
    Jágr dobře viděl rozjetého Tlustého, ale přihrávka byla o chlup delší, než by domácí útočník potřeboval.

14:53
    Bednářova střela byla sražena do protipohybu Cikánka a zároveň mimo branku.

15:04
    Sešívaní se po dlouhé době na čas usadili v pásmu Kladna. Cikánek si připisuje další zákrok.

15:23
    Kopřiva si jen klekl při střele Majeského, protože neměl šanci jí vidět. Puk ke štěstí hostů proletěl mimo.

15:54
    Kopřiva vyrazil puk za branku, kde byl Dalecký a hned s pukem vyjel. Místo toho, aby jen přehodil beton, trefil hostujícího brankáře právě do tohoto místa. Zatím největší šance zápasu.

17:22
    Znovu výtečný Kopřiva. Jágr na něj ujížděl ze strany, hostující brankář vyrazil lapačkou.

18:34
    Přihrávka rukou, vhazování po levici Cikánka.

19:11
    Další střelecký pokus Slavie končí s jistotou v rukavici Cikánka.

19:33
    Klhůfek servíroval před branku, kde byli ale spoluhráči pokrytí.

20:00

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 9 - Miroslav Kopřiva (SLA) 11.

Hodně o trpělivosti bude dnešní zápas. Hosté přijeli především s cílem ubránit Jágrovo komando a co se jim nepovede, to za ně hasí zatím výborný Miroslav Kopřiva. Kladno bylo v první třetině aktivnější, ale právě díky brankáři Slavie je skóre zatím nerozhodné, bez jediné branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:28
    Tlustý si vyměnil kotouč s Jágrem, Kopřivu ale překonat nedokázal.

21:18
    Cikánek si první zákrok v třetině připsal po dalekonosné střele Jelínka.

22:14
    Látal se rozjel z vlastního pásma, Slávisté ho sice přibrzdili, ale ke střele se nakonec dostal Lukáč. Kopřiva zasahuje.

22:29
    Teď to sehráli hosté dobře. Sobotka v pravý čas našel Bednáře, který trefuje tyčku!

23:42
    Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za hrubost. První početní výhoda pro hosty.

23:58
    Slavia právě vstřelila branku!
    A naložili s ní ideálně. PETR KUBOŠ vystřelil od modré a jeho střelu tečoval jeden z kladenských hráčů za Cikánkova záda. Asistence: Petr Kadlec, Vladimír Růžička.

25:33
    Stránský při dalším protiútoku počkal na najíždějícího Sklenáře. Ten však mířil jen do betonů kladenského gólmana.

26:28
    David Růžička se vydal na ofenzivní výlet a jeho dorážka se dostávala ke Strnadovi. Ten ale byl tísněný a lépe zakončit nedokázal.

28:05
    Ivan Majeský (KLA) dostává další dvě minuty, za vražení.

28:28
    Piskáček zastavil střelu Kadlece a následně i vyhodil.

28:51
    Přesilovka je u konce. Vladimír Růžička (SLA) dostává dvě minuty za hákování.

29:20
    Douderovo nahození propadlo Kopřivovi do brankoviště, tam ale hráč domácích chyběl.

30:05

30:31
    Kladno natlačilo puk do brankoviště, hosté ale stihli vyhodit.

30:51
    Povedené nahození Drtila vyrazil Kopřiva a přesilovka Kladna končí.

31:52
    Slávisté se teď dostali do pásma Kladna, kde sice drželi puk, ale k ničemu to nevedlo.

32:31
    Obrovskou porci štěstí teď vypotřebovali hosté. PETR KADLEC vystřelil z kruhu a puk se od zad jednoho z hráčů překulil přes záda Cikánka. Bez asistence.

33:18
    Kladno je ale ve druhé periodě poměrně bezzubé. Jestliže v první byl stav vyrovnaný jen díky Kopřivovi, tak o druhé třetině se to říct nedá.

34:41
    Ani Jágr nedostal prostor a nedokázal nic vymyslet. Zakázané uvolnění Kladna.

35:12
    Tlustý hledal před brankou Strnada, ten puk netrefil.

35:50
    Cikánek vyrazil jen před Alinče, který ale ze vzduchu trefit puk nedokázal. Na druhé straně se po šanci Kladna hosté nerozpakovali a vyhodili na icing.

37:08

38:22
    Klhůfek si udělal prostor a vyjel mezi kruhy, střela mu ale nesedla.

38:49
    Slávisté vykázáni do středního pásma.

39:29
    Dvě minuty za hákování dostává Jiří Kučný (SLA).

39:58
    Jágr rychle vracel před branku, kde puk poskakoval před odkrytou svatyní, Tomáš Drtil ho ale nedokázal trefit.

40:00

Slávisté výborně brání ve středním pásmu a ve hře pět na pět Kladno skoro k ničemu nepustili. Naopak sami střílejí prakticky z každé pozice a to se vyplácí. Mají i pořádnou porci štěstí, ale to k tomu patří. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:40
    Slávisté vyhodili puk z pásma, Kladnu se moc nevede zavést.

41:02
    Drtil míjí bránu a puk vyjíždí ze třetiny.

41:28

42:51
    Tak zatím pokračuje poměrně nudivý hokej z konce druhé periody.

44:03
    Další akce dva na jednoho. Zakončoval Poletín, ale Cikánek byl připraven.

44:57
    A domácí znovu musejí začít od vlastní branky.

45:44
    Piskáčkova střela Kopřivu příliš neohrozila.

46:35
    Macholda střílel od modré, ale Kopřiva pokus viděl a stihl zasáhnout.

46:54
    Krásný pas Jágra na Tlustého. Domácí forvard ale nestihl zakončit.

47:29
    Slávisté dostali puk do kladenské obranné třetiny.

48:16
    Kladno už zkouší trochu taktiku soupeře, tedy střelbu z každé možnéé pozice.

48:56
    Mocek od modré čáry sice netrefil prvního hráče Slavie, ale prvního kladenského.

49:18
    Zakázané uvolnění Kladna, snad první přerušení ve třetí části.

49:52
    Jágr sice stihl ještě tečovat pokus Macholdy, ale puk se tím pádem ani nedostal k brankáři Slavie.

50:48
    Třetí třetina by se zatím dala shrnout několika větami. Kladno s obtížemi zaveze (nahodí) puk do třetiny, tam ho hosté vezmou a vyhodí ho zpět do pásma Kladna. Tento koloběh se opakuje téměř celou dobu.

51:33
    Ke změně možná dojde teď. Dvě minuty za držení dostává Petr Kuboš (SLA).

52:36
    Růžička dostal ideální pas od Jágra a z metru nedokázal překonat Kopřivu. Trefil ho pravděpodobně do betonu.

53:38
    Kladno sice drželo pásmo, ale byl to jen tlak platonický. Kromě velké šance Davida Růžičky.

54:11
    Před Jelínkovou střelou raději Cikánek maskou uhýbal.

55:00
    Třetí třetina plyne jako voda. Kladenští opravdu nemají už moc času.

56:43
    Hosté výborně brání, budu se opakovat, ale o ničem jiném to od první branky není.

57:10
    Snadný zákrok pro Kopřivu, protáhl ho Melka.

57:44
    Vladimír Sobotka (SLA) dostává dvě minuty za hákování a domácím se naskýtá pravděpodobně poslední šance.