Ústí n/L – Beroun 5:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Medvědi Beroun 1933
Pondělí 07.01.2013, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

Přehled vzájemných mistrovských zápasů v sezóně 2012/2013 z pohledu domácích:

Počet odehraných zápasů: 2.
    Bilance: 2-0-0-0.
    Skóre: 9:5.
    Střely na branku: 80:44.
    Výsledky: 5:3, 4:2.
    Nejlepší hráči: Čermák (2+2) - Hošťálek, Pavel (oba 1+1).
    Diváci celkem: 1 367.

Deváté kolo I. hokejové ligy ČR nabídlo souboj šelem, Lvi zajížděli k Medvědům. Slovan si ze středu Čech odvezl tři body po výhře 5:3. Utkání se vydařilo Miloslavu Čermákovi, který zaznamenal tři kanadské body. Útočník Ústí nad Labem dokázal jednou skórovat a připsat si dvě gólové asistence.

V odvetném zápase 22. kola I. hokejové ligy ČR hostili svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše šelmy z Berouna. Žlutomodří měli většinu utkání pod kontrolou, i když se Beroun nevzdával a díky bojovnosti se dvakrát dotáhl na rozdíl jediné branky. Hrálo se až do samého konce, v poslední minutě řádné hrací doby stvrdil vítězství domácích 4:2 ranou do prázdné branky Miloslav Čermák.

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    37 zápasů: 22 výhry, 5 výher po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 9 porážek; skóre 132:91, 77 bodů, v tabulce 3. místo.

Medvědi Beroun 1933:
    37 zápasů: 5 výher, 4 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 25 porážek; skóre 88:161, 26 bodů, v tabulce 14. místo.

Poslední utkání obou soupeřů:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Stadion Litoměřice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
    Branky a nahrávky: 31. Handlovský, 42. M. Čermák (Vl. Brož), 44. Handlovský (Daniel Boháč), 52. Špelda (Daniel Boháč, V. Meidl). Rozhodčí: Škrobák - Zavřel, Špůr. Delegát: Fedoročko. Vyloučení: 8:7, navíc Kloz 10 min. OT [NARZ], Rudovský (oba LTM) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3 120. Střely na branku: 32:22 (8:7, 8:7, 16:8). Průběh utkání: 4:0. Zakázaná uvolnění: 0:2. Ofsajdy: 6:2. Vyhraná vhazování: 29:32 (10:9, 10:13, 9:10).

IHC Písek - Medvědi Beroun 1933 2:3 po samostatných nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 35. Kučera (Drtil, M. Heřman), 56. Kubeš - 27. Bárta (J. Hertl, Kadlec), 29. Bárta (Kadlec, Polák), rozhodující nájezd Lenc. Rozhodčí: Pražák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:8, navíc Hrdel 10 min. OT [NESP] a Mrňa (oba BER) 5 min. + do konce utkání [NARZ]. Využití: 1:0. Diváci: 430. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

1. Jaroslav Roubík - 45 b. (30 zápasů; 20+25)
    2. Robin Kovář - 34 b. (37 zápasů; 21+13)
    3. Lukáš Poživil - 30 b. (37 zápasů; 10+20)

1. Tomáš Doležal - 26 b. (36 zápasů; 14+12)
    2. Pavel Klhůfek - 20 b. (23 zápasy; 5+15)
    3. Pavel Vostřák - 19 b. (23 zápasy; 5+14)

K dohrávce 35. kola I. hokejové ligy ČR zavítá do ústecké Zlatopramen Areny celek Medvědi Beroun 1933.
    Ústečtí vstoupili do nového kalendářního roku dvěma výhrami, když na ledě Mostu zvítězili výsledkem 4:2, doma poté zdolali Stadion Litoměřice 4:0. Středočeši na úvod roku 2013 prohráli doma s Mladou Boleslaví 1:5, dva body však vydřeli v Písku po výhře 3:2 na samostatné nájezdy.
    Žlutomodří v aktuálním ročníku na Medvědy umí, v obou vzájemných utkáních zvítězili. Zda zůstane letošní tradice neporušena nebo tomu bude naopak, se zanedlouho dozvíme.

Sázkové kanceláře favorizují dnes celek Ústí nad Labem.

V pondělní dohrávce za Lvy nemůže nastoupit obránce Milan Vobořil, neboť v letošním 35. kole již hájil barvy Hradce Králové v Mladé Boleslavi (1:5 z pohledu Hradce Králové; 27. 12. 2012). Ústecký dres tak bude moct obléct nejdříve ve středečním souboji se Salithem Šumperk.

Lvi utrpěli v posledních desíti zápasech dvě porážky, z toho obě proti lépe umístěným mužstvům v tabulce (HC Olomouc, BK Mladá Boleslav). Vezmeme-li v potaz předchozí čtyři utkání Slovanu, Ústečtí se pyšní úctyhodným skóre 22:4.

Berounští zažívají herní krizi, za tři body zvítězili naposledy 5. 12. 2012 v domácím prostředí s Litoměřicemi. Za předchozích deset kol se Medvědům do tabulky I. hokejové ligy ČR načetlo jen šest bodů.

„Utkání nyní hrajeme každý druhý den, je to náročné. Vždy den po zápase máme lehčí trénink, pouze zregenerujeme a další den jdeme zase hrát. V pondělí nás čeká Beroun, který bychom měli napadat. Medvědi nemají v týmu žádné zkušené hráče, působí tam spoustu mladých hokejistů. Měli bychom je nutit k chybám a hrát aktivně. Nesmíme si připustit, že hrajeme proti poslednímu celku a musíme chodit do každého střídání naplno,“ předpověděl před zápasem pro oficiální webové stránky Ústeckých Lvů útočník Jakub Matai, jenž za třiadvacet střetnutí této sezóny má na kontě sedm asistencí.

„V dalším utkání hostíme Medvědy z Berouna. Beroun je mužstvo, které nás naposledy, polovinu zápasu potrápilo a hrálo velice dobře. Budeme muset hrát aktivně, utkání jsou aktuálně nahuštěná, hrajeme každý druhý den. Snažili jsme se z tohoto důvodu síly v zápase s Litoměřicemi rozložit na co nejvíce hráčů. Čeká nás těžký duel, v neděli musíme zregenerovat a na zápas se připravit. Doufám, že jako na Litoměřice dorazí fanoušci v hojném počtu a že nám pomůžou. Jsme nyní na dobré vlně, v tabulce jsme se Olomouci přiblížili. Bylo by dobré, kdybychom v tabulce Olomouc před skončením základní části předstihli, ale není to priorita," dodal pro tentýž server kouč Slovanu Jiří Mička.

Hosté ještě 35 minut před utkáním projednávají start Radana Lence, který v době řádného termínu 35. kola působil v Mladé Boleslavi. Jednadvacetiletý útočník byl v zápise o utkání před zápasem BK Mladá Boleslav - Královští lvi Hradec Králové napsán, ale do střetnutí nezasáhl a po skončení utkání tak byl v konečném zápisu o utkání vyškrtnut.

Hostující vedoucí mužstva podal dvě verze útoků:
    V PŘÍPADĚ NENASTOUPENÍ LENCE: Videlka, Stromko, Hrdel - Polák, Plichta, Jonáš - Hošťálek, J. Kadlec, J. Bárta - Trojan, Fiedler, Čurda.
    V PŘÍPADĚ NASTOUPENÍ LENCE: Videlka, Lenc, Hrdel - Polák, Stromko, Jonáš - Plichta, J. Kadlec, J. Bárta - Trojan, Fiedler, Čurda - Hošťálek.

Radan Lenc dnes nakonec dres Medvědů oblékne, platí tedy druhá varianta sestavy.

Do sestavy domácích se dnes po zranění vrací kapitán Jaroslav Roubík, příležitost oproti minulému utkání dostává také Ondřej Smetana. Ústeckým bude znovu chybět útočník Tomáš Sýkora.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Koutský) - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, P. Hořava, K. Černý, Holomek, F. Pavlík, Špelda - R. Kovář, Roubík, Ludvík - M. Čermák, Lapšanský, Sklenička - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.

Medvědi Beroun 1933: V. Sedláček (Kůdela) - Knesl, J. Šulc, J. Hertl, Jebavý, Beneš, Přindiš, D. Krejčí - Videlka, Lenc, Hrdel - Polák, Stromko, Jonáš - Plichta, J. Kadlec, J. Bárta - Trojan, Fiedler, Čurda - Hošťálek. Trenéři: Petr Novák, Zdeněk Pata.

Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, D. Hynek.

00:01

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli domácí hokejisté.

00:24
    Postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 1:0).

00:44
    Čermák z vytočení z levého kruhu trefil beton Sedláčka.

01:18
    Daniel Boháč hledal v prostoru mezi kruhy sjíždějícího Petra Přeučila. Kotouče se nakonec chopil Beroun.

01:37
    Medvědi vyhazují přes všechny čáry, zakázané uvolnění (na icingy 0:1).

02:14
    Handlovského střela z mezikruží končí v náruči berounského gólmana.

02:20
    Ludvík se octl sám před Sedláčkem. Z bezprostřední blízkosti ale ústecký útočník branku minul.

02:48
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

David Ludvík (5+11) si vybruslil z rohu kluziště do prostoru mezi kruhy, odkud prověřil Vojtěcha Sedláčka. Hájce berounské svatyně touš vyrazil k pravému kruhu, kde se nacházel nikým nehlídaný ROBIN KOVÁŘ (22+13), jenž neměl problémy uklidit kotouč do odkryté části branky. Asistence: David Ludvík (5+11), Jaroslav Roubík (20+26).

03:20
    Další ofenzivní akci Lvů brzdí hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru (na ofsajdy 2:0).

04:17
    Tutová šance! Lukáš Handlovský si ale vylámal zuby na maskovaném muži Berouna.

05:31
    Za faul Daniela Krejčího (BER) na Robina Kováře, podražení, bylo nařízeno trestné střílení.

05:31

Proměněné trestné střílení! ROBIN KOVÁŘ (23+13) vyzrál podruhé v krátkém časovém sledu na Vojtěcha Sedláčka, kterého v nařízené penaltě překonal bekhendovým blafákem.

06:48
    Ústečtí se díky Kovářým gólům dostali na koně, nyní kombinují v útočné třetině.

07:25
    Berounu se podařilo vyvézt puk, Petrásek ale zatím zasahovat nemusel.

08:28
    Přesilová hra pro Slovan. Menším trestem za hákování potrestán Michal Plichta (BER)

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

09:30
    Hosté zatím tlaku odolávají.

09:57
    Handlovský z levého kruhu střílel nad.

10:28

10:28
    Za brankou Vojtěcha Sedláčka zůstal bezmocně ležet Petr Beneš!

10:28
    Beneš nakonec odjíždí po svých, Medvědi dostanou výhodu přesilové hry.

10:28
    Ledovou plochu od krve přispěchali očistit ledaři.

10:28
    Dvojitým menším trestem za vysokou hůl byl potrestán Adam Lapšanský (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 20.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

10:58
    Střelecký pokus Hrdela skončil na boční síti Petráskovy svatyně.

11:48
    Domácí gólman si poradil i s dělovkou Jebavého od hranice útočné třetiny.

12:01
    Při vlastní přesilové hře se Beroun zmohl na zakázané uvolnění (na icingy 0:2).

12:08
    Střelu Ludvíka zblokoval do ochranné sítě Jebavý. Buly po pravici Sedláčka.

12:54
    Slovan hraje v oslabení velmi aktivně, kromě dvou zákroků zatím Petrásek žádné větší šanci ze strany hostů čelit nemusel.

13:40
    Černý nahodil do útočného pásma, obranné kvarteto střídá.

14:24
    Čermák pálil v oslabení z mezikruží jen do betonu brankáře Medvědů.

14:28
    Domácí přečkali čtyřminutové oslabení a jsou nyní v plném počtu.

14:55
    Třetí icing Berouna (na icingy 0:3).

15:11
    Svěřenci Petra Nováka se zasloužili o další vyhození přes všechny čáry (na icingy 0:4).

16:20
    Kneslova střela od útočné modré čáry byla lehce tečována, ústeckou branku ale neohrozila.

16:51
    Početní výhoda pro Středočechy. Na trestnou lavici míří Filip Pavlík (UNL), jenž si musí odpykat dvě minuty za držení hole.

Celkem TM v letošním ročníku: 24.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:1, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

17:40
    Lvi vyvezli kotouč do ofenzivního pásma a drží puk co nejdále od své branky.

18:24
    Kovář hledal v oslabení mezi kruhy najíždějícího Poživila. Posledně jmenovaný ale recept na Sedláčka nenalezl.

18:51

19:18
    Na závěr úvodní části přesilovka pro domácí. Jakub Kadlec (BER) potrestán dvouminutovým trestem za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:2, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

19:47
    Berounští vyhodili puk k brance Petráska.

20:00

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Michael Petrásek - 7;
    Vojtěch Sedláček - 12.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 3:2, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].
    Bez využití.
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 0:4.
    Ofsajdy: 2:0.
    Vyhraná vhazování: 15:6.

Další třetina začne přibližně v 18:20 h.

Během úvodní periody se o dva zásahy Slovanu postaral Robin Kovář, který skóre utkání otevřel ve třetí minutě. Vedení navýšil ústecký forvard z trestného střílení o necelé tři minuty později. Do kabin odcházejí šťastnější domácí, hosté mají na zvrat zápasu ještě čtyřicet minut.

20:01

20:01
    Zahajovací buly druhé části ovládli žlutomodří.

21:18

21:51
    Druhá část začala v poklidu. Stromko prověřil Petráska z levého kruhu.

22:58
    Václav Meidl orazítkoval z prostoru mezi kruhy levou tyč branky Vojtěcha Sedláčka!

23:35
    Šulc adresoval přihrávku na Videlku, který ve finální fázi promáchl.

24:27

Lukáš Poživil (10+21) posunul ve středním pásmu puk na JAROSLAVA ROUBÍKA (21+26), který po vjetí hranice útočné třetiny dělovkou vymetl pavučiny z růžku svatyně Vojtěcha Sedláčka. Asistence: Lukáš Poživil (10+21).

26:01
    Hráčské lavici Ústeckých Lvů udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpyká Vladimír Brož (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 4:2, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

26:44
    Ofsajd Ústí nad Labem v oslabení (na ofsajdy 3:0).

27:03
    Domácí jdou do tří na padesát osm sekund. Václav Meidl (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 56.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:2, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

27:30
    Obranná trojice Čermák, Sklenička, Hořava zatím nedovolila Medvědům vystřelit.

27:48
    O dorážky se před Petrásem snažili Knesl a následně i Jonáš. Ani jeden z hráčů Berouna ale neuspěl.

28:35
    Stromkova muška nebyla přesná, branku z pravého kruhu útočník Středočechů minul.

29:03

30:24
    Rod přehodil puk před brankovištěm Sedláčka přes Šulce na Handlovského. Posledně zmíněný v dobré šanci promáchl.

31:29
    Meidl stíhaný dvěma obránci Berouna mířil proti gólmanovi hostů. Se střelou mezi betony útočník Slovanu neuspěl.

33:00
    Šulc ztečoval do ochranné sítě střelecký pokus Čermáka.

33:17
    Po delší době opět zakázané uvolnění Medvědů, vhazování po pravé ruce Sedláčka (na icingy 0:5).

33:50
    Matai hledal v prostoru mezi kruhy Handlovského. Bráněný Handlovský na puk nedosáhl.

34:29
    Černý přestřelil, neujala se ani dorážka Přeučila či Boháče.

34:58
    Petr Přindiš (BER) nyní oslabí na dvě minuty svůj tým, neboť obdržel menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 99.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:3, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

35:30
    Lvi kombinují v pásmu Berouna. Hosté se pokoušeli dvakrát o vyhození, avšak marně.

36:18

Využitá přesilovka! Jakub Matai (0+8) adresoval přihrávku od levého mantinelu před brankoviště Vojtěcha Sedláčka na nikým nehlídaného LUKÁŠE HANDLOVSKÉHO (10+9), který se ve vyložené šanci nemýlil. Asistence: Jakub Matai (0+8), Tomáš Rod (8+13).

36:31
    Šesté zakázané uvolnění Medvědů (na icingy 0:6).

37:11

Miloslav Čermák (10+11) vybojoval na útočné modré čáře kotouč a mířil úplně sám s DANIELEM BOHÁČEM (8+16) proti berounskému brankáři. Po dvojité výměně puku a ukázkové souhře jako z učebnice se prosadil druhý jmenovaný. Asistence: Miloslav Čermák (10+11).

38:15
    Robin Kovář mohl dokonat hattrick! Ke skórování dnes dvougólového exekutora vybídl kapitán Jaroslav Roubík. Robin Kovář v zakončení se ale se svou střelou mezi tyče nevyšel.

39:59
    Menší trest za nedovolené bránění inkasoval krátce před druhou přestávkou Jakub Šulc (BER). Vhazování po levici Vojtěcha Sedláčka.

Celkem TM v letošním ročníku: 36.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:4, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

40:00

Na ledě se začal za přítomnosti roleb rozcvičovat Hynek Kůdela, náhradní brankář Medvědů.

Vyhraná vhazování: 8:8.

Další třetina začne přibližně v 19:08 h.

V prostřední dvacetiminutovce přidali Lvi do sítě Medvědů další tři branky, z toho jednu v přesilové hře. Postupně se prosadili kapitán Jaroslav Roubík, Lukáš Handlovský a Daniel Boháč. Před třetí třetinou je stav příznivější pro domácí, kteří zaslouženě vedou 5:0.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí části ovládl Slovan, hosté vstupují do této části hry s náhradním gólmanem. Vojtěcha Sedláčka vystřídal Hynek Kůdela.

40:47
    Svěřenci Jaromíra Šindela drží puk na svých holích.

41:59

42:47
    Šance pro Medvědy. Petr Přeučil (UNL) vyfasoval menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 6:4, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

43:30
    Beroun má problémy dostat se přes střední pásmo, opět další aktivní oslabení ze strany domácího celku.

44:28
    Medvědi v přesilové hře Petráska ještě neprověřili.

44:47

45:29
    Lvi kontrolují hru a nepouští Beroun ke střelám.

46:36
    Adam Lapšanský jel sám na branku Hynka Kůdely! Ústecký útočník nezakončil podle představ, kotouč skončil vedle.

46:36
    Petr Přindiš (BER) si počínal nedovoleně. Hlavní rozhodčí Tomáš Zubzanda odesílá za katr obránce hostů na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 101.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:5, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

47:49
    Hokejisté Ústí nad Labem si počínají v přesilové hře v klidu, zbytečně se nikam neženou.

48:36

48:43
    Icing Severočechů (na icingy 1:6).

49:57
    Za Beroun zahrozil Čurda, jeho střela ale ke kleci ústeckého brankáře nedoplachtila.

50:28
    Medvědi se snaží založit útok, defenziva domácích se má zatím na pozoru.

51:50
    V dobré situaci se octl Sklenička, který zakončoval ranou z první z levého kruhu. Kůdela připraven.

52:59
    Jakubu Mataiovi štěstí nepřeje, ani tentokrát si nepřipíše letošní premiérový gól. Bruslař z ofenzivy orazítkoval pouze pravou tyč branky.

Dnešní utkání sleduje 1 160 diváků.

54:11
    Petrásek sebejistým zákrokem odolal náporu hostů, když si poradil i s následnou dorážkou Hošťálka.

55:59
    Na obou táborech je znát, že se duel dohrává pouze z povinnosti.

56:25
    Aleš Knesl (BER) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:6, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].

56:57
    Berounu se podařilo vyhodit.

57:45
    Meidl si v útočné třetině vyměnil touš s Boháčem, posledně jmenovaný branku Kůdely netrefil.

58:25

58:41
    Zakázané uvolnění Medvědů (na icingy 1:7).

59:30
    Hráči čekají na závěrečnou sirénu, Lvi drží puk.

60:00

Ústí nad Labem - Dohrávku 35. kola I. hokejové ligy ČR aneb souboj šelem zvládli lépe Ústečtí Lvi, kteří si poradili s celkem Medvědi Beroun 1933 v poměru 5:0. V tabulce se druhé Olomouci přiblížili na rozdíl tří bodů, třetím shut-outem se pyšní Michael Petrásek. V utkání se dvakrát prosadil Robin Kovář, z toho jednou z trestného střílení.

Branky a nahrávky: 3. Kovář (Ludvík, Roubík), 6. Kovář (pen.), 25. Roubík (Poživil), 37. Handlovský (Matai, Rod), 38. Daniel Boháč (Čermák).
    Vyloučení: 6:6, navíc Krejčí (BER) TS [PODR].
    Diváci: 1 160.
    Průběh utkání: 5:0.
    Zakázaná uvolnění: 1:7.