Groningen – Utrecht 0:2 (kon.) | Willem II – Den Haag 1:1 (kon.) | Ajax – Feyenoord 3:0 (kon.)
Kerkrade – Nijmegen 2:0 (kon.)
Willem II Tilburg
1:1 (0:1)
HFC ADO Den Haag
Neděle 20.01.2013, 14:30 • Koning Willem II Stadion, Tilburg • Nizozemská Eredivisie

To je z tohoto utkání vše, já se s Vámi pro tuto chvíli loučím, ale sportovní program ještě zdaleka nekončí. Zůstaňte proto s námi. Na shledanou. (16:28:42)

Je dobojováno, oba celky se na těžkém terénu rozešly smírně po remíze 1:1. Bylo to bojovné utkání a žádná technická podívaná. Domácí tým přitlačil soupeře a v 79. minutě se dočkal i vyrovnání z kopačky Muldera. Zápas mohl skončit i výhrou Willemu II, jenže závěrečné šance skončily zblokovanými střelami.

90+3
    Domácí se snaží rozhodnout a posílají dopředu jeden dlouhý nákop za druhým.

90+1
    Domácí mohli jít do vedení, z pravé strany přišel pěkný přízemní centr na Haemhousta, jeho pokus byl sražen, stejné jako o pár vteřin později rána Muldera.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90
    Domácí odhlavičkovali a sami vyráží do útoku.

89
    Toornstra se na chvíli ocitl za obranou domácího týmu, nedokázal však ideálně zpracovat centr z pravé strany. Je ale z toho rohový kop.

88
    Domácí zvolili centr na šestnáctku, tohle ale nebylo nejlepší řešení, ve vzduchu vládli hosté a vcelku bez problémů odvrátili.

87
    Faul Maloneho na Snijderse, je z toho přímý kop pro Willem II.

85
    Střídání Den Haagu. Santi Kolk nahrazuje Mike van Duinena

83
    Centr nedolétl ani na bližší tyč, takže z toho nerezultovalo žádné nebezpečí pro domácí bránu.

83
    Rohový kop teď budou rozehrávat pro změnu hosté.

81
    Rohový kop pro Willem II, ale bez většího vzruchu. Dopředu tak mohou hosté.

80
    Střídání Den Haagu. Odešel Kevin Jansen a zbytek zápasu odehraje Kevin Visser.

79
    Willem II právě vstřelil branku!
    Teď už gól Willemu II platí a padl po nedůsledném odvracení centrovaného míče. Nejblíže k němu měl HANS MULDER a trefil přesně horní roh Coutinhovy brány.

78
    Dlouhá přihrávka na Snijderse byla příliš prudká a končí až v zámezí. Rozehrávat bude gólman Coutinho.

76
    Hra se odvíjí u středového kruhu, ani jeden tým teď není schopen několika přesných přihrávek po sobě.

74
    Po Misidjanově centru střílel Joachim, ale vůbec netrefil branku.

73
    Rohový kop pro domácí celek.

72
    Druhé střídání Willemu II. Marca Höchera nahradil Genaro Snijders.

71
    Vossebeltova rána z levé strany byl zblokována a ke Coutinhovi se ani nedostala.

70
    Oba celky teď hledají cesty, kudy se dostat před branku a zakončit odpovídajícím způsobem.

69
    Střela Vossebelta sice donutila jít Coutinha na zmrzlou zem, nejednalo se ale o kdovíjak těžký zákrok.

68
    Faul kapitána hostů, obešlo se to bez kartónku, ale s důrazným napomenutím.

65
    Střídání u hostů, odešel Rydell Poepon a na jeho místo přišel Charlton Vicento.

65
    Rohový kop si ze vzduchu stáhl Coutinho.

64
    Velká šance na vyrovnání. Haemhouts získal míč, naběhl si do střelecké pozice a Coutinho pouze vyrazil před sebe. Na roh pak odvracel Jansen.

63
    Centr propadl až na malé vápno a Coutinho musel bleskurychle na zem, aby mu balon neproklouzl do sítě.

62
    Willem II bude rozehrávat přímý kop z levé strany, Coutinho si staví dvoučlennou zeď.

60
    Je tu první střídání domácího celku, odešel Danny Guyt a na trávník vyběhl Robbie Haemhouts.

57
    Přibývá tvrdých zákroků, další má na svědomí Hans Mulder, teď se to obešlo bez karty.

56
    Další žlutá karta, za faul ji vidí domácí Jordens Peters.

56
    Po jeho rozehrání hlavičkoval Guyt, ale o kus nad.

55
    Přímý kop letěl přímo na Coutinha a ten vyrazil na roh.

54
    Žlutá karta pro hostujícího Diona Maloneho.

54
    Přízemní centr na Joachima sbírá gólman Coutinho.

52
    Rohový kop pro hosty. Centr letěl na vzdálenější tyč a tam nestál vůbec nikdo, končí v zámezí, takže se bude rozehrávat od branky Willemu II.

51
    Následoval centrovaný míč do pokutového území Willemu II, tam ovšem zaúřadovala obrana domácích a odvrátila.

51
    Žlutá karta pro domácího Jense Podevijna.

50
    Dlouhý nakopávaný míč za obranu Den Haagu, tam ovšem vládne Coutinho, který ho chytá do rukavic.

49
    Terén opravdu moc nepřeje technickým hrátkám, jakákoliv narážečka končí odskokem míče od kopaček.

47
    Hosté vybojovali už takřka ztracený míč, ale dobře vypadající akci zazdili nepřesným centrem, který nakonec končí u Meula.

46

Na trávník teď vyjela technika, aby opět trochu shrábla sníh a asi v 15:35 začne druhá půle.

V prvních pětačtyřiceti minutách jsme sice viděli dva góly, stav je ale 0:1. Den Haag se do vedení dostal ve 20. minutě po hlavičce Jansen, který dokonale zužitkoval rohový kop. TIlburg dostal míč do brány ve 34. minutě a chvíli gól platil, než ho hlavní sudí na doporučení asistenta odvolal pro ofsajd.

Hru hodně ovlivňuje počasí, hřiště je zmrzlé a navíc i sněží. Sledujeme proto spíše boj, než technickou podívanou.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

45
    Přihrávka na Joachima (WLM) byla příliš prudká a končí v zámezí.

43
    Závěr poločasu patří hostům, kteří obléhají vápno Tilburgu zleva i zprava, zatím však bez přesných centrů. Je to všechno trochu na náhodu.

41
    Domácí jej sice odvrátili razantní hlavičkou, hosté však pokračují v útočné akci.

41
    Rohový kop pro Den Haag.

40
    Žlutou kartu za stažení Wormgoora uviděl domácí Danny Guyt.

40
    Přímý kop pro Den Haag, centr odvrátila obrana Tilburgu.

38
    V Tilburgu nám začalo sněžit. Zatím to není žádná velká chumelenice, uvidíme ale, co to udělá s už tak těžkým terénem.

38
    Coutinho trochu riskantně vyběhl daleko ze své branky, ale ve spolupráci se svou obranou odkopl alespoň do autu a odvrátil bezprostřední nebezpečí.

36
    Willem II to ale jak vidno nabudilo a i nadále se jeho hráči cpou do útoku.

34
    Domácí sice dostali míč do branky Den Haagu, když jej tam doslova dostrkal Guyt, rozhodčí ho i uznal, ale po chvilce ho po pokynu asistenta na pomezí odvolal pro ofsajd!

32
    Přesný centr přihrál na hlavě Misidjana a jeho pokus mířil k tyči, kde se ale tygřím skokem dostal Coutinho a vyrazil!

32
    Přímý kop pro Willem II, na přímou střelu to není, přijde centr do vápna.

31
    Ofsajd se píská i na druhé straně, provinil se Chery.

29
    Den Haag se dostával do poměrné zajímavé akce, na levé straně se rozhlížel Jansen, ale jeho následná přihrávka na pár metrů skončila u hráčů domácího celku.

27
    Ofsajd domácích a v něm Joachim.

26
    Domácí tým reklamuje malou domů, kterou vzal po přihrávce Wormgoora gólman do rukou, rozhodčí v tom ale úmysl neviděl a pokračuje se dále.

24
    Na druhé straně tu byla podobná akce, jen před nabíhajícím Poeponem zasahoval gólman Meul.

22
    Na dlouhý nákop si nabíhal domácí Misidjan, rychleji byl ale u míče Meijers a dokázal celou situaci ukončit tak, že z toho není ani rohový kop.

20
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Na centr stáčející se k brance si nejvýše vyskočil KEVIN JANSEN a i když byl otočen zády k brance, umístil míč mimo Meulův dosah. Den Haag se tak z první vážnější šance dostává do vedení.

20
    A ještě jeden...

19
    Toornstra vypálil z 18 metrů a jelikož byl jeho pokus tečován, je tu roh.

18
    Oba týmy zatím sází na pozvolný a opatrný útok, takže nevidíme zrovna akční utkání.

16
    Závar před brankou Den Haagu, prudkou ránu vyslal Misidjan, trefil ale pouze obránce a reklamuje hru rukou. Sudí Ketting ale nechává pokračovat ve hře.

13
    Höcherův centr nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, dopředu jde zase Den Haag.

12
    První zajímavější akce domácích. Po levé straně potáhl Misidjan, přihrál Höcherovi, jeho pokus byl ovšem zblokován.

11
    Centr do šestnáctky Willemu, ten si sbírá gólman Meul.

10
    Akouli při rozehrávce ztratil míč, ale naštěstí pro domácí se Den Haag daleko nedostal, Meijersovi utekl míč do zázemí. Hráči si zatím trochu zvykají na těžký terén.

8
    Hosté se pokusili o rychlé přenesení hry na nabíhajícího van Duinena, jenže pas byl příliš prudký na to, aby ho šlo zachytit.

6
    Tilburg zatím neměl příležitost se hlouběji podívat na polovinu soupeře.

4
    Po signálu se do míče opřel Meijers, ale napálil pouze před sebou stojící houf hráčů.

3
    Další zákrok na Cheryho je už ohodnocen jako faul a Den Haag tak má hned v úvodu zajímavý přímý kop u rohu pokutového území.

3
    Už je zpět ve hře.

1
    Do prvního útok se vydali hosté, ale při pokusu o kličku byl Haastrupem sražen Chery a potřebuje ošetřit. Míří proto kulhavým krokem za pomezní čáru.

1

Willem II Tilburg: Meul - Akoulli, Peters, Haastrup, Podevijn - Guyt, Vossebelt, H. Mulder - Misidjan, Joachim, Höcher. Trenér: Jurgen Streppel.

HFC ADO Den Haag: Coutinho - Malone, Wormgoor, Supusepa, Meijers - Jansen, Holla, Toornstra - Poepon, van Duinen, Chery. Trenér: Maurice Steijn.

Rozhodčí: Maarten Ketting - Berry Simons, Roger Geutjes.

I Nizozemí bylo postiženo sněhovou vlnou, ale hřiště je na možné poměry připraveno perfektně, takže můžeme v klidu začít. Hrát se bude s oranžovým míčem.

Dobré odpoledne u nizozemské Eredivisie, která se po hlásí o slovo po krátké zimní přestávce. Společně budeme sledovat zápas Willem II Tilburg - HFC ADO Den Haag. Jedná se o souboj posledního týmu tabulky s osmým.

V posledním ligovém kole roku 2012 bodovaly oba celky. Willem II hrál ve Waalwijku a odvezl si bod za bezbrankovou remízu. Bod pro ně měl cenu zlata, neboť hře vládli domácí a Tilburg hrál navíc od 38. minuty v desíti, neboť Jallo posbíral dvě žluté karty a musel do sprch. Proto si zalezl do obrany a nijak zvlášť se nevydával do útočných vod. Snaha se ale nakonec podařila a remíza byla uhájena.

Den Haag hrál doma proti Nijmegenu a vyhrál 2:0, když obě branky vstřelil Jens Toornstra. I zde ovlivnila zápas červená karta, hosté totiž od 22. minuty hráli v deseti. Už o jedenáct minut později využili domácí přesilovku a mohli přidat i další branky, jenže definitivní pojistka přišla až těsně před koncem.

Favorit utkání je jasný, hosté si určitě chtějí odvézt všechny body, uvidíme ale, jakou předvedou formu. U domácích je o motivaci postaráno, klub bojuje o záchranu a každý zápas je tak pro ně tím životně důležitým.

Utkání na Koning Willem II Stadion začíná ve 14:30 a jako hlavní rozhodčí jej bude řídit Maarten Ketting. Na pomezí mu budou pomáhat Berry Simons a Roger Geutjes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.