Brno – Trenčín 1:1 (kon.) | Brno – Trenčín 3:3 (kon.) | Olomouc – Žilina 1:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:1 (1:1)
AS Trenčín
Úterý 22.01.2013, 11:30 • TCM Ivanovice • Přípravný zápas

Je tu konec prvního přípravného zápasu, ve které Zbrojovka remizovala s Trenčínem 1:1. Zápas to byl poměrně vyrovnaný, v závěru Brňané mohli vyhrát, když se dostali do několika šancí, jenže je nedokázali využít. První duel tak končí smírně. Za dvacet minut začíná druhý. (13:09:41)

88
    Střela z dálky v podání Jurici končí vysoko nad bránou a blíží se konec prvního dnešního zápasu.

87
    Brno kopalo standardku, po Mezlíkově pasu hlavičkoval Kunc, hodně nad.

86
    Další velká šance Zbrojovky, ve které byl kapitán Mezlík. Opět byl zcela volný na vápně, jen to zakončení nebylo důrazné. Slabá střela končí na Bartalského rukavicích.

84
    Pro změnu tutovka Zbrojovky. Lapeš unikal po levé straně sám na Bartalského, ten jeho přízemní střelu reflexivně vyráží do bezpečí. Tak na obou stranách se mohl měnit skóre, brankáři však své týmy podrželi.

82
    Na druhé straně šance Briganta, jehož pumelici musel Doležal vytěsnit na roh.

81
    Právě Přerovský dával zpětnou přihrávku na Mezlíka, jehož bomba byla sražená těsně mimo.

80
    V útoku Zbrojovka, především Přerovský hraje dobře.

78
    Mezlík spurtoval za míčem, chyběl mu kousek, aby se k němu dostal. Dobrý odhad měl gólman Bartalský, jenž nastoupil do druhého poločasu za Šemrince.

76
    ...ani po nebezpečném centru Přerovského na Varaďu. Tomu chyběl metr, aby dokázal v pádu zakončit.

75
    Zhruba patnáct minut do konce zápasu a stále je stav 1:1. Na nějakou změnu stavu to nevypadá...

72
    Hosté také mění složení řad. Místo Opatovského přišel na hřiště Ranko.

72
    Hosté nehrají první zápas vůbec špatně, především ve druhém poločase mají více ze hry.

70
    No, nebezpečná akce Trenčína. Brigantova střela šla dobře, na poslední chvíli byla zblokována, avšak ještě se cpal k dorážce Čentéš, zakončil metr vedle.

67
    Matyskova nepřesná rána nemohla Bartalského ohrozit.

65
    Poslední minuty se příliš pohledný fotbal nehraje, je to spíše boj.

62
    Nejprve se prokličkoval do vápna Lapeš, ale svým centrem nikoho nenašel. Posléze byl mnohem úspěšnější Matyska, který i zakončil, avšak pouze do boční sítě.

60
    Přetažený centr Tótha nemohl Doležala vystrašit.

58
    Poslední minuty patří pro změnu hostům, jenž se lépe pohybují. Žádnou kloudnou akci však nevymysleli.

55
    Rostislav Varaďa je na hřišti, z placu odešel Pašek.

53
    Po centru Přerovského zkoušel akrobaticky zakončit Mezlík, jenže to měl velice složité.

51
    Na tyče je v dnešním utkání vyrovnáno. Z hranice vápna pálil Lapeš a orazítkoval pravou tyč Bartalského svatyně. Následně zahrával Mezlík standardku, tu už si však Trenčín pohlídal.

50
    Střelecký pokus vyslal na Doležala hostující Bariš, z jeho pohledu byl hodně nepřesný.

49
    Dva centry Přerovského z levé strany končí nepřesnou přihrávkou. Trenčín může rozehrát od své brány.

48
    Domácí začínájí velice aktivně, hned od úvodu zatlačili soupeře.

46
    Do druhého poločasu střídají domácí. Dohrál Traoré, nahradil ho Lapeš.

46

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli po jednom gólu na obou stranách. Zbrojovka byla mírně aktivnější a měla i šance. Jednu z nich využil penaltový exekutor Mezlík. Nicméně i Trenčín nehrál vůbec špatně, především od zhruba pětadvacáté minuty a vyrovnání si zasloužil. Za krátkou chvíli startuje druhý poločas.

43
    V závěru poločasu se do šance dostával Matyska, který ještě hledal na malém vápně Stehlíka, ten se k míči už nedostal.

41
    Zbrojovka zkouší odpověď dlouhými centry za obranu, leč nedaří se.

39
    Trenčín právě vstřelil branku!
    Rychlý kontr hostů končí vyrovnávací brankou. Čentéš z pravé strany odcentroval na TOMÁŠE MALCE, který sám před bránou zakončil velice razantně a navíc s naprostou přesností.

37
    Tohle nebyla vůbec špatná střela. Bariš vypálil z levé strany vápna a Doležal musel vytasit výborný zákrok. Ještě se o dorážku pokoušel Malec, neúspěšně.

35
    Vysoký centr Přerovského bez problémů lapil do náruče slovenský brankář.

33
    Po rohu Mezlíka se ve vápně nejvíce vyšrouboval do vzduchu Pernica a jeho hlavička málem skončila druhým gólem. Šemrinec však výborně zasáhl na brankové čáře a míč vyrazil.

31
    Stehlík vystaven do ofsajdu, opět to bylo velice těsné.

30
    Lutonský utrpěl nějaký menší šrám v obličeji, takže by to nemělo být nic vážného.

30
    Na hřišti pro změnu v nefotbalové pozici Přerovský, vypadá to, že bude na rozdíl od Lutonského pokračovat.

29
    Čentéšovy rejdy velice rychle ukončil na pravé straně obrany Pašek.

27
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, nyní se na nějaký čas usadili na polovině soupeře.

25
    Obrovská šance na vyrovnání. Čentéš zahrával trestný kop, vypálil hodně tvrdě a míč se od zdi odrazil na břevno brněnské brány. Poté se k hlavičce dostával Brigant, ale zamířil těsně vedle. Dvě velké tutovky hostů v krátkém sledu.

24
    Zraněného Lutonského střídá Jindřich Stehlík.

22
    Brno právě vstřelilo branku!
    PAVEL MEZLÍK se postavil k puntíku a umístil míč přesně na druhou stranu, kam šel trenčínský brankář Šemrinec. Zbrojovka tak otevírá účet dnešního prvního zápasu. Bohužel dohrál Lutonský.

21
    Výborná střela Kunce, kterou Šemrinec vyrazil pouze před sebe, kde byl volný Lutonský, než však zakončil, byl v pokutovém území faulován. Byla nařízena penalta.

19
    V útoku pro změnu Brňané, velice dobře se pohybuje Traoré, ovšem teď mu na kluzkém terénu utekl míč až před vyběhnutého Šemrince.

17
    Brněnskému publiku spíše známé hokejové jméno, Tomáš Malec. Slovenský fotbalový útočník chtěl obelstít Pernicu, ten mu ale skluzem odebral míč.

14
    Po rohu se nic mimořádného nestalo, do brejku jdou tak hosté.

13
    Roh pro Zbrojovku, Opatovský raději uklidil míč do bezpečí.

12
    Traoré poslal do brejku Kunce, který se dostal až před bránu, jenže finální klička na brankáře Šemrince byla nepovedená a míč brněnskému hráči utekl za lajnu.

11
    Čentéš nepřesně centroval a posléze se srazil s Mezlíkem. Slovenský hráč je po krátkém ošetření zpět.

9
    Domácí přebírají iniciativu, chtějí svého soupeře dostat pod tlak. Prozatím mají územní převahu.

7
    Na prudký centr si z levé strany naběhl Lutonský a ten není žádným klasickým hlavičkářem. Přesto se mu povedlo ohrozit hostující bránu.

5
    Mezlíkova pěkná přihrávka našla Traorého, ten byl však v těsném ofsajdu.

4
    Nepovedený pokus Bednárika končí daleko za Doležalovou bránou. Brněnský brankář bude rozehrávat.

4
    Na druhé straně zkoušel něco vymyslet Mezlík, ale jeho nepřesný centr Šemrinec lapil do náruče.

2
    První útočný výpad předvedli hosté, Brigant chtěl po pravé straně projít přes Paška, ale ten ho tělem perfektně odclonil.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu v brněnských Ivanovicích, první přátelské utkání může za pár chvil začít. Při pohledu na soupisky vidíme spíše rezervní kádry. Ta hlavní síla by měla nastoupit až ve 13:30.

FC Zbrojovka Brno: Doležal - Pašek, Pernica, Zezula, Matyska - Přerovský, Kunc, Kršák, Lutonský - Mezlík. Traoré. Trenér: Petr Čuhel.

AS Trenčín: Šemrinec - Skovajsa, Opatovský, Bednárik, Čentéš, Malec, Brigant, Tóth, Bariš, Chrenko, Jurica. Trenér: Andrian Gula.

Rozhodčí: doplníme později.

Náhradníci Zbrojovka:

Petr - Lapeš, Stehlík, Varaďa.

Náhradníci AS Trenčín:

Bartalský - Frimmel, Mondek, Lobotka, Mazáň, Ranko.

Trenčín je v aktuálním ročníku slovenské nejvyšší soutěže na šesté příčce tabulky, ovšem na vedoucí Slovan ztrácí osm bodů, což není nic nepřekonatelného. V minulé sezoně skončil pátý.

V letošní přípravě má za sebou nejbližší soupeř Brna jeden zápas (Trenčín - Zlaté Moravce 2:2), nyní čeká Trenčín soustředění ve Starém Městě. Na zkoušce v klubu byli i někdejší Zbrojováci Simerský a Okleštěk, oba zasáhli i do zmíněného přípravného duelu, dál nicméně v Trenčíně pokračovat nebudou.

Dostat by se mělo na všechny hráče, vyhma těch, které trápí zdravotní problémy. Na marodku k Husárovi, Královi či Švancarovi nově přibyl i Martin Sus, kterého skolila chřipka. "Šanci dostanou všichni, kteří jsou zdraví, plus máme k dispozici i hráče z juniorky. Konkrétně se jedná o Matysku, Zezulu, Kršáka, Varaďu a Stehlíka," prozradil trenér Zbrojovky Petr Čuhel.

Jeden dvojzápas už Zbrojovka měla mít letos za sebou, nakonec k němu ale nedošlo. "Měli jsme řadu zraněných a juniorka byla na soustředění, nicméně přípravu nám to nijak nenabouralo," naznačuje Čuhel, že o nějakou zásadní komplikaci se nejednalo.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Zima nezima, Zbrojovka pokračuje v přípravě. Již v úterý 22. ledna mají hráči na programu dvojzápas s Trenčínem, aktuálně šestým celkem slovenské ligy. První utkání startuje na hřišti v TCM Brněnské Ivanovice v 11:30, druhé ve 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.