San Jose – Colorado 4:0 (kon.) | NY Rangers – Toronto 5:2 (kon.) | Columbus – Chicago 2:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 1:7 (kon.) | Arizona – Los Angeles 2:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 3:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Anaheim – Nashville 3:2 (po s.n.) | Washington – Buffalo 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:2 (po s.n.)
Dallas Stars
3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
St. Louis Blues
Neděle 27.01.2013, 02:00 • American Airlines Center, Dallas, TX • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou! (04:42:33)

Zblokované střely:10:14

Branky a nahrávky: 6. Vincour (Fiddler, Nystrom), 13. Ryder (Goligoski), 43. Garbutt (Morrow, Sceviour) - 6. Redden (Pietrangelo, Sobotka), 31. Perron (Shattenkirk), 37. Stewart (Berglund, Perron), 40. Perron (Tarasenko). Rozhodčí: Devorski, Vanmassenhoven - Miller, Murray.

V dnešním utkání se dvou bodů dočkali hosté ze St. Louis, kteří se o výhru postarali především ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Branky Blues stříleli dvakrát David Perron a po jedné Wade Redden a Chris Stewart. Za domácí se prosadili Tomáš Vincour, který dnes nahradil v sestavě zraněného Jaromír Jágra, Michael Ryder a Ryan Garbutt.

60:00

59:52
    Goligoskiho střelu srazil McDonald do ochranné sítě.

59:46
    Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici putuje za podražení Barrett Jackman.

59:32
    Pietrangelo zahrál na zakázané uvolnění.

59:20
    Domácí pokračují v tlaku.

58:55
    Whitney se dostal za obránce Blues a nastřelil tyčku!

58:35
    Ryder několikrát tlačil puk pod Haláka, ten všem jeho střelám odolal.

58:22
    Lehtonen zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti!

58:22
    Oddechový čas si bere Glen Gulutzan, trenér Stars.

58:22
    Další Daleyho pokus kryje Halák.

58:15
    Daley hledal před brankou Erikssona, tomu střela nesedla§

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Daley rozjíždí nový útok.

57:10
    Puk opět v obranné třetině Stars.

56:30
    Tarasenko se sám dostal do ofsajdu.

56:25
    Bluesmani hrají dobře, puk drží co nejdále od Halákovy branky.

55:50
    Sobotka mohl jet se Stewartem do přečíslení dva na jednoho, odchovanec Slavie si ale špatně převzal kotouč.

55:05
    Perron se opět snaží něco vymyslet za brankou Dallasu.

54:44
    Icing domácích.

54:23
    S nahozením Shattenkirka Lehtonen žádný problém neměl.

54:02
    Roman Polák obětavě srazil střelu do ochranné sítě.

53:10
    Perron uvolnil Backese, který ale tváří tvář na Lehtonena nevyzrál, s dorážkou neuspěl ani T. J. Oshie.

52:19
    A v domácí brance dochází ke střídání, místo Nihlstorpa nastupuje Kari Lehtonen!

52:19
    Hostující trenér Ken Hitchcock si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout, jelikož po icingu nemůžou vystřídat.

52:19
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Haláka.

51:39
    Sobotka je na ledě, Blues hrají v plném počtu.

51:00
    Ryder pálí, Halák chytá.

50:40
    Perron už jel skoro sám na Nihlstorpa, ten ale skvěle proti jeho nájezdu zakročil.

50:17
    McDonald vyváží kotouč.

49:39
    Robidas sundal Sobotku ostrým hitem, český útočník se ale po něm ohnal a půjde si sednout na trestnou lavici.

48:32
    Icing hráčů Stars.

48:05
    Jordie Benn uklidňuje hru za vlastní brankou, domácí střídají.

47:30
    Halák likviduje střelecký pokus Nystroma.

47:01
    Také Nihlstorp měl velké problémy s udržením puku po střele Stewarta.

46:15
    Halák neudržel tvrdou Ryderovu ránu a mohl být jen rád, že k puku se jako první dostal Pietrangelo a ne nikdo z domácích hráčů.

45:47
    Bluesmani v ofsajdu.

45:20
    Perron útočil na hattrick, když se snažil obtočit kolem branky a zasunout puk za přední tyč, Nihlstorp tam byl se svým betonem ovšem dřív.

45:07
    Zakázané uvolnění Dallasu.

44:32
    Puk po Pietrangelově ráně skončil v Nihlstorpově lapačce.

44:20
    Smith se tlačil do střely, Berglund ho ale nepustil.

43:38
    Whitney pálil z levého kruhu, puk skončil mimo branku.

43:30
    McDonald v obrovské šanci, Nihlstorp se mu ale vrhl pod nohy!

42:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Rychlá akce přináší domácím snížení! Brenden Morrow zabojoval za brankou, odkud poté nezištnou zadovkou našel před brankou volného RYANA GARBUTTA, který se nemýlil! Asistence: Brenden Morrow a Colton Sceviour.

42:10
    Robidas srazil Perronovu střelu do ochranné sítě.

41:45
    Domácí vstoupili do třetí třetiny přeci jen aktivněji.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 03:55.

V druhé třetině jsme mohli vidět stejně jako v první části celkem 3 branky, tentokrát ale všechny padly za záda domácího brankáře Nihlstorpa. Nejdříve se v 31. minutě po nádherné individuální akci prosadil David Perron, v 37. minutě na něj navázal Chris Stewart a 15 vteřin před koncem druhé periody poslal hosty do dvoubrankového vedení opět Perron.

40:00

39:45
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic hosté opět udeřili! Gól do šatny zasazuje domácím DAVID PERRON, který využil dobré práce Tarasenka, který zachytil kotouč na modré čáře. Asistence: Vladimir Tarasenko.

39:25
    Perron se prokličkoval až ke střele, kterou ale zablokovali domácí obránci.

39:10
    Halák vyráží Nystromovo nahození do rohu.

38:21
    Erikssonův pokus sražen do ochranné sítě.

38:00
    V mírném tlaku opět domácí hráči.

36:32
    Berglund vybojoval puk u levého mantinelu, poté ho přesně poslal na druhou stranu, kde byl připravený CHRIS STEWART, pro kterého už bylo lehké zasunout kotouč do poloprázdné branky. Asistence: Patrik Berglund a David Perron.

36:18
    Eriksson byl u puku dříve než Shattenkirk, icing se tak nepíská.

35:00
    Domácí hráči kombinují v útočné třetině.

34:25
    Nihlstorp musí likvidovat další pokus Berglunda.

34:10
    Na druhé straně zaútočil Chris Stewart, po jehož výpadu zazvonila tyč!

33:45
    Wandell se snažil překvapit Haláka střelou na přední tyč, slovenský brankář se nenechal.

32:40
    Ryder se pokusil vypálit z velké dálky, minul branku.

31:59
    Halák vyráží Vincourovu střelu do ochranné sítě, vhazovat se bude před slovenským brankářem hájící barvy St. Louis.

30:51
    Tak to byla one man show v podání DAVIDA PERRONA, který si obkroužil celou třetinu, připravil si mezi kruhy kotouč na střelu a přesnou ranou srovnává skóre na 2:2! Asistence: Kevin Shattenkirk.

30:05
    Garbutt se prohnal po pravé straně podél mantinelu až před Haláka, nakonec ale nedokázal zakončit.

29:08
    McDonalda v nadějné pozici zastavila píšťalka rozhodčího, odpískána byla přihrávka rukou.

28:42
    Fiddler je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

28:22
    Až nyní se domácím podařilo dostat puk z obranného pásma.

28:05
    Domácí nedokázali vyhodit, Perron totiž dobře zasáhl na modré čáře.

27:40
    Nihlstorp likviduje Steenovu šanci.

27:15
    Hosté musí začínat opět až od Haláka.

26:42
    St. Louis si zahraje přesilovku, Vernon Fiddler poslán na trestnou lavici za hákování.

26:37
    David Perron nastřelil z velkého úhlu levou tyč Nihlstorpovy branky!

26:05
    Konečně se domácí vymanili z tlaku Blues.

25:20
    Neustále se hraje v obranné třetině Dallasu, domácí hráči se nedokáží dostat ven ze třetiny.

24:30
    Hosté usazeni v útočn étřetině a motají domácím hráčům hlavy.

23:55
    Eriksson měl dobrou šanci, Halák se stačil přesunout.

23:00
    Berglund se snažil z úhlu překvapit Nihlstorpa, ten byl připraven.

21:43

21:00
    Polák vyhazuje.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 03:03.

První třetina nabídla divákům celkem tři branky. Do vedení se dostali v 6. minutě hosté zásluhou rány Wada Reddena, asistenci si na jeho brance připsal i Vladimír Sobotka. Domácí ale rázem vyrovnali, když se ve svém prvním startu v sezóně prosadil Tomáš Vincour, který dnes nahradil v sestavě zraněného Jaromíra Jágra. V 13. minutě poslal domácí do vedení v přesilové hře Michael Ryder, který chvíli předtím nastřelil tyč.

20:00

19:43
    A další vyloučení, za podražení si jde sednout Vladimír Sobotka.

19:34

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny, hosté musí rozjíždět akci až od Haláka.

17:55
    McDonald se snažil dorážet Steenovo nahození, domácí vyhazují.

17:34
    Opět se bude vylučovat, za sekání si půjde sednout Cody Eakin.

17:25
    Garbuttovu střelu z úhlu kryje Halák.

16:48
    SKvělá práce Eakina na modré čáře, Smith je na ledě a ihned mohl jet dopředu, neměl ale rychlost.

16:03
    Hosté se dlouho nemohli usadit v útočné třetině až přišla střela Stewarta, se kterou si Nihlstorp hravě poradil

14:48
    Přesilovku si zkusí také hosté, na trestnou lavici je poslán Reilly Smith.

14:10
    Whitney překazil kombinaci druhého útoku Blues, puk směřuje k Halákovi.

13:02
    Ofsajd domácích.

12:40
    Domácí nakonec přesilovou hru přeci jen využívají! Goligoskiho nahození se odrazilo před branku, kde byl nejpohotovější MICHAEL RYDER, který posílá Hvězdy do vedení! Asistence: Alex Goligoski.

12:13
    Goligoski našel přesně hokejku Michaela Rydera, který zamířil do tyče!

11:30
    Domácí si zahrají přesilovku, za podražení je vyloučen Vladimir Tarasenko.

11:20
    Halák nemusel zasahovatp roti bekhendovému pokusu Wandella.

10:27
    Daley si nerozuměl s najíždějícími spoluhráči a Dallas se tak provinil zakázaným uvolněním.

10:09
    Ofsajd hostů.

09:30
    Hráči Blues se drží v útočné třetině.

08:35
    Hra je hodně rozháraná, vhazovat se bude po Nihlstorpově levici.

07:03
    Ofsajd Bluesmanů.

06:23

05:57
    Tomu se říká odpověď jako řemen! Téměř totožná akce ale na druhé straně přináší brzké vyrovnání, Fiddler našel před brankou volného TOMÁŠE VINCOURA, který ve svém prvním zápase v letošní sezóně dává také svůj první gól! Asistence: Vernon Fiddler a Erik Nystrom.

05:31
    Skóre otevírají hosté, Sobotka popotáhl kotouč zpoza branky, nabídl ho na modrou čáru Pietrangelovi, který ještě vylepšil pozici pro WADA REDDENA, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimír Sobotka.

05:07
    Halák vyrazil Erikssonovu střelu před sebe, kde dojížděl Dalye, který se ale netrefil do puku.

04:10
    Se svými střeleckými pokusy neuspěli ani Ryder, ani na druhé straně Berglund.

02:50
    Backes svým hitem odstartoval řadu tvrdých soubojů ve středním pásmu.

02:01
    Zakázané uvolnění hostů.

01:24
    A další zákrok mladého švédského brankáře hájícího barvy Dallasu, tentokrát proti střele Chrise Stewarta.

01:05
    Nihlstorp si pohlídal první tyč, Bluesmani v samotném úvodu utkání aktivnější.

00:20
    Nihlstorp si připisuje první zákrok proti střele Pietrangela.

00:01

Dallas Stars: Nihlstorp (Lehtonen) - Goligoski, Robidas, Jor. Benn, Daley, Larsen, Rome - Jam. Benn, Roy, Eriksson - Whitney, Eakin, Ryder - Morrow, FIddler, Nystrom - Garbutt, Wandell, Vincour

St. Louis Blues: Halák (Elliott) - Redden, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Backes, Oshie - McDonald, Steen, Tarasenko - Schwartz, Berglund, Stweart - Sobotka, Nichol, Reaves

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL dneškem začíná svůj druhý týden letošní sezóny, sobotní večer a noc klasicky přinese velkou řadu zápasů, dallaské Hvězdy přivítají na svém stadion Bluesmany ze St. Louis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Adam Lacek

Dallas Stars: Nihlstorp (od 53. Lehtonen) - Goligoski, Robidas, Jor. Benn, Daley, Sceviour, Rome - Smith, Roy, Eriksson - Whitney, Eakin, Ryder - Morrow, Fiddler, Nystrom - Garbutt, Wandell, Vincour

Rozhodčí: Devorski, Vanmassenhoven - Miller, Murray