2:0 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Neděle 27.01.2013, 11:25 • Beroun, Na Máchovně 644 • Tipsport liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:25.

Olomouc si v semifinálovém utkání poradila s Jihlavou 3:1, když se v souboji dvou posledních vítězů Tipsport ligy od začátku prosazovala kombinačním fotbalem a i na zmrzlém terénu se snažila hrát po zemi. Do vedení ji poslal Doležal, poté co se míč se štěstím dostal za přispění tyče do branky.Vedení pak potvrdil stoper Šindelář. Jihlava ještě do poločasu snížila zásluhou Marka a ve druhé půli sahala po vyrovnání. Definitivní rozhodnutí však přinesl brejk střídajícího Petra.

Oba týmy v semifinále nastřílely svým soupeřům Hradci a Jihlavě po třech gólech, což nakonec k postupu stačilo. Jak na svém webu uvádí Česká televize, Slavia Praha zvítězila nad Hradcem Králové těsně 3:2, když byla lepším týmem zejména v první půli. Úvodní branku vstřelil Mičola, když využil chybu Hájka. Vedení poté potvrdil Juhar z penalty za faul na Kisela. Po změně stran se poprvé ve slávistickém dresu prosadil Fenin, který se nechal nastřelit gólmanem Koubkem a následně dorazil míč do prázdné branky.

Vyvrcholení nejlépe obsazeného domácího zimního turnaje Tipsport ligy obstarají favorité Slavia Praha a Sigma Olomouc.

SK Slavia Praha: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Hrubý, Petrák, Zmrhal, Tusjak - Fenin, Červenka

SK Sigma Olomouc: Blaha – Janotka, Koutný, Škerle, Javůrek – Houska, P. Ševčík – Zahradníček, Ordoš, Hála – Petr.

1

2
    První útok si připisuje Slavia, ale bez střely na branku.

4
    Slavia zahrává první rohový kop z pravé strany.

4
    Ale Olomouc odvrací nebezpečí.

6
    Mírnou převahu má v úvodu utkání Slavia, o čemž svědčí již šest útočných akcí, soupeř zaútočil zatím pouze jednou.

8
    První střela na bránu, slávisté střílí, ale někdo z obránců Olomouce tečuje mimo bránu, bude z toho druhý rohový kop pro Slávii.

9
    Rohový kop z pravé strany, střela, ale Blaha chytá.

11
    Územní převahu pražské Slavie dokresluje třetí rohový kop.

12
    Ale i ten Olomouc odvrací.

13
    Faulovaný David Houska, Sigma bude rozehrávat v blízkosti středového kruhu.

15
    Slavia zahrává další rohový kop.

16
    Rozehrával Rober Hrubý, na zadní tyči nabíhá Nitrianský, ale ve skluzu již nedokázal dopravit míč do sítě, chybělo ale málo! První gólová šance utkání.

17
    Fenin přišel o balon na polovině soupeře.

18
    Michal Ordoš se nedostal do zakončení, Čontofalský vykopává.

19
    Blaha odkopává před nabíhajícím Feninem.

20
    A při další útočné akci je Feninovi odmáván ofsajd.

21
    Riskantní rozehrávky Sigmy, ale míč končí v autu, vhazují slávisté.

22
    Míč získávají hráči Sigmy, ale Janotka nepřesně přihrává na Zahradníčka.

23
    Zatím sledujeme spoustu nepřesností, na promrzlém terénu také hráči hodně padají, jako nyní slávista Petrák, který se těžce zvedá z trávníku.

24
    Ordoš prohrál hlavičkový souboj, u míče slávisté.

25
    Hrubý uvolnil na levém křídle Tusjaka, ten ale posílá krátký centr z levé strany.

26
    Hra se trochu zrychlila, pohyb hráčů je o něco lepší, než v úvodu utkání.

27
    Fenin se probíjel v pokutovém území soupeře, ale hned trojice hráčů Olomouce ho připravila o míč.

28
    Pěkně si Zahradníček "narazil" s Petrem, ale prvně jmenovanému utíká míč, obrana Slavie odvrací nebezpečí.

29
    Nitrianský neobešel Škerleho, kapitána Sigmy.

29
    Červenkův pokus o prostrčení míče na Tusjaka neúspěšný, Slavia ale zůstává u míče.

30
    Slavia se zatím marně snaží o překonání dobře organizované defenzivy Olomouce.

31
    Javůrek faulován v blízkosti středového kruhu, rozehrávat bude Sigma.

32
    Olomouc hraje trpělivě, nikam se nežene a čeká na chyby soupeře.

33
    Nepřesný nákop slávistů, míč získává soupeř.

34
    Michal Ordoš nepřesně vystřelil ze střední vzdálenosti, míč letí vysoko nad bránu Slavie.

35
    Fenin byl u míče později, než gólman Sigmy Martin Blaha, ten odkopává.

36
    Velká šance Sigmy, Petr Ševčík se prosadil na pravé straně až do vápna, ale již nestačil překonat včas vyběhnuvšího Čontofalského.

36
    Sigma rozehrává rohový kop z pravé strany. Obrana Slavie odvrací.

37
    Na druhé straně se ke střele dostává Petrák, ale tomu nakonec míč nesedl, ještě Fenin se snaží o zakončení, ale míč bere Blaha.

38
    Čonkův centr z levé strany bere ze vzduchu Blaha. Vzápětí Martin Fenin v ofsajdu, ten je zatím hodně "vidět".

39
    Slavia rozehrává na vlastní polovině.

40
    Ordoš se ocitá v ofsajdu, což se mu nezdá, bylo to velmi těsné, ale ofsajd to byl.

41
    Faul slávistů na polovině, Olomouc rozehrává.

42
    Ale i tuto útočnou akci zastavuje zdvižený praporek asistentky na pomezí.

43
    Fenin v obtížné situaci ještě dokázal vybojovat autové vhazování v blízkosti šestnáctky Sigmy, ale nakonec je z toho pouze odkop od branky.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, už to vypadá, že branky se v prvním poločase nedočkáme.

První poločas je u konce, ve finále Tipsport ligy je stav nerozhodný 0:0. Oba týmy nastupují v kombinované sestavě a to je na výkonu znát. Zatím jsme zaznamenali pouze dvě dobré šance, po jedné na každé straně.

46

46
    A hned v úvodu druhého pločasu se do šance dostávají slávisté, ale Koutný ostrým zákrokem zabraňuje soupeři v zakončení. Právě Koutného zákrok rozlítil lodivoda Slavie Radu.

47
    Lukáš Jarolím převzal kapitánskou pásku ve druhém poločase.

48
    Ve druhém poločase vypadá sestava Slávie následovně: Rakovan - Dostál, Bortel, Kolařík, Juhar - Jarolím, Gecov - Mičola, Kisel, Hurka - Škoda.

49
    Sigma rozehrává rohový kop z levé strany.

50
    Prapodivně hlavičkoval Martin Dostál, míč končí mimo, Rakovan vykopává.

51
    Olomouc bude vhazovat z pravé strany u vlastní branky.

52
    Škoda se dostává do zakončení, ale bude z toho "pouze" rohový kop.

53
    Kisel posílá míč až na zadní tyč, ale Sigma odkopává míč až na polovinu soupeře.

54
    Dostál byl pod tlakem, Ordoš sprintoval za míčem, nakonec to obránce Slavie zvládl a míč odkopl.

54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Marcel Gecov centruje z levé strany a na míč si nejlépe ve vápně naskočil MILAN ŠKODA, který přesnou hlavičkou otevírá skóre a Slavia tak vykročila vstříc třetímu vítězství v tomto turnaji.

55
    Slavia zatím jako jediná vyhrála tento turnaj dvakrát. V minulém roce ho vyhrála Jihlava. Hraje se o peněžní prémii 250 tisíc pro vítěze, poražený finalista inkasuje 125 tisíc, poražení semifinalisté pak 60 tisíc.

56
    Hraje se opět před pokutovým územím Sigmy, Škoda vybojoval míč, Gecov posouvá na pravé na Kisela, tomu ale utíká míč do autu.

57
    Martin Hůrka rozehrává rohový kop z pravé strany, do zakončení se dostává Karol Kisel, ale nakonec míč získává Blaha. Slavia má ve druhém poločase výraznou převahu.

58
    Bortel nakopává na Martina Hurku, nakonec je z toho aut pro Slavii v blízkosti pokutového území Sigmy.

59
    Ale obrana Olomouce si s touto situací dokázala poradit.

60
    Je za námi hodina hry finále Tipsport ligy 2013 a stále platí, že díky trefě z 54. minuty má stále k vítězství blíž tým Slavia Praha.

61
    Juhar postupoval po levém křídle, ale od cesty se mu postavil Janotka.

62
    Jarolím se snažil protlačit míč na Škodu, ale obrana Sigmy odkopává míč.

63
    Sigma střídá, ze hřiště odchází Petr, místo něho přichází Martin.Doležal.

64
    Slavia je výrazně aktivnější ve druhém poločase, "nová" sestava se zdá být silnější než ta, která hrála v první pětačtyřicetiminutovce.

65
    Jarolím střílí z levé strany z úhlu, ale Martin Blaha včas složil své tělo k zemi a chytá.

66
    Olomouc vyklidila střed hřiště a má velké problémy s kombinační hrou při přechodu na polovinu soupeře.

67
    Až nyní se Javůrek prodral po levé straně blíž k soupeřovo bráně, střílí ze střední vzdálenosti, ale míč je zblokován obráncem Slavie.

68
    Doležal centruje z pravé strany, Sigma bude mít šanci rozehrát další rohový kop z pravé strany.

68
    Javůrek posílá míč do pokutového území a rohový kop odvrací Milan Bortel, bude se znovu kopat roh.

69
    Tentokrát se do zakončení dostává Škerle, ale akce byla zastavena, sudí píská ofsajd.

70
    Další gólová šance Slavie končí brankou, Jarolím ideálně připravil míč do běhu pro TOMÁŠE MIČOLU a ten s přehledem z pravé strany, pod padajím Blahou, zvyšuje na 2:0.

71
    Vzhledem k obrazu hry, kdy Slavia kontroluje tempo hry, se příliš nemění, je pražský klub skutečně velmi blízko k celkovému prvenství.

72
    Vzápětí rohový kop z levé strany pro Sigmu, ale obrana Slavie odvrací.

73
    Kisel se pokouší o další dobrou přihrávku za obranu soupeře, ale tentokrát nebyla přihrávka tak přesná, jako v předchozích okamžicích ta Jarolímova, po které padl druhý gól.

74
    Střídá se, Slavia posílá na hřiště Marka Čepeláka, který nahradí, zřejmě zraněného, Petra Kolaříka.

75
    Sigma zvyšuje "obrátky", Petr Ševčík se dostává ke střele ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů a nepříjemný míč těžko krotí ve svých rukavicích Rakovan.

76
    Sigma kombinuje na polovině soupeře.

77
    Ale Slavia dobře napadá a hráči Sigmy přichází o míč.

78
    Pražanům se ale nepovedlo z této aktivity nic vytěžit.

79
    Jarolím chytře pouští na Škodu, ten je ale na hranici šestnáctky zády k brance, nakonec se k míči dostává Mičola, centruje z pravé strany, ale pro míč si jde Blaha.

80
    Olomouc pošle v následujících okamžicích na hřiště Jakuba Plška, který nahradí Michala Ordoše.

81
    Avizované střídání je tady, Ordoš odchází, na posledních necelých deset minut na hřiště přichází mladíček Jakub Plšek.

82
    Sigma opět musí vracet míč až k vlastní bráně, slavisté znovu nepříjemně napadají rozehrávku.

83
    Výborný zákrok Martina Blahy proti zakončujícímu Hurkovi! Pěkná akce Slavie, skvělý zákrok gólmana Sigmy.

83
    A i na druhé straně se "vytáhl" gólman, Rakovan reflexivně likviduje pokus Javůrka.

84
    Karol Kisel nesouhlasí s odmávaným ofsajdem a od hlavního sudího Kovaříka dostává žlutou kartu za protesty.

85
    Janotka na začátku kombinace Sigmy, která jistě nechce "odejít" z dnešního finále bez vstřeleného gólu. Ovšem cesta směrem k bráně Slavie je hodně "trnitá".

86
    Gecov pěkně patou posunul míč Kiselovi, ten střílí z dvaceti metrů z voleje, míč letí nad bránu do ochranné sítě.

87
    Sigma nechává soupeři až příliš prostoru ve středu hřiště.

87
    Doležal se pěkně prosadil ve vápně Slavie i přes bránění dvou obránců, vystřelil a "padající list" jen tak tak, že neskončil v bráně! Pěkná individuální akce.

88
    Z následného rohu Olomouc opět nic nevytěžila.

89
    Blaha vykopává, ale míč se k němu opět rychle vrací, odkop od brány číslo dvě.

89
    Ale je tu další šance Slavie, konkrétně Hurka s Gecovem kombinují na levé straně, centr do vápna na Škodu, výtečná hlavička a opět skvělý zákrok Blahy, který vyškrábl míč nad břevno!

90
    Následný Kiselův centr letí pouze do míst, kde je Martin Blaha.

Zápas končí!

Vítězem šestnáctého ročníku Tipsport ligy se stává:

SK SLAVIA PRAHA

V dnešním utkání se projevila převaha "silné" sestavy Slavie ve druhém poločase, kdy první jedenáctku nahradila kompletně jiná sestava a ta dokázala soupeře dostat pod tlak. Naopak, v sestavě Sigmy hrálo několik mladíků celý zápas a bylo patrné, že na "elitní" jedenáctku soupeře prostě nestačí.

To je vše nejen z letošního ročníku Tipsport ligy 2012/2013, ale i z dnešního on-line přenosu, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (13:06:27)

Martin Dvořák

Branky: 54. Škoda, 70. Mičola

Karty:   84. Kisel (SLA)

SK Slavia Praha: I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Dobrotka, Hubáček, Čonka - Hrubý, Petrák, Zmrhal, Tusjak - Fenin, Červenka
    II. poločas: Rakovan - Dostál, Bortel, Kolařík (74. Čepelák), Juhar - Jarolím, Gecov - Mičola, Kisel, Hurka - Škoda

SK Sigma Olomouc: Blaha – Janotka, Koutný, Škerle, Javůrek – Houska, P. Ševčík – Zahradníček, Ordoš (81. Plšek), Hála – Petr (63. Doležal)

Rozhodčí: Libor Kovařík