Třinec – HC Plzeň 6:3 (kon.) | Vsetín – Sparta 3:5 (kon.) | Zlín – Slavia 3:2 (kon.)
Přerov – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:1 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.)
Hr. Králové – Letňany 2:3 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 8:1 (kon.) | Jihlava – HC Kladno 5:3 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 4:2 (kon.) | Pardubice – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Havířov – Písek 6:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:5 (1:3, 1:2, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 01.02.2013, 13:00 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Extraliga staršího dorostu

Zápas končí výsledkem 5:3 ve prospěch Sparty, která si to dnes zasloužila, protože po většinu času zápasu byla lepším týmem. Zvýšená snaha Valachů ve třetí třetině přinesla branku, ale pouze jednu a ta už nic neřešila. Po třech výhrách tedy starší dorost Vsetína tentokrát vyšel na prázdno. V sobotu Valaši přivítají doma další pražský tým, tentokrát Slavii.
    (15:14:21)

60:00

59:39

59:32
    Nahození Abdula Pírs podržel v lapačce.

58:55
    Vsetín hraje oslabení velmi dobře. Sparta se ještě nedostala ani ke střele.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny probíhají.

57:39
    Jiří Hajda (VSE) dostává dvě minuty za faul loktem, takže šance pro Spartu potvrdit své vítězství.

57:22
    Sparta dala branku, ale ta neplatí pro posunutou vsetínskou klec. Bylo to evidentní, takže hosté ani neprotestují.

56:31
    Hraje se nahoru a dolů. Sparta zápas nejspíš už zvládne, jelikož Valaši nevypadají, že by se měli dostat k nějakému tlaku, ale stát se může cokoliv.

54:44
    Vsetín se nevzdává a vysoko napadá rozehrávku Sparty. Zatím však Pražené situaci zvládají.

52:39
    Hořanský sám před Pírsem ve stoprocentní šanci nedal!

51:14
    Bechný nyní dvěma zákroky podržel Vsetín, který tak ještě má šanci se zápasem něco udělat.

50:34
    Tohle oslabení Sparta přežila bez problému.

48:34
    Další vyloučení na straně Sparty. Na dvě minuty za nedovolené bránění odchází pykat Ondřej Mikliš (SPA).

47:50
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí v přesilové hře snižují na rozdíl dvou branek. Valaši vyhráli buly Hohl si najel na levý kruh a vypálil, puk před Pírsem tečoval MARTIN HANIČINEC a hostující brankář nestačil reagovat. Asistence: Dominik Hohl.

47:39
    Přesilovka pro Vsetín. Jiří Hozák (SPA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

45:43
    Klindera to na Bechného zkoušel bekhendem, ale domácí brankář měl lapačku na svém místě a puk chytil.

44:34
    Tydlačkovu ránu z pravého kruhu raději Pírs podržel ve výstroji. Bude se vhazovat v útočném pásmu Valachů.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 4. Kuchařík (Abdul), 33. Pancza, 48. Haničinec (Hohl) - 4. Bartoš (Klindera, Havel), 6. Augustin (Černoch), 11. Hozák (Černoch, Kadeřávek), 21. Pulkrab (Procházka), 34. Bartoš (Havel, Klindera)

VHK ROBE Vsetín: Vlach (21. Bechný) – Hajda, Žabčík Z., Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl – Pancza, Forch, Světlík, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský, Rod.
    HC Sparta Praha: Pírs – Široký, Vokurka, Vacek, Kadeřávek, Kolář, Keller, Mikliš – Klindera, Bartoš, Augustin, Havel, Pulkrab, Černoch, Procházka, Major, Krudenc, Hozák.

Rozhodčí: Fiedler – Hanzlík, Štěpán