Columbus – Los Angeles 2:4 (kon.) | Washington – Toronto 2:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:1 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:3 (kon.) | Detroit – Calgary 1:4 (kon.)
Philadelphia – Tampa 2:1 (kon.) | Winnipeg – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:6 (kon.)
San Jose – Chicago 3:5 (kon.)
San Jose Sharks
3:5 (3:3, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Středa 06.02.2013, 04:30 • HP Pavilion, San Jose, CA • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou! (20:13:28)

Zblokované střely: 11:11

Branky a nahrávky: 3. Pavelski (Vlasic, Thornton), 6. Wingels (Handzuš, Sheppard), 11. Handzuš (Wingels, Boyle) - 11. Saad (Seabrook, Toews), 11. Shaw (Bickell, Stalberg), 12. Kruger, 32. Kane (Toews), 59. Kane (Kruger, Seabrook). Rozhodčí: Charron, Kowal - McElman, Murray. Diváci: 17562.

Zblokované střely: 2:1 (celkem 11:11)

Dnešní utkání dvou nejlepších celků letošního ročníku NHL se neslo ve velmi vyrovnaném duchu. První třetina nabídla hned šest branek, po třech na každé straně, vlastně už ve 12. minutě byl stav utkání 3:3! V druhé třetině se trhli do úniku hosté, kteří své vítězství potvrdili gólem do prázdné branky. Dvakrát se za hosty prosadil Patrick Kane, kapitán Toews vítězství podpořil dvěma asistencemi. Za domácí byli nejvíce vidět Michal Handzuš a Tommy Wingels. Zápas okořenila bitka mezi Keithem a Desjardinsem ze druhé třetiny.

60:00

59:35
    Sharks se ještě snaží, v dnešním zápase ale vyjdou na prázdno.

58:48
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí hráči se ale nedokázali udržet v útočné třetině, Kruger vyslal PATRICKA KANEA, pro kterého už nebyl žádný problém skórovat do prázdné branky! Asistence: Marcus Kruger a Brent Seabrook.

58:30
    Na ledě za Sharks největší útočná esa, Niemi je už na střídačce, domácí hrají v šesti!

57:50
    Seabrook takticky nahodil na Niemiho a vybojoval tak vhazování v útočném pásmu.

57:15
    Žralokům se nedaří rozehrávka a čas jim rychle utíká.

56:41
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:15
    Hraje se převážně ve středním pásmu, nyní je tu icing Chicaga.

55:10
    Hra čtyři na čtyři by měla více vyhovovat domácím, kteří potřebují vyrovnat. Zatím tomu tak ale není.

54:41
    Marc-Edouard Vlasic a Patrick Sharp míří na trestnou lavici, oba za sekání.

54:05
    Marleau s Pavelskim dotírali na Crawforda, ten všechno ustál.

53:40
    Niemi je nyní pod palbou střel, další Toewsova rána mu vypadla z lapačky, naštěstí pro něj byli v blízkosti pouze jeho spoluhráči.

53:19
    Další střelecký pokus Toewse.

53:07
    Frolík střílel z otočky, Niemi si na jeho pokus počkal.

52:40
    Hráči Chicaga mají obdivuhodný klid v rozehrávce ve vlastním obranném pásmu.

51:38
    Zakázané uvolnění Blackhawks.

51:25
    Stuart si sjel až před branku, kam dostal přihrávku od Thorntona, Crawford ale dobře zasáhl.

51:01
    Sharp pálil, střela byla sražena do ochranné sítě.

50:09
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:46
    Další pokus Brauna, Crawford opět pozorný.

49:17
    Marleau se ocitl v ofsajdu.

48:45

47:56
    Crawford nyní ani nevěděl, jak dokázal vyrazit Barunovu střelu.

47:30
    Hjalmarsson s rozehrávkou od vlastní branky nijak pospíchat nebude.

46:45
    Početní výhoda domácích ale rázem končí, Niemi nedovoleně rozehrál puk na Boylea a síly na ledě se vyrovnají.

46:34
    Uvidíme přesilovku Sharks, za držení je na trestnou lavici poslán Nick Leddy.

46:25
    Hosté ujeli do brejku 3 proti jednomu, Hossa ale přihrávkou netrefil Toewse!

45:50
    Frolík si protáhl střídání a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.

44:45
    Stalbergova střela skončila na pravém betonu Niemiho.

44:15
    Niemi likviduje Sheppardovo nahození, posléze i jeho dorážku.

43:50
    Marleau se řítil do šance, následně byla odpískána hra vysokou holí.

43:25
    Domácí hráči kombinují v útočném pásmu.

42:37
    Niemi drží střelu Krugera ve své lapačce.

41:40
    Nepříjemné nahození Stuarta od modré čáry skončilo na zadním hrazení.

41:11
    Irwinova střela sražena do ochranné sítě.

40:45
    Vypadá to, že oba týmy začnou opatrně i třetí část hry. Přidat by ale měli zejména domácí, kteří prohrávají o jednu branku.

Zblokované střely: 2:8 (celkem 9:10)

Druhá třetina tak bohatá na góly jako perioda první nebyla, viděli jsme velmi opatrný hokej, zejména v úvodu třetiny. Jedinou branku v druhé dvacetiminutovce obstaral v 32. minutě po dobré práci Toewse Patrick Kane. Třetinu okořenila bitka mezi Desjardinsem a Keithem, které předcházel tvrdý hit domácího útočníka na Jamala Mayerse. Do třetího dějství půjdou s jednobrankovým náskokem Jestřáby z Chicaga.

40:00

39:29
    Stalbergova střela byla sražena, dorážka švédského útočníka skončila na Niemim.

38:45
    Domácí se ještě drží v útočné třetině.

38:13
    V době, kdy se Kruger vrací na led, měl dobrou šanci Joe Thornton, který ale minul branku.

37:56
    Hosté opět vyhazují.

37:17
    Sharp může zaútočit i ve vlastním oslabení.

36:40
    Hosté vyhazují až k Niemimu.

36:13
    Domácí si zahrají přesilovku, za podražení je vyloučen Marcus Kruger.

35:30
    Icing domácích.

35:15
    Wingels s Handzušem v další akci, tentokrát ji ale překombinovali.

33:00
    Hra je přerušena, protože byl pukem tvrdě nastřelen čárový rozhodčí.

32:49
    Blackhawks hrají v plném počtu, nyní pokračuje jejich minutová přesilovka.

32:07
    Na druhé straně se rychle snažil odpovědět Thornton, neuspěl.

31:52
    Je to tady, Chicago obrací skóre utkání z 1:3 na 4:3! Toews šikovně obral o puk Murrayho, předložil ho PATRICKU KANEOVI, který posílá hosty do vedení! Asistence: Jonathan Toews.

31:15
    Havlát se dostal k odraženému puku, do branky ho ale nedokázal nasměrovat.

30:30
    Gomezova střela končí vedle.

30:05
    Hosté se usadili v útočné třetině, střela Hjalmarssona skončila na zadním mantinelu.

29:24
    Leddyho slabou střelu chytá Niemi.

28:48
    Čtyři minuty se bude hrát 4 na 4.

28:48
    Jamal Mayers schytal hodně tvrdý hit ve středním pásmu od Desjardinse, svého spoluhráče přijel pomstít Duncan Keith, bitka ale netrvala příliš dlouho.

28:36
    Crawford kryje Murrayho ránu od modré.

27:51
    Postavení mimo hru také na druhé straně, v druhé třetině je to opravdu bitva o střední pásmo.

26:48
    Hossa sice zachytil rozehrávku Sharks, puk ale hrál v ofsajdu.

26:08
    Toewsovu střelu Niemi drží na svých chráničích.

25:00
    Hra je zatím v druhé části hodně plynulá, v podstatě se vůbec nepřerušuje a vidíme malé množství střeleckých pokusů.

23:37
    Couture pálil z úhlu, Crawford byl u bližší tyče připraven.

22:50
    Na obou týmech je hodně vidět, jak do druhé třetiny vstoupili opatrněji.

21:33
    Bickell tvrdým hitem sundal Brauna, poté očekával, že si to s ním někdo pojede ručně vyříkat, to se ovšem nestalo.

20:35
    Místo puku skončil v Crawfordově brance Havlát.

Zblokované střely: 7:2

V první dvacetiminutovce jsme mohli vidět přímo přehlídku branek, padlo jich hned 6, po třech na obou stranách! Jako první se ve třetí minutě prosadil Joe Pavelski, dvoubrankový náskok poté Žralokům přidal Tommy Wingels. V polovině třetiny poté padly 4 branky během pouhých 90 vteřin! Nejdříve snížil Brandon Saad, poté vrátil náskok dvou branek na hokejky domácích hráčů Michal Handzuš. O vyrovnání se postarali Andrew Shaw s Marcusem Krugerem. Po prvních 20ti minutách je tak stav nerozhodný 3:3.

20:00

19:29
    Leddyho střela sražená do ochranné sítě.

19:00
    Leddy je na ledě, Chicagu začíná zkrácená přesilovka.

18:30
    Hra 4 na 4 zatím více spěje hostům, Keith pálil do Niemiho.

17:57
    Toews ale aspoň vybojoval vyloučení, podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici za držení Dan Boyle.

17:57
    Boyle zaváhal na červené čáře, Jonathan Toews ho obral o kotouč a řítil se sám na Niemiho, s bekhendovým blafákem si ale na Fina v brance Sharks nepřišel.

17:28
    Pavelski těsně minul branku.

17:00
    První přesilovka pro domácí, za hákování si půjde sednout Nick Leddy.

16:15
    Crawford drží na svých chráničích Irwinův pokus.

15:52
    Zakázané uvolnění také na druhé straně, hra se stěhuje před Crawforda.

15:14

14:20
    Frolíkova střela sražená do rohu.

13:30
    Wingels s Handzušem jsou dnes ve velké pohodě, další jejich šance likviduje ovšem Crawford.

12:51
    Couture našel před brankou úplně volného Patricka Marleaua, toho ale bravurním zákrokem vychytal Corey Crawford!

12:05
    Pavelski se málem dostal k puku v nebezpečné vzdálenosti od Crawforda.

11:37
    A s oddechovým časem to už nevydržel ani domácí kouč.

11:37
    Gólové hody pokračují! Po vhazování v útočném pásmu se puk odrazil před branku Niemiho, kde byl nejpohotovější MARCUS KRUGER, který rychle srovnává na 3:3!

11:32
    Niemi kryje Seabrookovu střelu od modré.

10:55
    To je nám to gólů, v jedné jediné minutě padají hned tři branky! Osm vteřin po Handzušově brance se prosazuje ANDREW SHAW, kterému pozici skvěle připravil Bickell. Asistence: Bryan Bickell a Viktor Stalberg.

10:47
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Odpověď nenechala na sebe dlouho čekat, Wingels našel na druhé straně kluziště volného MICHALA hanzuše, který prostřelil Crawforda. Asistence: Tommy Wingels a Dan Boyle.

10:08
    Hosté ale zůstali v tlaku v útočné třetině, Seabrook krásně našel volného BRANDONA SAADA, který přímo procedil kotouč za Niemiho záda a připisuje si tak první gól ve své kariéře v NHL! Asistence: Brent Seabrook a Jonathan Toews.

10:00
    Toewsův průnik končí na Niemim.

09:35
    Frolík se pokusil překvapit Niemiho z velkého úhlu,a finského brankáře hájícího barvy Sharks si ale nepřišel.

09:01
    Icing hráčů Blackhawks.

08:43
    Boyle je na ledě, Sharks hrají v plném počtu.

08:08
    Niemi si vybruslil proti střele Patricka Kanea.

07:35
    Hosté začínají od Crawforda.

07:05
    Keithovu tvrdou střelu od modré kryje Niemi, který si zatím v úvodu utkání na puk moc nesáhl.

06:43
    Bude se poprvé vylučovat, na trestnou lavici míří Dan Boyle za držení.

06:30
    Couture střílel z úhlu, Crawford si místo u bližší tyče pohlídal, posléze je odpískán icing Blckhawks.

05:57
    Zakázané uvolnění Sharks.

05:18
    Hostující trenér Joel Queneville si vyžádal oddechový čas, aby mohl svým svěřencům vysvětlit, že takhle to hrát nepůjde.

05:18
    Tak tomu se říká vstup! Pátá střela na branku hostí končí již podruhé v síti! TOMMY WINGELS se prohnal po levém křídle a střelou zápěstím prostřelil Crawforda podruhé. Asistence: Michal Handzuš a James Sheppard.

04:25
    Boyle pálil a dostal se i k dorážce, Crawford tentokrát bezchybný.

03:45
    Na druhé straně nebezpečně pálil Hjalmarsson, přestřelil.

02:54
    Domácí po zakázaném uvolnění Chicaga zmáčkli své soupeře v jejich vlastní obranné třetině, lehké nahození od modré skončilo v houšti těl před Crawfordem, kde se nejlépe zorientoval JOE PAVELSKI, který otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Marc-Edouard Vlasic a Joe Thornton.

02:33
    Icing hostů.

02:03
    Jako první prozkoušel Crawfordovu pozornost Tommy Wingels, Murray si mezitím tvrdě počíhal na Shawa, kterého tvrdým hitem rozmáčkl na mantinel.

01:30
    Hostující hráči zatím skvěle forčekují.

00:11
    Toews získal puk a hned ho posílal na Niemiho, dobře zapracoval Vlasic.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Vlasic, Stuart, Boyle, Irwin, Murray, Braun - Marleau, Thornton, Pavelski - Sheppard, Couture, Clowe - Wingels, Handzuš, Havlát - Desjardins, Gomez, Burish

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) - Keith, Seabrook, Brookbank, Leddy, Oduya, Hjalmarsson - Saad, Toews, Hossa - Sharp, Shaw, Kane - Bickell, Kruger, Stalberg - Bollig, Frolík, Mayers

Rozhodčí: Charron, Kowal - McElman, Murray.

Chicago je na tom ještě o něco málo lépe než jejich dnešní soupeř. Blckhawks získali v 9 zápasech ještě o bod více než San Jose a se šestnácti body jsou tak nejlepším celkem celé NHL a samozřejmě tedy lídrem jak Centrální divize, tak Západní konference. Jestřábi ještě neprohráli v základní hrací době, porážku po prodloužení nebo samostatných nájezdech jim vystavěl Vancouver a Minnesota. V posledním utkání v sobotu Chicago vyhrálo na ledě Calgary 2:3 po samostatných nájezdech.

Žraloci ze San Jose vstoupili do letošního ročníku nejlépe ze všech týmů, když vyhráli všech prvních 7 zápasů! Stopku Sharks vystavili až Predátoři z Nashvillu, kteří je v sobotním zápase porazili po samostatných nájezdech 1:2. Ve včerejším utkání Žraloci nestačili dokonce v základní hrací době na Anaheim, Kačeři vyhráli rovněž 2:1. Žralokům tedy v současné chvíli po 9 odehraných zápasech patří první příčka v rámci Pacifické divize a celkově druhá v Západní konferenci.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje. I když se to vůbec nezdá, NHL má za sebou již šestinu základní části. V dnešním utkání v kalifornském stánku HP Pavilion se představí dva nejlepší celky celkového pořadí NHL a lídři Západní konference San Jose Sharks a Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.