Beerschot – Genk 0:2 (kon.) | Club Bruggy – Leuven 3:1 (kon.) | Charleroi – Lierse 1:0 (kon.)
Lokeren – Waregem 1:1 (kon.) | Kortrijk – Gent 1:0 (kon.) | Mechelen – Cercle 2:0 (kon.)
Club Bruggy KV
3:1 (0:0)
Oud-Heverlee Leuven
Sobota 09.02.2013, 20:00 • Jan Breydelstadion • Belgická Jupiler Pro League

Po bezbrankové první půli nakonec zvítězilo mužstvo Brugge výsledkem 3:1. Byli to však první hosté, kteří se ujali vedení zásluhou Geraertse. Ovšem zanedlouho byl vyloučen obránce Thompson a obrana Leuvenu se zbortila jak domeček z karet, Domácím borcům stačilo jen pět minut, aby otočili výsledek ve svůj prospěch. Domácí hráči také dohrávali utkání v deseti lidech, když byl vyloučen Larsen. Rozhodující třetí branku do sítě Leuvenu přidal střídající Trickovski a rozhodl o tom, že tři body zůstanou "doma". (22:11:11)

90
    Tak nakonec se ještě hosté odhodlali k jedné střele na bránu. Z přímého volného kopu Sawaneh napřáhl a vystřelil míč, brankář Kujovič musel vytáhnou velmi povedený zákrok, aby střelu vytěsnil mimo tři tyče.

89
    Hráči Club Brugge kontrolují hru a nepůjčují svému protivníkovi míč.

86
    Utkání třetí brankou se zdá být rozhodnuté, oba týmy již se do útoku moc nehrnou.

85
    I domácí trenér Garrido vystřídal. Střelce první branky Maxime Lestienneho nahradil Enoch Kofi Adu.

84
    Dvojí střídání provedl hostující trenér Van Geneugden. Na hřiště poslal Bjorna Ruytinxe a Thomase Azeveda, kteří nahradili Ogbu a Obviouse Karura.

83
    Bruggy právě vstřelily branku!
    IVAN TRICKOVSKI pobyl na hřišti pouze osm minut a zapisuje se mezi střelce zápasu. Střelou z hranice vápna překonává na zadní tyč brankáře Baillyho potřetí.

81
    Po levé straně Odjidja-Ofoe potáhl míč a nacentroval před branku Leuvenu, brankář Bailly jeho centr chytil do náruče.

79
    Hra nyní probíhá ve středu hřiště, oba celky kazí laciné přihrávky.

77
    Červená karta připadla i domácímu celku. Jim Larsen fauloval Gíslasona a uviděl za svůj faul zezadu červenou kartu.

75
    Druhé střídání domácího celku. Ze hřiště odešel Carlos Bacca, kterého nahradil Ivan Trickovski

73
    Další žlutou kartu viděl Carlos Bacca, který zatáhl za dres Gíslasona.

70
    Žlutou kartu viděl Tomislav Mikulić.

67
    Obránci Brugge si situaci však pohlídali a nedovolili změnit stav zápasu.

66
    Po obdržené brance se snaží hráči Leuvenu vyrovnat a ze své snahy vytěžili rohový kop.

65
    Domácím hráčům stačila pouze pět minut na to, aby otočili stav zápasu. Střídající Gudjohnsen našel v malém vápně LIORA REFAELOVA, který nedal šanci brankáři Baillymu a posílá svůj tým do vedení 2:1!

65
    První střídání celku Club Brugge. Ze hřiště odešel Oscar Duarte a nahradil ho Eidur Gudjohnsen.

63
    Za velmi krátkou chvíli využívají hráči Club Bruggy početní převahu jednoho hráče v poli. Vyrovnávají branku zařídil MAXIME LESTIENNE.

61
    Komplikace pro Leuven. Kenny Thompson uviděl od rozhodčího Lardota přímo červenou kartu a musí opustit hřiště. Hosté budou mít velice těžké udržet jednobrankové vedení.

60
    Přetažený centr Geraertse skončil v zámezí.

59
    Robson přihrál míč Gíslasonovi, který nic s balonem nevymýslel a vystřelil ho směrem k brankce Kujoviče, který míč vyrazil na rohový kop.

55
    Duarte otočil hru na levou stranu k Refaelovi, který nacentroval míč na Valzqueza, který hlavičkoval jen doprostřed branky.

53
    Larsen velmi tvrdě fauloval Ogbu, zatím se hraje bez žlutých karet.

50
    Leuven právě vstřelilo branku!
    O úvodní branku se postaral KAREL GERAERTS a hostující tým překvapivě vede.

48
    Karuru si naběhl na míč v pokutovém území a jeho střela musel brankář Kujovič!

48
    Ve druhé půli jsou zatím aktivnější hráči Leuvenu a budou mít možnost zahrát další rohový kop.

47
    Centrovaný míč do náruče lapil brankář Kujovič.

47
    Obránce Donk v tísni odvrátil míč na na další rohový kop.

46
    První roh ve druhé poločase budou mít možnost zahrát hráči Leuvenu.

46

Po prvním poločase je zatím bezbrankový stav zápasu. Po většinu první půle byli lepší hráči Brugge, kteří si vypracovali několik velmi dobrých šancí, ale hosty podržel brankář Bailly. Na konci prvního poločasu to mohli být zase hráči Leuvenu, kteří mohli jít do vedení v zápase, ale také brankář Kujovič drží svůj tým nad vodou.

44
    Donk odkopl míč z pokutového území do zámezí.

43
    Konec poločasu patří hráčům Leuvenu. Technickou střelu Ogbi vyrazil brankář Kujovič na rohový kop.

42
    Leuven podnikl rychlý protiútok . Karuru na pravé straně nacentroval před branku domácího celku, kde míč hlavičkoval Odjidja-Ofoe pro Geraertse, jeho střelu brankář Kujovič mič chytil.

41
    Na centr si naběhl Donk, jeho hlavička mířila pod břevno, brankář Bailly míč chytil.

41
    Rohový kop bude zahrávat po akci Refaelova jeho spoluhráč Duarte.

37
    Vazquez si chytře pohrál s Robsonem a míč nacentroval před branku Leuvenu, kde si míč na střelu nachystal Bacca, jeho křižná střela mířila jen těsně vedle branky Baillyho.

37
    Ani z této standardní situace hostující hráči nic nevytěžili.

36
    Duarte nacentroval míč do pokutového území a opět to byl zadák Stenman, který míč odhlavičkoval na další rohový kop.

35
    Nyní bude zahrávat na druhé straně rohový kop Leuven, když Gíslasonův centr odvrátil do zámezí Stenman.

33
    Další šance v podání Brugge. Refaelov byl faulován Gislasonem. Valzquez z nacvičeného signálu trefil jen boční sít. Fanoušci Brugge si mysleli. že míč je již v síti.

30
    Velká šance domácího celku. Odjidja-Ofoe nacentroval míč z přímého volného kopu do pokutového území, kapitán Donk s míč zpracoval a vystřelil, míč bohužel ve velmi dobré pozici zakroutil vedle branky Leuvenu.

29
    Odjidja-Ofoe fauloval hrubě Ngoloka a může být rád, že neviděl od rozhodčího Lardota žlutý kartónek.

27
    Robson se snažil přejít jeden na jednoho přes Duarteho, ovšem ten jej zastavil čistým obranným zákrokem.

25
    Obrana domácího celku rohový kop ubránila a balon odkopla mimo pokutové území.

24
    Po střele Ogbi z hranice velkého vápna bude zahrávat Leuven rohový kop.

23
    Donk dlouhým balonem hledal na polovině Leuvenu Baccu, dříve u míč byl Mikulič.

22
    Standardní situaci zahrál Gíslason, brankář Jukovič si došel pro míč a stáhl si jej do náruče.

22
    Na pravé straně se uvolnil Robson, jehož centr zblokoval na rohový kop Stenman.

21
    Hráči Leuvenu se vymanili z tlaku a můžou založit útočnou akci.

20
    Pěknou akci Brugge zakončil střelou Vasquez, ovšem jeho povedená střela mířila metr vedle.

17
    Refaelov vystřelil míč na branku Baillyho, střela byla tečovaná, domácí hráč se dožadoval odpískání rohového kopu marně. Rozhodčí Lardot je jiného názoru.

16
    Zatím je to hra na jednu branku a to na branku Leuvenu, zatím tomu chybí jen jedno - branka.

14
    Rohovému kopu se Leuven ubránil.

14
    První velká šance zápasu, ve které se objevil domácí útočník Bacca, jenž si naskočil na centr v malém vápně, brankář Bailly uchránil svůj tým od inkasované branky.

10
    Další šance mezi tři tyče Refaelova, který dostal pěknou přihrávku od Duarteho k první brance nevedla.

8
    Jejím autorem byl Duarte, obrana Leuvenu si se standardní situací poradila a míč odkopla mimo nebezpečí branky Baillyho.

8
    První rohový kop bude zahrát Club Brugge.

8
    Centr Larsena z pravé strany chytil brankář Bailly do náruče.

7
    Domácí celek je při chutí a nadále útočí.

5
    Střelu Vazqueze lapil do rukavic hostující brankář Bailly.

4
    Nyní jsou aktivnější domácí hráči, kteří se nastěhovali na polovinu Leuvenu.

2
    Na druhé straně se prezentoval střelou ze střední vzdálenosti Refaelov, jeho střelu chytil brankář Bailly.

2
    I hostující hráči nechtějí být v útoční pozadu. Rychlá akce po pravé straně, kde kombinovali Karur s Ngolokem, druhý jmenovaný poslal centr do vápna Brugge a našel přesným centrem Ogbu, jehož střela mířila vedle

1
    První útok podnikli fotbalisté Clubu Brugge, střela Bacci sla vedle branky Leuvenu

1

-1
    Rozhodčí Lardot přivádí obě mužstva na hrací plochu

Club Brugge KV: Kujović - Stenman, Donk, Høgli, Larsen, Duarte, Odjidja-Ofoe, Refaelov, Valzquez, Bacca, Lestienne

Oud-Heverlee Leuven: Bailly - Vanaudenaerde, Mikulič, Thompson, Robson, Gíslason, Geraerts, Karuru, Ngolok, Sawaneh, Ogbu

Rozhodčí: Lardot - Cremers, Berbiers.

Španělskému trenérovi na lavičce Club Brugge Juanu Garridovi bude chybět De Bock, jenž bude pykat za červenou kartu.

Hráči Club Brugge si nevedou v aktuální sezoně vůbec špatně, nacházejí se nyní na šesté příčce se ziskem čtyřiceti bodů. Celek Leuvenu je prozatím na desáté pozici, když posbíral v pětadvaceti zápasech třicet jedna bodů.

Příjemný sobotní večer,vítám Vás u sledování textové reportáže z belgické Jupiler League. Ve dvacátém šestém kole bude hostit Club Brugge hráče Leuvenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.