Omsk – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Barys – Petrohrad 5:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 2:4 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 3:4 (po pr.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 5:0 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (kon.) | Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Doněck – Lev 2:1 (po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Amur Chabarovsk
Neděle 17.02.2013, 14:00KHL

Utkání končí těsným vítězstvím favorizovaného Novgorodu. Chabarovsk byl v utkání sice mírně pasivnější, ale na body mohl dosáhnout. V utkání padlo hodně pěkných gólů a diváci si tak přišli na své. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne. (16:18:33)

60:00

59:24
    Chabarovsk je stále v tlaku, ale začíná to vypadat, že domácí se ubrání!

58:49
    Koval musí dávat velký pozor. Puk se kolem jeho branky v posledních sekundách hodně točí.

58:24
    Hosté kombinují kolem Kovala a Kuzněcov už chvátá na střídačku! Hosté hrají v šesti!

57:22
    Blíží se konec třetí třetiny a tlak Chabarovsku narůstá.

55:28
    Andersson se ocitl v další velké šanci, ale vychytal ho Kuzněcov.

53:49
    Chabarovsk se snaží a tlačí na svého soupeře. Ten zatím odolává.

51:08
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě nevzdali a snižují na rozdíl jedné branky! Po chytré kličce brankáři se trefil EVGENY ORLOV! Asistence: Litovčenko.

49:14
    Hosté se probojovali do zakončení a získali alespoň buly po Kovalově levici.

47:02
    Novgorodu rozdílový gól hodně pomohl a najednou hraje ve větším klidu.

44:54
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    PETER SŠASTLIVYJ posílá domácí tým zpět do dvoubrankového vedení, když se trefil krásnou střelou od modré čáry! Puk zapadl přesně do levého horního rohu! Asistence: Vasiljev.

44:31
    Oba týmy jsou kompletní a hraje se pět na pět.

42:29
    Hosté se ale sami o možnost výhody připravují. Za sekání je vyloučen Šiškanov.

42:21
    Po souboji se vylučuje na každé straně. Za hosty je vyloučen Korovkin na dvě minuty za vysokou hůl. Na domácí straně je to A. Potapov, který za stejný prohřešek dostává čtyřminutový trest. Přesilovka pro Chabarovsk, který tak má velkou šanci na vyrovnání!

41:13
    Andersson se ocitl ve velké šanci, ale jeho bekhendový pokus chytil Kuzněcov!

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině vyhráli hosté.

40:01

Druhá třetina byla vyrovnaná, ale s minimem šancí. Domácí se prosadili po 30 sekundách hry, hosté zase v závěru. Stav je tak stále o jeden gól a vše je nadále otevřené.

40:00

38:41
    NIKITA GUSEV oživuje šance Chabarovsku na bodový zisk. Dostal se ke střele z pravé strany a tvrdou ranou propálil brankáře Kovala! Bez asistence.

35:56
    Chabarovsk dostává šanci na snížení. Vyloučen je Gorbunov za hru vysokou holí.

34:59
    Vylučovat se tentokráte bude na domácí straně. Sudí zatím nechávají výhodu.

34:44
    Lahti je zpět na ledě. Chabarovsk se v pohodě ubránil a sám zahrozil. Naštěstí pro domácí byl pískán ofsajd a nastřelená tyč po odrazu od Sšastlivyje tak přinesla vzrušení zbytečně.

33:44
    První minuta domácímu týmu vůbec nevyšla a naopak náznaky šancí měl Chabarovsk.

32:44
    Janne Lahti je dalším provinilcem proti pravidlům a to znamená přesilovou hru pro Novgorod. Lahti svého soupeře podrazil.

32:06
    Makarov se dostal z pravé strany před Kuzněcova a ten musel předvést výborný zákrok proti jeho bekhendu!

31:13
    Chabarovsk bojuje v obranném písmu Novgorodu.

30:26
    Novgorod přesilovku nevyužil a naopak Tarasov mohl snížit. U pravé tyče ale bohužel pro hosty nedokázal puk dostat do odkryté branky.

29:16
    Novgorod založil rychlý útok, po kterém musel zasahovat brankář Kuzněcov.

28:10
    Přesilovou hru si zahraje i domácí tým. Hosté hráli v šesti a sudí si toho hned všimli. Na trestnou lavici usedl Gusev.

26:38
    Hosté se v přesilové hře neprosadili a stav se tak nemění.

24:38
    Domácí Davydov fauloval a hosté si zahrají dvě minuty přesilovou hru.

20:30
    JONAS ANDERSSON se trefuje po třiceti sekundách ve druhé třetině a zvyšuje tak vedení Novgorodu na dvě branky! Asistence: Hietanen, Makarov.

20:01

První třetina přinesla hodně vyloučení. O něco lepší byl domácí Novgorod a po zásluze vede po pěkném gólu Galuzina 1:0. Vše je ale otevřené a Chabarovsk o výsledek ještě zabojuje.

20:00

19:56
    Hosté jsou kompletní a první třetina tak skončí jednogólovým vedením Novgorodu.

19:01
    Domácí jsou v přesilovce aktivní, ale hosty zatím drží dobrá obranná čtveřice. Začala poslední minuta první třetiny.

17:56
    Domácí Novgorod bude hrát další přesilovou hru. Vyloučen na dvě minuty za hákování je Šiškanov.

16:39
    VLADIMÍR GALUZIN dostal krásně mezi kruhy namazáno od Jevsejenkova a poslal puk přesně do pravého horního rohu! Asistence: Jevsejenkov.

14:16
    Chabarovsk se trochu zlepšil v pohybu a potřetí během krátké chvíle pálí na Kovala. Ten opět touš nachází ve své náruči.

12:49
    Topi Jaakola se dostal ke střele, kterou Koval schoval do své výstroje. Stav se nemění.

11:27
    Torpedo je stále mírně aktivnější, ale hostující brankář zatím příliš práce neměl.

10:48
    Domácí více drží touš ale zatím se do vyložené šance nemohou dostat.

09:43
    Novgorod je kompletní. Vasiljev je zpět na ledě.

08:43
    První minutu v oslabení domácí tým v pohodě ustál.

07:43
    Novgorod přerušil hru a jde do čtyř. Vyloučen na dvě minuty je Vasiljev za hákování.

07:18
    Hosté si zahrají první pořádnou přesilovku. Sudí signalizují faul domácího hráče.

06:28
    Hosté jsou kompletní. Za malou chvíli naskočí na led i Sšastlivyj.

06:14
    Amur je ve čtyřech. Domácí tým přesilovku 4 na 3 nevyužil.

04:39
    Začátek utkání je hodně neurovnaný. Vylučuje se i na domácí straně. Vyloučen je Sšastlivyj. Pokračuje se 4 na 3.

04:28
    Hosté jsou do tří! Dalším vyloučeným hráčem je Fisenko.

04:14
    Chabarovsk bude hrát ve čtyřech. Vyloučen na dvě minuty je Litovčenko za podražení.

01:37
    Jako první se ke střele dostali domácí hráči. Brankář Kuzněcov v pohodě střelu kryje.

00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovcev) - Hietanen, Davydov, Jevsejenkov, Bykov, Ťuljapkin, Vasiljev, Stalnov - Andersson, Makarov, Thörnberg, M. Potapov, Sšastlivyj, Kicyn, Gorbunov, Zajnullin, Ugarov, Miščenko, A. Potapov, Galuzin, Černov.

Amur Chabarovsk: Kuzněcov (Berestněv) - Topi, Sergeev, Vladimir Loginov, Alexander Loginov, Poleščuk, Korovkin, Naměstnikov, Lindgren, Fisenko, Tarasov, Hytönen, Lahti, Korotkov, Lugin, Jungov, Šiškanov, Litovčenko, Stěpanov, Orlov, Gusev, Teslenko.

Rozhodčí: Cyplakov, Čerenkov - Kučava, Novikov.

Přeji hezký den při sledování ruské KHL mezi Torpedo Nižnij Novgorod a Amur Chabarovsk. Novgorod je v Západní konferenci s 66 body na nepostupovém 11 místě. Ještě hůře je na tom Chabarovsk, který ve Východní divizi nasbíral 44 bodů a je předposlední. V zatím posledním vzájemném utkání vyhrál Chabarovsk po boji 3:2 až na nájezdy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 17. Galuzin (Jevsejenkov), 21. Andersson (Hietanen, Makarov), 45. Sšastlivyj (Vasiljev) - 39. Gusev, 52. Orlov (Litovčenko)

Rozhodčí: Cyplakov, Čerenkov - Kučava, Novikov