Vrchlabí – Trutnov 5:4 (kon.) | Chrudim – ZH Pardubice 4:2 (kon.)
5:4 (2:1, 0:3, 3:0)
HC Trutnov
Neděle 17.02.2013, 17:00 • Elektromont aréna • Play-off Krajské ligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkný den všem příznivcům ledního hokeje. V tomto on-line přenosu budete mít možnost sledovat druhý duel finálové série krajské ligy Hradce Králové. HC Stadion Vrchlabí přivítá HC BAK Trutnov.

HC Stadion Vrchlabí:
    Domácí hokejisté skončili po základní části na druhém místě poté, co dokázali ukořistit 57 bodů. Ve čtvrtfinále narazili na Jaroměř, kterou dokázali porazit celkem hladce 3:0 na zápasy. V dalším kole play-off čekal Houdovy svěřence Spartak Nové Město. S tím Stadion prohrál jedno utkání a zvítězil celkově 3:1.

HC BAK Trutnov:
    Trutnovští hokejisté vyhráli základní část se 64 body a na druhý tým v tabulce, právě na Vrchlabí, měli náskok sedmi bodů. Ve čtvrtfinále se střetli s Novou Pakou. Tento souboj dopadl pro BAK 3:0 na sériové zápasy. Semifinálový soupeř Trutnova byl WIKOV Hronov. Hokejisté, které koučuje jako hrající trenér bývalý extraligový hráč Jiří Malinský, opět vyhráli v pohodě a bez prohry v play-off, 3:0.

První utkání finále bylo opravdu fantastické. Ze začátku duelu vedl BAK 4:1. Hosty to ale nepoložilo a ve třetí periodě dokonce vedli. 26 sekund před koncem vyrovnal Luštinec. V prodloužení se nerozhodlo a šlo se do nájezdů. Za domácí dal pouze Chytráček, za Vrchlabí nejprve Jirků a poté Urban, který si připsal rozhodující nájezd a Stadion tak zvítězil 6:7 po samostatných nájezdech.

HC Stadion Vrchlabí: Effemberk (Z. Biegl) - Hlaváč, Hamerský, Provazník, Lochman, Pulec, Bušek, Zázvorka - Jakubec (C), Urban, Fořt, Oppelt, Bláha, Jirků, Lepka, Weiss, Marek, Blažej, Svoboda R., Svoboda M.

HC BAK Trutnov: Biegl (Veselý) - Antonín, Poul, Synek, Karlík, Seidl, Procházka, Luštinec, Veselý, Chytráček, Šimoníček, Zelenka, Filip, Perutek, Vlček, Mašek, Malinský, Kašák

Vrchlabská Elektromont aréna je velice slušně zaplněná, a to zbývá do začátku utkání necelých 15 minut.

Boj nebude probíhat jen na ledě, ale i v hledišti, a to velký! Neboť stejně, jako je tu vrchlabských fanoušků, tak jich přijelo dost z Trutnova.

.. zápas bude provázet skvělá atmosféra!

Právě probíhá slavnostní nástup..

A poslechneme si českou národní hymnu..

Hymna je za námi a vše je připraveno ke hře. Druhý finálový duel začne za několik malých okamžiků.

00:01

00:17
    Fořt se po Antonínově zaváhání nedostal ke kotouči za Bieglovou brankou.

00:41
    Vrchlabí vstřelilo branku!

A domácí se velice rychle radují! Po buly vystřelil Bláha a těsně před Bieglem stihl tečovat MARTIN SVOBODA a Vrchlabí se ujímá vedení. Asistence: Tomáš Bláha.

01:27
    Luštincova střela ze za modré byla zblokovaná a pomalu doplachtila mimo domácí branku.

01:59

Snový start domácího týmu. Opět úspěšná teč znamená vedení domácích po necelých dvou minutách 2:0! Střílel Provazník a kotouč se do branky odrazil od hole RICHARDA SVOBODY. Asistence: Jan Provazník.

03:13
    A pořád se hraje za brankou hostí.

03:22
    A trutnovští se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

03:36
    A opět, takže se hra zase vrací před Radovana Biegla.

03:47
    Pěkná akce Jirků, která z pozice pravého kruhu vystřelil do náruče hostujícího gólmana. Kotouč mu vypadl a odstřelil ho pryč až jeden z hostujících beků.

04:34
    Luštinec vypálil přes obránce. Zaůřadovala Effemberkova vyrážečka.

05:06
    Martin Svoboda byl ve skvělé pozici, ale z levého kruhu mířil pouze do masky brankáře Biegla.

06:09
    Šimoníček objel domácí klec, ale jeho nahrávka skončila na Fořtovi, který vyslal do úniku Urbana, ale tomu kotouč ujel od hole.

06:40
    Trutnov právě vstřelil branku!

A teď platilo známé hokejové pořekadlo nedáš-dostaneš. Po krásné stahovačce nepřekonal Biegla Bláha a z následného protiútoku se trefil TOMÁŠ VESELÝ. Asistence: Jakub Luštinec.

07:14
    Domácí brankář trestuhodně rozehrál přímo na hůl Chytráčka, který ale stejně trestuhodně netrefil odkrytou branku.

08:07
    První přesilovka v utkání! Za katr se odchází zchladit Procházka (TRU) za hrubost a nesportovní chování na 5+10.

08:07
    Dlouho se nehraje, neboť rozhodčí ještě řeší trest pro Procházku.

08:07
    Diváci bučí a vadí jim, že se stále nehraje.

08:07
    Procházka nakonec dostává 2+10. Sudí mu zmírnili trest.

08:15
    Od modré pálil provazník do náruče Biegla.

09:05
    Hosté se osvobozují.

09:56
    Pulcova přihrávka k Oppeltovi neprošla. Následná Hamerského střela úspěšná nebyla.

10:07

10:40
    Střela Jirků po Weissově akci na bránu nemířila.

10:59
    Arénou se nese opravdu nádherná atmosféra. Troufnu si říct, že tolik lidí nechodilo ani na některé soupeře z 1. ligy.

11:16
    Biegl kryje i střelu Richarda Svobody.

11:51
    Urban nahodil kotouč do útočného pásma a pro puk si dojel Fořt, který zkoušel štěstí nahozením z rohu kluziště. Hostující gólman si ale mezírku mezi tyčí a betonem nenechal.

12:50
    Urban mohl přidat třetí branku domácích. Jakubec ho našel zadovkou a i když musel Urban zpracovávat bruslí, tak byl sám před Bieglem, který ho ale vychytal.

13:43
    Kdyby se teď Chytráček po Vlčkově nahrávce dostal k puku, byl by sám před domácím strážcem svatyně. Effemberk ale kotouč směřující na trutnovského kanonýra zachytil holí a následně přikryl lapačkou.

14:48
    Odpískána přihrávka rukou a vhazuje se na modré blíž k Effemberkovi.

15:13
    Na trestnou usedá Richard Svoboda (VRC) na dvě minuty za podražení a hosté si zahrají svou první přesilovou hru.

16:06
    Na ledě teď bezvládně leží jeden z trutnovských hokejistů. Uvidíme, co se děje.

16:06
    Byl to Luštinec, ke kterému přispěchal hostující doktor. Trutnovský hráč nakonec za aplausu odešel na střídačku po svých.

16:47
    Od modré vystřelil Šimoníček a dorážel Vlček. Effemberk drží Vrchlabí nad vodou.

17:13

18:07
    Richard Svoboda objel hostující klec a nejprve přihrával Blažejovi, ten vystřelit nedokázal, kotouč se odrazil zpět ke Svobodovi, který nabil na modrou Hamerskému, ale Biegl vyrazil ramenem.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:32
    Šimoníček po individuální akci vypálil jedovatou dělovku. Effemberk vyráží ramenem na břevno.

20:00

První třetina začala hodně divoce. Hned po dvou minutách vedli domácí 2:0, když se trefili Martin a Richard Svobodové. V sedmé minutě snížil na rozdíl jediné branky Veselý. Vrchlabí ale bylo dál aktivnější. Až ve druhé desetiminutovce se hra lehce srovnala. V poslední minutě dokonce mohl vyrovnat Šimoníček, ale nestalo se tak. Tato třetina se nesla ve znamení mnoha šancí a provázela jí skvělá atmosféra. Druhá třetina začne v cca 18:00.

Start druhého dějství se asi trochu odsune, neboť diváci na stadionu sledují zápas hokejové přípravky týmu HC Krkonoše.

Hráči už bruslí na ledové ploše a za chvíli by se mělo začít hrát.

20:01

20:19
    Filip hned po buly nahazuje do domácí branku.

20:26
    Antonínovu střelu od modré vykopl Effemberk betonem.

21:01
    Nebezpečná střela Veselého přes obránce si nenašla cestu do sítě domácích.

21:25
    Lochman od modré neprostřelil Radovana Biegla.

21:48
    Bláha nabil Oppeltovi, jeho ránu vyrazil hostující brankář i s notnou dávkou štěstí. Martin Svoboda se pak dorážce nedostal.

22:04
    Vyloučeni současně Veselý (TRU) a Martin Svoboda (VRC). Oba na dvě minuty za držení. Hraje se 4 na 4.

22:44

A je vyrovnáno! Hosté ujeli v úniku dvou na jednoho. JIŘÍ ŠIMONÍČEK celou dobu naznačoval přihrávku, až nakonec vystřelil nad beton Effemberka a nemýlil se. Asistence: Stanislav Procházka.

23:48
    Dobrá rána Bláhy nekončí za Bieglem.

24:18
    Trutnov stupňuje svůj tlak a teď mu k tomu pomůže i chyba domácí střídačky. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Tomáš Oppelt.

25:11
    BAK rozjel kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

25:29
    Stadion se nakonec osvobozuje.

26:00
    Bláha zavezl po vyhraném buly kotouč do obranné třetiny hostí a nastřádal cenné vteřinky pro domácí.

26:18

26:57
    Hra se stěhuje po delší době před hostující klec.

27:33
    Nyní se hraje hlavně ve středním pásmu.

28:07
    Nenápadná střela Martina Svobody přes obránce neskončila v brance hostí.

28:22
    Po srážce někým z trutnovských leží na zemi bez helmy domácí gólman Effemberk.

28:22
    Už by snad měl být v pořádku a připraven chytat.

29:01
    Lepka v dobré pozici před gólmanem nestřílí branku.

29:12
    Utkání zpestřil dlouhý pěstní souboj mezi Blažejem (VRC) a Seidlem (TRU), který nakonec za ohromného potlesku vyhrál domácí hokejista, který odjel na trestnou lavici bez roztrhaného dresu, který zůstal ležet na ledě.

29:30

Hosté obrací vývoj zápasu z 2:0 na 2:3! Vyrovnávací trefu obstarává BŘEZINA. Asistence: Libor Mašek a Jiří Antonín.

31:05
    BAK hraje zatím lépe ve druhé třetině.

Za předchozí pěstní potyčku byli oba aktéři vyloučeni na 5+OK za hrubost.

31:37
    Fořt střílí, Biegl vyráží.

31:53
    Oddechový čas pro hosty.

31:59
    Radovan Biegl chytá opravdu výborně. Teď vyrazil a následně i pokryl tvrdou ránu Tomáše Oppelta.

32:42
    Na ledě leží hostující Poul a rozhodčí přerušuje hru.

32:42
    Za zákrok na Poula vyloučen domácí Bláha.

33:44
    Ladislav Pulec tvrdě odpaluje kotouč do bezpečí.

34:19
    Stadion se v pohodě brání.

34:31
    Trutnov si zahraje 11 sekund dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Pulec (VRC) vyloučen za faul loktem.

34:42
    Domácí ve čtyřech.

34:48

6 sekund poté, co se vrátil na led Bláha a domácí tak hráli ve čtyřech, se prosazuje DANIEL FILIP. Asistence: Stanislav Procházka a Jiří Antonín.

36:14
    Domácí hokejisté se snaží najít odpověď na trutnovský náskok.

37:05
    Icing domácích.

37:43
    Weiss sám před Bieglem nedává gól.

38:00
    Martin Lepka tvrdě srazil k zemi hostujícího bijce Jiřího Antonína.

38:48
    Vrchlabí ke konci zatlačilo hosty, ale ke gólu to zatím nevede.

39:01
    Odstartovala poslední minuta druhé části utkání.

40:00

Skončila druhá perioda druhého finálového utkání. Tato třetina patřila jasně hostům, kteří v ní vstřelili tři branky a otočili tak z 2:0 na 2:4. Góly dávali Šimoníček, Březina a Filip. Uskutečnil se i pěstní souboj mezi Blažejem a Seidlem, který lépe dopadl pro domácího borce. Více důvodů k radosti mají rozhodně trutnovští fanoušci. Třetí třetina začne v cca 18:59.

40:01

41:15
    Domácí ve snaze vyrovnat hned začali obklopovat hostující klec.

41:46
    Luštinec nahrával Chytráčkovi do zajímavé pozice. Hlaváč ho ale dokázal ubránit a Chytráček se tak nedostal ke kotouči.

42:59
    Fořt byl sražen k zemi Antonínem. Sudí zůstává v poklidu.

43:48
    Hamerský neprostřelil Biegla mezi nohy.

44:03
    Bláhova střela z mezikruží našla pouze lapačku připraveného Biegla.

44:34

Stadion se vrací do zápasu! Na rozdíl jediné branky snižuje bekhendovou střelou nad Bieglův beton domácí kanonýr TOMÁŠ BLÁHA. Asistence: Petr Weiss.

45:58
    Filip zkusil nahodit z rohu na Effemberka, který nedokázal kotouč zachytit, ale stál tam Pulec a zahájil další útok domácích.

47:12
    Veselý vystřelil do hrudi Effemberka.

47:36
    Petr Weiss úřadoval v útočném pásmu Vrchlabí. Střelu si ale nakonec vypracovat nedokázal.

48:10
    Střela Martina Svobody zblokována hostujícími beky.

48:39
    Stejně tak na druhé straně u Šimoníčkova pokusu.

48:52
    Urban v dobré příležitosti netrefuje branku.

49:04
    Patrik Fořt nabral rychlost a dostal se až před Biegla, který jeho střelu ukryl do lapačky.

49:16
    Stadion má v těchto chvílích na BAK velký tlak. Vypadá to, že je jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat.

50:14
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

51:04
    Urban po své akci zkoušel nahrát Weissovi, tomu přihrávka šla ale jen na brusli. Následně byla hra přerušena, protože na ledě ležel někdo z trutnovských. Už je na střídačce a hraje se dál.

51:52
    Filip objel Jakubce i Lochmana. Jeho přihrávku nakonec zblokoval Hamerský.

Dnešní utkání sleduje 1920 diváků. Je vyprodáno!

53:01
    Šimoníček nahrával Luštincovi. Ten kdyby nepromáchl, dával do prázdné branky a mohlo být rozhodnuto.

53:35
    Na zemi leží Ladislav Pulec a drží se za obličej.

53:35
    Po svých nakonec odkráčel na střídačku a za zákrok na něj vyloučen Mašek.

53:52

Nádherný gól! Luxusní kombinací domácí vymíchali hostující čtveřici a PATRIK FOŘT dával již do prázdné branky. Je vyrovnáno! Asistence: Jiří Jakubec a Ondřej Hamerský.

54:46
    Jirků se elegantně protáhl kolem Antonína, objel branku a zkoušel do ní zasunout kotouč - neúspěšně.

55:13
    Martin Svoboda vypálil do betonu Biegla.

55:29
    Na ledě je teď jenom jedno mužstvo, a to je Vrchlabí, které tlačí Trutnov.

56:08
    Hráči BAKU se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

56:55
    Urban nahrával Jakubcovi do křídla, jeho následný pokus byl zblokován.

57:21
    Bláha střílel. Biegl má co dělat, aby udržel vyrovnaný stav!

57:46
    Hamerského rána se mezi tři tyče nevešla.

58:01
    Odstartovaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:47
    Sudí pískají ofsajd trutnovských.

59:12

Vrchlabí vede 5:4! Tak to je neskutečné! Stadion opět převrací vývoj zápasu a 47 sekund před koncem vede o jeden gól. JAN PROVAZNÍK nahodil od modré a od brusle jednoho z trutnovských beků se kotouč odrazil za bezmocného Biegla. Bez asistence.

59:48
    To jsou nervy!

60:00

A neskutečné utkání je u konce! Po první třetině vedli domácí 2:1, druhá perioda patřila jednoznačně hostům, kteří v ní zvítězili 3:0 a obrátili vývoj zápasu. Stadion tak šel do třetí části s dvoubrankovým mankem, který ale dokázal vyrovnat a 47 sekund před koncem nešťastný odraz od brusle jednoho z beků skončil za Bieglem. Utkání zpestřila i pěstní potyčka mezi domácím Blažejem a hostujícím Seidlem, ve které zvítězil vrchlabský borec. Zápas nepostrádal plno šancí, emocí a skvělou diváckou atmosféru, která byla umocněna faktem, že bylo vyprodáno!

Vrchlabí tak může ve středu ukončit sérii, neboť vede 2:0 na zápasy. To je ode mne vše, přeji příjemný nedělní večer a zase někdy u on-line přenosu na počtenou. (19:41:57)

Branky a nahrávky: 1. Svoboda M. (Bláha), 2. Svoboda R. (Provazník), 45. Bláha (Weiss), 54. Foř (Jakubec, Hamerský), 60. Provazník - 7. Veselý (Luštinec), 23. Šimoníček (Procházka), 30. Březina (Mašek, Antonín), 35. Filip (Procházka, Antonín)

HC Trutnov: Biegl (Veselý) - Vlček, Šimoníček, Filip - Luštinec, Chytráček, Veselý - Březina, Perutek, Mašek - Procházka, Antonín - Poul (Malisnký), Seidl - Karlík, Synek

Rozhodčí: Samek - Špika, Svoboda