Mladá Boleslav – Most 8:0 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 5:1 (kon.) | Třebíč – Benátky n/J 3:2 (po pr.)
Jihlava – Kadaň 4:7 (kon.) | Hr. Králové – Beroun 7:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
Olomouc – Litoměřice 2:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Pondělí 18.02.2013, 17:30 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Zlatopramen Areny. Utkání začíná v 17:30 hod.

Přehled vzájemných mistrovských zápasů v sezóně 2012/2013 z pohledu domácích:

Počet odehraných zápasů: 3.
    Bilance: 1-0-0-2.
    Skóre: 9:11.
    Střely na branku: 114:88.
    Výsledky: 3:4, 2:4, 4:3.
    Nejlepší hráči: P. Přeučil (3+1) - T. Sedlák (1+3).
    Diváci celkem: 3 435.

V letošních vzájemných duelech si zatím vede lépe Šumperk. Do prvního měření sil vstoupili lépe hráči Ústí nad Labem, kteří se dvěma rychlými trefami ve 26. minutě ujali vedení, domácí stihli do druhé přestávky snížit. Ve 45. minutě to bylo opět o dva góly, ale o tři minuty později se podařilo Šumperku vyrovnat na 3:3. Obrat na 4:3 dokonal v 53. minutě Michal Hlinka, a tak Lvi odjížděli bez bodu.

Také v odvetě otevřeli skóre svěřenci Jaromíra Šindela. Vedení vydrželo Slovanu do 25. minuty, kdy se Drakům podařilo vyrovnat, dalšími třemi zásahy ve 45., 48. a 50. minutě dokonce skóre otočit na 1:4 z pohledu domácích. Lvi přidali už jen jednu branku v minutě čtyřiapadesáté - 2:4.

Třetí čtvrtinu základní části uzavřeli Ústečtí Lvi výhrou 4:3 na ledě Šumperku, který zdolali v probíhajícím ročníku až na třetí pokus. Stejně jako v minulých letošních utkáních i tentokrát v souboji Draků a Lvů zvítězil tým, který nevstřelil první branku v zápase. Dva góly zařídil ústecký forvard Petr Přeučil.

Letošní bilance obou týmů v I. hokejové lize ČR:

HC Slovan Ústečtí Lvi:
    51 zápas: 30 výher, 8 výher po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 11 porážek; skóre 187:124, 108 bodů, v tabulce 3. místo.

Salith Šumperk:
    51 zápas: 13 výher, 10 výher po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 26 porážek; skóre 138:167, 61 bod, v tabulce 11. místo.

Poslední utkání obou soupeřů:

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 10. Kafan (Mrňa, Gerhát), 34. Drábek (Rubeš, Martin Procházka), 60. Jaroslav Hašek (J. Evan, M. Novák) - 8. Matai (Rod, Špelda), 9. Laš (Frolík, Šmach), 12. Lapšanský (Ludvík), 30. Sýkora (Čermák, Přeučil), 36. Matai (Rod, Handlovský), 53. Ludvík (Lapšanský). Rozhodčí: M. Fraňo, Jílek - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Handlovský (UNL) 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:2. Diváci: 1 740 (vyprodáno). Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
    Branky a nahrávky: 31. Dolníček, 43. Čuřík (Ostřížek), 55. M. Čech (Ostřížek). Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Klein. Vyloučení: 9:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 980. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:3.

Nejproduktivnější hráči obou mužstev:

1. Jaroslav Roubík - 59 b. (42 zápasy; 27+32)
    2. Robin Kovář - 43 b. (48 zápasů; 26+17)
    3. Lukáš Poživil - 38 b. (51 zápas; 11+27)

1. Aleš Holík - 34 b. (49 zápasů; 13+21)
    2. - 3. Adam Červenka - 30 b. (46 zápasů; 15+15)
    2. - 3. Karel Plášek - 30 b. (45 zápasů; 14+16)

Předzápasové ohlasy:

„Do utkání se Šumperkem jdeme s jasným cílem vyhrát za tři body a zakončit základní část výhrou před vynikajícím domácím publikem. Šetřit se rozhodně nebudeme, protože už ve čtvrtek a v pátek hrajeme první zápasy čtvrtfinále play-off a jakékoliv podcenění vede někdy i ke zranění. Se třetím místem po základní části jsme spokojení, ale až nyní pro nás začíná vrchol sezóny, a jak jsem tvrdil před sezónou, naším snem je dostat se do baráže o extraligu, kde se může stát cokoliv... Věříme, že nás přijdou povzbudit všichni fanoušci, kteří nám přejí, protože oni jsou nejlepší v celé lize,“ nechal se slyšet před zápasem pro oficiální webové stránky Ústeckých Lvů severočeský trenér Tomáš Mareš.

„Věřím, že bychom utkání měli za předpokladu plnění taktických pokynů zvládnout. Musíme se řídit jako každý zápas tím, že nebudeme vylučovaní a budeme hrát dobře do obrany. V play-off musíme porazit každého, pokud je naším cílem postupovat co nejdále,“ řekl pro server hcusti.cz obránce Ústeckých Lvů Ondřej Holomek (47 zápasů; 2+7).

„V zápase se Šumperkem očekáváme tuhý boj. Doufám, že nebude k vidění opět utrápený hokej jako v předchozích vzájemných střetnutích. Poslední zápasy základní části určitě nevypustíme, přestože s největší pravděpodobností skončíme po základní části třetí. Když člověk nastoupí do zápasu, myslí na vítězství, chce hrát a vyhrát,“ dodal pro tentýž web ústecký forvard Daniel Boháč (50 zápasů; 11+21).

„Proti Šumperku chceme vyhrát a připravit se na první zápas čtvrtfinále play-off. Nic nesmíme vypustit, protože s Jihlavou budou k vidění dobrá utkání, Dukla má letos velice kvalitní tým,“ znělo z úst Milana Vobořila (40 zápasů; 1+4) pro klubový web Ústí nad Labem.

V posledním kole základní části ročníku 2012/2013 hostí Slovan ve Zlatopramen Areně Salith Šumperk. Ani jednomu z celků už v tomto střetnutí o nic nejde, přesto se Lvi budou chtít připravit na play-off, Draci naopak na play-out. Bude v souboji těchto týmů opět platit pravidlo z této sezóny, že kdo vstřelí první branku nakonec prohraje? Na Šumperk se letos daří Petru Přeučilovi, který v letošních vzájemných utkání zaznamenal čtyři kanadské body (3+1).

Svěřenci Jaromíra Šindela, Jiřího Mičky a Tomáše Mareše jsou momentálně na vítězné vlně, když z posledních pěti zápasů ztratili jediný bod, když v rámci souboje šelem zvítězili Lvi na ledě Medvědů z Berouna až po prodloužení. Slovan prohrál ve Zlatopramen Areně naposledy na konci ledna 2013, a to s Mladou Boleslaví.

Draci v posledních pěti zápasech vybojovali šest bodů, z toho čtyři v domácím prostředí. S jednašedesáti body okupují Draci v tabulce I. hokejové ligy ČR jedenáctou pozici. Na desátý Stadion Litoměřice schází Šumperku šest bodů, před dvanáctým Mostem mají Šumperští náskok sedmnácti bodů. Z toho plyne, že ať už poslední kolo letošní základní části dopadne pro Salith jakkoliv, uhájí si svěřenci Radka Kučery jedenáctou příčku.

Sázkové kanceláře favorizují v dnešním klání celek Ústí nad Labem.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (Petrásek) - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, K. Černý, Vobořil, Šmach, Grin, Špelda - Martin Frolík, Roubík, Laš - M. Čermák, T. Sýkora, Ludvík - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.

Salith Šumperk: Vajner (Rozum) - A. Holík, M. Novotný, Gewiese, J. Tesařík, T. Sedlák, Pastor, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - L. Finsterle, R. Meidl, Cink - A. Červenka, Hulva, Brunec - Kindl, Langr. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodčí: Florian - Gerát, Hynek.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Zdeněk Orct (20 zápasů; 11 výher, 9 proher; 44 obdržené branky; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 91,20 %; průměr obdržených gólů na zápas 2,34);

Salith Šumperk: Vratislav Vajner (7 zápasů; 0 výher, 7 proher; 14 obdržených branek; průměrná procentuální úspěšnost zákroků 89,55 %; průměr obdržených gólů na zápas 2,83).

Ústečtí nastupují v takřka plném složení, poslední zápas letošní základní části nechtějí vypustit, přestože Slovanu již o nic nejde. Lvi ve čtvrtfinále play-off vyzvou Duklu Jihlava.

Drakům také dnes již o nic nejde, Salith bude letošního play-out. Šumperk dnes staví mezi tyče svou brankářskou dvojku, Vratislava Vajnera. Připraven na střídačce bude Kevin Rozum. Dnešní duel bude mít zvláštní nádech pro někdejšího hráče Ústí nad Labem Jakuba Hulvu (v letošním ročníku 50 zápasů; 12+11).

00:01

00:01
    Na úvodním buly byl úspěšnější Roubík.

00:26
    Skoumalova střela z levé strany mířila nad branku Orcta.

00:36
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování po pravici Vajnera (na icingy 0:1).

00:44
    Ludvíkův pokus z levého kruhu ukryl šumperský hájce svatyně do lapačky.

01:37
    Tesaříkovu propagační střelu vyrazil Orct levým betonem.

02:24
    Pas Špeldy na Roda byl příliš dlouhý, kotouče se ujímá Šumperk.

02:57
    Rod adresoval z pravého kruhu přihrávku na Handlovského, který se nacházel úplně sám v bezprostřední blízkosti Vajnera. Ústecký útočník ale šanci skórovat odmítl.

03:15
    Z protiútoku zahrozil Haas, jedovka hostujícího forvarda od útočné modré čáry nadělala Orctovi problémy.

03:30
    Šance nyní střídá šanci. Martin Frolík se octl v brejkové situaci, když jel úplně sám proti šumperskému brankáři. Severočeský bruslař z ofenzivy ale na gólmanskou dvojku hostů recept nenalezl.

04:29
    Pozornost ústeckého maskovaného muže prověřil z pravého kruhu nejproduktivnější hráč Šumperku, Aleš Holík.

05:58
    Hra se uklidnila, o puk se bojuje převážně ve střední třetině.

07:21
    Postavení mimo hru svěřenců Radka Kučery (na ofsajdy 0:1).

07:40
    Hosté podruhé v krátkém časovém sledu v ofsajdové pozici (na ofsajdy 0:2).

08:19
    Čároví sudí opět v akci, když nyní pro změnu pískají zakázané uvolnění Lvů (na icingy 1:1).

09:01
    Grinova střela od hranice útočného pásma končí v náruči Vajnera.

09:30
    Roubík z levé strany hledal Laše, který se nacházel v mezikruží a mohl zakončovat. Druhý zmiňovaný útočník byl ale faulován, domácí si zahrají v početní výhodě.

09:36
    Avizovaná přesilová hra pro Ústí nad Labem. Michal Skoumal (ŠUM) inkasoval menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

10:01
    Šumperku se podařilo vyhodit puk k brance Orcta.

10:57
    Salith zatím tlaku domácích odolává.

11:36

11:53
    Lapšanský trefil z prostoru mezi kruhy výstroj Vajnera.

12:10
    Střelecká muška Brunce z pravého kruhu nebyla přesná.

12:55
    Obránce Vladimír Brož obešel tři protihráče, dostal se i do zakončení. Ve finální fázi se do vysněného cíle netrefil.

13:50
    Černého nahození se pokoušel tečovat Sýkora, defenziva hostů se měla na pozoru.

14:35
    Druhá přesilovka pro Ústí nad Labem. Tomáš Sedlák (ŠUM) obdržel od hlavního arbitra Jiřího Floriana dvouminutový trest za hrubost.

Celkem TM v letošním ročníku: 68.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

15:21
    Vajner čelil Špeldově ráně od modré čáry.

16:04
    Adam Červenka mířil sám ve vlastním oslabení proti Zdeňku Orctovi. Ústecký gólman si vyjel až do prostoru mezi kruhy a za pád pod nohy bylo nařízeno trestné střílení.

16:04
    Jiří Florian odesílá na trestnou lavici ještě Lukáše Špeldu (UNL) za sekání, poměr sil na ledě se tedy srovná.

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

16:04
    Adam Červenka zamířil při trestném střílení mezi betony Zdeňka Orcta, gólman Ústí nad Labem ale touš vykopl pravým betonem.

16:35

17:09
    Za brankou Zdeňka Orcta se strhla šarvátka!

17:09
    Rozhodčí Jiří Florian ukládá tresty takto:

Tomáš Pastor (ŠUM) - menší trest za krosček; celkem TM v letošním ročníku: 38;
    Zdeněk Orct (UNL) - menší trest za hrubost + menší trest za sekání; celkem TM v letošním ročníku: 8.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

17:09
    Zdeněk Orct po skončení šarvátky ještě plácnul po zadní části těla šumperského hokejistu, za což si vysloužil navíc trest za sekání. Lvi se budou bránit ve třech proti pěti.

17:09
    Menší trest, který se nekrátí jde odsedět za Zdeňka Orcta Tomáš Sýkora.

17:48
    Draci právě vstřelili branku!

Využitá dvojnásobná přesilovka! Tomáš Sedlák (8+20) předal z prostoru mezi kruhy na pravou stranu touš exústeckému JAKUBU HULVOVI (13+11), který neměl problémy se zakončením do odkryté části branky. Asistence: Tomáš Sedlák (8+20), Aleš Holík (13+22).

19:09

19:49
    Lvi drží puk na svých holích, úvodní část se dohrává.

20:00

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Zdeněk Orct - 8;
    Vratislav Vajner - 8.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 3:3, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].
    Využití: 0:1.
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 1:1.
    Ofsajdy: 0:2.
    Vyhraná vhazování: 13:8.

Další třetina začne přibližně v 18:21 h.

20:01

20:01
    Na zahajovacím buly druhé části opět šťastnější Roubík.

20:57
    Lvi vstoupili do druhého dějství velmi aktivně.

21:20
    Slovan obsadil útočné pásmo, Vajner zatím nijak výrazně zasahovat nemusel.

22:33
    Finsterle z leže ohrozil Orcta.

22:50
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Miloslav Čermák (15+16) předložil ukázkovou přihrávku z pravého kruhu k opačné tyči volnému DAVIDU LUDVÍKOVI (10+13), který bez zaváhání přízemním pokusem trefil odkrytou branku. Asistence: Miloslav Čermák (15+16), Tomáš Sýkora (6+15).

23:40
    Šumperk se vrhá do útoku, obrana Ústí nad Labem se má zatím na pozoru.

24:58
    Ofenzivní akci hostů brzdí hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru (na ofsajdy 0:3).

25:40
    Finsterleho střela skončila v lapačce Orcta.

26:24
    Brož adresoval přesnou přihrávku před útočné pásmo Čermákovi. Útočník Ústí nad Labem zamířil nad svatyni Vajnera.

26:50
    Úmyslné postavení mimo hru domácích, vhazování po pravici ústeckého gólmana (na ofsajdy 1:3).

27:06

Lukáš Poživil (11+28) nalezl přesnou přihrávkou před Vratislavem Vajnerem nikým neobsazeného JAROSLAVA ROUBÍKA (28+32), který se prosazuje z vytočení mezi betony. Asistence: Lukáš Poživil (11+28).

28:32
    Početní výhoda pro Šumperk. Na dvě minuty za vysokou hůl je za katr odeslán Lukáš Handlovský (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 38.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:3, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

29:20
    Poživil zavezl kotouč do útočné třetiny.

29:56
    Brož přečetl úmysly hostujícího útoku a zbavuje se puku vyhozením.

30:32

30:35
    Zakázané uvolnění Salithu (na icingy 1:2).

31:14
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu, Orct ale dosud bez práce.

31:56
    Draci znovu vyhazují přes všechny čáry (na icingy 1:3).

32:00
    Aleš Holík (ŠUM) si míří nedobrovolně odpočinout na trestnou lavici, neboť obdržel menší trest za zdržování hry - vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním ročníku: 96.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:4, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

32:44
    Roubík z pravé strany pálil do připraveného Vajnera.

33:30
    Modrobílým se podařilo vyhodit.

34:00

34:34
    Pastorova dělovka od modré čáry zamířila vedle.

35:30
    Haasův pokus Orct kontroloval.

35:45
    Roubík vyslal do brejku Laše, který následně touš předal Frolíkovi. Posledně jmenovaný forvard spálil vyloženou šanci, když na přesouvajícího se Vajnera nevyzrál.

36:57
    Skoumalovo nahození severočeský gólman kryje.

37:45
    Lapšanský si počínal nebezpečně v útočné třetině, nahrávku do prostoru mezi kruhy se však útočníkovi Ústeckých Lvů zpoza branky propasírovat nepodařilo.

38:19
    Tesaříkův pokus z dálky Orcta nepřekvapil.

38:56
    Sýkora v tutové šanci po přihrávce od Brože. Prvně jmenovaný si vylámal zuby na pozorném maskovaném muži Šumperka.

39:40
    Plášek zkoušel své štěstí z levé strany, kotouč zamířil mimo.

40:00
    Šumperk bude třetí část začínat přesilovkou, hlavní sudí ještě avizoval trest pro domácího hokejistu.

Vyhraná vhazování: 13:4.

Další třetina začne přibližně v 19:07 h.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Vratislav Vajner - 6.

Slovan zásluhou Davida Ludvíka a kapitána Jaroslava Roubíka obrátil v prostřední dvacetiminutovce skóre ve svůj prospěch. Zatím vše nasvědčuje tomu, že v souboji těchto týmů bude opět platit pravidlo z této sezóny, že kdo vstřelí první branku nakonec prohraje. Šumperk má ale na zvrat utkání ještě dvacet minut.

40:00
    Avizované vyloučení ze závěru druhé části. Jaroslav Roubík (UNL) obdržel menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:4, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

40:01

40:01
    Lvi úspěšnější i na úvodním vhazování třetí třetiny.

40:59
    Čermákovi se Sýkorou se podařilo vyvézt v oslabení puk k Vajnerově kleci.

41:55
    Šumperk v přesilovce neškodný.

42:00

42:58
    Skoumalovo nahození Orct vyrazil.

43:22
    Červenkova rána gólmana Lvů nevystrašila.

43:30
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 2:3).

43:41
    Postavení mimo hru Salithu (na ofsajdy 1:4).

44:24
    Čermák se snažil nadvarkát dorážet odražený puk, pomoci přijel i Ludvík. Vajner ale kotouč před brankovou čárou udržel.

45:06
    Vyhození hostů přes všechny čáry znamená icing (na icingy 2:4).

45:26
    Gewiese nahodil do útočné třetiny, nikdo ze šumperských hráčů se ale za pukem nehnal, a tak Ústečtí v klidu zakládají útok.

46:21

Chybu v rozehrávce hostů trestá z úniku TOMÁŠ SÝKORA (7+15). Útočník Ústí nad Labem prostřelil Vratislava Vajnera z pravého kruhu. Bez asistence.

47:26
    Postavení mimo hru Ústeckých Lvů (na ofsajdy 2:4).

47:50
    Roubík hledal v útočné třetině před Vajnerem nikým neobsazeného Šmacha. Posledně zmiňovanému hráči ale touš ve finální fázi přeskočil hokejku, a tak brankář Šumperku mohl zůstat klidným.

49:14
    Nenápadný pokus Roda z pravého kruhu končí v lapačce Vajnera.

49:46
    Pátý dnešní ofsajd v podání hostů (na ofsajdy 2:5).

50:25
    Sýkora hledal z rohu v prostoru mezi kruhy nikým neobsazeného Čermáka. Čermák pálil pouze do připraveného brankáře Salithu.

50:36

Lukáš Špelda (1+6) si na hranici útočného pásma vyměnil puk s Martinem Frolíkem (9+16), který neváhal se střelou. Následně se k odraženému kotouči dostal nejrychleji MAREK LAŠ (15+16), jenž se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil touš za brankovou čáru. Puk přešel brankovou čáru jen těsně, neboť Vratislav Vajner se snažil ještě o vylovení kotouče holí. Asistence: Martin Frolík (9+16), Lukáš Špelda (1+6).

50:50
    Přesilovka pro hosty. Jakub Matai (UNL) vyloučen na dvě minuty za sekání. Ústecké publikum si současně s potrestáním ústeckého hráče neodpustilo hlášku "Cirkus Florian!"

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:4, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

51:59
    Lvi hrají v oslabení velmi aktivně, Šumperk takřka k ničemu nepouští.

52:43
    Poměr sil na ledě se na malou chvilku srovná. Tomáš Pastor (ŠUM) obdržel dvouminutový trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 40.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:5, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

52:50

53:30
    Slovan drží v klidu kotouč na holích a nikam se zbytečně nežene.

54:31
    Dvojnásobná přesilovka pro Ústecké Lvy. Kapitán Aleš Holík (ŠUM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 98.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:6, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

54:38
    Černého střelu zblokovala obrana hostů.

55:01
    Drakům se podařilo vyhodit kotouč k brance Orcta.

55:21
    A bude se znovu vylučovat, k vidění bude hra čtyři na čtyři. Robin Kovář (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 7:6, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

56:23
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku! Autorem branky je MARTIN FROLÍK. Asistence: Roubík.

Dnešní utkání sleduje 900 diváků.

56:31

57:21

58:35
    Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 2:6).

59:17
    Nejtrestanější a zároveň nejproduktivnější hráč Šumperka Aleš Holík (ŠUM) si musí jít odpočinout, neboť za jeho nedisciplinovanost mu náleží dvouminutový trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 100.
    Vyloučení celkem v zápase: 7:7, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

59:45
    Ještě se bude vylučovat, Ústečtí hrají v signalizované výhodě.

60:00
    Martin Novotný (ŠUM) inkasoval avizovaný menší trest za krosček.

Celkem TM v letošním ročníku: 54.
    Vyloučení celkem v zápase: 7:8, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].

60:00

Branky a nahrávky: 23. Ludvík (Čermák, Sýkora), 28. Roubík (Poživil), 47. Sýkora, 51. Laš (Martin Frolík, Špelda), 57. Martin Frolík (Roubík) - 18. Hulva (T. Sedlák, Holík).
    Vyloučení: 7:8, navíc Orct (UNL) TS [pád pod nohy].
    Diváci: 900.
    Střely na branku: 29:23 (8:9, 8:8, 13:6).
    Průběh utkání: 0:1, 5:1.
    Zakázaná uvolnění: 2:4.
    Ofsajdy: 2:6.
    Vyhraná vhazování: 38:23 (13:8, 13:4, 12:11).

Ústí nad Labem - První část nabídla divákům ve Zlatopramen Areně vyrovnaný hokej. Zajímavostí je, že brankář Zdeněk Orct inkasoval tři tresty, z toho dva menší, po jednom se nařizovalo trestné střílení. Trestný nájezd Adam Červenka neproměnil, hosté ale těžili z následné dvojnásobné přesilovky. Ústí nad Labem se pomstil někdejší bývalý hráč, Jakub Hulva. Slovan následně pěti brankami skóre otočil.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:22:29)

Zdeněk Kamínek ml.

HC Slovan Ústí nad Labem: Orct (Petrásek) - L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, K. Černý, Vobořil, Šmach, Grin, Špelda - Martin Frolík, Roubík, Laš - M. Čermák, T. Sýkora, Ludvík - R. Kovář, Lapšanský, Daniel Boháč - Matai, Rod, Handlovský. Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Mička, Tomáš Mareš.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner (Rozum) - A. Holík, M. Novotný, Gewiese, J. Tesařík, T. Sedlák, Pastor, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - L. Finsterle, R. Meidl, Cink - A. Červenka, Hulva, Brunec - Kindl, Langr. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodčí: Florian - Gerát, Hynek