Olomouc – Pardubice 8:1 (kon.) | Zlín – Liberec 1:2 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 0:7 (kon.)
Jihlava – Třinec 5:6 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:3 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 21.02.2013, 16:30 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

A je konec. V dnešním zápase po velkém boji vyhrávají hosté z Liberce a zaslouženě si odvážejí 3 body za vítězství 2:1. Hosté byli po většinu zápasu lepší, i když musíme říct, že po gólu na 1:2 Beranů měli Liberečtí několikrát namále. Ode mě je to vše, pěkný zbytek dne. (18:38:43)

60:00

59:57
    Hosté si berou oddechový čas.

59:57
    Zakázané uvolnění Liberce. Zbývají poslední tři vteřiny utkání.

59:10
    Domácí v šesti hráčích v poli!

59:01
    Domácí si berou oddechový čas.

59:01
    Velký tlak před bránou Liberce! Ovšem Jelínek má puk ve své moci.

58:01
    Velmi nadějná pozice Popelky, který ovšem Jelínka neprostřelil a tak se Liberečtí sotva ubránili. Probíhají poslední dvě minuty utkání!

57:20
    Nyní drží puk ve své moci domácí a hledají způsob jak protlačit puk za Jelínkovi záda.

56:15
    Puk na hokejkách Libereckých.

55:21
    Střela Řezáče od modré čáry zbklokoval jeden z hostujících hráčů do ochrané sítě.

55:16
    Zakázané uvolnění Tygrů.

54:15
    Zbořil našel dlouhou nahrávkou Doležálka, který střílel, ovšem jeho střelu zblokoval jeden z obránců hostí.

52:45
    A máme tady velké drama! Ihned po vstřelení gólu se domácí probudili a teď zcela ovládají hru! Jsem sám velmi zvědavý, jestli domácí zvládnou srovnat utkání. Mají ještě zhruba 7 minut čistého času.

52:06
    Zlín právě vstřelil branku!
    A máme tady první branku domácích! Kovařík dostal přihrávku od Kundery, vybruslil s pukem zpoza brány kde našel Michala POPELKU, který z první střílel příklepem a velmi tvrdou střelou se nemýlil!

51:16
    Máme tady další přesilovku domácích. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici Zuzaník.

50:09
    Dobrou příležitost k úniku měl Mika, ovšem Liberecká obrana ho nekompromisně zastavila.

48:53
    Liberečtí se drží s kotoučem na holi v obranném pásmu Beranů a v pohodě kontrolují hru.

48:11

47:30
    Vhazování v obranném pásmu Beranů.

46:43
    Tvrdou střelu Vlacha od modré čáry kryje Zavadil!

46:11
    Je tady přesilovka hostů. Na dvě minuty za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Lukáš Buchta.

45:01
    Chlapík "procestoval" celým pásmem Beranů a jediné co domácí zachránilo byl výtečný zákrok Zavadila!

44:05
    Do konce utkání nám zbývá zhruba 16 minut čistého času a ačkoliv se domácí stálé víc a víc snaží dostávat do útoku, obrana Tygrů je po celý zápas bezchybná a postupujícím časem mi přijde až nepřekonatelná.

43:31
    Vhazuje se v obranném pásmu hostů.

42:38
    Kovařík zkoušel založik útok a snažil se nahodit puk za Libereckou branku, ovšem puk skončil v ochranné síti a bude se vhazovat ve středním pásmu.

41:44
    Střelu Buchty zblokoval jeden z hostujících útočníku na Libereckou střídačku.

41:17
    Obránce Zbořil opět nebezpečně vystřelil, ovšem Jelínek je v pozoru.

40:41
    A třetí třetina začíná velkým tlakem Libereckých! Nejprve střílel Havlas, poté dorážel Vlach. Zavadil všechny tyto střelecké pokusy zkušeně pokryl.

40:01

40:00

39:19
    Puk po vyhození Juríka skončil na domácí střídačce.

37:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

36:58
    A máme tady opět vyloučení na obou stranách. Domácí Doležálek dostává 2 minuty za hrubost a hostující Chlapík na 2 minuty též za hrubost.

36:43
    Tvrdou střelu Sedláčka kryje Jelínek.

35:41
    A máme tady vyloučení na obou stranách. Domácí Kundera za nedovolené bránění a hostující Zuzaník za napadení.

34:57
    Zavadil zakryl puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

34:35
    Zakázané uvolnění Liberce.

33:47
    Liberečtí teď drží domácí celek v jejich obranném pásmu. Střílel Maďar, ovšem neúspěšně.

30:39
    A máme tu druhou přesilovku hostů. Dvě minuty za napadení dostává Dominik Matula.

30:02
    A nyní se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

29:50
    Nahození Kundery Jelínek betonem vyráží do rohu.

28:26
    A další střelu, tentokrát Buchty Jelínek kryje.

28:13
    A Zbořil vyslalna Jelínka další velmi prudký projektil, ten ovšem chytá.

28:02

27:24
    Z přesilovky domácích zbývá ještě 38 vteřin. Vhazuje se po levici Jelínka.

26:40
    Velmi prudkou střelu Zbořila Jelínek vychytal!

26:27
    Liberečtí vyhazují.

26:02
    A uvidíme další přesilovku domácích. Na dvě minuty za krosček je vyloučen Petr Pilař.

25:49

25:30
    Zavadil kryje puk a bude se vhazovat po jeho pravici.

24:41
    Bittner se dostal do velmi dobré příležitosti, ovšem v rozhoduící chvíli netrefil branku.

24:20

23:49
    A uvidíme také první přesilovku hostů. Jakub Tomiga je vyloučen na dvě minuty za napadení.

23:17
    Hra se teď odehrává v obranném pásmu Beranů, kteří jsou pod velkým tlakem Libereckých.

22:13
    Vhazování v útočném obranném pásmu domácích.

20:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    A máme tu druhý gól Liberce! Tento gól padl jako blesk z čistého nebe! Liberečtí se ve vlastním oslabení osvobozovali, přičem Jaroslav VLACH pouze zkusil nastřelit puk na Zavadila, který ovšem absolutně nedával pozor a tak to máme vedení hostů dvoubrankovým rozdílem!

20:03
    Domácí zahajují druhou třetinu v početní výhodě.

20:01

20:00

19:33
    Domácí si zahrají druhou přesilovku. Na dvě minuty za podražení odchází na trestnou lavici Pyrochta.

18:55
    A další střelu Pyrochty Zavadil chytil.

18:42
    Střelu Vlacha zblokoval Buchta do ochranné sítě.

17:47
    Liberečtí nyní obývají útočné pásmo, ovšem taky neznají recept jak hrozit branku Zavadila.

16:19
    Zlínští stále kombinují ve vlastním obranném pásmu a snaží se rozehrát.

15:34
    Zakázané uvolnění domácích.

13:32
    Zlínští se snaží najít nějakou skulinku v obraně Liberce, ta je ovšem dneska velmi pozorná a od začátku zápasu neudělala takřka žádnou chybu.

12:14
    A vzápětí vyslal velmi prudkou a nepříjemnou střelu Vlach, Zavadil je ovšem připravený.

11:35
    A máme tu první branku! Tu vstřelil hráč Liberce, Patrik MAĎAR, který se ujal odraženého puku v mezikruží a přesnou střelou k tyči se nemýlil!

09:38
    Kovařík zavezl kotouč do útočného pásma, tam ovšem už stála připravená obrana hostů a tento útok byl velmi rychle zlikvidován.

08:29
    Velmi tvrdou střelu Maďara kryl Zavadil.

06:43
    Střelu vyslal Janeba, ale ta mířila mimo.

05:30
    A nyní střílel ve velmi zajímavé pozici Psota a trefil Zavadila do masky!

05:06
    A nyní závar před brankou Zavadila, ten ale kotouč kryje.

04:51
    Střelu Maďara vyráží Zavadil do ochranné sítě.

04:01

03:21

02:32
    Berani kombinují v obranném pásmu Liberce, ale zatím se nemůžou dostat poblíž brance Jelínka.

02:01
    A máme tady první přesilovku domácích. Na dvě minuty je vyloučen Adam Jandejsek za podražení.

01:45
    Zakázané uvolnění Beranů.

01:07
    Hra začíná velmi vyrovnaně na obou stranách, ani jedno mužstvo se zatím nedostalo do brankové příležitosti.

00:01

PSG Zlín: Zavadil – Řezáč, Kobylík, Kundera, Zbořil, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Popelka, Jurík, Janeba, Kratochvíl, Sedláček, Míka, Doležálek, Tomiga, Al-Muaqet

Bílí Tygři Liberec: Jelínek – Šťáva, Jandejsek, Mrázek, Langhammer, Hrníčko, Chlapík, Turek, Psota, Vlk, Zuzaník, Pyrochta, Maďar, Pálek, Žďárský, Havlas, Frk, Pilař, Vlach, Bittner

Rozhodčí: Netopil – Velinský, Švarc.

Zlínu se vstup do boje o play-off příliš nepovedl a zatím čeká na první vítězství v normální hrací době. Berani odehráli 3 zápasy, dva prohráli poměrem 2:3, když nejprve nestačili doma na Chomutov a poté venku na Litvínov. V pondělí si na domácím ledě připsali první výhru, když porazili Kometu Brno 3:2 po prodloužení.

Bílí Tygři Liberec se nyní pohybujou na třetí příčce tabulky s aktuálním ziskem pěti bodů. V posledním zápase prohráli na ledě Pirátů Chomutov v poměru 4:1 a proto budou chtít dnes, zde na stadionu Luďka Čajky, bodovat.

V 5. kole se na Zimním stadionu Luďka Čajky utká třetí a předposlední tým skupiny o play-off B. Domácí Zlín přivítá Bílé Tygry z Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Kobylík

Branky a nahrávky: 53. Popelka (Kovařík, Kundera) - 12. Maďar (Zuzaník), 21. Vlach (Psota)

Berani Zlín: Zavadil – Řezáč, Kobylík, Kundera, Zbořil, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Popelka, Jurík, Janeba, Kratochvíl, Sedláček, Míka, Doležálek, Tomiga, Al-Muaqet

Rozhodčí: Netopil – Velinský, Švarc