Pittsburgh – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 0:1 (kon.) | Chicago – San Jose 2:1 (kon.)
Washington – New Jersey 5:1 (kon.) | Philadelphia – Winnipeg 5:3 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po s.n.)
Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Winnipeg Jets
Sobota 23.02.2013, 19:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přeji příjemný sobotní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde Philadelphia Flyers na svém stadionu přivítá Winnipeg Jets. Tímto zápasem Vás bude svými komentáři provázet Jan Šlapáček.

Flyers se nachází na devátém místě Východní konference se ziskem sedmnácti bodů. Z posledních pěti zápasů dokázali hokejisté Philadelphie vyhrát pouze dva zápasy a ve třech duelech vyšli bodově naprázdno.

V posledním zápase Philadelphie prohrála na svém ledě s Floridou 2:5.

Winnipeg se nachází na jedenácté pozici ve Východní konferenci, když má na svém kontě patnáct bodů. Z posledních pěti zápasů mají Jets dvě výhry, které uhráli v předešlých dvou zápasech a tři porážky v normální hrací době.

V posledním zápase vyhrál Winnipeg na ledě Caroliny těsně 4:3.

Hráči jsou již nastoupeni na modré čáře, aby vyslechli americkou státní hymnu.

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Boucher) - Schenn L., Timonen, Coburn, Grossman, Gervais, Gustafsson - Hartnell, Giroux, Voráček - Simmonds, Schenn B., Briere - Knuble, Couturier, Talbot - Rinaldo, Fedotěnko, McGinn

Winnipeg Jets: Pavelec (Pasquale) - Byfuglien, Clitsome, Bogosian, Hainsey, Postma, Stuart - Wheeler, Little, Ladd - Antropov, Burmistrov, Kane - Wellwood, Jokinen, Tangradi - Thornburn, Slater, Wright

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Francois St. Laurent - Jean Morin, Mike Cvik.

00:01

0:05
    Úvodní vhazování patří domácím, kteří se hned tlačí do útočného pásma.

0:38
    Nepřesné založení útoku od Timonena končí zakázaným uvolněním.

1:40
    Antropov se dostal z pukem do útočného pásma, ale ke střele se dostat nedokázal.

2:09
    Byfuglien od modré čáry přestřelil branku Bryzgalova.

3:23
    První velká šance zápasu! Giroux našel mezi kruhy volného Schenna L. a ten střelou z první trefil pravá beton Pavelce.

4:08
    Rychlé přečíslení domácích končí postavením mimo hru.

4:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg se dostává do vedení, když Antropov našel z poza branky volného EVANDERA KANEA, který si se zakončením věděl rady a poslal puk k pravé tyčce. Asistence: Nik Antropov, Dustin Byfuglien.

5:49
    Timonen je vyloučen na 2 minuty za držení. Přesilová hra pro Winnipeg.

6:50
    Ladd našel volného Byfugliena, kterého dobrým zákrokem vychytal Bryzgalov.

7:15
    Hostům se nedaří udržet v útočném pásmu.

7:49

8:30
    Hartnell se snažil překvapit Pavelce střelou přes obránce, ovšem český brankář si s tímto pokusem poradil.

9:07
    Do ruční výměny názorů se pustil domácí Simmonds a hostující Thornburn. Oba hráči dostávají trest na 5 minut.

10:10
    Kane vystřelil z pravého kruhu vedle branky.

11:23
    Giroux přihrál do jízdy Voráčkovi, který se dostal ke střele z pravého kruhu, ale tu srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

12:30
    Briere vybojoval puk v pravém rohu přihrával před branku, ale tam se k puku dostali hosté.

13:23
    Pavelec se má nyní co ohánět, když si během krátké chvíle připsal pár dobrých zákroků.

14:20
    Neuvěřitelnou šanci nyní zazdil domácí Hartnell, když obdržel perfektní přihrávku od Voráčka, po které na něj zívala prázdná branka, kterou ale trefit nedokázal, když poslal puk přímo do Pavelce, který měl nyní velké štěstí.

14:46
    Domácí v posledních minutách přidali a vytváří si velmi dobré příležitosti ke vstřelení branky.

15:18
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A domácí z tohoto tlaku vytěžili vyrovnávací branku, když se k odraženému puku dostal jako první BRAYDEN SCHENN a poslal jej za bezmocného Pavelce. Asistence: Danny Briere, Wayne Simmonds.

16:57
    K vidění byla další bitka, které se zúčastnil Luke Scheen a Evander Kane. Oba hráči dostávají 5 minutový trest.

17:48
    Wheeler se dostal do samostatného úniku, ale bekhendovou kličkou na Bryzgalova nevyzrál.

18:55
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a pokouší se vstřelit další branku.

19:12
    Před Pavelcem se zjevil osamocený Couturier, který nedokázal českého gólmana prostřelit.

19:55
    Tlak Flyers ke konci třetiny byl drtivý, ale další branku nepřinesl.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které jsme viděli po brance na obou stranách. Zápas lépe začali hosté, které poslal do vedení v 5. minutě Evander Kane. Domácí ale tato inkasovaná branka povzbudila, když po ní výkon Flyers výrazně zlepšil a pramenila z toho vyrovnávací branka, kterou v 16. minutě vstřelil Brayden Schenn. Další šance zůstali nevyužity a tak se po první třetině odchází do kabin za stavu 1:1.

Střely na branku v první třetině:

Philadelphia Flyers - 17

Winnipeg Jets - 12.

20:01

20:35
    Giroux zkusil štěstí střelou přes obránce, ale branku netrefil.

21:13
    Vzájemně vyloučeni Hartnell a Burmistrov. Oba dva jsou vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

21:46
    Velkou šanci měl Ladd, ale jeho pokus dokázal Bryzgalov se štěstím vyrazit.

22:34
    Hosté jdou znova do vedení, když OLLI JOKINEN vyslal z otočky slabou střelu, která k překvapení všech skončila v brance. Asistence: Blake Wheeler.

23:50
    Winnipeg má velmi dobrý nástup do druhé třetiny, když svého soupeře přehrává.

24:36
    Ve hře nyní bylo mnoho nepřesností a tak se hraje převážně ve středním pásmu.

25:17
    Pavelec měl nyní velké štěstí, když střela z velké dálky před ním skočila a brankář Winnipegu nepředvedl příliš jistý zákrok.

26:26
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale ke střele se jim nedaří propracovat.

26:54
    Na 2 minuty za krosček je vyloučen hostující Little.

27:04
    Lehkou střelu Girouxe Pavelec s přehledem chytil.

28:00
    Domácím se zatím přesilová hra nedaří podle představ.

28:29
    Domácí hokejisté jsou potrestáni za mnoho hráčů na ledě.

29:03
    Nyní hráli v šesti hosté a také jsou za tento prohřešek vyloučení.

30:15
    Hra čtyři na čtyři nám nepřinesla zatím žádnou střelu na branku.

30:29

31:03

31:13
    Winnipeg odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek, když ALEX BURMISTROV dokázal dokonale tečovat střelu Clitsoma. Asistence: Grant Clitsome, Dustin Byfuglien.

32:33
    Hosté po vstřelené brance dále pokračují ve svém tlaku.

33:22
    Byfuglien je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

33:34
    Tak toto je pro Winnipeg nepříjemné. Hned po vhazování je za zdržování hry vyloučen na 2 minuty Slater. Domácí budou hrát skoro celé dvě minuty přesilovou hru pět na tři.

34:24
    Domácí semkli bránící trojici v útočném pásmu, kde vzal odpovědnost na sebe CLAUDE GIROUX a střelu od modré čáry poslal přesně pod břevno. Asistence: Kimmo Timonen, Jakub Voráček.

35:05
    Přesilová hra o jednoho hráče se již domácím tolik nedaří.

35:34

36:30
    Brayden Schenn střílel přes obránce, ale jeho pokus k brance neprošel.

37:42
    Couturier se natlačil do zakončení, ale branku minul.

38:45
    Tvrdě vystřelil od modré čáry Bogosian a Bryzgalov měl velké problémy.

39:45
    Winnipeg drží puk v útočném pásmu, kde se zřejmě druhá třetina dohraje.

40:00

Winnipeg předvedl ve druhé třetině velmi dobrý výkon a dokázal vstřelit dvě branky, když se prosadili Jokinen s Burmistrovem. Domácí pak hráli dlouhou přesilovou hru pět na tři, ve které se prosadil kapitán domácích Giroux, který tak snížil na rozdíl jediné branky. Proto se po druhé třetině odchází do kabin za stavu 2:3.

Střely na branku ve druhé třetině:

Philadelphia Flyers - 14 (31)

Winnipeg Jets - 14 (26).

40:01

40:25
    Simmonds připravil střeleckou pozici pro Schenna B., ale ten střelou z levého kruhu branku přestřelil.

41:13
    Na druhé straně zahrozil Wheeler, ale Bryzgalov byl tentokrát pozorný.

42:17
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

42:42
    Ke střele z mezikruží se dostal Hartnell, ale trefil jen střed branky, kde byl připravený Pavelec.

43:43
    Fedotěnko je vyloučen na 2 minuty za hákování.

44:14
    Od modré čáry střílel Byfuglien, ale branku netrefil.

45:02
    Tato přesilová hra se zatím Winnipegu vůbec nedaří, když se nedokáže udržet v útočném pásmu.

45:43

46:00
    Přesilovou hru si zahrají i domácí, když je na 2 minuty vyloučen Burmistrov.

46:18
    Domácí přesilovou hru velmi rychle využívají, když se po přihrávce Voráčka podruhé v zápase prosadil BRAYDEN SCHENN. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.

47:49
    Kane dostává 2+2 minuty za hrubost a krosček. Na druhé straně je vyloučen Hartnell na 2 minuty za hrubost.

48:22
    Giroux nabral ve středním pásmu rychlost a dostal se do úniku, který zakončil střelou do ramene Pavelce.

48:45
    Voráček tvrdě vypálil a Pavelec předvedl výborný zákrok pravým betonem.

48:57
    Domácí využívají další přesilovou hru a dostávají se poprvé v zápase do vedení, když dobrou přihrávku Braydena Schenna poslal pohotově do branky WAYNE SIMMONDS. Asistence: Brayden Schenn, Jakub Voráček

50:13
    Bryzgalov špatně vyrazil střelu Burmistrova, když se puk odrazil za něj a měl velké štěstí, že zamířil vedle branky.

51:23
    Domácí si nyní příliš nerozuměli v rozehrávce a tak raději Bryzgalov podržel puk.

53:00
    Hosté se tlačí do útoku a snaží se vyrovnat.

53:35
    Do zakončení se dostal Kane, ale jeho pokus si Bryzgalov pohlídal.

54:30
    Domácí se již nikam neženou a spíše se snaží ubránit jednogólový náskok.

55:26
    Domácí dobře napadají rozehrávku Jets, kteří mají problémy se dostat do útočného pásma.

56:11
    Hosté mají velkou šanci vyrovnat, když je za nedovolené bránění vyloučen na 2 minuty Coburn.

56:20
    Flyers se hned po vhazování osvobozují.

57:03
    Do velké šance se dostal Little, který z velké blízkosti nedokázal Bryzgalova prostřelit.

57:45
    Po špatné přihrávce Antropova končí puk ve středním pásmu.

58:11

58:30
    Pavelec na střídačce! Hosté to zkoušejí v šesti hráčích v poli.

59:26
    Tvrdá střela Byfugliena těsně minula branku.

59:59
    V poslední vteřině zápasu trefuje prázdnou branku ZAC RINALDO. Asistence: Kimmo Timonen.

60:00

Střely na branku ve třetí třetině:

Philadelphia Flyers - 8 (39)

Winnipeg Jets - 11 (37).

Philadelphie dokonala ve třetí třetině famózní obrat, když v ní vstřelila tři branky a vybojovala cenné vítězství, jelikož Winnipeg byl po celý zápas vyrovnaným soupeřem. Z dnešního utkání tak berou všechny body za vítězství 5:3 hokejisté Flyers.

Hvězdy zápasu:

1 - Brayden Schenn (2+1)

2 - Jakub Voráček (0+3)

3 - Wayne Simmonds (1+1).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám dobrou noc. (21:58:09)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Schenn B. (Briere, Simmonds), 35. Giroux (Timonen, Voráček), 47. Schenn B. (Voráček, Giroux), 49. Simmonds (Schenn B., Voráček), 60. Rinaldo (Timonen) - 5. Kane (Antropov, Byfuglien), 23. Jokinen (Wheeler), 32. Burmistrov (Clitsome, Byfuglien)

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Francois St. Laurent - Jean Morin, Mike Cvik

Diváci: 19,933