Wiener – Austria 0:0 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:2 (kon.) | Admira – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Ried – Sturm Graz 1:2 (kon.)
SC Wiener Neustadt
0:0 (0:0)
FK Austria Vídeň
Sobota 09.03.2013, 16:00 • Stadion Wiener Neustadt • Rakouská Bundesliga

Je tu konec utkání mezi SC Wienerem Neustadt a FK Austrii Wien. Čtyřicetibodový rozdíl mezi oběma celky byl výrazný pouze v prvním poločase, ve kterém měla Austria blízko k brance hlavně díky šancím Hosinera, který však žádnou nedal, a tak šlo do kabin za stavu 0:0. I po změně stran sice byla Austria Wien aktivnějším celkem, jenže v útoku už toho moc nevymyslela, když si nevypracovala jedinou slibnou možnost. Velké překvapení kola mohl ještě rozšířit v nastaveném čase Wolf, ale Lindner skvěle vyrazil. Duel posledního celku s lídrem tabulky tedy skončil bezbrankovou remízou. (17:54:00)

90+3
    A po něm přišla snad jediná, ale největší šance utkání v podání SC Wieneru Neustadt! Na zadní tyči hlavičkoval Wolf, ale Lindner nepříjemný míč vyrazil těsně nad!

90+3
    Domácí Wiener ale míč dobře držel na útočné polovině a ještě si vybojoval z levé strany rohový kop.

90+2
    Vysunutý Ortlechner na hranici pokutového území usvědčen z ofsajdu, a tak Austrii zbývá do konce utkání a možné branky pouhá minuta hry.

90+1
    Už bežel nastavený čas, když chtěl hostující tým po po hlavičce Wolfa pokutový kop, jenže neuspěl a odkopl směrem vpřed. Tam fauluje Bozkurt a dostává žlutou kartu.

90
    A poté dostává žlutou kartu i hostující Thomas Šimkovič.

90
    Po menší rozmíšce na útočné polovině sudí Dieter Muckenhammer uděluje žluté karty. Nejprve ji vidí domácí Offenbacher.

89
    Poslední střídání domácích. Wolf nahrazuje na trávníku Tadiće.

87
    Pas Manuela Ortlechnera z vlastní poloviny našel v pokutovém území hostí pouze Ramsebnera, jenž snadno odpaluje balon mimo nebezpečí.

86
    Austria sice kombinuje na útočné polovině, jenže ani do náznaku zakončení se nedostává. Centr Kocha hledal Suttnera, jenže před ním si poradil Pollhammer, který hlavou vrací na brankáře Vollnhofera.

83
    Dlouhý pas z levé strany na Thomase Šimkoviče přečetl Vollnhofer, který je u balonu první a chytá.

82
    Vršič pěkně připravil míč hlavou na pravou stranu pro Šimkoviče, který sice byl postrčen, jenže sudí Muckenhammer nechává hru pokračovat. Následná rána Gorgona jde z levé strany vysoko nad.

80
    Holland táhl další akci Austrie po pravé straně, jenže v rozhodující chvíli mu míč odskočil od kopačky, a tak hrají domácí. Ti jsou deset minut plus nastavení od velkého úspěchu, kterým by dozajista byl bod z dnešního utkání posledního s prvním.

78
    A poté ve druhém poločase méně aktivní Hosiner přenechá místo pro Dareho Vršiče.

78
    Hosté budou dvakrát střídat. Nejprve Tomáše Jun nahradí na trávníku Šimkovič.

76
    Míč si postavil Hofbauer, jenže svoji levačkou napálil pouze mnohočetnou zeď Austrie Wien.

75
    James Holland za svůj nešikovný faul vyfasoval žlutou kartu.

75
    Holland fauluje domácího Bozkurta těsně před pokutovým územím, a to tak pro domácí znamená velkou výhodu přímého kopu z palebné pozice.

Martin Mišovec

Branky:

Karty:   66. Rakowitz (WIE), 90. Offenbacher (WIE), 90+1. Bozkurt (WIE) – 75. Holland (AUV), 90. Šimkovič (AUV)

SC Wiener Neustadt: (4–1–4–1) Vollnhofer – Pollhammer, Ramsebner, Wallner, Hofbauer – Hlinka – Rakowitz (68. Bozkurt), Rauter, Offenbacher, Terzić (74. Martschinko) – Tadić (89. Wolf).

Trenér: Heimo Pfeifenberger

FK Austria Vídeň: (4–3–3) Lindner – Koch, Rogulj, Ortlechner, Suttner – Grünwald (56. Kienast), Holland, Mader – Gorgon, Hosiner (78. Vršič), Jun (78. Šimkovič).

Trenér: Peter Stöger

Rozhodčí: Dieter Muckenhammer