Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.)

Střely na branku ve 3. třetiny: 8 - 10.

Fantastický obrat předvedli hosté ve třetí třetině. Hned od začátku třetiny na domácí vlétli a za 145 vteřin dokázali vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas bude směrovat do prodloužení, napřáhl na modré čáře Gončar a vstřelil vítěznou branku. Domácí se však můžou cítit poškozeni, když jim nejdříve nebyl uznát, dle všeho regulérní, gól a navíc před čtvrtou brankou rozhodčí přehlédli hru vysokou holí v podání hostujícího hráče.

60:00

59:52
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Prázdnou branku od červené trefuje GUILLAUME LATENDRESSE. Asistence: Daniel Alfredsson.

59:09
    Domácí v šesti.

Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Další závar před domácí brankou řeší tvrdou střelou od modré SERGEJ GONČAR. Domácím již nezbývá mnoho času na vyrovnání. Domácím se nelíbí, že chvílí předtím měla být odpískaná hra vysokou holí v podání hostujícího celku. Asistence: Patrick Wiercioch, Guillaume Latendresse.

57:39
    Alfredsson ukazuje, že je velmi platným hráčem na obou stranách kluziště. Nejdříve motal hlavu domácí obraně, aby o půlminutu později předvedl svůj přehled před vlastním brankářem.

56:25
    Cizikas zkoušel z velkého úhlu překvapit Bishopa. Ten byl pozorný a jeho pokus vyrazil.

55:08
    Po špatné rozehrávce domácích se ke kotouči dostal Silfveberg, ale trefil pouze Nabokova.

54:15
    Tentokrát byl již Nabokov překonán, ale v brance jej zaskočil Thomas Hickey a zabránil jisté brance.

52:30
    Bailey ukradl kotouč Alfredssonovi a mohl jít sám na branku. Jenže v útočném pásmu zbytečně hru zastavil a čekal na někoho ze spoluhráčů a ze slibné příležitosti nic nebylo.

51:17
    Pokus Regina se k Nabokovovi nedostal, protože jej blokuje obrana domácích.

50:44
    Bishop pokryl nahození ze středního pásma. Po odpískání se před jeho brankou strhla menší strkanice, po které však sudí nevylučují.

50:16
    Je zřejmé, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu a hře teď vládnou spíše obrany.

48:44
    První domácí útok se na chvilku usadil v útočném pásmu, ale nedokázal vyprodukovat žádnou střelu na Bishopa.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 18. Aucoin (Okposo, Bailey), 21. Bailey (Okposo, Nielsen), 32. Višňovský (Moulson, Boyes) – 7. Kassian (Gončar, Wiercioch), 42. Silfverberg (Wiercioch, Regin), 43. Smith (Gončar, Benoit), 59. Gončar (Wiercioch, Latendresse), 60. Latendresse (Alfredsson)

New York Islanders: Nabokov - Hamonic, MacDonald, Martínek, Streit, Višňovský, Hickey - Boyes, Tavares, Moulson - Okposo, Nielsen, Bailey - McDonald, Aucoin, Cizikas - Boulton, Reasoner, Martin
    Ottawa Senators: Bishop - Wiercioch, Gončar, Benoit, Philips, Methot, Gryba - Alfredsson, Smith, Latendresse - Silfverberg, Turris, Greening - Neil, Zibanejad, Condra - Regin, O´Brien, Kassian