Ak Bars Kazaň
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 20.03.2013, 16:00Play-off KHL

Kazaň se v semifinále utká s Traktorem Čeljabinsk. Druhou semifinálovou dvojici tvoří SKA Petrohrad a Dinamo Moskva. Všechny tyto zápasy vám na onlajnech samozřejmě podrobně přineseme. Děkuji za pozornost a někdy se zase těším na počtenou! (18:31:07)

Tento zápas byl stejně dramatický jako celá série. Ufa třikrát vedla, ale Kazaň vždy dokázala vyrovnat. Do třetí třetiny šly oba celky za stavu 3:3 a rozhodnutí přišlo hned ve 43. minutě, kdy se před brankou prosadil pohotový Alexej Těreščenko. Jak se ukázalo později, byl to gól vítězný. Hostující Ufa sice o vyrovnání srdnatě bojovala, ale nedosáhla ho ani při závěrečné power-play.

Střely na branku ve 3. třetině - 7:12

Střely celkem - 36:30

Konečný stav série - 4:3

V metropoli Tatarstánu vypukla obrovská radost. Kazaň totiž v sedmém zápase čtvrtfinálové série poráží Ufu 4:3 a stejným poměrem tak vyhrává i celou sérii. Domácí se tedy stávají posledním semifinalistou.

60:00

59:48
    Hosté vytlačeni do středního pásma.

59:36
    Barulin po střele Aťjušova asi nemohl moc vidět, ale vyrazil ji!

58:43
    Před Barulinem teď bylo nebezpečno, ale domácí gólman zachránil proti šanci Mirnova!

58:29
    Kazaň vyhodila do středního pásma.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Zaripov jen nahodil kotouč za hostující branku a vrací se do středního pásma. Nyní už domácí sází jen na bránění výsledku.

57:02
    Zakázané uvolnění domácích.

56:04
    Po střele Trubačova od mantinelu přerušil Barulin hru.

55:43
    Musatovovi odpískáno postavení v brankovišti. Hra vykázána do středního pásma.

55:18
    Barulin domácí podržel! Nikita Filatov se prokličkoval až mezi kruhy a vystřelil přesně k levé tyči. Barulin předvedl krásný semafor.

54:44
    Pihlström se snažil v útočném pásmu něco vymyslet, Barulin ale vážněji zasahovat nemusel.

53:45
    Zakázané uvolnění Kazaně. Hosté v plném počtu. Mají něco přes šest minut alespoň na vyrovnání.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Zaripov (Morozov, Nilulin), 25. Petrov (Zaripov, Medvěděv), 34. Žerděv (Zacharčuk), 43. Těreščenko (Lukojanov) – 14. Sopel (Mirnov, Kajgorodov), 23. Trubačov (Atjušov), 30. Mirnov (Zinovjev, Kolcov)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Bodrov, Golubjov, Žerděv.
    Salavat Julajev Ufa: Tarkki (Vasilevskij) - Blaťák, Proškin, Zubarev, Kolcov, Sopel, Aťjušov, Isangulov - Růžička, Zinovjev, Filatov - Pihlström, Kajgorodov, Mirnov - Stěpanov, Gluchov, Musatov - Trubačov, Svitov, Slepyšev - Pankov.

Rozhodčí: Anisimov, Odins - Zacharenkov, Šichanov