Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Florida Panthers
Středa 20.03.2013, 00:05NHL

Po čtyřiceti minutách byl stav bezbrankový, ale ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel a diváci nakonec viděli branek až pět. Florida se trochu překvapivě raduje z vítězství na ledě Caroliny 1:4, ale je třeba říci, že si hráči Floridy vítězství za povedenou třetí třetinu zasloužili.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Filip Kuba (FLO)
    2. Jacob Markstrom (FLO)
    3. Dan Ellis (CAR)

Já se s Vámi prozatím loučím, ale už za malou chvíli se opět přihlásím u zápasu mezi Vancouverem a St. Louis. (02:42:20)

60:00

59:51
    Zápas se již pouze dohrává, o vítězi je již rozhodnuto.

59:07
    Florida právě vstřelila branku!

Trošičku se štěstím, ale přece dostává JERRED SMITHSON puk do prázdné brány domácích. Smithson dokázal vypíchnout rozehrávku soupeře a tímto vypíchnutím navíc poslal puk tak šikovně, že ten zapadl přímo do branky. Bez asistence

58:55
    Hosté dostali puk do středního pásma a to je přesně to, co nyní potřebují.

58:50
    Semin se dostal do zajímavé příležitosti, ale jeho střelu dokázal výtečný Markstrom vyrazit.

58:26
    Domácí hrají opět bez brankáře!

58:06
    Máme tu však zakázané uvolnění Caroliny a Ellis se tak pochopitelně vrátí do své svatyně.

57:47
    Domácí to opět zkouší bez brankáře a se šesti hráči v poli!

56:27
    Carolina právě vstřelila branku!

Carolina odvolala brankáře a než stačil Ellis dojet na střídačku, tak se dokázal prosadit JORDAN STAAL, který individuálně prošel přes obránce a s přehledem si vychutnal i Markstroma. Asistence: Joni Pitkanen, Dan Ellis

57:02
    Přece jenom došlo na pěstní souboj. Selleck (FLO) si to rozdal s Westgardem (CAR). Vítězem tohoto souboje se stal domácí hráč, navíc budou mít domácí výhodu i přesilové hry. Selleck byl totiž označen za iniciátora tohoto souboje a tak zde máme přesilovou hru pro Hurricanes.

56:35
    Markstrom bude mít v závěru zápasu ještě co dělat, aby udržel čisté konto. Domácí se snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre.

56:05
    Gleason vypálil a poté ještě jeden z domácích dorážel puk a to se nelíbilo hostujícím hráčům a za brankou Floridy se tak strhla mela, kterou však rozhodčí dokázali rychle uhasit a tak se pokračuje bez vyloučení.

55:00
    Ve třetí třetině sledujeme dominanci Floridy, která třemi góly v podsatě rozhodla toto utkání. Do konce třetí třetiny sice zbývá ještě pět minut, ale to již Carolině zřejmě stačit nebude.

53:51

Tomu se říká naprosto dokonalé využití nabídnutých šancí v přesilové hře. SHAWN MATTHIAS operoval před brankou a dokázal dorazit střelu Filipa Kuby, který si tak v krátké chvíli připisuje už druhou asistence a opět to byl právě Kuba, který měl na brance velký podíl. Asistence: Filip Kuba, Jonathan Huberdeau

52:50
    Nadále pokračuje přesilová hra Floridy, nyní už klasická pět na čtyři.

52:47

První velkou šanci ještě Ellis společně s obránci vyřešil, ale na následnou akci hostů už Ellis neměl nárok. Filip Kuba velmi chytře poslal puk do předbrankového prostoru na MARCELA GOCE, který jeho přihrávku tečí dostal směr brána a puk se ocitl až za bezmocným Ellisem. Asistence: Filip Kuba, Brian Campbell

52:15
    Harrison (CAR) naprosto zbytečně vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává tak dvě minuty za zdržování hry. Florida si zahraje přes minutu přesilové hry pěti proti třem.

51:50
    McBain (CAR) sekl autora zatím jediné branky Fleischmanna a dostává za svůj přestupek dvě minuty.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 57. J. Staal (Pitkanen, Ellis) – 48. Fleischmann (Kopecký), 53. Goc (Kuba, Campbell), 54. Matthias (Kuba, Huberdeau), 60. Smithson

Carolina Hurricanes: Ellis (Peters) - Harrison, Faulk, Pitkanen, McBain, Sanguinetti, Gleason - Tlustý, Staal E., Semin - Bowman, Staal J., Dwyer - Skinner, Nash, Jokinen - Brent, Hall, Westgarth
    Florida Panthers: Markstrom (Clemensen) - Kuba, Campbell, Gudbranson, Strachan, Robak, Brennan - Mueller, Shore, Huberdeau - Kopecký, Goc, Fleischmann - Skille, Santorelli, Upshall - Matthias, Smithson, Selleck

Rozhodčí: Kozari, Hebert - Nansen, Henderson